Kawiarki na indukcję ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Każdy dzień zaczynasz filiżanką gorącej, pełnej aromatu kawy? Szukasz sposobów na to, aby uniknąć gromadzenia się fusów w filiżance? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię nasz ranking najlepszych kawiarek na indukcję, w którym znalazły się praktyczne i elegancko wyglądające modele. Opisane na tej stronie produkty wyróżniają się wytrzymałością i solidnością. Po przeprowadzonej analizie komentarzy konsumentów doszliśmy do wniosku, że najpopularniejsza jest obecnie kawiarka Bialetti MOKA INDUCTION, w której można przygotować jednocześnie 3 filiżanki espresso. Produkt wykonano z dobrej gatunkowo stali i aluminium. Materiały są odporne na działanie wysokich temperatur. Na obudowie znajduje się dobrze wyprofilowana rączka z tworzywa sztucznego. Model jest estetycznie wykonany i stanowi ciekawy dodatek do kuchni. Na drugim miejscu uplasował się model Domotti VELLA 32703, który ma pojemność 300 ml. Kawiarka jest przystosowana do użytku na kuchence indukcyjnej, jak też gazowej, ceramicznej oraz elektrycznej. Produkt ma uchwyt wykonany z nienagrzewającego się tworzywa.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kawiarka daje możliwość przygotowania do 3 filiżanek kawy. Górny zbiornik jest wykonany z solidnego aluminium, które nie wchodzi w reakcje chemiczne z przyrządzonym napojem. Ten dolny jest zrobiony ze stali szlachetnej niepodatnej na korozję.

Wady

Kupującym nie odpowiada przede wszystkim to, że model nie jest przystosowany do mycia w zmywarce. Należy go czyścić ręcznie, co w przypadku osób często pijących kawę może okazać się uciążliwe.

Podsumowanie

Produkt jest praktyczny, a także solidny. Pojemność kawiarki wynosi 150 ml. Jest ona przystosowana do użytku na kuchence indukcyjnej, jak również gazowej czy elektrycznej. To elegancko wyglądający model, który może pełnić funkcję dekoracyjną.

Drugi wybór

Zalety

Produkt został wyprodukowany ze stali nierdzewnej, więc nie jest podatny na korozję ani zarysowania czy inne uszkodzenia. Pojemność kawiarki to 300 ml, co oznacza, że dzięki niej zaparzymy do 6 filiżanek espresso.

Wady

Model ma kompaktowe wymiary, jednak wielu użytkowników uważa, że rączka jest zbyt długa i niezbyt dobrze wyprofilowana. Możemy mieć trudność z przeniesieniem produktu z gotowym napojem, ponieważ uchwyt wyślizguje się z dłoni.

Podsumowanie

Kawiarka jest zbudowana z dwóch części, czyli zbiornika na wodę i dzbanka na gotową kawę. Pomiędzy nimi znajduje się sitko, które zatrzymuje zmielone ziarna. Produkt jest przystosowany do użytku na płycie indukcyjnej, ceramicznej, a także kuchence gazowej i elektrycznej.

Rozważ też

Zalety

Kawiarka jest bardzo poręczna i ładnie wykonana. Stal szlachetna, z której ją wykonano nie ulega zniszczeniu. Model jest pojemny, pozwala przygotować 10 filiżanek espresso. Korzystanie z kawiarki nie jest skomplikowane. Według opinii przygotowanie kawy zajmuje jedynie kilka minut.

Wady

Użytkownicy radzą uważać ponieważ kawiarka w czasie pracy może się niebezpiecznie nagrzewać. Dlatego bardzo łatwo można się poparzyć, szczególnie że rączka może się też częściowo nagrzewać przy nasadzie.

Podsumowanie

Wymiary sprzętu wynoszą 23 cm x 11 cm. Zbiorniczek na kawę ma pojemność około 130 ml. Kawiarka może być używana na kuchenkach elektrycznych, gazowych oraz indukcyjnych. Instrukcja dołączona do modelu jest napisana w języku polskim.

 

 

Najlepsze kawiarki na indukcję w 2024 roku

 

Dla wszystkich miłośników kawy przygotowaliśmy ranking kawiarek na indukcję, w którym prezentujemy godne uwagi modele. Z pomocą opisanych poniżej produktów można szybko przygotować pyszny i aromatyczny napój.

 

Nasze zalecenia

 

Bialetti MOKA INDUCTION

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć jeden z najlepiej ocenianych kawiarek na indukcję, Bialetti MOKA INDUCTION. Jej pojemność wynosi 150 ml, jednocześnie można przygotować w niej do 3 filiżanek espresso. Model wyposażono w górny zbiornik uszczelką, filtr i dolny pojemnik.

Kawiarka ma uniwersalne przeznaczenie, bo można ją stosować na każdego rodzaju kuchenkach. Jej wymiary to: wysokość – 20 cm i średnica podstawy – 10,5 cm. Do wykonania produktu wykorzystano stal i aluminium. Oba materiały cechuje wytrzymałość. Rączka z tworzywa sztucznego ułatwia nalewanie. Jest ona dobrze wyprofilowana i nie nagrzewa się zbyt szybko.

Dlaczego konsumenci decydują się na zakup kawiarki Bialetti MOKA INDUCTION? W komentarzach wskazują oni, że produkt jest wykonany solidnie, a przygotowanie w nim kawy nie tylko nie zajmuje dużo czasu, ale też jest bardzo łatwe. Dodatkowo model łatwo się czyści. Na uwagę zasługuje także jego prosty design. Jedynym zdobieniem jest grafika charakterystyczna dla marki Bialetti.

Kawiarka Bialetti MOKA INDUCTION ma pojemność równą 150 ml. Do produkcji modelu wykorzystano stal i aluminium.

 

Zalety

Czyszczenie: Z racji tego, że produkt ma gładką powierzchnię jego czyszczenie nie jest trudne. Po tym, jak zbiornik ostygnie należy go rozkręcić i przepłukać wodą. Do usunięcia zabrudzeń (np. zacieków) wystarczy użyć delikatnego środka myjącego.

Łatwa w użyciu: Przygotowanie pysznego napoju z użyciem Bialetti MOKA INDUCTION nie jest trudne. Potwierdza to wykonany przez użytkowników test kawiarek na indukcję.

Przeznaczenie: Model może być używany na każdego rodzaju kuchenkach. W związku z tym, jeśli weźmiemy kawiarkę np. na weekend za miasto, będziemy mogli z niej swobodnie korzystać.

Estetyczny design: Produkt ma estetyczny design. Jasne, neutralne kolory dobrze dopasowują się do pozostałych akcesoriów, jakie można znaleźć w kuchni.

Rączka: Na kawiarce znajduje się wygodny uchwyt z tworzywa sztucznego. Ma on odpowiedni kształt i wykazuje odporność na działanie wysokiej temperatury.

 

Wady

Wzór: Charakterystyczny dla marki Bialetti wzór umieszczony na zbiorniku po pewnym czasie zaczyna się ścierać. Aby opóźnić ten proces do czyszczenia modelu warto używać miękkiej gąbki.

 

 

 

 

Domotti VELLA 32703

 

Użytkownicy, którym marzy się dobra i tania kawiarka na indukcję, bez wątpienia zainteresuje model Domotti VELLA 32703 o pojemności 300 ml. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej, więc nie musimy się obawiać, że w wyniku częstej eksploatacji na powierzchni pojawi się korozja. Model można użytkować na kuchenkach indukcyjnych, jak i gazowych, ceramicznych oraz elektrycznych.

Kawiarka umożliwia nam przygotowanie 6 filiżanek kawy w tym samym czasie. 2-elementowa budowa sprawia, że produkt jest łatwy w obsłudze i myciu. W dolnej części znajduje się pojemnik na wodę, a w górnej – dzbanek na zaparzoną kawę. Pomiędzy nimi umieszczono sitko z tulejką i gumową uszczelkę.

Na podstawie opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, że produkt jest praktyczny i łatwy w przechowywaniu, na co wpływ mają przede wszystkim kompaktowe wymiary (wysokość – 20 cm i średnica podstawy – 9,5 cm). Kawiarka ma uchwyt z tworzywa sztucznego, który się nie nagrzewa, a tym samym eliminuje ryzyko poparzenia się podczas przygotowywania kawy.

Domotti VELLA 32703 to bardzo dobra kawiarka na indukcję do 50 zł. Pojemność modelu jest równa 300 ml.

 

Zalety

Stal nierdzewna: Do wykonania produktu wykorzystano dobrą gatunkowo stal nierdzewną, która nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury. Dodatkowo materiał jest idealnie gładki i łatwy w czyszczeniu.

Dobry pomysł na prezent: Z uwagi na to, że Domotti VELLA 32703 można używać na różnego rodzaju kuchenkach model ten stanowi dobry pomysł na prezent. Taki upominek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy miłośnika kawy.

Kompaktowe wymiary: Produkt zajmuje mało miejsca, więc zmieści się nawet na niewielkim blacie. Kawiarkę można także przechowywać w szufladzie lub w szafce kuchennej.

Czas oczekiwania na kawę: Konsumenci doceniają to, że czas przygotowania kawy nie jest zbyt długi. Aromatyczny i pobudzający napój można zrobić w kilka minut.

 

Wady

Wykonanie wieczka: Po przeczytaniu niektórych komentarzy można dojść do wniosku, że wieczko kawiarki nie jest solidnie zrobione.

 

 

 

 

Bialetti Musa

 

Bialetti Musa to kawiarka o sporej pojemności (500 ml). Można w niej przygotować jednocześnie do 10 filiżanek espresso, dlatego okazuje się niezastąpiona na spotkaniach w gronie rodziny czy znajomych. Nie trzeba zbyt długo przebywać w kuchni, aby zaparzyć każdemu z odwiedzających nas gości aromatyczną kawę.

W zestawie znajduje się zbiornik dolny, do którego wlewamy wodę. Dodatkowo kawiarka jest wyposażona w sitko przeznaczone do wsypywania zmielonej kawy i górny zbiornik, w którym gromadzi się świeżo zaparzony napój. Model wyprodukowano z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej, czyli materiału, który łatwo utrzymać w nienagannej czystości.

Osoby, które zainwestowały w tę kawiarkę twierdzą, że dokonały odpowiedniego wyboru. Produkt ma prosty design, dlatego podoba się sporej grupie użytkowników. Czyszczenie Bialetti Musa nie zajmuje dużo czasu. Niepodważalną zaletą jest bez wątpienia łatwość przygotowywania gorącego napoju, spora pojemność, a także uniwersalne przeznaczenie.

Bialetti Musa to kawiarka na indukcję wykonana ze stali nierdzewnej. Za jednym razem można w niej przygotować 10 filiżanek espresso.

 

Zalety

Uszczelka: W zbiorniku znajduje się dobrej jakości uszczelka, która zgodnie z przekazanymi przez producenta informacjami zachowuje swoje właściwości nawet do 2 lat codziennego użytkowania kawiarki. To dowodzi, że jest ona wytrzymała.

Bezpieczeństwo użytkowania: Do wykonania modelu wykorzystano sprawdzone materiały. Nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby przenikać do napoju i mieć zły wpływ na nasze zdrowie.

Wytrzymałość: Użyte do produkcji materiały są nie tylko bezpieczne, ale też wyjątkowo wytrzymałe. Nie odkształcają się pod wpływem działania wysokiej temperatury i nie są podatne na korozję.

 

Wady

Uchwyt: Znajdujący się na zbiorniku uchwyt może się nagrzewać, dlatego nalewając napój do kubka warto korzystać z rękawicy ochronnej.

 

 

 

 

Bialetti Kitty

 

Polecamy Twojej uwadze kawiarkę na indukcję wykonaną ze stali nierdzewnej. Jest ona lekka, więc korzystanie z niej okazuje się wygodne. Na komfort użytkownika wpływa także dobrze wykonana rączka. Ma ona odpowiedni kształt i nie nagrzewa się zbyt szybko w trakcie pracy. Stanowi to o bezpieczeństwie używania (zdecydowanie mniejsze ryzyko poparzenia dłoni).

Pojemność modelu wynosi 300 ml. Można w nim przygotować do 6 filiżanek kawy. Kawiarka waży 500 g, a jej wymiary to: szerokość – 7 cm i wysokość – 17,5 cm. Produkt jest przeznaczony do każdego rodzaju kuchenek. W efekcie można korzystać z kawiarki niezależnie do tego, gdzie się znajdujemy.

Pochlebne opinie na temat model Bialetti Kitty z pewnością zachęcają inne osoby do jego zakupu. Kawiarka jest solidna i estetycznie się prezentuje. Z uwagi na prosty design produkt można łatwo dopasować do reszty kuchennych akcesoriów.

Kawiarka na indukcję Bialetti Kitty ma 300 ml pojemności. Wymiary produktu to: szerokość – 7 cm i wysokość – 17,5 cm, a jego waga wynosi 500 g.

 

Zalety

Możliwość przygotowania pysznej i aromatycznej kawy: Model jest chętnie wybierany przez konsumentów. Wynika to m.in. z tego, że w kawiarce można w łatwy sposób przygotować aromatyczną kawę, która posmakuje nawet najbardziej wymagającym osobom.

Spora pojemność: Produkt ma sporą pojemność. Za jednym razem można z jego pomocą przygotować do 6 kaw. Jeśli odwiedzą nas goście, kawiarka dobrze spełni swoje zadanie.

Wygodny uchwyt: Aby nalewanie gorącej kawy nie było problemem Bialetti Kitty wyposażono w dobrze wyprofilowany uchwyt niepodatny na działanie wysokiej temperatury.

 

Wady

Zarysowania: Na powierzchni zbiornika po dłuższym czasie użytkowania mogą pojawić się zarysowania.

Nie można myć w zmywarce: Produkt nie jest przeznaczony do mycia w zmywarce.

 

 

 

 

Pedrini Steel Moka 2

 

Stalowa kawiarka Pedrini Steel Moka 2 daje możliwość zaparzenia 2 filiżanek pysznego espresso. Produkt można użytkować na kuchence indukcyjnej, a także gazowej, elektrycznej i ceramicznej. To model, który nie jest podatny na korozję ani uszkodzenia mechaniczne, głównie zarysowania i wyszczerbienia.

To, co wyróżnia kawiarkę, to minimalistyczny design. Produkt lekko połyskuje, przez co świetnie się prezentuje. Opisywany model jest zbudowany z 3 części: dolnego zbiorniczka na wodę, lejka z sitkiem na zmielone ziarna kawy oraz górnego pojemnika na gotowy napój. Dzięki materiałowi z jakiego pojemnik jest wykonany, ciepło jest rozprowadzane równomiernie na całej powierzchni kawiarki, a to powoduje, że kawa doskonale smakuje.

Model Pedrini Steel Moka 2 przyda się każdemu, kto nie wyobraża sobie dnia bez mocnego espresso. Jak twierdzą konsumenci, produkt jest wytrzymały, a do tego bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ ma nienagrzewający się uchwyt. Kawiarkę można bez przeszkód podarować w prezencie z okazji urodzin czy świąt.

Pedrini Steel Moka 2 to kawiarka na indukcję, w której można przygotować jednocześnie 4 filiżanki napoju. Produkt zrobiono ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Rączka i uchwyt przy wieczku: Kawiarka ma rączkę o odpowiednim kształcie, która zapewnia pewny chwyt. Jest ona wykonana z tworzyw, które zapobiegają ślizganiu się dłoni. Co więcej, na pokrywce znajduje się uchwyt ułatwiający otwieranie zbiornika.

Minimalistyczny design: Produkt ma minimalistyczny design. Zdaniem kupujących delikatnie połyskujące wykończenie wygląda stylowo. Kawiarka pasuje do każdego wnętrza.

 

Wady

Korozja: Pojedyncze osoby zauważyły, że na powierzchni modelu pojawiają się malutkie plamy mogące świadczyć o rozwoju korozji.

Pojemność: W kawiarce można przygotować tylko 4 małe filiżanki kawy. Jeśli odwiedzi nas więcej gości, będziemy musieli spędzić sporo czasu w kuchni, aby każdemu z nich przyrządzić pyszny napój.

 

 

 

 

Bialetti MOKA EXPRESS

 

Przedstawiamy kawiarkę Bialetti MOKA EXPRESS, której pojemność całkowita wynosi 300 ml. Model ten pozwala na przygotowanie 6 filiżanek espresso. Ponieważ produkt został wykonany z aluminium, jest lekki i odporny na uszkodzenia oraz korozję. To bardzo dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Kawiarka jest zbudowana z trzech części: podstawy (wlewa się do niej wodę), sitka (wsypuje się do niego zmieloną kawę) i pojemniczka (tu trafia gotowy napój). Jej wymiary to: średnica – 10 cm i wysokość – 20 cm. Produkt należy myć ręcznie, jednak nie powinno nam to sprawiać problemu. Model marki Bialetti wyróżnia prosty, ale jednocześnie wyjątkowo elegancki design, dlatego jest to świetna propozycja do klasycznie urządzonej kuchni.

Zaletą kawiarki jest duża pojemność. Możliwość przyrządzenia kilku filiżanek kawy na raz powoduje, że żaden z domowników czy zaproszonych gości nie musi zbyt długo czekać na gorący napój. Konsumenci uważają też, że produkt jest solidny i łatwy do utrzymania w czystości.

Bialetti MOKA EXPRESS to kawiarka o pojemności 300 ml. Jej wymiary są równe: 10 cm x 20 cm. Materiałem wykonania modelu jest aluminium.

 

Zalety

Duża pojemność: Kawiarka jest polecana w szczególności większym rodzinom. Biorąc pod uwagę jej pojemność możemy w tym samym czasie przygotować do 6 filiżanek espresso. To sprawia, że bliscy czy zaproszeni do domu goście nie będą musieli zbyt długo czekać na gorący napój.

Solidność: Ponieważ model jest zrobiony z aluminium, nie musimy się obawiać, że szybko się zniszczy na skutek codziennego używania. Kawiarka na długo zachowuje elegancki wygląd i nie ma ryzyka, że pojawią się na niej nieestetyczne zarysowania, przetarcia czy ślady korozji.

 

Wady

Konieczność ręcznego mycia: Kawiarka nie jest przystosowana do mycia w zmywarce, a to oznacza, że trzeba czyścić ją ręcznie. Po pewnym czasie może to stać się uciążliwe, zwłaszcza jeśli wypijamy kilka filiżanek kawy dziennie.

 

 

 

 

Jaką kawiarkę na indukcję kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Z pomocą kawiarki możemy przyrządzić pełną aromatu i niepowtarzalnego smaku kawę. Wbrew powszechnemu przekonaniu, taki produkt nadaje się do użytku nie tylko na zwykłej kuchence gazowej, ale również na płycie indukcyjnej. Wystarczy znaleźć przystosowany do tego model. Zebraliśmy kilka najważniejszych porad i wskazówek o tym, jaką kawiarkę na indukcję wybrać. Wszystko po to, aby ułatwić Ci zakup.

 

 

Pojemność

Jeśli chcemy kupić idealny dla siebie produkt, powinniśmy sprawdzić przede wszystkim jego pojemność. Kawiarki, nazywane również kafeterkami, mają różną wielkość i pozwalają na przygotowanie od 100 ml do ok. 450 ml napoju (czasami nawet więcej). To, po który model sięgniemy, zależy głównie od tego, jak często pijemy kawę i ile filiżanek espresso chcemy przygotować jednocześnie. Nie powinniśmy kupować produktu o bardzo dużej pojemności, jeżeli nie przyrządzamy napoju zbyt często lub tylko w niewielkich ilościach. Kawiarki wyposażone są w specjalne sitko na zmielone ziarna, które podczas parzenia kawy powinno być wypełnione po brzegi. Jeśli więc kupimy zbyt duży model, część przygotowanego espresso będziemy zmuszeni wylać, a to powoduje niepotrzebne marnowanie kawy.

 

Materiał wykonania

Najbardziej popularne są kawiarki aluminiowe i stalowe, ponieważ wykazują odporność na korozję, a także uszkodzenia mechaniczne, które powstają w wyniku częstej eksploatacji. Modele z aluminium są ponadto lekkie, natomiast te ze stali często pokryte są dodatkowo kolorową powłoką dodającą im elegancji.

Dostępne są także kawiarki ceramiczne, które wyróżniają się przede wszystkim efektownymi zdobieniami kwiatowymi lub innymi. Produkty te mogą okazać się jednak nieco cięższe niż modele stalowe i aluminiowe. Wiele osób twierdzi też, że kawa przygotowana w ceramicznej kawiarce bardzo szybko stygnie.

 

Budowa

Kafeterka zbudowana jest z kilku części. Najważniejsze elementy to dolny pojemnik na wodę oraz dzbanek na gotową kawę, który znajduje się na górze. Pomiędzy nimi umieszcza się specjalne sitko z uszczelką, które zatrzymuje nawet bardzo drobne ziarenka. To sprawia, że w napoju nie ma fusów.

Uszczelka łącząca dolny pojemnik z górnym powinna być wykonana z bezzapachowego silikonu, aby nie wpływała negatywnie na smak kawy. Sitko musi być natomiast wyprodukowane z metalu, aby nie uległo uszkodzeniu w wyniku działania wysokich temperatur.

 

Średnica dna

Miłośnicy kawy uważają, że to, jaka kawiarka na indukcję jest najlepsza, zależy nie tylko od wytrzymałości czy pojemności, ale też średnicy dna. Musimy wybrać taki model, aby był dopasowany do wymiarów pola grzejnego na płycie. Jeżeli produkt będzie miał zbyt wąskie lub za szerokie dno, kuchenka z pewnością go nie wyczuje i nie będziemy mogli przygotować kawy. Zwykle średnica dolnej części kawiarki wynosi od 11 cm do 13 cm, co odpowiada rozmiarowi najmniejszego pola.

 

Zawór bezpieczeństwa

W dolnej części kafeterki powinien znaleźć się zawór bezpieczeństwa, czyli niewielki wentyl. Jeśli woda z dolnego zbiornika nie może przedostać się do górnego dzbanka, ciśnienie w kawiarce wzrasta, a to może doprowadzić nawet do jej wybuchu. Do takich sytuacji dochodzi np. gdy ustawimy za dużą moc palnika i wsypiemy zbyt drobno zmielone ziarna kawy. Zawór zazwyczaj otwiera się sam, więc nie musimy dotykać rozgrzanego produktu ani martwić się o zniszczenie go.

 

Zawór do odkamieniania

Używanie zbyt twardej wody prowadzi do powstania osadu wapiennego na głównych elementach budowy AGD. Dotyczy to zarówno pralek i czajników, jak też kafeterek i ekspresów. Z tego względu kawiarka powinna mieć zawór do odkamieniania, który znacząco ułatwia pozbywanie się kamienia. Zwykle element ten wygląda jak niewielki drążek i znajduje się tuż obok zaworu bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby usuwać osad regularnie, co kilka lub kilkanaście tygodni (w zależności od twardości wody), gdyż tylko w ten sposób możemy przez długi czas cieszyć się niezawodnym działaniem kafeterki oraz pyszną kawą bez nieprzyjemnego posmaku kamienia.

 

 

Uchwyt

Najlepsza kawiarka na indukcję ma uchwyt wyprofilowany w taki sposób, abyśmy mogli ją bez problemu przenieść w inne miejsce. Jeżeli chcemy uniknąć poparzenia dłoni, wybierzmy model z rączką wykonaną z nienagrzewającego się tworzywa, przykładowo bakelitu. To pozwala nam bezpiecznie przyrządzać napój.

 

Design

Marki specjalizujące się w produkcji kawiarek oferują różnorodne pod względem designu produkty. Poza klasycznymi, srebrnymi modelami, znajdziemy również bardziej nowoczesne kafeterki, np. czarne, zielone, żółte lub wielokolorowe. Poza tym kawiarki mają różne kształty – do wyboru mamy modele kanciaste, gładkie i podłużne, a także lekko zwężające się ku górze. Nie musimy więc się martwić, że nie uda nam się idealnie dopasować produktu do pozostałych akcesoriów i sprzętów kuchennych. Każdy z nas na pewno kupi taki model, który spełnia wszystkie oczekiwania.

 

Kawiarki na indukcję w dobrych cenach

Kawiarki przystosowane do użytku na płycie indukcyjnej, kosztują przeciętnie od 30 zł do 100 zł. W tym przedziale cenowym znaleźć można głównie modele o niewielkiej pojemności. Produkty umożliwiające przygotowanie więcej niż 6 filiżanek kawy są droższe, zazwyczaj kosztują 150 zł lub więcej. Wpływ na cenę mogą mieć też inne czynniki, przykładowo materiał wykonania i design.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ