Najlepsza kuchenka gazowa dwupalnikowa

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Kuchenki gazowe dwupalnikowa – ranking

 

 

Beko HDCG 32220 SX

 

Jeśli poszukujesz kuchenki dwupalnikowej do swojej niewielkiej kuchni, polecamy zainteresowanie się modelem Beko HDCG 32220 SX. Jest to płyta gazowa dedykowana do zabudowy o szerokości 28,8 cm.

Na obudowie znajdują się 2 zapalarki, które zintegrowano z pokrętłami. Pozwala to na szybkie i wygodne zapalenie palników. W konstrukcji zastosowano wiele zabezpieczeń, które zmniejszają ryzyko awarii. Pierwszym udogodnieniem jest automatyczny system zapłonu. Kolejny to system przeciwwypływowy gazu, który sprawia, że pod wpływem podmuchu powietrza, strumień gazu zostanie odcięty. Wymiary kuchenki to: wysokość – 7,5 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 51 cm. Na uwagę zasługuje też duża moc palników, co zapewnia wydajną pracę. Pierwszy z nich liczy 1 kW, zaś drugi 1,9 kW. Na obudowie znajduje się emaliowany ruszt, który bardzo łatwo jest wyczyścić.

Wielu konsumentów doceniło elegancki wygląd produktu oraz jego łatwą obsługę. Za sprawą tego urządzenia, osoby mające małe pomieszczenia, również mogą cieszyć się gotowaniem. W opinii użytkowników, ta wydajna kuchenka gazowa dwupalnikowa w dobrej cenie, to produkt godny polecenia.

 

 

 

 

Kernau KGH 3211 X

 

Model Kernau KGH 3211 X to bardzo dobra płyta gazowa, która posiada 2 palniki. Sprzęt ten powstał z myślą o osobach, które mają zbyt małą kuchnię, by umieścić w niej produkt o klasycznych wymiarach. Co więcej, sprzęt sprawdzi się też w domach osób, które nie gotują zbyt często. Samą płytę wykonano ze stali nierdzewnej.

Zaletą modelu jest duża moc obu palników, co pozwala na szybsze przygotowanie obiadu. Pierwszy element liczy 3000 W, a drugi – 1000 W. Poza tym na obudowie umieszczono zapalacz gazu, który jest zintegrowany z pokrętłami. Obsługa tych elementów jest bardzo prosta. Każda gałka jest podpisana metodą laserową, zatem nie musisz się martwić o zmazanie liczb. Urządzenie posiada bardzo wrażliwe zabezpieczenie przed wypłynięciem gazu. Sterowanie płytą odbywa się z frontu, tak byśmy mieli prosty dostęp do pokręteł. Wymiary produktu wynoszą: 32 cm x 52 cm.

Dobre wykonanie oraz użycie najlepszych materiałów, to główny powód, który przekonał liczną grupę konsumentów do zakupu tej kuchenki.

 

 

 

 

Amica PVC 3410

 

Jeśli poszukujesz eleganckiej i łatwej w użyciu płyty gazowej, to polecamy zainteresowanie się modelem Amica PVC 3410. Jest to bardzo łatwy w użyciu sprzęt dedykowany do zabudowy o szerokości 30 cm. Urządzenie posiada 2 palniki, więc dobrze sprawdzi się w niewielkich kuchniach.

Dużą zaletą produktu jest wykonanie płyty ze szkła hartowanego, które jest bardzo odporne na zarysowania i zniszczenia. Co więcej, gładką powierzchnię bez problemu wyczyścimy przy użyciu małej ilości chemikaliów. Poza tym kuchenka ma też żeliwny ruszt, który jest wytrzymały i stabilny. Dodatkowo, materiał ten jest łatwy w wyczyszczeniu, co docenia wielu klientów. Kolejnym atutem są liczne zabezpieczenia przed wyciekiem gazu, które czynią użytkowanie płyty w pełni bezpiecznym. Wymiary urządzenia to: wysokość – 9,8 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 52 cm.

Liczna grupa użytkowników doceniła elektryczny zapalacz gazu, który umieszczono w pokrętle. Element ten jest prosty w użytkowaniu, więc żaden konsument nie będzie mieć problemu z gotowaniem na kuchence.

 

 

 

 

Jaką kuchenkę gazową dwupalnikowa wybrać?

 

Jednym z najważniejszych sprzętów w domu jest kuchenka. Jeśli aktualnie prowadzisz remont swojej kuchni, to pewnie zastanawiasz się, jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego wnętrza. Zdajemy sobie sprawę, że podjęcie decyzji nie jest proste, gdyż zakupiony sprzęt będzie nam służyć każdego dnia, nawet przez kilka lat. Dlatego, aby ułatwić Ci przemyślaną inwestycję, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się, czym cechują się najlepsze dwupalnikowe kuchenki gazowe. Przygotowaliśmy również niewielkie, trzypunktowe zestawienie, w którym opisaliśmy ciekawe modele.

Przedmiotem naszego artykułu są urządzenia dwupalnikowe, które dobrze sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, o ograniczonej przestrzeni. Poza tym urządzenia tego typu dedykowane są również dla tych z nas, którzy niewiele gotują.

Najlepsza dwupalnikowa kuchenka gazowa w 2024 roku, musi odznaczać się dużą mocą palników. Wiedz, że sprzęty gazowe są bardzo wydajne, bowiem generują zwiększoną ilość ciepła. W konsekwencji, potrawy gotowane są znacznie szybciej.

Poszukując dobrej jakości kuchenki, koniecznie sprawdź, jak jest ona zasilana. Najczęściej spotykamy modele z płytą, która zasilana jest gazem ziemnym lub z butli propan -butan. Do atutów takich sprzętów należy zaliczyć dużą wydajność oraz funkcjonalność. Wiedz jednak, że występują miejsca, gdzie gaz jest niedostępny, co zmusza nas do inwestowania w butle. Warto też sprawdzić, gdzie ulokowane są pokrętła, które rozpoczynają pracę sprzęt. Najpopularniejszym miejscem jest front modelu, jednak dopuszczalna jest też lokalizacja z boku. Choć jest to rzadkość, zdecydowanie odradzamy inwestycję w płytę z pokrętłami znajdującymi się z tyłu, gdyż ich obsługa jest dość nieporęczna.

Decydując się na zakup kuchenki gazowej, musisz upewnić się, że produkt, który chcesz kupić posiada niezbędne zabezpieczenia. Najważniejszym z nich jest ochrona przed wypłynięciem gazu, gdyż taka sytuacja może mieć negatywne konsekwencje. Z tego powodu, tak ważne jest by sprzęt automatycznie odcinał dopływ zasilania w przypadku zgaśnięcia płomienia.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ