Krajalnica do frytek ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Zastanawiasz się, jaką krajalnicę do frytek wybrać do swojego domu? Aby Ci pomóc w podjęciu tej decyzji, stworzyliśmy zestawienie, opierające się na opiniach osób, które przetestowały poszczególne modele w swoich domach. Dzięki nim wiemy, że produkt Westmark 11802260 jest solidny i wytrzymały, nawet podczas krojenia twardych warzyw. Model ma wymienne ostrza, które umożliwiają wybór wielkości pokrojonych kawałków. Noże zrobione są ze stali nierdzewnej, a obudowę wykonano z tworzywa sztucznego. Wszystkie elementy produktu są przebadane i bezpieczne dla zdrowia, więc mogą mieć kontakt z pożywieniem. Uważasz, że ten model nie do końca pasuje do Twoich wymagań? Możliwe, że krajalnica Leifheit 3206 bardziej Ci się spodoba, gdyż produkt bardzo łatwo się obsługuje – trzeba włożyć ziemniaka do środka i pociągnąć za uchwyt. Mycie krajalnicy jest równie proste, ponieważ wystarczy poszczególne elementy przepłukać pod bieżącą wodą. Po czyszczeniu możesz natychmiast używać sprzętu, bo zastosowano w nim materiał antypoślizgowy, zwiększający bezpieczeństwo korzystania z krajalnicy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wymienne ostrza umożliwiają wybranie wielkości pokrojonych kawałków. Model ma wygodny uchwyt, który dobrze dopasowuje się do ręki - nie męczy się ona po długim krojeniu. Krajalnica ustawiona jest na antypoślizgowych nóżkach, więc maszyna nie przesuwa się nawet na mokrej nawierzchni.

Wady

Obudowa z tworzywa sztucznego ABS dość szybko się brudzi i zdarzają się plamy, które trudno jest zmyć z powierzchni.

Podsumowanie

Model ma w zestawie 3 wymienne ostrza. Noże zrobione są ze stali nierdzewnej, która niezbyt szybko się tępi, ani niszczy - metal płynnie wchodzi w warzywa. Produkt jest bardzo solidny i nie wygina się ani nie psuje, kiedy do krojenia używamy dużo siły.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma antypoślizgowy uchwyt i nóżki, więc może być używany mokrymi rękami. Co więcej, bezpieczna powierzchnia chroni przed wyśliźnięciem się sprzętu i jego upadkiem na ziemię. Model dość łatwo się myje - wystarczy go przepłukać pod bieżącą wodą.

Wady

Zdarza się, że podczas krojenia urządzenie lekko się wygina, szczególnie podczas cięcia twardych warzyw - może to prowadzić do zacinania się sprzętu.

Podsumowanie

Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego ABS, a ostrza ze stali nierdzewnej. Model ma wymienne noże, które umożliwiają cięcie ziemniaka na frytki 10 mm lub 12 mm. Model jest niewielki, więc można go z łatwością schować w dowolne miejsce.

Rozważ też

Zalety

Model jest niewielki, więc jeśli lubisz gotować w podróży, może Ci się przydać na wakacjach. Produkt można także schować w dowolnym miejscu. Krajalnica jest intuicyjna w obsłudze. Sprzęt ma ostre noże, które dobrze wchodzą w warzywa.

Wady

Niektórzy konsumenci twierdzą, że z powodu braku możliwości zmiany grubości krojenia słupków, nie zawsze używają produktu do krojenia warzyw.

Podsumowanie

Krajalnica ma wymiary równe: 10 cm x 8 cm x 15 cm. Sprzęt wykonany jest ze stali nierdzewnej, polipropylenu i tworzywa sztucznego ABS. Model prezentuje się schludnie - obudowa jest wykonana z materiału w kolorze limonkowo-białym.

 

 

Najlepsze krajalnice do frytek w 2024 roku

 

Polecamy Ci bliższe zapoznanie się z naszym zestawieniem – znajdziesz w nim sprzęt umożliwiający krojenie ziemniaków na drobne kawałki. Prezentowany ranking krajalnic do frytek ułatwi Ci wybór solidnego modelu.

 

Nasze zalecenia

 

Westmark 11802260

 

Wiele osób zainteresowało się i doceniło model Westmark 11802260, gdyż umożliwia szybkie pokrojenie ziemniaków w drobne paski – na frytki. Niektórzy chętnie używają sprzętu do krojenia innych warzyw i owoców – rozdrobnione, można dodać do sałatki, usmażyć lub zblendować.

Krojenie ziemniaków, w zależności od gatunku, może być trudne – zastosowanie dobrze naostrzonych noży ze stali nierdzewnej powoduje, że wchodzą one w warzywo szybko i skutecznie. Istnieje możliwość wymiany części krojącej (3 wymienne ostrza), dostosowując wielkość otworów do swoich potrzeb. Obudowa modelu wykonana jest z tworzywa sztucznego ABS, które jest przebadane i może mieć styczność z jedzeniem.

Sprzęt ma zamontowane nóżki antypoślizgowe, dzięki czemu może bezpiecznie stać nawet na wilgotnym blacie. Ziemniaki kroi się używając własnej siły – wystarczy zacisnąć specjalny uchwyt. Rączka jest dobrze wyprofilowana. Internauci podkreślają, że produkt jest dość niewielki, w efekcie czego nie zajmuje dużo miejsca w szafie.

 

 

 

 

Leifheit 3206

 

Jeśli chcesz mieć idealnej wielkości frytki, to warto skorzystać z pomocy krajalnicy Leifheit 3206. Model ułatwia szybkie krojenie ziemniaków w drobne pasma i robienie frytek, które są smacznym dodatkiem do obiadu. Jednocześnie możesz użyć sprzętu do rozdrobnienia także innych, twardych owoców i warzyw.

Model jest wykonany z białego tworzywa sztucznego, a element tnący zrobiono z ostrego metalu – stali nierdzewnej. Istnieje możliwość wymiany ostrza i krojenia drobniejszych lub grubszych słupków ( 10 mm lub 12 mm). Uchwyt modelu jest pokryty antypoślizgowym materiałem, więc nie wyślizguje się z rąk podczas pracy, nawet kiedy masz mokre ręce.

Krajalnica jest dość łatwa w utrzymaniu w czystości – wystarczy poszczególne elementy przepłukać wodą. Podstawka krajalnicy jest antypoślizgowa, więc nie przesuwa się po stole. Użytkownicy twierdzą, że produkt jest bardzo łatwy w obsłudze, dlatego chętnie go używają.

 

 

 

 

Berghoff Cook

 

Warto wspomnieć o produkcie Berghoff Cook, gdyż jest bardzo prosty i intuicyjny w użyciu. Model składa się z dwóch części, w jedną wkłada się warzywo, a drugą dociska, po czym wypadają pokrojone ziemniaki, cebula czy ogórki.

Obudowa jest zrobiona z polipropylenu, tworzywa sztucznego ABS, ostrza są wykonane ze stali nierdzewnej. Ta dobra i tania krajalnica do frytek jest bardzo poręczna i wygodnie się ją używa.

Wymiary produktu są równe: 10 cm x 8 cm x 15 cm, więc jest on dość niewielki i można go schować w dowolnym miejscu. Model jest bardzo lekki (0,3 kg), więc jego użytkowanie jest bardzo wygodne. Warto jednak nadmienić, że pokrojenie twardszych warzyw może wymagać trochę większej siły. Krajalnicę można bezpiecznie myć w zmywarce bez obawy o jej zniszczenie. Konsumenci uważają, że produkt jest wytrzymały.

 

 

 

 

Royal Catering RCKS-3

 

Royal Catering RCKS-3 to krajalnica do frytek, którą można używać w profesjonalnych miejscach pracy takich jak restauracje czy stołówki. Sprzęt umożliwia krojenie dużej ilości ziemniaków, w szybkim tempie, a przy tym bez dużego zmęczenia. Maksymalna długość wkładanego warzywa to 15,5 cm.

W produkcie zastosowano ostrza ze stali nierdzewnej, którą cechuje duża wytrzymałość i ostrość. Sitko ma wymiary równe 8,4 cm x 8,4 cm. Istnieje możliwość krojenia warzyw w kilku sitkach w słupki o wielkości: 0,8 cm, 1 cm lub 1,2 cm. Obudowa wykonana jest ze stali oraz aluminium. Sprzęt można montować na stole, blacie czy ścianie i w zależności od potrzeb można robić to w pionie lub poziomie. Krajalnica wykonana jest z materiałów, które dają możliwość czyszczenia jej w zmywarkach.

Produkt umożliwia krojenie ziemniaków poprzez pociągnięcie uchwytu pokrytego gumowym materiałem. Dzięki wykorzystanemu tworzywu na rączce nie ślizga się ona w dłoni. Użytkownicy doceniają ten produkt za dużą wytrzymałość oraz wygodę użycia.

 

 

 

 

ZYLISS E13050

 

Krajalnicą, która spodobała się wielu konsumentom, jest ZYLISS E13050. Produkt ma bardzo prostą konstrukcję, która umożliwia ręczne krojenie ziemniaków oraz innych warzyw, a nawet owoców. Sprzęt jest chętnie wykorzystywany podczas rodzinnych spotkań i pomaga dzieciom w nauce gotowania.

W modelu jest wyciągalne, ostrze, które można wymieniać. Sitka mają różną średnicę, co pozwala na stworzenie różnej grubości kawałków. Noże zrobione są ze stali nierdzewnej, a obudowa z tworzywa sztucznego – oba elementy są mocne. Produkt można dość łatwo wyczyścić i przemyć.

Zastanawiasz się, jakie są opinie o krajalnicach do frytek producenta ZYLISS? Konsumenci cenią sobie wytrzymałość i łatwość użycia tych produktów – służą im zwykle przez wiele lat. Użytkownicy zauważyli, że model jest bardzo poręczny – dobrze i lekko się na nim pracuje.

 

 

 

 

Jaką krajalnicę do frytek kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Frytki to smaczna przekąska, ale też doskonały dodatek do potraw mięsnych czy ryb. Możemy je przyrządzić samodzielnie i to w krótkim czasie. Wystarczy kupić krajalnicę, za której sprawą szybko pokroimy ziemniaki na cienkie paski. Potrzebujesz takiego sprzętu? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy poradnik.

 

 

Rodzaje

Większość krajalnic do frytek to przyrządy ręczne, a więc nie trzeba ich podłączać do prądu. Tego typu produkty są bardzo łatwe w obsłudze i nie wymagają użycia dużej siły, aby pokroić ziemniaki na frytki. Co więcej, niektóre modele są na tyle małe, że mieszczą się w dłoni i można je przechowywać w szufladzie.

Krajalnice mogą być również elektryczne. To urządzenia o bardziej profesjonalnym charakterze, wykorzystuje się je głównie w lokalach gastronomicznych czy firmach cateringowych. Poza tym takie sprzęty są na tyle praktyczne, że można ich używać nie tylko do przygotowywania frytek, ale też surówek warzywnych itp. Wszystko dzięki temu, że krajalnica elektryczna jest wyposażona w kilka wymiennych nasadek krojących.

 

Materiał wykonania

Obudowa produktu powinna być wykonana z dobrego gatunkowo materiału, który nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne (mogące powstać w wyniku częstego użytkowania). Z tego powodu najlepsza krajalnica do frytek ma korpus z tworzywa sztucznego, np. ABS bądź polipropylenu, ewentualnie ze stali szlachetnej. Mało solidny model może stosunkowo szybko się zniszczyć, a nawet niewielkie pęknięcie na obudowie często uniemożliwia dalsze użytkowanie produktu.

Z kolei noże krojące, czyli najważniejszy element budowy przyrządu, są produkowane zwykle ze stali nierdzewnej. To wyjątkowo wytrzymały materiał, który z pewnością nie pokryje się korozją (nawet w wyniku częstego narażenia na działanie wilgoci).

 

Łatwość obsługi

To, czy sprzęt jest łatwy w obsłudze, ma bardzo duże znaczenie. Jaką krajalnicę do frytek wybrać, abyśmy nie mieli problemu z krojeniem ziemniaków? Budowa takich produktów jest różna. Mniejsze modele są zbudowane z dwóch części, w jeden z nich umieszcza się nóż krojący. Należy ustawić na niej warzywo, a następnie docisnąć górną częścią obudowy. Większe krajalnice wyposażone są w dźwignię, przy pomocy której przyciskamy mocno ziemniaki do noży tnących i w ten sposób powstają gotowe do smażenia frytki.

 

Sposób mocowania

Wystarczy chwila nieuwagi, aby podczas krojenia warzyw skaleczyć dłoń. Z tego powodu niezwykle istotne jest to, aby krajalnica stała stabilnie na blacie kuchennym. Umożliwia to niewielka przyssawka umieszczona na spodzie obudowy lub antypoślizgowe nóżki. Niektórzy producenci stosują też inne, równie praktyczne rozwiązania. Są nimi takie przyrządy, które możemy przymocować nie tylko do powierzchni poziomej, ale i pionowej, czyli np. do ściany lub szafki (do zestawu są wówczas dołączone niezbędne śrubki i instrukcja montażu). Wystarczy pod przyrządem ustawić miseczkę, aby pokrojone frytki nie spadły na podłogę.

 

Praktyczność

Dostępne są krajalnice umożliwiające krojenie zarówno ziemniaków, jak też innych warzyw. Wszystko za sprawą dołączonych do zestawu wymiennych pras. Każda z nich pozwala na krojenie produktów spożywczych o różnej wielkości. Taki przyrząd możemy więc wykorzystać do przygotowania surówki z czerwonej lub białej kapusty czy marchewki.

Część krajalnic nie daje możliwości wymiany noży tnących na inne. Nie mniej jednak nie oznacza to, że są to mniej praktyczne modele. Niektóre przyrządy mają opcję regulacji grubości krojenia, a więc z pewnością uda nam się przyrządzić takie frytki, jakie lubią domownicy, czyli np. długie i bardzo cienkie słupki.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Na poziom naszego bezpieczeństwa w czasie krojenia ziemniaków wpływają zastosowane zabezpieczenia. W elektrycznych modelach zwykle jest to specjalny czujnik uniemożliwiający rozpoczęcie krojenia, jeśli pokrywa nie została prawidłowo założona. Ręczne przyrządy są natomiast wyprofilowane tak, aby można je było pewnie chwycić. Dźwignia nierzadko jest pokryta antypoślizgową powłoką, co zapobiega przypadkowemu zsunięciu się z niej dłoni.

 

 

Łatwe mycie

Komfort i bezpieczeństwo użytkowania to ważne kwestie, ale nie jedyne decydujące o tym, jaka krajalnica do frytek jest najlepsza. Produkt trzeba też regularnie myć, aby usunąć z ostrzy resztki warzyw i zapobiec rozwojowi drobnoustrojów. Przeważnie tego typu przyrządy myje się ręcznie, choć są i takie, które nie zniszczą się w wyniku działania zmywarki.

 

Design

Co prawda design krajalnicy to kwestia drugorzędna, niemniej jednak wiele osób lubi mieć w kuchni estetycznie prezentujące się przyrządy i sprzęty. Atrakcyjnie wyglądają w szczególności modele z plastikową obudową, ponieważ zazwyczaj są dostępne w kilku kolorach do wyboru. To daje nam możliwość doboru produktu dopasowanego do reszty wyposażenia kuchni. Z kolei krajalnice ze stali pięknie połyskują.

 

Krajalnice do frytek w dobrych cenach

Ręczne przyrządy do krojenia frytek są zróżnicowane pod względem cen. Niewielkie modele kosztują mniej niż 50 zł. Cena za bardziej profesjonalne produkty, z dźwignią i wymiennymi prasami, może przekraczać 300 zł. Z kolei zakup krajalnicy elektrycznej to wydatek rzędu 1500 zł (lub więcej). Trzeba więc zastanowić się, czy będziemy często korzystać z przyrządu. Jeśli nie, nie warto inwestować w drogi model, ponieważ możemy nie wykorzystać wszystkich jego możliwości.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ