Najlepsza patelnia ceramiczna Gerlach

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Poniżej znajdziesz ranking patelni ceramicznych Gerlach, które od wielu lat są uznawane za jedne z lepszych produktów, jakie można kupić w sklepie. W ofercie producenta dostępnych jest wiele modeli, a my wybraliśmy te najlepsze. Pierwsze miejsce w zestawieniu zdobyła grillowa patelnia ceramiczna Gerlach Vitality, na której można przygotowywać pyszne mięsa i warzywa z użyciem niewielkiej ilości tłuszczu. W związku z tym serwowane przez nas dania są mniej kaloryczne, a tym samym bardziej zdrowe. Naczynie zostało pokryte powłoką ochronną, która zabezpiecza przed zarysowaniami, a także przywieraniem jedzenia do dna. Rączkę pokryto silikonem, aby zapewnić użytkownikowi pewny chwyt. Uchwyt się nie nagrzewa, więc nie ma ryzyka poparzenia dłoni w trakcie przenoszenia gorącej patelni. Dno naczynia szybko i równomiernie się nagrzewa. Gerlach 320R Natur to produkt dostępny w atrakcyjnej cenie. Ta patelnia ceramiczna ma solidną, drewnianą rączkę. Naczynie wykonano z wytrzymałego aluminium. Produkt ma czarny kolor.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to model grillowy, na którym przygotujesz dietetyczne potrawy. Dno patelni jest tak wyprofilowane, aby zapewniło wszystkim składnikom równomierną obróbkę termiczną. Ceramiczna powłoka zapobiega przywieraniu dań do dna.

Wady

Ten model patelni jest dość ciężki, dlatego osoby, które go używają muszą mieć dużo siły w rękach. Dodatkowo ze względu na kwadratowy kształt produktu jest on mało wygodny podczas smażenia.

Podsumowanie

Jest to wytrzymała patelnia, na której przygotujemy potrawy z użyciem małej ilości tłuszczu. Średnica produktu to 28 cm. Model wykonano z wysokiej jakości materiału.

Drugi wybór

Zalety

Patelnia jest pokryta dwuwarstwową powłoką ceramiczną, co zapewnia, że potrawy nie przywierają do niej. Rączka jest w odpowiedni sposób wyprofilowana. Sprawia to, że dobrze leży w dłoni, a to zwiększa komfort użytkowania.

Wady

Patelnia jest stosunkowo ciężka i trudno się ją przenosi, gdy jest wypełniona jedzeniem. Dodatkowo korzystając z produktu nie należy używać metalowych sztućców, gdyż powłoka może ulec zarysowaniu.

Podsumowanie

Akcesorium równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni oraz zmniejsza ryzyko przypaleń. Rączka jest wykonana z drewna bukowego. Średnica patelni wynosi 20 cm. Dno wsparto dyskiem ferromagnetycznym.

Rozważ też

Zalety

W związku z tym, że patelnię wykonano z ceramiki, jest odporna na działanie wysokich temperatur. Co więcej, pozwala ona na smażenie przy użyciu małej ilości tłuszczu. Patelnia ma antypoślizgową rączkę, którą wygodnie się trzyma.

Wady

Zastosowana kolorystyka nie jest zbyt praktyczna. Biały kolor powoduje, że wszystkie zabrudzenia są szybko widoczne. Materiał, z którego wykonano produkt sprawia, że jest dość ciężki.

Podsumowanie

Jest to elegancka i wytrzymała patelnia, którą wykonano z ceramiki. Średnica produktu to 24 cm. Model nie jest podatny na zadrapania, dlatego może dobrze się sprawować w kuchni przez długi czas.

 

 

Patelnie ceramiczne Gerlach – ranking

 

 

Gerlach Vitality

 

Jeśli poszukujesz eleganckiej i wytrzymałej patelni, która pozwoli Ci przygotować potrawy używając do tego minimalnej ilości tłuszczu, polecamy Gerlach Vitality. Jest to ciekawy model grillowy, na którym przygotujesz różne dietetyczne dania. Średnica produktu wynosi 28 cm, co w pełni wystarczy na przyrządzenie obiadu dla całej rodziny.

Największym atutem modelu jest jego dno. Zostało ono specjalnie wyprofilowane tak, by zapewniło wszystkim składnikom równą obróbkę termiczną. Ponieważ wszystkie elementy na patelni zostają podgrzane w takim samym stopniu, przygotowanie obiadu zajmuje dużo mniej czasu. Równocześnie składniki nie tracą witamin i minerałów. Z kolei ceramiczna powłoka zapobiega przywieraniu dań do dna. Co sprawia, że żywotność patelni jest znacznie większa. Warto dodać, że produkt został wykonany z wysokiej jakości materiału. Cała konstrukcja nie zawiera mikroszczelin, ani szkodliwych substancji, które wchodzą w kontakt z jedzeniem.

Prezentowany model może być używany na wszystkich rodzajach kuchni, w tym indukcyjnej, dzięki czemu posiada on wiele pozytywnych opinii klientów. Do tego, konsumenci docenili twardą i bardzo wytrzymałą konstrukcję.

Grillowa patelnia ceramiczna Gerlach Vitality ma wymiary: 28 cm x 28 cm, a długość rączki jest równa 19 cm.

 

Zalety

Powłoka zabezpieczająca: Naczynie zostało pokryte dwuwarstwową powłoką ceramiczną, która stanowi skuteczne zabezpieczenie przed zarysowaniem powierzchni. Dodatkowo sprawia ona, że jedzenie nie przywiera do dna.

Rączka: Model wyposażono w odpowiednio długą i dobrze wyprofilowaną rączkę, która została pokryta silikonem. Uchwyt się nie nagrzewa i pozwala utrzymać patelnię w stabilnej pozycji.

Dno: Naczynie ma grube dno z krążkiem magnetycznym gwarantującym równomierne rozprowadzanie ciepła. To przekłada się na lepsze efekty grillowania.

Zdrowe posiłki: Na patelni można przyrządzać potrawy z użyciem jedynie niewielkiej ilości tłuszczu. W związku z tym dania są mniej kaloryczne i zdrowsze.

Uniwersalność: Model jest dostosowany do wszystkich rodzajów kuchenek: gazowych, elektrycznych, ceramicznych i indukcyjnych. Świadczy to o jego uniwersalności.

 

Wady

Czyszczenie: Test patelni ceramicznych Gerlach wykazał, że pielęgnacja polecanego przez nas modelu jest nieco czasochłonna. Wynika to z tego, że dno ma niejednolitą strukturę i w zagłębieniach mogą zbierać się trudne do usunięcia resztki jedzenia.

 

 

 

 

Gerlach 320R Natur

 

Godną polecenia patelnią jest model Gerlach Natur, który posiada powłokę ceramiczną. Dzięki temu do smażenia możesz używać niewielkiej ilości tłuszczu. Ponadto potrawy nie przywierają do dna, co ułatwia ich podawanie oraz zwiększa długowieczność produktu. Warto dodać, że ceramiczna powłoka sprawia, że ciepło jest równo dystrybuowane na całej powierzchni. Dzięki temu wszystkie składniki są usmażone w równym stopniu.

Rączkę wykonano z trwałego drewna bukowego, zatem bez problemu utrzyma ciężar patelni. Średnica tego modelu wynosi 20 cm, co jest odpowiednie dla średniej wielkości rodziny. Warto dodać, że powłoka posiada dwie warstwy, co dodatkowo ochrania dno naczynia. W czasie użytkowanie nie są wydzielane żadne szkodliwe substancje, które mogłyby wejść w interakcje z jedzeniem. Dno modelu zostało wsparte dyskiem ferromagnetycznym, co zwiększa ochronę przed wysokimi temperaturami.

Twarde i bardzo eleganckie wykonanie patelni sprawiło, że model ten posiada wiele pozytywnych opinii konsumentów. Liczni użytkownicy docenili grube dno, które ochrania produkt przed działaniem wysokich temperatur. Jednocześnie sprawia, że składniki się nie przypalają.

Model 320R Natur to bardzo dobra patelnia ceramiczna Gerlach do 100 zł. Średnica naczynia wynosi 20 cm.

 

Zalety

Bezpieczne użytkowanie: Kupując patelnię Gerlach 320R Natur możesz być pewny, że jej użytkowanie jest bezpieczne dla zdrowia. Produkt zrobiono z materiałów, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

Powłoka: Naczynie pokryto ceramiczną powłoką ILAG Non-Stick, która bardzo dobrze chroni przed przywieraniem jedzenia do dna. W związku z tym nie ma zbyt dużego ryzyka jego przypalenia.

Grube dno: Jako jeden z ważniejszych atutów produktu wymienia się jego grube dno z dyskiem ferromagnetycznym, który pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła.

Elegancki design: Wielu osobom przypadł do gustu design naczynia. Czarny kolor ładnie komponuje się z drewnianym uchwytem.

 

Wady

Brak możliwości czyszczenia w zmywarce: Producent nie zaleca, aby myć produkt w zmywarce. Może się więc okazać, że dokładne czyszczenie naczynia będzie wymagało dużo czasu.

 

 

 

 

Gerlach Harmony

 

Model Harmony polskiej marki Gerlach to bardzo elegancka i wytrzymała patelnia, wykonana z ceramiki. Użycie tego kruszcu wynika z tego, że jest on bardzo odporny na działanie wysokich temperatur. Jednocześnie, równomiernie dystrybuuje ciepło, tak by dotarło do każdego składnika w naczyniu. Dzięki temu, nie musisz obawiać się, że ogień na kuchence przepali dno lub Twój obiad stanie w płomieniach.

Atutem prezentowanego produktu jest to, że smażenie na ceramicznej powłoce nie wymaga użyciu oleju. Co więcej, znajdujące się na niej składniki, nie przywierają. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas oraz energię elektryczną, bowiem dobra dystrybucja ciepła zapewnia szybkie smażenie. Równocześnie w czasie smażenie nie uwalniają się żadne niebezpieczne substancje, które mogłyby zagrozić Twojemu życiu. Poza tym ta elegancka patelnia ceramiczna Gerlach w dobrej cenie posiada antypoślizgową rączkę, którą się wygodnie trzyma.

Ponieważ powłoka jest bardzo gładka, usunięcie potraw jest bardzo proste. Również czyszczenie naczynie nie sprawia problemu. Właśnie dlatego prezentowany produkt posiada wiele pozytywnych opinii konsumentów.

Patelnia ceramiczna Gerlach Harmony ma średnicę równą 24 cm. Naczynie ma gładką powłokę chroniącą przed zarysowaniami.

 

Zalety

Zdrowe gotowanie: Jeśli zdecydujesz się kupić patelnię ceramiczną Gerlach Harmony, będziesz mógł przyrządzać potrawy z użyciem niewielkiej ilości tłuszczu. Takie gotowanie z pewnością będzie miało dobry wpływ na zdrowie Twoje i domowników.

Szybko się nagrzewa: Sporo osób potwierdziło, że naczynie szybko się nagrzewa, co pozwala nie tylko skrócić czas potrzebny na przygotowanie dania, ale też ma wpływ na rachunki za energię czy gaz.

Czyszczenie: Patelnia ma idealnie gładką powłokę, dzięki czemu jej pielęgnacja jest prosta. Nie trzeba szorować powierzchni, aby skutecznie usunąć z niej zabrudzenia.

 

Wady

Uchwyt: Zdaniem pewnej grupy użytkowników uchwyt mógłby być lepiej wyprofilowany. Wtedy przenoszenie gorącego naczynia byłoby wygodniejsze.

 

 

 

 

Jaką patelnię ceramiczną Gerlach wybrać?

 

Jednym z podstawowych sprzętów, których nie może zabraknąć w kuchni jest patelnia. Pozwala nam ona na przyrządzenie różnego rodzaju dań. Kluczem, aby dobrze przyrządzić potrawę jest jednak odpowiedni rodzaj tego sprzętu. Przygotowaliśmy ten oto poradnik, aby rozwiać kilka wątpliwości. Znajdziesz w nim informacje o tym, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze patelnie ceramiczne Gerlach. Ponadto urozmaiciliśmy artykuł niewielkim rankingiem. Znajdują się w nim dokładne opisy trzech modeli, na które warto zwrócić uwagę.

 

 

Gerlach jest znaną marką, która powstała na polskim rynku. Obecnie firma ta jest jednym z czołowych producentów wyposażenia kuchni. W swoim asortymencie producent posiada wysokiej jakości noże, garnki i patelnie. Do produkcji oferowanych sprzętów użyto wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, co gwarantuje dużą żywotność produktów. O prestiżu Gerlach świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, którymi marka może się pochwalić.

Jeśli interesuje Cię najlepsza patelnia ceramiczna Gerlach w 2024 roku, powinieneś zwrócić uwagę na przeznaczenie modelu. Do Twojej dyspozycji są sprzęty dedykowane do naleśników, grillowe, do jajek i elektryczne. Pierwszy rodzaj cechuje się bardzo niskimi brzegami. Zaś drugi pozwala na beztłuszczowe przyszykowanie mięs i warzyw w taki sam sposób, jak robi się to na prawdziwym grillu. Trzeci typ patelni odznacza się odpowiednio wyprofilowanym dnem. Znajdują się tam zagłębienia, w które możesz wbić jajka. Ostatni typ sprzętów działa poprzez podłączenie do prądu. Dzięki temu na jego zakup decyduje się wielu podróżników.

Koniecznie zwróć również uwagę na rozmiar interesującego Cię modelu. Znajdujące się na rynku produkty mają średnicę, której wielkość waha się od 20 cm do 28 cm. Najmniejszy typ naczyń w zupełności wystarczy dla niewielkiej rodziny. Jeśli jednak często przygotowujesz wielodaniowe obiady dla dużej grupy znajomych, radzimy zainwestować w nieco większe produkty.

Kluczową kwestią jest również jakość wykonania. Naczynie musi być mocne i twarde, a rączka solidna. Jeśli zostanie ona luźno przyczepiona, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie przenoszenia potrawy, patelnia spadnie na ziemię.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ