Najlepsza patelnia elektryczna do naleśników

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Patelnia pozwala na szybkie zrobienie naleśników. Wystarczy zanurzyć ją we wcześniej przygotowanym cieście i poczekać kilkanaście sekund. To sprawia, że przygotowanie posiłku staje się znacznie łatwiejsze, możemy też z łatwością utrzymać porządek w kuchni.

Wady

Do modelu dołączono miskę, w której należy przygotowywać ciasto na naleśniki. Wykonano ją z delikatnego plastiku, dlatego powinniśmy ostrożnie się z nią obchodzić.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc równą 800 W, a jego średnica wynosi 20 cm. Uchwyt zawsze pozostaje chłodny, dlatego nie ma ryzyka, że przypadkowo poparzymy dłoń. Patelnia jest lekka (waży 800 g), więc zanurzanie jej w cieście nie jest kłopotliwe.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma bardzo dużą moc (1500 W), co zapewnia mu efektywne działanie. Daje możliwość przyrządzenia naleśników, ale nie tylko. To model przystosowany także do przygotowywania wielu innych potraw, np. kotletów.

Wady

Według kupujących wadą naleśnikarki jest krótki przewód zasilający. Urządzenie musi stać tuż przy gniazdku, co czasami utrudnia swobodne przyrządzanie posiłku.

Podsumowanie

Średnica patelni wynosi 38 cm. Dołączono do niej przydatne elementy: szklaną pokrywkę oraz łopatkę. Płyta grzewcza została pokryta specjalną powłoką, dlatego nie trzeba się obawiać, że będzie przywierać do niej ciasto. Sprzęt znajduje zastosowanie nie tylko w domu, ale również w pensjonatach, kuchniach zakładowych oraz małych lokalach gastronomicznych.

Rozważ też

Zalety

Naleśnikarka jest łatwa w obsłudze i pozwala na przygotowanie smacznych naleśników w kilka minut. Płyta grzewcza jest pokryta nieprzywierającą powłoką, dlatego możemy bez trudu zdjąć z niej wypieczone ciasto. Model nadaje się też np. do podgrzewania tortilli.

Wady

Osoby mające duże dłonie uważają, że uchwyt powinien być nieco dłuższy. Wówczas nie wciskały by przypadkowo przycisku On/Off podczas zanurzania patelni w cieście.

Podsumowanie

Moc modelu jest równa 800 W, a jego średnica to 20 cm. Razem z patelnią dostajemy w zestawie odpowiednio wyprofilowaną miskę, do której należy przelać gotowe ciasto. Sprzęt daje możliwość szybkiego przygotowania naleśników, bez ryzyka poparzenia rąk. Konsumenci twierdzą, że ciasto zawsze jest równomiernie upieczone.

 

 

Patelnie elektryczne do naleśników – ranking

 

 

Delimano Utile 1000087987

 

Elektryczna naleśnikarka Delimano Utile 1000087987 ma średnicę 20 cm. Do smażenia naleśników w tym przypadku nie potrzebujemy masła, ani oleju, a więc przygotowywane danie może mieć znacznie mniej kalorii. Producent wyposażył powyższy model w specjalną, nieprzywierającą powłokę. Jej obecność sprawia, że ciasto nie przywiera do płyty grzewczej, co zwiększa komfort użytkowania. Takie rozwiązanie ułatwia też utrzymanie produktu w nienagannej czystości, co może pozytywnie wpłynąć na jego żywotność.

Prezentowana patelnia została wyposażona również w automatyczny termostat, który utrzymuje optymalną temperaturę smażenia. Cechą charakterystyczną modelu marki Delimano może być także specjalnie zaprojektowana rączka, która nie nagrzewa się w czasie smażenia. W efekcie unikniemy poparzenia dłoni, które mogłoby zniechęcić nas do korzystania z produktu. Wymiary patelni wynoszą: 38 cm x 20 cm x 4,8 cm. Nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca na blacie kuchennym oraz jest niezwykle łatwa w przechowywaniu.

Konsumenci uważają, że do podstawowych zalet opisanego produktu zaliczyć należy łatwość obsługi. Ta patelnia elektryczna do naleśników w dobrej cenie pozwala przygotować posiłek szybko i bez nieprzyjemnych zapachów czy przypaleń. Wystarczy namoczyć płytę grzewczą w pojemniku (dołączono go do zestawu), odwrócić naleśnikarkę do góry i odczekać kilka minut. Później należy już tylko wylać na płytę ciasto i obserwować, jak smażą się pyszne naleśniki.

 

 

 

 

Bartscher A150.114G

 

Patelnia Bartscher A150.114G ma średnicę wewnętrzną wynoszącą 38 cm, a więc z jej pomocą można przygotować dużych rozmiarów naleśniki. Moc urządzenia ma wartość aż 1500 W, co świadczy o jego wydajności i szybkości działania. W tym przypadku płyta grzewcza została pokryta nieprzywierającą powłoką, za sprawą której można uniknąć uciążliwego przywierania ciasta. To utrudniałoby przygotowanie potrawy i sprawiło, że korzystanie z naleśnikarki byłoby bardzo niekomfortowe.

Zaprezentowany sprzęt ma charakter uniwersalny, co oznacza, iż można go wykorzystać w kuchni na wiele różnych sposób. Z pomocą patelni można więc przygotować nie tylko naleśniki, ale też inne potrawy wymagające smażenia, choćby kotlety. Wielofunkcyjność to nie jedyny atut modelu Bartscher A150.114G. Za zaletę można również uznać to, że w zestawie poza urządzeniem znajduje się też specjalna łopatka oraz szklana pokrywka. Obecność tych elementów sprawia, że nie trzeba kupować ich osobno, a więc jest to sposób na oszczędzenie sporej kwoty.

W Internecie pojawiło się wiele opinii na temat opisanego wyżej produktu i w większości są one bardzo pozytywne. Konsumenci doceniają opisaną naleśnikarkę w szczególności za wysoką jakość wykonania i praktyczność. Ze względu na to, że patelnia została wykonana z wytrzymałych materiałów, może posłużyć bardzo długo. Dla wielu osób plusem jest też szybki czas nagrzewania.

 

 

 

Jaką patelnię elektryczną do naleśników wybrać?

 

Naleśniki to jedna z ulubionych potraw dzieci, choć także dorośli ją lubią. Co więcej, danie to możemy przygotować na kilka sposobów i z wielu różnych składników. Smażenie na tradycyjnej patelni bywa czasochłonne, dlatego warto zdecydować się na zakup modelu elektrycznego, tzw. naleśnikarki. W naszym poradniku podpowiadamy, jak znaleźć idealny dla siebie produkt. Co więcej, na jego końcu znajduje się ranking zawierający 2 ciekawe propozycje.

 

 

Za sprawą elektrycznych patelni do naleśników, przygotowanie tego dania może potrwać zaledwie kilka sekund. Wszystko przez to, że ciepło w przypadku takich urządzeń rozprowadzane jest wyłącznie na ich powierzchni, co wpływa na większą wydajność. Ponadto elektryczny sprzęt rozgrzewa się do wysokich temperatur, przez co ciasto smaży się błyskawicznie, a jednocześnie równomiernie. Najlepsza patelnia elektryczna do naleśników w 2024 roku powinna mieć dostosowaną do naszych wymagań moc, możliwość regulacji zakresu temperatury, jak również solidną obudowę.

Moc to zdecydowanie najważniejszy parametr i zawsze powinno się ją sprawdzić w pierwszej kolejności. Zalecana wartość w przypadku elektrycznych naleśnikarek to minimum 900 W. Im wyższa jest moc, tym sprawniejsze będzie urządzenie, dzięki czemu zaoszczędzimy więcej czasu na smażeniu placków. Niemniej wartość tego parametru może mieć też duży wpływ na wysokość rachunków za prąd, o czym nie należy zapominać.

Dobra patelnia powinna być wyposażona w płynną regulację zakresu temperatury, abyśmy mogli kontrolować stopień jej nagrzania. Zwykle wartość temperatury reguluje się przy pomocy specjalnego pokrętła, choć bardziej nowoczesne modele mogą mieć wyświetlacz z klawiaturą. Tu wiele zależy od własnych preferencji i wygody.

Najlepsze patelnie elektryczne do naleśników są na tyle wytrzymałe, że można je użytkować przez bardzo długi czas, bez obaw choćby o uszkodzenie pokrycia płyty grzewczej. Dlatego starajmy się zwrócić uwagę na materiał wykonania. Tańsze są produkty emaliowane, choć modele żeliwne są zdecydowanie bardziej solidne i mogą nam towarzyszyć nawet przez kilka lat, bez względu na częstość użytkowania.

Do użytku domowego najczęściej wystarcza naleśnikarka z jedną płytą grzewczą. Choć w jej przypadku na raz usmażymy tylko jednego naleśnika, to ten proces zajmie nam zaledwie kilka sekund. Modele z kilkoma płytami zwykle stosowane są w restauracjach czy budkach gastronomicznych, ponieważ w tych miejscach czas przygotowania dania liczy się niemal tak samo, jak jego smak. Ważniejsza od liczby płyt grzewczych jest zdecydowanie ich powierzchnia. Powinna być ona całkowicie płaska, aby przewracanie naleśników nie stanowiło dla nas żadnego problemu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ