Najlepsza brytfanna indukcja

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Brytfanny indukcyjne – ranking

 

 

Rohe 201011-38

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości brytfanny indukcyjnej, to model Rohe 201011-38 na pewno Cię zadowoli. Jest to wysokiej jakości produkt o owalnym kształcie i zamkniętej konstrukcji. Sprawia to, że znajdujące się we wnętrzu składniki znacznie szybciej są poddawane obróbce termicznej.

Głównym materiałem wykonania jest aluminium, które szybko pochłania temperaturę. Wykończenia modelu zostały zrobione ze stali nierdzewnej, która nie tylko dobrze się prezentuje, ale nie ulega korozji. Równocześnie materiał ten jest w pełni bezpieczny, gdyż nie emituje szkodliwych związków chemicznych. Ta wysokiej jakości powłoka zapobiega przywieraniu składników, więc czyszczenie jej na pewno nie będzie stanowiło problemu. Do zestawu dołączono również pokrywę (ze stali nierdzewnej), która przyspieszy proces pieczenia. Producent zapewnia, że brytfanna sprawdzi się na każdym rodzaju kuchenki, w tym indukcyjnej.

Choć prezentowane naczynie jest dość drogie, wielu konsumentów zdecydowało się na ten zakup. Użytkownicy uważają, że brytfanna została wykonana z dobrej jakości materiałów, które gwarantują szybkie gotowanie, co pozwala zaoszczędzić energię elektryczną. Poza tym garnek jest odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, więc będzie Ci służył przez długi czas.

 

 

 

 

Judge Owalna JUJD82

 

Wszystkim, którzy lubią zapiekane dania, polecamy model Judge Owalna JUJD82. Jest to elegancka brytfanna, w której przygotujesz różne potrawy mięsne, gołąbki lub zapiekanki. Pojemność tego owalnego garnka wynosi 5,2 l, co w zupełności wystarczy, by przygotować pożywny obiad dla całej rodziny. Model został w całości wykonany z emaliowanej stali nierdzewnej. Materiał ten jest nie tylko bezpieczny, ale i prosty w czyszczeniu, gdyż można go myć w zmywarce.

Naczynie jest bardzo eleganckie, cała obudowa jest bowiem w kolorze wanilii. Choć nie jest to najważniejsza cecha, to model będzie się dobrze prezentować na stole, gdy podamy w nim danie. Zamknięta konstrukcja sprawia, że przygotowywane składniki znacznie szybciej się gotują, więc pozwoli to zaoszczędzić energię elektryczną.

Produkt bardzo szybko pochłania ciepło, a następnie utrzymuje je przez długi czas. Dużym udogodnieniem jest szczelna pokrywa. Poza tym naczynie wyposażone jest w wygodne rączki, które ułatwiają jego przenoszenie.

Osoby, które zakupiły produkt są z niego bardzo zadowolone, mimo jego wysokiej ceny. Konsumenci są zdania, że brytfanna znacząco skraca czas pieczenia, bo szybko kumuluje dużo ciepła.

 

 

 

 

Florina Toscana 32Cm

 

Model Florina Toscana 32Cm to elegancka brytfanna o pojemności 5,5 l. Produkt wykonano z wysokiej jakości ceramiki, która jest odporna na działanie wysokich temperatur, więc sprawdzi się w każdej kuchence, w tym indukcyjnej.

Wnętrze garnka ma wymiary 32 cm x 20 cm, a wysokość liczy – 10,5 cm. Kształt naczynia jest bardzo wygodny, lekko owalny. Dno ma wiele warstw (4,5 mm grubości), więc temperatura jest szybko wchłaniana, a następnie równomiernie rozdysponowywana na całej powierzchni. Do zestawu dołączono szklaną pokrywę, która przyspiesza gotowanie i pozwala zachować aromat potraw. Znajduje się na niej specjalny dozownik, który ułatwia nalewanie płynów w czasie pieczenia. Uchwyty zostały lekko zaokrąglone, co ułatwia ich złapanie.

Konsumenci docenili naczynie za jego pojemność oraz elegancki design. Uważają, że prezentowany produkt to bardzo wydajna brytfanna indukcyjna w dobrej cenie, która pomoże Ci skrócić czas pieczenia.

 

 

 

 

Jaką brytfannę indukcyjną wybrać?

 

Osoby, które lubią gotować na pewno mają w swoich kuchniach wiele naczyń, które ułatwiają tę czynność. Jednym z nich jest brytfanna, w której przygotowujemy mięso, gołąbki oraz zapiekanki. Chcąc przybliżyć Ci cechy dobrego produktu przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym opisaliśmy, jak znaleźć elegancki model, który będzie Ci służyć przez kilka lat. Jeśli jesteś ciekaw, czym wyróżnia się najlepsza brytfanna indukcyjna w 2024 roku, zapraszamy do lektury artykułu.

 

Zdecydowaliśmy się przybliżyć Ci naczynie indukcyjne, którego dno jest dostosowane do bardzo popularnych ostatnio płyt indukcyjnych. Wykonuje się je ze specjalnych metali, które reagują na pole magnetyczne na płycie. Na dnie naczynia wytwarzają się prądy wirowe, które doprowadzają do rozgrzania. Naczynia tego typu mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak ceramika czy stal nierdzewna. Kluczem jest jednak ferromagnetyczne dno.

Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć jest to, czy preferujesz model otwarty czy zamknięty. W pierwszym z nich mamy bezpośredni dostęp do pieczonego dania, więc w każdej chwili możemy dodać wodę, wino lub inne składniki. Przygotowana potrawa będzie miała chrupiącą górę, podczas gdy spód będzie soczysty. Alternatywą są brytfanny zamknięte, w których powietrze porusza się w zamkniętej przestrzeni. Sprawia to, że białko w mięsie ścina się znacznie szybciej. Równocześnie wartości odżywcze i witaminy w składnikach zostają zachowane.

Najlepsze brytfanny indukcyjne są wykonane z dobrej jakości materiału. Ważne jest to, by konstrukcja była odporna na zarysowania i działanie wysokiej temperatury. Do dobrych materiałów zaliczamy ceramikę, szkło żaroodporne, żeliwo oraz aluminium. Pierwszy rodzaj długo akumuluje ciepło, a do tego jest ekologiczny. Oznacza to, że w czasie zapiekania nie są emitowane żadne związki chemiczne, które mogłyby wpłynąć na potrawę. Materiał ten jest jednak bardzo kruchy i po upuszczeniu szybko się tłucze. Brytfanna szklana ma podobne właściwości. Szybko akumuluje ciepło, więc znajdujące się we wnętrzu danie pozostaje ciepłe przez długi czas. Produkty żeliwne są bardzo wytrzymałe, więc taki model będzie Ci służył przez kilkadziesiąt lat. Poza tym materiał długo akumuluje ciepło, a co więcej nie przywierają do niego składniki. Równocześnie żeliwo jest bardzo wytrzymałe, więc brytfanny możesz używać na palniki lub otwartym ogniu. Ostatnim rodzajem są modele aluminiowe, które by być wydajne muszą mieć specjalna powłokę we wnętrzu. Aluminium dobrze przewodzi ciepło i szybko się nagrzewa, a co więcej jest lekkie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ