Najlepsza patelnia stalowa cygańska

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Chcesz kupić stalową patelnię cygańską, ale nie masz czasu na to, aby porównywać ze sobą dostępne na rynku modele? Jeśli tak, przygotowany przez nas ranking z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji. Umieściliśmy w nim opisy tych modeli, które zyskały najwięcej pochlebnych recenzji. Zdaniem wielu osób najlepszą stalową patelnią cygańską jest Gerlach Prestige. Produkt ten ma trójwarstwowe dno, które wykazuje dużą odporność na działanie wysokiej temperatury. Dodatkowo element ten równomiernie się nagrzewa, dzięki czemu przygotowana na patelni potrawa jest idealnie wysmażona. Użyta do produkcji modelu stal nierdzewna jest nie tylko wytrzymała, ale też łatwa w czyszczeniu. Materiał wykonania nie zawiera substancji mogących mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Jesteś ciekawy także innych propozycji? Przejdź do naszego rankingu. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła stalowa patelnia cygańska Spinwar FI 200. Jest ona dostępna w kilku rozmiarach. Model można używać na kuchenkach ceramicznych, gazowych i elektrycznych. Powierzchnię naczynia zabezpieczono olejem konserwującym.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Patelnia szybko się nagrzewa i równomiernie rozprowadza ciepło. Powierzchnia modelu jest odporna na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne. Patelnię można myć w zmywarce. Wygodny uchwyt pewnie leży w dłoni, dzięki czemu przenoszenie produktu w trakcie gotowania jest uproszczone. Materiały użyte do produkcji są bezpieczne dla zdrowia, nie ma ryzyka uwalniania szkodliwych substancji w trakcie smażenia.

Wady

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że patelnia jest zbyt niska, przez co trudno np. mieszać potrawy bez rozrzucania ich po płycie kuchenki.

Podsumowanie

Średnica patelni wynosi 28 cm, a jej wysokość - 4 cm. Średnica styku z płytą indukcyjną to 22 cm. Produkt jest odpowiedni zarówno do używania w restauracjach, jak i w prywatnych domach.

Drugi wybór

Zalety

Patelnię zrobiono z wytrzymałych materiałów. Nawet jeśli podczas mieszania potrawy będziemy używać metalowych akcesoriów kuchennych, nie ma obaw o zarysowanie powierzchni naczynia. Produkt jest lekki i ma dobrze wyprofilowany uchwyt.

Wady

Naczynie szybko się nagrzewa. Temperaturę zwiększają jednak nie tylko dno i ścianki, ale także uchwyt. Chcąc przenieść gorącą patelnię musimy skorzystać z dobrej jakości rękawic kuchennych chroniących przed wysoką temperaturą.

Podsumowanie

W ofercie producenta można znaleźć patelnie o różnej średnicy. Naczynie jest łatwe do utrzymania w czystości. Ten model jest jednym z najtańszych, jakie są obecnie dostępne na rynku. Patelnia jest dostosowana do kuchenek ceramicznych, gazowych i elektrycznych.

Rozważ też

Zalety

Dzięki temu, że naczynie równomiernie się nagrzewa przygotowanie jedzenia jest proste. Do produkcji Kinghoff KH 2252 wykorzystano żeliwo, czyli naturalny materiał, który nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji i nie wchodzi w reakcje z jedzeniem.

Wady

Produkt jest stosunkowo ciężki. W nielicznych opiniach można przeczytać także, że jego wytrzymałość nie jest najlepsza. Chcąc uniknąć zbyt szybkiego uszkodzenia naczynia trzeba odpowiednio o nie dbać.

Podsumowanie

Patelnia jest odpowiednia do każdego rodzaju kuchenek, także indukcyjnych. Zwiększa to jej uniwersalność. Model ma dobrze wyprofilowany uchwyt umożliwiający wygodne przenoszenie i gwarantujący pewny chwyt. Dno naczynia nagrzewa się szybko i równomiernie.

 

 

Patelnie stalowe cygańskie – ranking

 

 

Gerlach Prestige

 

Produktem, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu jest Gerlach Prestige. Ta stalowa patelnia cygańska została solidnie wykonana. Użyta do jej produkcji stal nierdzewna jest odporna na działanie bardzo wysokich temperatur. Na jej powierzchni nie pojawia się korozja. Gładka powłoka materiału sprawia, że czyszczenie naczynia jest wyjątkowo łatwe. Warto dodać, że model można myć w zmywarce.

Średnica patelni jest równa 28 cm. Produkt jest przeznaczony do używania na każdego rodzaju kuchenkach, także indukcyjnych. Model wyposażono w dobrze wyprofilowany uchwyt, który umożliwia wygodne przenoszenie patelni. Trójwarstwowe dno szybko i równomiernie się nagrzewa. Dodatkowo przez długi czas utrzymuje ciepło.

Gerlach Prestige to patelnia polecana przez wielu konsumentów. Dobre opinie na temat produktu wynikają z tego, że jest on zrobiony z trwałych i bezpiecznych tworzyw. Konsumenci doceniają również, że model jest uniwersalny, a jego czyszczenie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Możliwość mycia patelni w zmywarce jest sporym ułatwieniem.

Stalowa patelnia cygańska Gerlach Prestige ma średnicę równą 28 cm. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej. Model przeznaczony jest do każdego rodzaju kuchenek.

 

Zalety

Trójwarstwowe dno: Patelnia ma trójwarstwowe dno, które stosunkowo szybko i równomiernie się nagrzewa. Dobra jakość wykonania tego elementu gwarantuje, że potrawy nie przywierają do powierzchni modelu, co ogranicza ryzyko ich przypalenia.

Stal nierdzewna: Wykorzystana do produkcji Gerlach Prestige stal nierdzewna 18/10 jest odporna na działanie wysokich temperatur. Materiał wykonania nie jest też podatny na zarysowania.

Uniwersalność: Prezentowana patelnia jest przeznaczona do używania na różnego rodzaju kuchenkach (w tym indukcyjnej). W związku z tym zasługuje na miano uniwersalnego produktu.

Łatwe czyszczenie: Model można myć w zmywarce, co znacznie skraca czas potrzebny na jego pielęgnację. Warto również zwrócić uwagę na to, że ze względu na gładką powierzchnię nawet ręczne czyszczenie Gerlach Prestige nie jest zbyt męczące.

Bezpieczeństwo użytkowania: Zgodnie z zapewnieniami producenta, patelnia jest w pełni bezpieczna w użytkowaniu. Nie zawiera ona szkodliwych dla zdrowia substancji.

 

Wady

Wysokość ścianki: W niektórych recenzjach konsumenci wskazują, że ścianki boczne mogłyby być nieco wyższe.

 

 

 

 

Spinwar FI 200

 

Jeśli szukasz patelni cygańskiej w atrakcyjnej cenie, Spinwar FI 200 to idealna propozycja dla Ciebie. Naczynie ma średnicę równą 20 cm. W sklepach można znaleźć również ten model o średnicy: 17 cm, 24 cm, 26 cm i 28 cm. Niezależnie od tego, czy mieszkasz sam, czy gotujesz dla rodziny to akcesorium powinno spełnić Twoje oczekiwania.

Patelnia jest przystosowana do różnego rodzaju kuchenek: gazowych, ceramicznych, elektrycznych i halogenowych. Produkt wykonano z dobrej jakości stali nierdzewnej, która nie jest podatna na zarysowania. Aby zwiększyć wytrzymałość produktu jego powierzchnię zabezpieczono przy użyciu oleju konserwującego. Producenta zaleca też, aby przed pierwszym użyciem zahartować naczynie (sposób podany w instrukcji).

Z uwagi na to, że patelnia jest lekka, wielu kupujących przyznaje, że jej użytkowanie okazuje się wygodne. Istotnym atutem jest także to, że naczynie jest proste w pielęgnacji i nawet jeśli do dna przywrze jedzenie, można je stosunkowo łatwo usunąć.

Spinwar FI 200 to stalowa patelnia cygańska o średnicy równej 20 cm. Naczynie można wkładać do piekarnika.

 

Zalety

Wytrzymałość: Patelnia została zabezpieczona olejem konserwującym, który tworzy na jej powierzchni powłokę chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi. Trzeba pamiętać o tym, aby przed 1. użyciem odpowiednio zahartować naczynie postępując zgodnie z instrukcją.

Możliwość korzystania z metalowych akcesoriów: Konsumentom podoba się to, że w trakcie przygotowywania dania na patelni można korzystać z metalowych akcesoriów i nie martwić się o zarysowanie powierzchni.

Różne średnice: Produkt jest dostępny w różnych rozmiarach (średnica 17 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm i 28 cm). Możesz więc zdecydować się na zakup naczynia, które najbardziej odpowiada potrzebom Twojej rodziny.

Niewielka waga: Patelnia Spinwar FI 200 jest lekka, dlatego wygodnie się z niej korzysta.

 

Wady

Rączka: Podczas przenoszenia naczynia trzeba korzystać z rękawic, ponieważ uchwyt mocno się nagrzewa. Istnieje ryzyko poparzenia dłoni.

 

 

 

 

Kinghoff KH 2252

 

Prezentujemy patelnię cygańską Kinghoff KH 2252 o średnicy równej 26 cm. Naczynie ma żeliwną powłokę, która jest odporna na drobne zarysowania. Co więcej, nie zawiera ona szkodliwych substancji, które mogłyby uaktywnić się w trakcie gotowania i przeniknąć do jedzenia.

Model ma dobrze wyprofilowaną i odpowiednio długą rączkę. Dzięki niej przenoszenie produktu jest stosunkowo proste. Produkt łatwo utrzymać w czystości. Chcąc usunąć zabrudzenia z naczynia nie trzeba zbyt intensywnie pocierać jego powierzchni. Patelnia jest przystosowana do każdego rodzaju kuchenek (w tym indukcyjnych), więc można z niej korzystać niezależnie od posiadanego w kuchni sprzętu.

Opinie na temat produktu są w większości pozytywne, co dowodzi wysokiej jakości wykonania. Osoby, które mają tę patelnię w swoim domu zapewniają, że korzystanie z niej jest wygodne, a przygotowywane potrawy okazują się smaczne. Produkt ma prosty design, co również ma spore znaczenie dla kupujących.

Patelnia cygańska Kinghoff KH 2252 ma średnicę równą 26 cm. Produkt wykonano z odlewu żeliwnego.

 

Zalety

Równomierne nagrzewanie: Zapewnienia producenta, jak również opinie użytkowników wskazują, że dno naczynia nagrzewa się równomiernie. Przygotowując jakąkolwiek potrawę możemy być pewni, że będzie ona wypieczona z każdej strony i smaczna.

Naturalny materiał: Do produkcji naczynia wykorzystano żeliwo, czyli naturalny materiał. Nie zawiera on szkodliwych substancji, które mogłyby wniknąć do pożywienia i zdecydowanie obniżyć jego wartość odżywczą.

Odpowiednio zabezpieczona powierzchnia: Produkt został odpowiednio zabezpieczony przed działaniem korozji. Powierzchnię patelni oksydowano, aby uchronić ją przed zbyt szybkim rdzewieniem. Producenta zaleca jednak, aby od czasu do czasu posmarować naczynie cienką warstwą oleju (dodatkowe zabezpieczenie).

 

Wady

Waga: Produkt jest ciężki, więc jego przenoszenie, szczególnie jeśli w środku znajduje się świeżo ugotowane danie, może być trudne.

 

 

 

 

Jaką patelnię stalową cygańską wybrać?

 

Niezbędnym naczyniem do przygotowania pysznego obiadu dla rodziny jest dobra patelnia. Na rynku jest wiele ciekawych modeli, które wykonano z dobrych materiałów. W tym artykule chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na najlepsze cygańskie patelnie stalowe, które ostatnio zyskały dużą popularność. Ponieważ w sklepie jest wiele produktów, dobrze wiedzieć, czym się one charakteryzują. Wtedy będziemy mogli wybrać możliwie najlepszy model.

Na początku warto wyjaśnić, czym są produkty o nazwie „cygańskie”. Są to patelnie stalowe, które wykonuje się zazwyczaj ze stali niskowęglowej. Charakterystyczny jest sposób wyrabiania tego typu produktów, gdyż tradycyjnie wykonuje się je metodą ogniową, która ma aż 200-letnią tradycję.

Najlepsza cygańska patelnia stalowa w 2024 roku powinna być trwała i wykonana z najlepszej jakości materiałów. Tylko wtedy bowiem składniki nie będą przywierać do dna. Co więcej, dobrze wykonane naczynia nie są podatne na zarysowania, więc przewracanie składników przy pomocy metalowych sztućców nie będzie problemem. Jeśli zakupisz dobrej jakości model, nie będziesz musiał się martwić o to, że kwaśne składniki (ocet czy sok z cytryny) wejdą w reakcję z patelnią i w efekcie przyspieszą jej zużycie.

Koniecznie zwróć uwagę na dno interesującego Cię produktu. Ważne jest, aby znajdująca się tam warstwa materiału była gruba, gdyż wtedy naczynie będzie mniej podatne na zniszczenia. Jeśli jesteś posiadaczem kuchenki indukcyjnej, upewnij się, że produkt, który Cię interesuje jest dostosowany do takiego urządzenia. Stanowczo odradzamy zakup patelni, w których dno ma mniej niż 4 mm grubości. Dobrze wykonane modele powinny być nieznacznie wklęsłe, gdyż zapobiega to rysowaniu kuchenki.

Aby zapewnić sobie komfort w trakcie smażenia, koniecznie upewnij się, że uchwyt jest dobrze skonstruowany. Po pierwsze, element ten musi być ergonomiczny i wygodny w trzymaniu. Sprawdź, czy jest stabilnie przymocowany do całej patelni, gdyż jego niestabilna konstrukcja utrudni Ci przenoszenie potraw. Szczególnie polecamy produkty pokryte materiałem, który nie przewodzi ciepła, gdyż zwiększa to nasze bezpieczeństwo podczas smażenia.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ