Krajalnice do wędlin ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Nasz artykuł prezentuje najciekawsze według Internautów krajalnice do wędlin, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i w małej gastronomii. Nasze zestawienie podpowie Ci, jakie produkty są wygodne i wytrzymałe. Szczególnie pochlebne komentarze znaleźliśmy na temat modelu Ma-Ga 110P, który jest niewielki, więc nie będzie przeszkadzać na blacie. Urządzenie daje możliwość regulacji grubości krojenia. Sprzęt można stosować nie tylko do krojenia wędlin, ale także do serów czy chleba. Sprzęt zbudowany został w taki sposób, aby zapewnić łatwość jego czyszczenia. Ponadto zadbano, aby produkt był bezpieczny i nie powodował skaleczeń. Jeśli model nie przypadł Ci do gustu Twojej uwadze polecamy także krajalnicę Edesa CGSP-250E. Produkt proponujemy właścicielom restauracji czy sklepów mięsnych. Urządzenie jest bezpieczne w użytku, gdyż ma wbudowaną osłonę na nóż oraz na podajnik. Zamontowana ostrzałka pozwala na szybkie i skuteczne osiągnięcie ostrości ostrza. Dużą zaletą produktu jest możliwość łatwego utrzymania go w czystości.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie działa bardzo płynnie, zarówno w trakcie pracy, jak i podczas regulacji grubości krojenia. Produkt można używać do pokrojenia wędlin, sera czy pieczywa. Przyrząd zawiera zabezpieczenia chroniące przed zranieniem. Ponadto wykorzystane do produkcji materiały są bezpieczne dla zdrowia.

Wady

Stosunkowo niewielki zakres regulacji grubości krojenia jest dla części osób problematyczny. Rozmiar podajnika oraz podstawki na plastry jest dość niewielki, co może powodować trudności w krojeniu większych kawałków wędliny.

Podsumowanie

Model pozwala na przygotowanie plastrów o grubości od 1 mm do 10 mm. Urządzenie wykonane jest ze stali i aluminium anodowanego, co zapewnia wytrzymałość. W produkcie zastosowano płytę dociskową, która umożliwia skuteczne skrojenie wędliny do samego końca.

Drugi wybór

Zalety

Podajnik jest bardzo płynny, więc szybko i skutecznie przesuwa się po powierzchni i kroi pożywienie. W ten sposób można łatwo pokroić duże i ciężkie kawałki wędliny. Zamontowana ostrzałka umożliwia naostrzenie noża w momencie, w którym jest to potrzebne.

Wady

Użytkownicy narzekają na brak możliwości włożenia do sprzętu większych kawałków wędliny, co w sklepach zmusza sprzedawców do krojenia ich na mniejsze części. Uchwyt z tworzywa sztucznego na podajniku może się z czasem zużyć.

Podsumowanie

Jest to urządzenie stworzone do użytku profesjonalnego. Umożliwia krojenie wędliny w różnej grubości plastry (według potrzeb konsumentów). Wykorzystane materiały i konstrukcja krajalnicy są bezpieczne. Model niewiele waży, więc można go wygodnie postawić w dowolne miejsce.

Rozważ też

Zalety

W modelu zastosowano chłodzenie silnika, aby ten się nie przegrzewał i wydajniej pracował. Sprzęt w łatwy sposób można rozkręcić tak, aby go wygodnie posprzątać. Produkt wyposażony jest w mechanizm blokujący, który ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania.

Wady

Niektórzy twierdzą, że zakres regulacji grubości plastrów jest niewielki, przez co nie można dostosować ich do oczekiwań każdego klienta. Po długim i intensywnym użytkowaniu przeźroczysta osłonka na podajnik może się nadłamać lub poluzować.

Podsumowanie

Produkt wykonano z aluminium, a ostrze jest stalowe. Takie połączenie nie zmienia smaku żywności i charakteryzuje je wytrzymałość. Sprzęt przystosowany jest do intensywnej pracy. Ostrze w krajalnicy ustawione jest skośnie, w związku z tym wygodniej kroi się pożywienie.

 

 

Najlepsze krajalnice do wędlin w 2024 roku

 

Jeżeli zapoznałeś się z naszym poradnikiem, wiesz jakie cechy powinna mieć dobra krajalnica. Kolejnym krokiem jest wybranie produktu odpowiadającego Twoim potrzebom. Poniższy ranking krajalnic do wędlin na pewno Ci w tym pomoże. Zawiera on użyteczne modele, które sprawdzą się w domu i miejscu pracy.

 

Nasze zalecenia

 

Ma-Ga 110P

 

Ciekawym produktem jest Ma-Ga 110P – sprzęt umożliwia krojenie twardych i miękkich kawałków mięsa. Składanie i demontowanie przyrządu jest proste, dlatego też nie będziesz mieć trudności z jego przechowywaniem. Moc urządzenia wynosi 120 W, więc sprzęt jest wydajne.

Produkt ma regulację grubości krojenia – od 1 mm do 10 mm. Z tego względu możesz zrobić sobie kanapkę, jaką lubisz. Aby pożywienie odpowiednio się kroiło zastosowano dociskacz. Korzystając z niego ochronisz swoje palce przed zranieniem i uzyskasz równe plastry.

Ostrze ma średnicę 25 cm i wykonane jest z chromowanej stali. To sprawia, że nóż jest bardzo wytrzymały i niezawodny, nawet po kilku latach. Natomiast pozostałe elementy, które także stykają się z żywnością zrobiono z aluminium anodowanego. W ten sposób pożywienie jest bezpieczne do spożycia. Co istotne wykorzystane materiały są łatwe w pielęgnacji, o czym pochlebnie wypowiadali się użytkownicy krajalnicy.

 

 

 

 

Edesa CGSP-250E

 

Urządzenie Edesa CGSP-250E przeznaczone jest do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Sprawdzi się w masarniach, restauracjach, a także w sklepach z żywnością. Ta dobra i tania krajalnica do wędlin ma moc silnika równą 140 W. Z tego względu skutecznie pokroi nie tylko miękkie, lecz również twarde kawałki wędlin.

Do sprzętu można dokupić dodatkowe ostrze przeznaczone do sera. W ten sposób stanie się on wielofunkcyjny. Dla bezpieczeństwa zastosowano osłonkę na ostrze, która ma na celu chronić przed skaleczeniem. Istnieje możliwość regulacji grubości plastrów w przedziale od 1 mm do 15 mm.

Obudowa tego modelu wykonana jest z aluminium anodowanego, które jest bezpieczne i nie wpływa na smak żywności. Natomiast ostrze zrobiono ze stali o średnicy 25 cm. Produkt jest wygodny, gdyż można w prosty sposób utrzymać go w czystości. Sprzęt charakteryzuje się stosunkowo cichą pracą, co bardzo odpowiada użytkownikom.

 

 

 

 

Hendi Kitchen Line 250

 

Hendi Kitchen Line 250 to krajalnica, która sprawdzi się w każdej, małej gastronomii. Model łatwo się rozkręca, przez co szybko go wyczyścisz. Urządzenie umożliwia krojenie plastrów o grubości od 1 mm do 12 mm.

Nóż w tym sprzęcie wykonano ze stali nierdzewnej, więc jest wytrzymały i z łatwością można go naostrzyć za pomocą wbudowanej ostrzałki. Jego średnica jest równa 25 cm. Moc silnika wynosi 320 W i chłodzony jest on za pomocą powietrza. Te elementy umożliwiają intensywną pracę krajalnicy, bez obawy o przegrzanie podzespołów.

Sprzęt jest bezpieczny w użytku – zastosowano w nim osłonę na nóż, która chroni przed skaleczeniami. Opinie o krajalnicach do wędlin producenta Hendi są bardzo pozytywne. Również na temat modelu Kitchen Line 250 można znaleźć pochlebne komentarze. W szczególnym stopniu produkt doceniany jest za wysoką jakość wykonania, z dbałością o najmniejsze szczegóły.

 

 

 

 

INOXXI R250

 

Wielu użytkowników jest zadowolonych z modelu INOXXI R250, gdyż umożliwia on krojenie zarówno wędlin, jak i sera. Konsumenci doceniają także stabilność maszyny, którą zawdzięcza gumowej podstawie. Urządzenie może być wykorzystywane w domu oraz w sklepach, masarniach i restauracjach.

Produkt ma wbudowaną ostrzałkę, co sprawia, że w razie stępienia noża możesz go wygodnie i szybko naostrzyć. Ważną kwestią jest niewielka głośność pracy przyrządu, przez co nie przeszkadza on innym w trakcie pracy. W sprzęcie zastosowano metalowe bolce, które dociskają pożywienie do ostrza. Chronią one dłonie przed skaleczeniem i pozwalają na skrojenie wędliny do końca.

Moc silnika tego urządzenia jest równa 130 W. Krajalnica wyposażona jest w regulację grubości plastrów, w zakresie od 1 mm do 12 mm. Dzięki temu dostosujesz grubość plastrów wędliny sera czy chleba do swoich potrzeb. Produkt jest stosunkowo ciężki (20 kg), dlatego warto od razu ustawić go w odpowiednim miejscu.

 

 

 

 

Ma-Ga 612P CE

 

Krajalnica Ma-Ga 612P CE pozwala na krojenie żywności w cienkie plastry. Przyrząd może być wykorzystywany do krojenia sera, mięsa, a także warzyw. Jest odpowiedni w przypadku miękkiego i twardego pożywienia. Dlatego polecany jest do użytku profesjonalnego. Moc silnika w tym produkcie wynosi 250 W.

Model wyposażony jest w duży zakres regulacji grubości krojenia plastrów – od 1 mm do 28 mm. Grubość zmienia się za pomocą łatwego w obsłudze pokrętła. Do zestawu dołączona jest ostrzałka, dzięki której możesz w każdym momencie naostrzyć nóż, aby miękko wchodził w każde pożywienie. Urządzenie wyposażone jest w płaszczyznę dociskającą żywność i chroniącą palce przed skaleczeniem. Użytkownicy doceniają kształt dociskacza, który sprzyja szybkiemu krojeniu.

Elementy, które mają styczność z jedzeniem, zrobione są z materiałów nierdzewnych. Nóż ma średnicę 30 cm, więc przystosowany jest do krojenia dużych kawałków. Dzięki temu sprzęt jest bezpieczny. Wszystkie elementy krajalnicy można w łatwy sposób wyczyścić.

 

 

 

 

Jaką krajalnicę do wędlin kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bardzo często trudno nam uzyskać precyzyjne, równe plastry wędliny, chleba czy warzyw przy użyciu wyłącznie noża. Jest to ważne, szczególnie gdy mamy do zorganizowania przyjęcie lub po prostu liczba domowników jest tak duża, że krojenie żywności nożem to bardzo czasochłonne zajęcie. Producenci wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, stworzyli krajalnice, które znacznie usprawniają procesy krojenia dużej ilości żywności. Plastry, które dzięki nim otrzymujemy, są równej grubości, a co ważne – można pokroić spore kawałki szynki w krótkim czasie. Nasz przewodnik zakupowy pomoże Ci podjąć decyzję, jaka krajalnica do wędlin jest najlepsza i najtrafniej dopasowana do Twoich potrzeb.

 

 

Budowa

Krajalnice zbudowane są dość podobnie, choć niektóre wyglądają na nieco bardziej skomplikowane konstrukcje od pozostałych. W ich skład wchodzą zwykle podajnik, nóż tnący oraz korpus.

Podajnik, w formie podstawki, po której przesuwamy produkt może również przemieszczać się na specjalnej prowadnicy (jest to tzw. „wózek”), co będzie znacznie bardziej bezpieczne, ponieważ będzie wymagało od nas minimum wysiłku włożonego w nacisk na krojoną rzecz. Wówczas nie naciskamy swoimi dłońmi w kierunku rozpędzonego ostrza, ale pomiędzy naszą dłonią są dwa elementy (jeśli użyjemy również dociskarki), które chronią dłoń przed ostrym nożem. Aby zniwelować ryzyko zranienia warto zainwestować we wcześniej wspomnianą dociskarkę, która będzie przydatna zwłaszcza wówczas, kiedy będziemy kroić miękkie produkty lub takie, które będą mogły stosunkowo szybko i łatwo wyślizgnąć nam się z rąk.

Według wielu osób najlepsza krajalnica do wędlin posiada podajnik ze stali szlachetnej. Łatwiej utrzymać go w czystości niż jego plastikowy odpowiednik. Ponadto ten pierwszy jest znacznie trwalszy. Łatwiej go umyć oraz wystarcza on na dłużej.

Kolejnym elementem budowy krajalnicy jest nóż,będący wirującą tarczą ze stali nierdzewnej. W standardowym wyposażeniu mamy do czynienia z nożem wyposażonym w małe ząbki. Zdarza się, że producent umieszcza w zestawie dodatkową tarczę bez ząbków, która przeznaczona jest do krojenia np. sera czy niektórych warzyw.

Korpus to miejsce, do którego zamocowane są podstawka i nóż tnący. Znacznie lepszą opcją jest korpus wykonany ze stali nierdzewnej, jednak taka krajalnica może być nieco droższa od tej wyposażonej w plastikowe elementy. Zaletą stali nierdzewnej jest jej trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest co prawda jednocześnie nieco cięższa od plastiku, ale w sytuacji, kiedy nie musimy przenosić krajalnicy nie stanowi to większego problemu.

 

Wolnostojące czy do zabudowy

Istnieją krajalnice wolnostojące, jak i do zabudowy. Te drugie często umieszczone są na stałe w szafkach i szufladach, aby zniwelować ryzyko skaleczeń oraz nie narażać ich na szkodliwe działania czynników zewnętrznych. Krajalnice wolnostojące są nieco lżejsze, można je również przenosić w dowolne miejsce. Wybór produktu powinien być uzależniony od potrzeb Twojej rodziny lub tego, jaką masz kuchnię.

 

Parametry

Zastanawiając się, jaką krajalnicę do wędlin wybrać powinniśmy wziąć pod uwagę kilka parametrów, a także przydatnych opcji dodatkowych.

Po pierwsze – grubość plastrów. Zwykle można ustawić ją od 1 do ponad 20 mm. Z regulacji korzystamy krojąc warzywa i np. sery – czasem zbyt cienkie plastry zwyczajnie źle wyglądałyby na talerzu. Możliwość krojenia równych plastrów umożliwia nam wykorzystanie krajalnicy nie tylko do krojenia wędlin, ale też chleba. Im chcemy częściej korzystać z krajalnicy, tym większa powinna być jej moc. Jeśli planujemy używać jej jedynie w domu wystarczająca będzie ta około 200 W. Natomiast w przypadku mniejszych i większych gastronomii warto postawić na produkty mocniejsze i tym samym wydajniejsze.

Prędkość noża w niektórych krajalnicach jest regulowana, co jest bardzo przydatną funkcją, ponieważ część produktów (np. niektóre warzywa) lepiej się kroją, gdy tarcza obraca się wolniej. Niestety, większość krajalnic dostępnych na rynku takiej regulacji nie posiada.

 

Wyposażenie dodatkowe

W skład wcześniej wspomnianego wyposażenia dodatkowego wchodzą elementy zwiększające wygodę oraz bezpieczeństwo korzystania z krajalnicy, np. schowek na kabel. Istnieją również modele wyposażone w tackę na pokrojone plastry. Przydatną opcją jest również możliwość ostrzenia noży. Standardowo krajalnica jest wyposażona w antypoślizgowe nóżki. Jednak nie zawsze to wystarczy, aby bezpiecznie posługiwać się tym sprzętem, dlatego też producenci czasem umieszczają w zestawie mechanizm przytwierdzający krajalnicę do blatu.

Wygląd

Krajalnice zwykle nie są uznawane za najbardziej dekoracyjny element wyposażenia kuchni, jednakże nie sposób nie zwrócić uwagi na modele plastikowe, które w tej kategorii przewyższają metalowe. Ich wygląd jest nieco bardziej wdzięczny, dopasowany do kuchni. Metalowa krajalnica z plastikowymi elementami również sprawia wrażenie jakby nieco lżejszej, bardziej przyjaznej w użytkowaniu. Pamiętajmy, aby wybierać produkt dostosowany do stylistyki naszych wnętrz.

 

Krajalnice do wędlin w dobrych cenach

W zależności od producenta, kraju pochodzenia oraz mocy i materiału, z jakiego zostały wykonane, ceny krajalnic mogą się od siebie nieco różnić. Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym będziemy z nich korzystać – te do użytku przemysłowego są znacznie większe, mają większą moc, przez co są o wiele droższe. Ceny krajalnic do użytku domowego nie przekraczają kwoty 1500 złotych. Już za około 200 złotych możemy kupić całkiem ciekawy produkt. Natomiast te służące do użytku przemysłowego to koszt rzędu nawet blisko 4500 złotych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ