8 najbardziej znanych producentów garnków

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Aby gotowanie było przyjemnością, należy zadbać o dobrą organizację, a także wyposażenie kuchni. Bardzo istotną rolę odgrywają garnki, które muszą mieć odpowiednią pojemność, wykazywać odporność na uszkodzenia, a dodatkowo powinny być łatwe w utrzymaniu w czystości. Jak znaleźć naczynia spełniające wszystkie te kryteria? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup zestawu znanej marki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które garnki warto kupić.


Gerlach

Sprawdzając dowolny ranking garnków, bez wątpienia znajdziemy w nim produkty marki Gerlach, istniejącej na rynku od ponad 250 lat. Rozpoczęła ona swoją działalność w 1760 roku, od budowy wielkiego pieca do surówki wykonanego Filipa Szaniawskiego, w Kuźnicach Drzewickich. W 1864 roku wykształcony rzemieślnik Samuel Gerlach rozpoczął w fabryce produkcję noży i wyrobów chirurgicznych. Mimo że w czasie II wojny światowej zakład został zlikwidowany, po jej zakończeniu udało się odzyskać ok. 2/3 wyposażenia i produkcja została wznowiona. Gerlach stawał się coraz bardziej popularną firmą, w latach 70. XX wieku do oferty wprowadzono m.in. nożyce do drobiu i zastawy stołowe. Obecnie producent jest znany również za sprawą efektownie wyglądających i solidnych garnków, a także patelni.

Ambition

Polska marka Ambition powstała w 2004 roku, a pierwszym oferowanym przez nią produktem były sztućce wykonane ze stali nierdzewnej. Dwa lata później w asortymencie pojawiły się też naczynia do gotowania i elementy niezbędne w kuchni, np. deski do krojenia, noże, chlebaki, różnego rodzaju pojemniki oraz kubki termiczne. Produkty Ambition są doceniane za elegancki design, trwałość oraz komfort użytkowania. Marka stara się wdrażać coraz to nowsze technologie i ciekawe rozwiązania, takie jak termochroniczny pierścień w patelniach, informujący o temperaturze, do jakiej zdążyły się rozgrzać. Oferowane przez nią zestawy garnków są uznawane za dowód na to, że solidność wykonania może iść w parze z korzystną ceną.

 

Tefal

Francuska marka Tefal została założona w 1956 roku przez Marca Grégoire. Dwa lata wcześniej mężczyzna, za namową swojej żony, postanowił na próbę pokryć patelnię warstwą teflonu, tak jak robił to z własnym sprzętem wędkarskim. Okazało się, że dzięki temu ryzyko przywierania jedzenia do dna zmniejszyło się do minimum. Co ciekawe, Tefal to pierwszy producent, który wprowadził do sprzedaży garnki z nieprzywierającą powłoką. Szybko stały się popularne, najpierw we Francji, a później poza jej granicami, ponieważ znacząco ułatwiły codzienne przygotowywanie posiłków.

 

Tadar

Firma Tadar ma w swojej ofercie różnorodne garnki, patelnie, a także inne elementy wyposażenia niezbędne w kuchni. To m.in.: sztućce, szklanki, noże, pojemniki i słoiki, miski i koszyki czy karafki. Tadar jest nie tylko producentem, ale również importerem oraz dystrybutorem AGD znanych marek, w tym Starke Pro. Firma dba też o promocję polskich produktów: Krosno, Lubiana, Browin czy SNB.

 

Zwieger

Marka Zwieger pojawiła się na polskim rynku stosunkowo niedawno, bo w 2015 roku, ale szybko została doceniona przez konsumentów. W 2017 roku otrzymała nagrodę Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku, która jest jedną z najbardziej prestiżowych w naszym kraju. Jakie produkty znajdziemy w ofercie Zwieger? To przede wszystkim garnki (pojedyncze i zestawy), patelnie, noże, deski do krojenia, sztućce, szklanki oraz kieliszki. Wyróżnia je nie tylko wytrzymałość, ale i elegancki wygląd.

 

Berghoff

Znana na całym świecie marka Berghoff została założona w 1994 roku w Belgii, przez Rafa Vanthoora. To jeden z liderów w branży AGD, który zajmuje się produkcją: garnków i patelni, sztućców, grilli, noży, szkła, a także porcelany i galanterii stołowej. Wymienione produkty są doceniane za praktyczność, trwałość oraz stylowy design. Marka Berghoff ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród: IF Award, Red Dot Designe Award czy Good Designe Award. Na całym świecie znajduje się 60 należących do niej magazynów oraz ok. 3000 punktów sprzedażowych zlokalizowanych na różnych kontynentach.

 

Lamart

Marka Lamart specjalizuje się w produkcji nowocześnie wyglądających i solidnych naczyń do gotowania, które w dodatku są dostępne w atrakcyjnych cenach. Inspiracją do jej założenia był francuski szef kuchni Piere Lamart, który prowadził małą, rodzinną restaurację w Bretanii. Miejsce cieszyło się bardzo dużą popularnością ze względu na gościnność, jaką mężczyzna obdarzał swoich gości, a także jego zamiłowania do gotowania. Lamart to producentów garnków, patelni, szybkowarów, zestawów do fondue, form i naczyń do pieczenia, czajników, zastawy stołowej i noży.

Silit

Pochodząca z Niemiec marka Silit powstała w 1920 roku i bardzo szybko zyskała popularność. Opatentowała ona specjalną powłokę Silargan, która nie ma w składzie niklu i jest całkowicie bezpieczna dla alergików. Oferowane przez producenta garnki i patelnie znajdują zastosowanie nie tylko w domach, ale również restauracjach, doceniają je doświadczeni kucharze. Są one trwałe i eleganckie, do wyboru mamy zestawy w wielu wersjach kolorystycznych. O solidności produktów Silit świadczy to, że marka udziela na nie 30-letnią gwarancję.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ