Ranking 15 najlepszych mikserów kuchennych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

Mikser Kuchenny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz funkcjonalnego i cichego miksera kuchennego? Za sprawą naszego rankingu z pewnością uda Ci się kupić sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania. Produkty prezentowane w umieszczonym na tej stronie zestawieniu wytypowaliśmy po analizie zakupowych trendów i komentarzy konsumentów. Okazało się, że najwięcej pozytywnych opinii ma model Bosch MFQ36490. To urządzenie o mocy 450 W, które elegancko się prezentuje i jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt ma funkcję Turbo, a także 5-stopniową regulację prędkości, dlatego możemy dostosować jego działanie do swoich potrzeb.. Co więcej, mikser – robot kuchenny jest lekki i poręczny, więc można go pewnie chwycić. Na drugim miejscu pod względem popularności jest urządzenie Kenwood HMP32WH, którego moc wynosi 450 W. Produkt ma w zestawie przydatne akcesoria, takie jak trzepaczki, haki oraz końcówkę miksującą (można je myć w zmywarce). Model ten wyposażono w cicho pracujący silnik. Oba miksery nie przypadły Ci do gustu? W takim razie zachęcamy Cię do zapoznania się z naszymi pozostałymi propozycjami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To cicho pracujący mikser o mocy 450 W, kilkoma końcówkami i naczyniami w zestawie. Ergonomiczny kształt wpływa na wygodę użytkowania, a chowany, zwijany kabel na łatwość przechowywania.

Wady

Mieszadła dołączone do urządzenia mają specjalny system mocowania stosowany tylko w urządzeniach Bosch. Końcówki z innych urządzeń tu nie pasują. Przy kupowaniu dodatkowego osprzętu trzeba brać to pod uwagę.

Podsumowanie

Komplet zawiera stojak do miksera i misę do mieszania składników.

Drugi wybór

Zalety

Kenwood HMP32WH to sprzęt niezastąpiony w kuchni. Ze względu na wyposażenie go we wszystkie niezbędne funkcje spełnia swoje zadanie wykonując mieszanie, zagniatanie, ubijanie i miksowanie. Całość nie zabiera dużo miejsca w kuchni, a wszystkie elementy ruchome można myć w zmywarce

Wady

To sprzęt naprawdę podstawowy. Nie wyposażono go w tryb pulsacyjny czy ruch wahadłowy podczas pracy na stojaku.

Podsumowanie

Dla osób potrzebujących podręcznego miksera sprzęt ten jest idealny. Wyposażono go we wszystkie podstawowe niezbędne funkcje, a do tego jest możliwość ustawienia go podczas pracy na stojaku i uruchomienia ruchu obrotowego misy.

Rozważ też

Zalety

To kompaktowe urządzenie (21 x 7,5 x 16 cm) pozwalające na szybkie ubicie piany czy zagniecenie ciasta. Nie zabiera dużo miejsca, a jego przemyślana budowa ułatwia użycie minimalizując siłę jaką do pracy musi przyłożyć użytkownik, a także sprzyja utrzymaniu miksera w czystości

Wady

Wśród końcówek tego modelu znajdziemy tylko hak do zagniatania ciasta i trzepaczki.

Podsumowanie

500 W mocy jest wystarczające do sprawnego mieszania i ubijania. Sprawność podnosi też możliwość włączenia trybu pulsacyjnego, a łatwość manipulacji - zastosowanie obrotowego przewodu elektrycznego.

 

 

15 najlepszych mikserów kuchennych. Opinie w 2024 roki

 

Planujesz zakup dobrego miksera do kuchni? Nie jest to łatwy wybór. Szczególnie jeśli chcemy, by urządzenie posłużyło nam na długie lata. Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking mikserów kuchennych, który opisuje modele, które cieszą się największym zadowoleniem wśród użytkowników.

 

1. Mikser Ręczny Bosch MFQ36490

 

Jako najlepszy sprzęt pomocny w kuchni klienci obecnie wskazują mikser ręczny Bosch MFQ36490. Ma on sporą moc 450 W i pięć prędkości pracy. Wyposażony został też w funkcję pracy pulsacyjnej „turbo”. Komfortu użytkowania dodaje fakt, że komplet zawiera specjalny stojak na mikser i misę mieszczącą do 1 kg ciasta. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej wymieszać wszystkie składniki, które z łatwością, mając ręce niezajęte trzymaniem urządzenia, dołożymy w trakcie mieszania.

Na wyposażenie urządzenia dodatkowo, obok wymienionych elementów, składają się 2 końcówki do ubijania i mieszania, 2 haki do zagniatania ciasta, jedna końcówka miksująca, pojemnik plastikowy do miksowania z miarka na ściankach i plastikowe naczynie wraz z metalowymi nożami do rozdrabniania ziół, czosnku czy cebuli, a także łopatka plastikowa pomocna przy opróżnianiu naczyń ze zmiksowanych produktów.

Tym co użytkownikom przypadło do gustu, to mechanizm zwijania kabla, dzięki czemu nie plącze się on podczas przechowywania. Również z zadowoleniem klienci przyjmują fakt, że mikser pracuje cicho. Mikser ręczny Bosch MFQ36490 to urządzenie cieszące się obecnie największą popularnością wśród tego typu urządzeń. Co wpływa na tak wielkie zainteresowanie klientów?

 

Zalety

Stojak z misą: Wpływ na komfort użytkowania ma istnienie stojaka do umieszczenia na nim miksera i misy, w której zmieści się 1 kg ciasta.

Dodatki: Obok końcówek do mieszania i zagniatania ciasta do miksera dołączono końcówkę do miksowania i naczynie do wykonania tej czynności, a także oddzielne naczynie plastikowe z niewielkimi stalowymi nożami do rozdrabniania ziół czy cebuli.

Cicha praca: Jak podają użytkownicy, hałas miksera nie jest uciążliwy i to nawet w przypadku posiadania kuchni połączonej z salonem.

Uchwyt: Miękki uchwyt ułatwia sprawne posługiwanie się mikserem, podobnie jak jego ergonomiczny kształt, a duże przyciski pozwalają na bezproblemowe ich przełaczanie.

Zwijanie kabla: Mechanizm zwijania kabla sprawia, że sprzęt łatwo i szybko poskładamy po skończonej pracy, a nieplączący się kabel ułatwi przechowywanie.

 

Wady

Końcówki: Końcówki mieszadeł mają autorskie mocowanie firmy Bosch. Zatem nie użyjemy naszych starych końcówek z poprzedniego miksera, bo nie będą pasować do gniazd urządzenia.

 

 

 

 

2. Mikser z Misą Kenwood HMP32WH 450 W

 

W eleganckim białym kolorze jest wykonany mikser z misą Kenwood HMP32WH. Wymiary urządzenia wynoszą: 26,5 x 33,5 x 21 cm i jest ono wykonane w większości z tworzywa sztucznego. Jego waga całkowita wynosi 21 kg. Silnik o mocy 450 W zarządza pięcioma prędkościami, które użytkownik ustawia wygodnym przełącznikiem. Kenwood HMP32WH wyposażono w kilka końcówek, w tym mieszadło do ubijania, zagniatania i końcówkę miksująca. Każdy element, po zakończeniu pracy odłączymy od silnika za pomocą wygodnego zwalniającego chwyt przycisku. Biała misa z tworzywa ma pojemność 3,4 l. i pozwala na pracę końcówek przy ruchu obrotowym misy.

Dzięki takiemu zabiegowi produkty przeznaczone do mieszania są szybciej i dokładniej łączone w gładką masę. Użytkownicy chwalą również fakt, że urządzenie pracuje na dołączonym stojaku, podczas gdy operator ma ręce wolne i bez problemu może do misy dokładać kolejne produkty. Warto również podkreślić, że wszystkie elementy poza silnikiem można myć w zmywarce. Wysoką jakość urządzenia potwierdza też fakt, że producent udziela na nie 3-letniej gwarancji.

Gdy poszukujesz dobrego miksera ze stojakiem I obrotową misą, dobrym wyborem jest zakup urządzenia Kenwood HMP32WH 450 W.

 

Zalety

Prostota i funkcjonalność: Kenwood HMP32WH 450 W to urządzenie do wykonania podstawowych funkcji w kuchni takich jak mieszanie, ubijanie i miksowanie i do tego jest on dedykowany i dobrze spełnia swoje zadanie. Dodatkową zaletą jest możliwość umieszczenia urządzenia podczas pracy na stojaku.

Obrotowa misa: Umieszczenie miksera z końcówką mieszającą lub ubijającą na stojaku nie tylko sprawia, że operator ma ułatwione zadanie w dołożeniu do misy kolejnych składników. Konstrukcja ta pozwala też na ruch obrotowy misy podczas pracy końcówek. Wpływa to na większe tempo przygotowania potrawy.

Regulowana prędkość obrotowa: Specjalny przełącznik zarządza prędkością obracania się łopatek ubijających, zagniatających, a także końcówki miksującej. Dzięki temu użytkownik łatwo dopasuje właściwą prędkość do produktów umieszczonych w misie.

Pojemność misy: Pojemność misy 3,4 l. sprawia, że w niej można przygotować potrawę dla całej, kilkuosobowej rodziny za jednym razem.

Gwarancja producenta: Wysoka jakość sprzętu potwierdza 36-miesięczna gwarancja producenta na sprzęt. Daje to pewność użytkownikowi, że kupuje mikser dobrej jakości o sprawdzonych parametrach.

 

Wady

Tryb pulsacyjny: Niestety Kenwood HMP32WH 450 W nie został wyposażony w tryb pulsacyjny, niejednokrotnie przydatny przy bardziej opornych do rozdrobnienia czy wymieszania składnikach.

 

 

 

 

3. Miksery Ręczny Braun MultiMix 3 HM3100WH

 

W technologię SmartMix wyposażono mikser ręczny Braun MultiMix 3 HM3100WH. Sprawia ona, że od operatora wymagana jest mniejsza siła mięśni do wymieszania składników niż w analogicznych urządzeniach innych producentów. Dzieje się tak, bo masa silnika ułożonego bezpośrednio nad mieszadłami wspomaga operatora. Z ciekawych elementów urządzenia można wymienić funkcję EasyClick, która za pomocą jednego przycisku zwalnia łopatki po skończonej pracy, czy użyteczne pokrętło pozwalające na zmianę prędkości obrotowej narzędzia ruchem jednego palca.

Na uwagę zasługuje też antypoślizgowa rączka powodująca, że ręka operatora, nawet wilgotna, pewnie chwyci mikser i sprawnie nim wymiesza składniki. Manipulacje urządzeniem bardzo ułatwia obrotowy kabel elektryczny, który dzięki posiadaniu tej cechy nie zwija się i nie plącze. Użytkownicy cenią prostotę i kompaktowe wymiary Braun MultiMix. Urządzenie zostało wyposażone w końcówki do ubijania i hak do zagniatania i ma ono przemyślany sposób wentylacji silnika. Inaczej niż w podobnej kasy urządzeniach nie zastosowano tu otworów wentylacyjnych w przedniej, najbardziej narażonej na zachlapanie, części obudowy. Ułatwia to utrzymanie miksera w czystości.

Gdy szukamy urządzenia o podstawowych funkcjach, warto zainteresować się mikserem Braun MultiMix 3 HM3100WH, sprawdźmy jego cechy.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Urządzenie sprawdzi się w kuchniach o niewielkiej powierzchni. Wymiary 21 x 7,5 x 16 cm sprawią, że zmieści się ono nawet w niewielkiej szufladzie.

Technologia SmartMix: Producent zastosował tu taką konstrukcję urządzenia, że sposób umieszczenia silnika w obudowie dodatkowo wspomaga operatora w jego pracy. Ta mała różnica w budowie spowodowała, że do mieszania można przyłożyć o 40% siły mniej niż w analogicznych urządzeniach o innej konstrukcji.

Czyszczenie: Również w inny sposób rozwiązano chłodzenie silnika umieszczając je nie tak jak w standardowym wykonaniu zaraz pod mocowaniem łopatek. Miejsce to jest narażone na zachlapanie mieszanymi produktami. Bez otworów wentylacyjnych – łatwiej je oczyścić.

Obrotowy kabel: Przewód elektryczny obrotowy sprawia, że gdy operator manipuluje mikserem, ten pozostaje w stałej pozycji, nie skręca się i nie plącze.

 

Wady

Akcesoria w zestawie: W standardowym zestawie klient otrzymuje mikser w białej obudowie z dwoma końcówkami. Jest to końcówka do ubijania i hak do mieszania. Użytkownikom często brak końcówki do miksowania.

 

 

 

4. Mikser Ręczny Bosch MFQ 36400

 

2.Bosch MFQ 36400Kolejny model został wyprodukowany przez niemiecką firmę Bosch. Jest to bardzo wytrzymały mikser. Posiada silnik o mocy 450 W. Pozwala to na niezwykle szybkie i skuteczne mieszanie i ubijanie. Na tak dużą moc jaką dysponuje wytwarza niewielki hałas. To duży jego atut.

Moc jest regulowana. Mamy do dyspozycji mięć różnych poziomów prędkości miksowania. Model ten niezwykle łatwo się czyści. Końcówki miksera łatwo odpiąć od urządzenie i je umyć. Można zrobić to pod bieżącą wodą, a także w zmywarce. To dobra wiadomość dla osób, które nie lubią myć naczyń ręcznie.

Warto zaznaczyć, że urządzenie zostało wyposażone w funkcję pracy pulsacyjnej Turbo. Mikser posiada możliwość podłączenia końcówki blendera. Z zestawie znajdziemy natomiast 2 końcówki do mieszania i ubijania oraz dwa haki do wyrabiania ciasta. Bosch to tani i dobry mikser kuchenny.

Recenzje są pochlebne. Podkreśla się, że urządzenie jest niezawodne. Zaznacza się, że uchwyt miksera jest bardzo wygodny.

Model Bosch MFQ 36400 ma moc 450 W. Ten dobry mikser kuchenny do 100 zł został wyposażony w dwa haki do ugniatania ciasta oraz dwie końcówki do ubijania. Urządzenie ma 5-stopniową regulację prędkości.

 

Zalety

Łatwe czyszczenie: Większość elementów możemy myć w zmywarce (poza obudową z silnikiem), co powoduje, że utrzymanie miksera w czystości jest niezwykle łatwe.

Funkcjonalność: Urządzenie możemy wykorzystać nie tylko do przygotowywania ciast i ciasteczek, ale też różnych potraw, np. pizzy.

Miękka rękojeść: Rączka produktu została pokryta miękką powłoką. To powoduje, że możemy pewnie chwycić mikser i swobodnie nim manewrować.

Cicha praca: Wewnątrz sprzętu znajduje się wydajny, mocny silnik, który nie generuje zbyt dużego hałasu. Z tego względu nie trzeba się martwić, że użytkując urządzenie, zakłócimy spokój domowników.

 

Wady

Zbyt mała prędkość maksymalna: Konsumenci uważają, że prędkość maksymalna jest zbyt mała, w efekcie czego miksowanie masy na ciasto trwa dłużej, niż oczekiwaliśmy.

 

 

 

 

5. Mikser z Misą MPM MMR-17Z

 

Pomocnym sprzętem przy wyrabianiu ciasta jest mikser z misą MPM MMR-17Z. Sprzęt został wyposażony w silnik elektryczny o mocy 300 W. Mikser został wyposażony w 5 prędkości mechanicznie przełączanych za pomocą dźwigni, a także tryb „turbo”, gdy nagle trzeba więcej siły do wyrobienia ciasta. Dodatkowo w pracy cukiernika z pomocą przychodzi planetarny ruch misy przy pracy z użyciem stojaka.

Misa ta ma 2,4 litra pojemności, więc jest ona odpowiednia do wielu wypieków. Sprzęt też jest atrakcyjny wizualnie, mikser ma opływowe kształty, a rączka jest ergonomicznie ukształtowana. Dlatego gdy poszukujesz prezentu dla gospodyni domowej, ten sprzęt będzie dobrym wyborem. Obok misy i stojaka do sprzętu kupujący otrzymuje 2 mieszadła trzepakowe do ubijania piany i rzadkiego ciasta (na przykład naleśnikowego) oraz 2 mieszadła hakowe to przygotowania ciast gęstszych, trudniejszych do wymieszania.

W opiniach użytkowników przewija się informacja, że MPM MMR-17Z jest wystarczającym i dobrze spisującym się sprzętem w domowym gotowaniu i pieczeniu. MPM MMR-17Z to sprzęt w białym kolorze o obłych kształtach i ładnym designie. Czy użytkownicy są z niego zadowoleni?

 

Zalety

Ruch planetarny: Mikser umieszczony na stojaku pracuje w połączeniu z misą, która porusza się ruchem planetarnym dodatkowo ułatwiając mieszanie składników.

Pojemność misy: Misa ma pojemność 2,4 litra. Jest to wystarczająca wartość do przygotowania ciasta czy naleśników dla średniej wielkości rodziny.

Regulacja prędkości: Mikser dysponuje regulowaną 5 – stopniową prędkością. Do każdego rodzaju składników można dobrać odpowiednią prędkość, aby je najskuteczniej rozmieszać.

 

Wady

Moc: Silnik urządzenia ma 300 W mocy, niektórzy z użytkowników zgłaszają, że przy dłuższej pracy trzeba robić technologiczne przerwy, aby ochłodzić przegrzane zwoje silnika.

Końcówki: W kupowanym zestawie dołączono jedynie 2 podstawowe rodzaje końcówek: Do ubijania i hak do ciasta, brak w nim końcówki do miksowania czy przecierania.

 

 

 

 

6. Mikser Esperanza Muffin EKM007G

 

Gdy gotowanie nie jest twoją mocną stroną, ale czasem przydałby Ci się pomocnik w kuchni, na którego jednak nie wydasz fortuny, może dobrym wyborem będzie zakup miksera Esperanza Muffin EKM007G. To model wyposażony w moc 150 W i 3 prędkości miksowania. Ma on wygodny, ergonomiczny uchwyt, całość jest w białym kolorze, a elementy obudowy (przyciski) są w trzech kolorach do wyboru: czerwonym, zielony i szarym.

Klient po kupieniu sprzętu w zestawie otrzymuje 2 mieszadła i 2 trzepaczki wykonane ze stali nierdzewnej. Cechuje je duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Wymianę mieszadeł pozwala sprawnie wykonać przycisk z funkcją EJECT, który zwalnia w gniazdach chwyt mieszadeł. Wymiary urządzenia wynoszą: Długość 19 cm, szerokość 12 cm, wysokość 7 cm, a jego waga nie przekracza 400 g.

Zatem urządzenie to jest zarówno lekkie, jak i ma wymiary sprawiające, że łatwo je przechować nawet w małej kuchni. I właśnie ten atut wskazują użytkownicy określając sprzęt jako: „mały, zgrabny i niezajmujący wiele miejsca”. Tanim produktem jest mikser Esperanza Muffin EKM007G, więc jeśli masz ograniczony budżet, albo po prostu nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, może to jest sprzęt dla Ciebie.

 

Zalety

Niskie koszty zakupu: Sprzęt jest wyjątkowo tani, bo jest dostępny za około 30 zł. Jest to idealna propozycja dla osób oszczędnych.

Biegi: Urządzenie wyposażono w 3 prędkości mieszania. Dzięki temu uda się dobrać właściwą prędkość do wykonywanej czynności.

Stal nierdzewna: Dwie dołączone trzepaczki i dwa mieszadła zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Gwarantuje to ich długą żywotność.

 

Wady

Brak możliwości miksowania: Mikser nie ma możliwości zamontowania końcówki do miksowania, bo nie ma na nią gniazda. Zatem nawet dokupienie końcówki miksującej nie pozwoli na wykorzystanie takiej funkcji.

Tryb pulsacyjny: Do szczególnie trudnych zadań użytkownik ucieka się do wykorzystania trybu pulsacyjnego lub trybu turbo posiadanego miksera. Niestety przedmiotowy sprzęt nie został wyposażony w żadną z tych funkcji.

Krótki przewód zasilający: Długość przewodu zasilającego wynosi 1,1 m. Nie jest to wartość pozwalająca na swobodne manewrowanie urządzeniem w kuchni.

 

 

 

7. Mikser z misą obrotowa Zelmer ZHM1264S 481.64

 

Mikser kulinarny Zelmer ZHM1264S to ciekawy i bardzo prosty w obsłudze sprzęt. Model wyposażony jest w specjalny stojak i pojemną misę (3 litry), w efekcie czego umożliwiona jest nieprzerwana praca sprzętu bez konieczności zatrzymywania go, aby dodać kolejne składniki. Moc urządzenia wynosi 400 W.

Prezentowany mikser ma 5 poziomów szybkości obrotów, co pozwala na wygodne i efektywne miksowanie czy też ubicie produktów spożywczych. Ponieważ zastosowano stopniową regulację prędkości, używanie modelu jest przyjemne. Do zestawu dołączone są mieszadła i trzepaki ze stali nierdzewnej oraz tarcza przecierająca.

Według konsumentów to bardzo dobry mikser kulinarny firmy Zelmer. Kupujący chwalą sobie lekkość tego modelu, a także komfort pracy, jaki zapewnia obrotowy ruch miksera i misy. Na uwagę zasługują także specjalne łopatki, które ułatwiają zarówno opróżnianie urządzenia z ciasta, jak i zapobiegają jego przyklejaniu się do ścianek misy.

 

 

 

 

Mikser planetarny

 

8. Robot kuchenny Kenwood Prospero KM287

 

Kenwood KM287 to godny uwagi mikser planetarny. Silnik urządzenia ma moc 900 W. Pojemna, 4,3-litrowa misa umożliwia przygotowanie na przykład ciasta na chleb czy też większej porcji ciasteczek.

Model ma wiele praktycznych funkcji, takich jak: tryb pulsacyjny, 6 prędkości pracy z płynną regulacją, a także 3 gniazda obrotów (szybkich, średnich i wolnych). Wymiary miksera to: wysokość – 29,2 cm, szerokość – 24,3 cm i głębokość – 31,3 cm. Waga urządzenia wynosi 4,5 kg.

Konsumenci uważają, że to ciekawy mikser planetarny. Chwalą sobie dużą ilość akcesoriów, a przede wszystkim osłonę przeciw chlapaniu, która wykonana jest z trwałego tworzywa i zapobiega rozpryskiwaniu miksowanych produktów po blacie. Ta specjalna pokrywka ma wbudowane okienko, które w łatwy sposób umożliwia dodawanie składników, bez konieczności jej zdejmowania.

 

 

 

 

Mikser Zelmer

 

9. Robot kuchenny z misą metalową Zelmer ZHM 1264M

 

Jeżeli szukasz mocnego i cichego sprzętu, to mikser Zelmer ZHM1264M powinien Cię zainteresować. Ma on silnik o mocy 400 W, a 5 stopni prędkości z regulacją obrotów pozwala na bardzo wygodną, dokładną i szybką pracę. Oprócz tego miękki uchwyt i duże przyciski znacznie ułatwiają obsługę sprzętu.

Elementy miksera z łatwością umyjesz w zmywarce. Należy pamiętać jednak, że blok z silnikiem nie może zostać umieszczony w maszynie myjącej, ponieważ zostanie uszkodzony, bo zalanie go wodą jest bardzo niebezpieczne. Warto mieć to na uwadze, aby nie stała Ci się krzywda w czasie czyszczenia urządzenia.

Opinie kupujących o tym sprzęcie są pozytywne. Cenią oni sobie wygodę korzystania z niego. Konsumenci zwracają także uwagę na to, że mikser pracuje naprawdę cicho, a pojemna misa znacznie ułatwia miksowanie i ubijanie składników.

 

 

 

 

Mikser ręczny

 

10. Mikser Ręczny Robot Kuchenny Bosch MFQ4730 575W

 

Bosch MFQ4730 to dobry mikser ręczny. Moc silnika to 575 W. Waga sprzętu wynosi około 1 kg. To bardzo lekkie i poręczne urządzenie, zapewniające wygodną pracę. Model ma wiele przydatnych funkcji, takich jak: tryb pulsacyjny oraz przycisk zwalniający trzepaki i mieszaki.

Ten mikser ręczny ma 5-stopniową prędkość pracy, która umożliwia ubijanie, ugniatanie i miksowanie składników w szybki sposób. Za sprawą regulacji możesz dowolnie dopasować obroty do miksowanych w danej chwili produktów. Dwa mieszadła FineCreamer wykonane są ze stali nierdzewnej i szybko oraz dokładnie ubiją wybrane przez Ciebie składniki.

Konsumenci pozytywnie oceniają opisywany mikser ręczny. Zwracają uwagę na jego cichą pracę, lekkość konstrukcji i łatwość obsługi. W prosty i wygodny sposób wyrobisz w nim gęste ciasta oraz chleb. Na pochwałę zasługuje także osobne gniazdo, które służy do podłączenia stopy miksującej rozdrabniacza lub blendera.

 

 

 

 

Mikser Bosch

 

11. Mikser ręczny BOSCH MFQ 4080 500W

 

Mikser Bosch MFQ 4080 to elegancki sprzęt, polecany wymagającym użytkownikom. Urządzenie ma wydajny silnik o mocy 500 W, który gwarantuje cichą pracę. Obecność 5 stopni prędkości pozwala na dokładne i wygodne miksowanie składników. Pojemnik, do którego będziesz dodawać produkty, ma miarkę, w efekcie czego szybko sprawdzisz, ile dosypałeś już mąki lub ile ciasta powstało.

Sprzęt ma bogate wyposażenie, w którego skład wchodzą: rozdrabniacz uniwersalny, pojemnik do miksowania oraz końcówka miksująca do blendera. Obecność tych akcesoriów pozwala na rozszerzenie funkcji miksera.

Opinie o mikserach firmy Bosch są pozytywne. W modelu MFQ 4080 konsumenci zwracają uwagę na ergonomiczny kształt oraz miękki uchwyt, który znacznie ułatwia pracę i sprawia, że dłoń nie męczy się szybko podczas miksowania. Chwalona jest także możliwość zainstalowania specjalnej końcówki dołączonej do zestawu, która zamienia sprzęt w blender.

 

 

 

 

Mikser z misą

 

12. Mikser Z Misą Electrolux ESM3310

 

Electrolux ESM3310 to ciekawy mikser z misą obrotową. Jego silnik ma moc 450 W. Wymiary urządzenia to: wysokość – 30,9 cm, szerokość – 21,9 cm i głębokość – 36,6 cm. Ma ono 2-stopniową regulację prędkości, które pozwalają łatwo i szybko dobrać odpowiednią ilość obrotów.

Zarówno misę, jak i trzepaczki oraz mieszadła można myć w zmywarce. Należy jednak pamiętać, aby nie umieszczać w niej bloku z silnikiem, bo sprzęt może się zepsuć.

Konsumenci w szczególności zwracają uwagę na solidną budowę sprzętu, a także możliwość odłączenia go od misy, w efekcie czego użytkownik ma większą kontrolę nad urządzeniem, zwłaszcza gdy trzeba szybko coś wymieszać i ubić. Opinie kupujących są pozytywne, bardzo dobrze oceniają ten mikser z misą.

 

 

 

 

Mikser kielichowy

 

13. Blender kielichowy Philips Avance Collection HR3655/00 

 

Philips Avance Collection HR3655/00 to mikser kielichowy o mocy 1400 W. Prędkość urządzenia wynosi 35000 obrotów na sekundę. Pozwala to na bardzo dokładne miksowanie owoców i warzyw. Oprócz tego model ma tryb ręczny, który umożliwia dobranie prędkości pracy do rodzaju blendowanych produktów.

Dołączony do zestawu dzbanek ma pojemność 2 litrów i pozwala na przygotowanie owocowego koktajlu dla całej rodziny. Oprócz tego w skład  kompletu wchodzą dwa wytrzymałe bidony (0,6 l), w których w łatwy sposób możesz przygotować koktajle i zabrać je ze sobą.

Test mikserów wykazał, że to bardzo dobry sprzęt. Kupujący oceniają go pozytywnie i głównie zwracają uwagę na dużą moc urządzenia, która umożliwia szybką i wygodną pracę. Konsumenci chwalą sobie łatwość jego czyszczenia (dzbanek można myć w zmywarce, a ostrza wystarczy opłukać pod strumieniem wody).

 

 

 

 

Mikser do koktajli

 

14. Blender do koktajli Russell Hobbs Mix & Go 21350-56

 

Russell Hobbs Mix & Go 21350-56 to dobry i tani mikser. Moc urządzenia wynosi 300 W. W skład zestawu wchodzą dwie wyjmowane butelki o pojemności 0,6 l z pokrywkami . Bez obaw można myć je w zmywarce. Ostrza wykonane zostały ze stali nierdzewnej, co znacznie zwiększa ich trwałość.

Urządzenie nie ma przycisków, więc aby je uruchomić, musisz nim po prostu potrząsnąć. To bardzo duże ułatwienie, ponieważ nie trzeba szukać odpowiedniego guzika. Po odpowiednim zamontowaniu kubka w pojemniku należy go docisnąć, aby rozdrabniać składniki pulsacyjnie lub przekręcić, żeby rozpocząć ich mieszanie ze stałą prędkością.

Według kupujących to bardzo dobry mikser do koktajli dla tych, którzy żyją w biegu i nie mają zbyt wiele czasu na przygotowanie posiłku. Dołączona do kompletu butelka pasuje do niemal wszystkich uchwytów samochodowych na kubki, więc możesz zabrać ją ze sobą w podróż.

 

 

 

 

Mikser Kenwood

 

15. Mikser ręczny z misą Kenwood HM680

 

Jeżeli jesteś zainteresowany sprzętem, który pomoże Ci w wykonywaniu domowych eksperymentów kulinarnych, to warto zastanowić się nad Kenwood HM680. Urządzenie ma silnik o mocy 350 W, a jego wymiary to: 27 cm x 34,5 cm x 39 cm. Ponieważ wyposażono je w 5-stopniową regulację prędkości oraz tryb pracy pulsacyjnej, możliwe jest przygotowanie ciasta o różnej konsystencji.

Po zdemontowaniu elementów (trzepaczki, haków do zagniatania, metalowej misy obrotowej, osłony zapobiegającej chlapaniu) można bez obaw myć je w zmywarce. Warto jednak uważać, aby na metalowych akcesoriach nie powstały zarysowania, które negatywnie wpłyną na ich estetykę.

Konsumenci zwracają uwagę na to, że mikser Kenwood ma osłonę zapobiegającą chlapaniu, która w bardzo dobry sposób spełnia swoje funkcje. Umożliwia ona unikanie zabrudzeń otoczenia, które powstają podczas miksowania składników mikserem bez osłony.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki mikser kuchenny kupić?

 

Mikser to urządzenie, dzięki któremu wiele osób pokochało pieczenie. Wiele ułatwiło w pracy nad ciastami, ciasteczkami, bezami czy plackami drożdżowymi. W tym poradniku podpowiemy Ci, jaki mikser kuchenny wybrać, aby cieszyć się jego wysoką skutecznością i bezawaryjną pracą.

Rodzaje

Wyróżniamy dwa rodzaje mikserów kuchennych – ręczne i stacjonarne. Urządzenia ręczne są znacznie tańsze, dostępne w sklepach już od 40 zł. Sprzedawane są w zestawie z misą lub bez niej. Czasami wyposażone są w dodatkowe końcówki, kubek czy rozdrabniacz kielichowy. Stanowią idealną propozycję do szybkiego, energicznego mieszania różnego typu mas. Bardzo często wybierają je osoby, które posiadają duży robot kuchenny, ale czasem potrzebują szybkiego ubicia białek czy wymieszania masy na placuszki.

Wtedy wyjmowanie dużego sprzętu to strata czasu i do tego masa sprzątania po skończonej pracy. Z drugiej strony znajdziemy też modele stacjonarne ze stojakiem i misą. Zaletą takich modeli jest funkcjonalność oraz to, że nie zajmują zbyt dużo miejsca. Poza tym charakteryzują się wyższą mocą i dodatkowo poszerzoną liczbą poziomów prędkości, a także dużą różnorodnością funkcji.

 

Moc

Miksery ręczne mają moc od 100 W do 500 W, z taką mocą zwykle będzie to mały mikser kuchenny. W przypadku modeli stacjonarnych moc wynosi zwykle ok. 1000 W. Im jest ona wyższa, tym lepsza jest wydajność urządzenia. Jeśli potrzebujesz sprzętu do mieszania lekkich ciast, jak bezy, biszkopty czy naleśniki, wystarczy Ci urządzenie o mocy od 200 W do 400 W. Jeśli chcesz ucierać ciężkie ciasta, w tym serniki, większa moc jest niezwykle istotna. Niestety, zbyt słaby sprzęt nie poradzi sobie z takim ciastem i w konsekwencji może nawet dojść do zatarcia silnika.

 

Regulacja prędkości

Im większa jest moc danego urządzenia, tym szerszy zakres regulacji prędkości on posiada. Zwykle maszyny te wyposażone są w pokrętło lub suwak. Najprostsze modele mają 2 różne prędkości pracy, a te bardziej zaawansowane ponad 10. Większość urządzeń ma regulację skokową, ale dostępne są też takie, gdzie prędkość regulowana jest płynnie. Jeśli kupujesz najlepszy mikser kuchenny stacjonarny z dużą ilością funkcji i wymiennymi trzepaczkami, sprawdź, na jakich prędkościach mogą one działać. Większość modeli ma pewne ograniczenia i na przykład hak do ciast drożdżowych może być używany tylko na minimalnej prędkości, w innym wypadku dojdzie do zatarcia silnika.

 

Zabezpieczenia

Dobry mikser powinien mieć odpowiednie zabezpieczenia gwarantujące nam ochronę w czasie pracy oraz minimalizujące ryzyko wystąpienia awarii. Blokada mieszadeł ochroni Cię przed ich nagłym wysunięciem w czasie pracy. Z kolei zabezpieczenie przed przegrzaniem pozwala zapobiec sytuacji, gdy podczas wykonywania stałej, intensywnej pracy, silnik Twojego urządzenia się przegrzeje. Kolejna kwestia to przycisk zwalniający końcówki, dzięki któremu nie będziesz się szarpać z mieszadłami.

 

Poziom hałasu

Nowoczesne sprzęty AGD cechują się nie tylko różnorodnymi funkcjami, ale też stosunkowo cichą pracą. Silniki są coraz lepiej dopracowane i nie emitują takiego hałasu, jak sprzęty poprzedniej generacji. Najlepsze miksery kuchenne emitują hałas na poziomie od 64 dB do 77 dB. Dzięki temu będziesz mógł używać swojego sprzętu nawet późnym popołudniem czy wieczorem, bez obaw, że będziesz komuś przeszkadzać.

 

Budowa końcówek

Każdy mikser ma inny zestaw trzepaczek, często producenci oferują nam możliwość dokupienia innych końcówek. Zanim jednak wybierzesz sprzęt, warto wiedzieć, jakie typy trzepaczek znajdziesz na rynku. Mogą to być: gruszkowe, czyli zwężane u góry i rozszerzane u dołu, które precyzyjniej zbierają produkty osiadające na spodzie misy. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w urządzeniach stacjonarnych, gdzie nie mamy kontroli nad ruchami miksera, powyginane, które doskonalone rozbijają grudki ciasta, standardowe, czyli zbudowane z cienkich drucików połączonych ze sobą krzyżowo, z szeroką taśmą i większymi drucikami, które pozwalają szybciej i dokładniej wymieszać produkty.

 

Rodzaje mieszadeł

Typ budowy to jedna kwestia, a przeznaczenie to zupełnie coś innego. Większość mikserów ma klasyczne trzepaczki ubijające, ale dostępne są też inne modele. Wśród najpopularniejszych trzepaczek znajdują się:

hakowe – głównie dostępne w urządzeniach stacjonarnych. Pozwalają ugniatać ciasto drożdżowe różnego typu,

ubijające – idealne do ubijania kremów, bezy, bitej śmietany i lekkich ciast typu naleśnikowego,

ucierające – służące do ucierania ciasta,

miksujące z nożykiem – swoim wyglądem i zastosowaniem przypominają ostrze blendera.

Wyposażenie

Na rynku znajdziesz modele bardzo podstawowe, do których dołączono wyłącznie zestaw dwóch trzepaczek jak również zaawansowane sprzęty z różnymi dodatkami. Może to być misa lub stojak, na którym umocujesz zarówno misę, jak i mikser. Jeśli chodzi o misę, dostępne są modele o pojemności od 2 l do 4,5 l. Proste urządzenia wyposażone są misy plastikowe, nieco droższe modele w stalowe.

Jeśli zdecydujesz się na sprzęt stacjonarny, warto wybrać robot kuchenny z misą obrotową, dzięki której mikser będzie bardziej wydajny. Test mikserów kuchennych pokazuje, że takie urządzenie może też posiadać dzbanek do blendowania. Zwykle produkty tego typu mają dołączoną końcówkę do blendowania. Dostępne są także warianty z pojemnikiem i wymiennymi ostrzami do siekania.

 

Wielkość

Mikser nie jest robotem kuchennym z zaawansowanymi funkcjami, dzięki czemu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Co więcej, pozwala na szybkie, ręczne wykonanie prac kuchennych. Jeśli wybierzesz model stacjonarny z podstawą, dokładnie sprawdź jak dużą powierzchnię Twojej kuchni będzie on zajmować.

 

Korpus – jaki mikser kuchenny jest najlepszy?

Urządzenie tego typu musi mieć ergonomiczny korpus. Opinie o mikserze kuchennym też przekazują, że jeśli wybierasz sprzęt ręczny powinien on być lekki, aby zapewnić Ci wygodę pracy. Nie może być jednak zbyt lekki, gdyż takie modele są zwykle bardziej awaryjne. Obudowa takiego sprzętu najczęściej wykonana jest z tworzywa sztucznego. Niektóre modele mają elementy ze stali nierdzewnej. Jeśli chodzi o podstawę produktów stacjonarnych, tańsze zawsze wykonane są z plastiku, natomiast droższe są dodatkowo wzbogacone o mocniejszą i odporniejsza na uszkodzenia stal nierdzewną.

 

Mycie w zmywarce

Dużym atutem Twojego sprzętu będzie możliwość mycia jego części w zmywarce. Dlatego też, przy wyborze urządzenia tego typu warto to zweryfikować.

 

Miksery kuchenne w dobrych cenach

Większość producentów sprzętów AGD ma w swojej ofercie zarówno urządzenia ręczne jak i stacjonarne. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz dobry model zdecyduj się na produkt znanej marki. Mikser kuchenny możesz oglądnąć na przykład w sklepie Media Expert. Za najlepszych producentów mikserów uznaje się: Zelmer Bosch, Eldom, Philips, Bork, Clatronic, MPM Product. W Polsce największą popularnością cieszy się nasza rodzima marka, Zelmer. W ofercie tej firmy znajdziemy urządzenia zarówno ręczne, jak i stacjonarne. Na rynku znajdziemy sprzęty ręczne już za kwotę około 70 zł. Wiele zależy od wyposażenia jakie Cię interesuje. Dobrą “porownywarką” cen na mikser kuchenny jest serwis Allegro.

Najtańsze urządzenia ręczne znajdziesz na rynku za ok 30 zł. Niestety nie są zbyt wydajne i szybko się przegrzewają. Natomiast cena modeli stacjonarnych zaczyna się od 150 zł i może sięgać nawet 500 zł. Niektórzy producenci dają swoim konsumentom możliwość rozbudowania takiego urządzenia o dodatkowe funkcje. W efekcie, zwykły mikser kuchenny może zamienić się w wielofunkcyjny sprzęt.

 

Jak działa mikser kuchenny?

 

Pieczenie ciast i przygotowywanie deserów czy potraw nie musi być bardzo trudne, zwłaszcza jeśli kupimy odpowiedni sprzęt. Bez wątpienia wiesz już, jaki mikser kuchenny jest polecany do użytku domowego. W tej części artykułu znajdziesz natomiast informacje o tym, jak działa takie urządzenie oraz jak jest zbudowane.

 

 

Mikser ręczny

Za najbardziej podstawowy typ miksera uznawany jest model ręczny, który wymaga trzymania w dłoni w trakcie użytkowania. Sprzęt ten jest lekki i niewielki, dlatego wciąż cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. W urządzeniu ręcznym za mieszanie składników odpowiadają dwie trzepaczki, które obracają się z dużą prędkością w przeciwnych kierunkach. O skuteczności działania miksera możemy decydować samodzielnie, ponieważ jest wyposażony w regulację prędkości (zwykle 3- lub 4-stopniową). Sprzęt jest napędzany przez umieszczony wewnątrz obudowy silnik o odpowiednio dużej mocy, wynoszącej przeważnie kilkaset watów.

 

Mikser planetarny

Mikser planetarny to niezwykle funkcjonalne urządzenie, za sprawą którego możemy ubić pianę z białek, dokładnie zmiksować składniki spożywcze, a także wyrobić gęste ciasto. Nazwa tego typu produktów pochodzi od sposobu ich działania. Model planetarny zaliczany jest do grupy sprzętów stojących – ma podstawę z misą, do której należy wrzucić potrzebne na ciasto składniki. Mieszadła w tym przypadku obracają się nie tylko wokół własnej osi, ale również wokół krawędzi miski. To powoduje, że zmiksowana masa nie ma grudek i jest bardziej napowietrzona.

 

Malakser

Malakser to specyficzny rodzaj miksera, który umożliwia zarówno mieszanie artykułów spożywczych, jak i siekanie oraz rozdrabnianie. Oznacza to, że z pomocą urządzenia bez trudu przygotujemy ciasto, warzywa na sałatkę, pokroimy zioła, a nawet orzechy. Jest to możliwe za sprawą wymiennych, ruchomych elementów, którymi są noże i tarki. Obracają się one wokół własnej osi, wykorzystując przy tym ruch wirowy. Przez to malakser działa efektywnie.

 

 

Blender

Blender ułatwia przygotowywanie zup o kremowej konsystencji, jak również zdrowych koktajli owocowo-warzywnych. Modele o dużej mocy pozwalają także na pokruszenie lodu do drinków czy kawy. Urządzenia ręczne mają kompaktową budowę i wyposażone są w ostrza ze stali nierdzewnej, które po włączeniu blendera obracają się i w ten sposób rozdrabniają artykuły spożywcze. Podobnie działają sprzęty kielichowe, z tą różnicą, że ostrza umieszczone są na dnie pojemnika. Szacuje się, że noże tego typu produktów mogą obracać się nawet do 19 000 razy na minutę, co powoduje, że wystarczy kilka minut, aby uzyskać idealnie zmiksowany koktajl.

 

Funkcja turbo

Dostępne w sklepach miksery mają kilka wyjątkowo przydatnych w kuchni funkcji. Przykładem jest opcja turbo, która pozwala na miksowanie składników na najwyższych obrotach sprzętu przez kilka minut (po wciśnięciu odpowiedniego przycisku). Takie chwilowe włączenie maksymalnej prędkości pracy miksera umożliwia nam skrócenie czasu przygotowania ciasta.

 

Tryb pulsacyjny

Aby zachować kontrolę nad miksowanymi czy siekanymi składnikami, najlepiej skorzystać z trybu pulsacyjnego (jeśli kupiliśmy sprzęt, który został w niego wyposażony). Pulsacje uruchamiają się tylko wtedy, gdy przytrzymamy przycisk lub pokrętło, dlatego dokładnie widzimy, co dzieje się z umieszczonymi w misce artykułami spożywczymi. Mikser z trybem pulsacyjnym polecamy w szczególności osobom, które przy użyciu urządzenia planują często siekać zioła, warzywa i owoce. Takie urządzenie przydaje się również wtedy, gdy mamy tak twarde składniki, że rozdrobnienie ich w trybie pracy ciągłej mogłoby doprowadzić do przegrzania miksera.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ