Ranking 4 najlepszych suszarek wiszących do naczyń w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 


Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Suszarka ma estetyczny kształt, dobrze komponuje się z innymi sprzętami kuchennymi. Ma dwa poziomy: górny z przegródkami na talerze. Nóżki umieszczone są w plastikowej obudowie chroniącej przed korozją, a także zabezpieczającej blat kuchenny przed zarysowaniem. Sprzęt można ustawić na blacie lub zawiesić na ścianie, co jest bardzo wygodne w małych kuchniach.

Wady

Model nie został wyposażony w ociekacz na sztućce, suszenie ich w pozycji leżącej na dolnym poziomie nie jest zbyt wygodne.

Podsumowanie

Stelaż suszarki wykonany ze stali chromowanej zabezpieczonej przed korozją i tacka z tworzywa sztucznego zapewniają wytrzymałość i łatwe czyszczenie. Wymiary ociekacza - 44 cm x 25 cm x 34 cm – sprawiają, że nie zajmuje on zbyt wiele miejsca.

Drugi wybór

Zalety

Ta dwupoziomowa suszarka została wyposażona w zgrabny dwukomorowy pojemnik na sztućce. Tacka i ociekacz na sztućce wykonane zostały z tworzywa sztucznego w kolorze szarym, który doskonale komponuje się ze stalą stelażu i maskuje ślady osadów kamiennych pojawiających się po dłuższym użytkowaniu. Uchwyty ułatwiają przenoszenie suszarki.

Wady

Tacka jest dość płytka, trzeba ją regularnie opróżniać, w przeciwnym razie dolny poziom suszarki może dotykać powierzchni zgromadzonej na niej wody i korodować.

Podsumowanie

Urządzenie zostało wykonane ze stali chromowanej i tworzywa sztucznego, przeznaczone jest do ustawienia na blacie. Jego wymiary – 49 cm x 32 cm x 33 cm – tworzą dużą przestrzeń umożliwiającą wygodne suszenie naczyń i sztućców.

Rozważ też

Zalety

Stelaż został częściowo pokryty warstwą silikonu, który wzmacnia ochronę przed korozją. Dwa dodatkowe ociekacze – w formie kosza na sztućce i wieszaka na kubki lub pokrywki - można zawieszać zgodnie z własnymi potrzebami na bokach urządzenia. Antypoślizgowe nóżki zapobiegają przesuwaniu.

Wady

Suszarka jest dość wysoka, ustawienie jej na blacie pod szafkami wiszącymi może spowodować, że korzystanie z górnego poziomu będzie utrudnione.

Podsumowanie

Sprzęt został wykonany bardzo starannie z różnej grubości chromowanych prętów i rurek. Sprawia wrażenie mocnego i stabilnego. Silikonowa powłoka dodatkowo chroni przed korozją. Suszarka jest dość duża – 55 cm x 26 cm x 38 cm. Jej pojemność zwiększają jeszcze poręczne ociekacze zawieszane na bokach.

 

 

Wiszące suszarki do naczyń – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

1. Domotti suszarka do naczyń limonka 9 69400

 

Każdy, komu marzy się wisząca suszarka do naczyń w dobrej cenie, powinien szczególną uwagę zwrócić na model Domotti 9 69400. Został on wykonany ze stali chromowanej, dlatego świetnie prezentuje się w każdej kuchni, zwłaszcza o nowoczesnym wystroju. Wymiary produktu wynoszą: 43,5 cm x 26 cm x 34,6 cm. Nie zajmie on zbyt wiele miejsca, a jednocześnie z pewnością pomieści wszystkie umyte naczynia.

Prezentowany model waży ok. 2,2 kg, dlatego zawieszenie go na ścianie nie sprawi zbyt dużo problemów. W komplecie znajduje się tacka gromadząca nadmiar wody ściekającej z talerzy czy szklanek. Konstrukcja powyższej suszarki jest 2-poziomowa. Na pierwszym poziomie można ustawiać kubki i podobne naczynia, a na drugim talerze oraz miski.

Przeglądając opublikowane w Internecie opinie na temat modelu marki Domotti można dojść do wniosku, że jedną z jego największych zalet jest estetyka. Konsumenci twierdzą, że produkt doskonale prezentuje się w kuchni i jest jej dodatkową ozdobą.

 

 

 

 

2. Rejs Ociekarka Do Naczyń Dwupoziomowa We06123501001

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez wiszącej suszarki do naczyń Rejs We06123501001. Jest to model piętrowy – 2 poziomy pozwalają na swobodne zagospodarowanie przestrzeni. Na górze można ułożyć talerze i miski, a na dole kubki i filiżanki. Z uwagi na to, że produkt jest stosunkowo duży poleca się go dużym rodzinom. Niemniej jednak na jego zakup decydują się także osoby, które mieszkają same.

Wymiary prezentowanej suszarki są następujące: wysokość – 47,5 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 28 cm. Model wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wykazuje ona odporność na odkształcenia. Produkt sprzedawany jest w zestawie z podstawką z tworzywa sztucznego. Można ją łatwo zdjąć, aby pozbyć się z niej nadmiaru wody.

Większość osób, które zdecydowały się kupić Rejs We06123501001 uważa, że dokonali dobrego wyboru. Produkty cechuje solidne wykonanie i dobre profilowanie. Ze względu na odpowiedni kształt umieszczone na suszarce naczynia są stabilne, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia.

Rejs We06123501001 to bardzo dobra wisząca suszarka do naczyń do 100 zł. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 47,5 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 28 cm.

 

Zalety

2 poziomy: Prezentowana suszarka ma 2 poziomy, co oznacza, że można na niej ułożyć sporo naczyń. W związku z tym mamy pewność, że będziemy mogli umyć za jednym razem wszystkie talerze i miski z rodzinnego obiadu.

Montaż: Warto wspomnieć o tym, że model można zamontować na dwa różne sposoby. Aby zawiesić suszarkę na ścianie musimy dokupić specjalne kołki. Możemy także umieścić produkt w kuchennej szafce.

Podstawka: Model ma solidnie wykonaną podstawkę. Można ją z łatwością zdjąć, aby pozbyć się z niej nadmiaru wody.

Kształt: Suszarka ma dobrze przemyślany kształt, co daje pewność, że znajdujące się na niej naczynia nie będą się przewracać.

DesignPrezentowana suszarka ma 2 poziomy, co oznacza, że można na niej ułożyć sporo naczyń. W związku z tym mamy pewność, że będziemy mogli umyć za jednym razem wszystkie talerze i miski z rodzinnego obiadu.: Model ma chromowane wykończenie, więc pasuje do kuchni urządzonych w różnym stylu.

 

Wady

Korozja: Część osób wskazuje, że po pewnym czasie na powierzchni produktu pojawia się korozja. Wpływa to na jego estetykę.

 

 

 

 

3. Metpol suszarka do naczyń 020402149

 

Prezentujemy Metpol 020402149, czyli dobrej jakości, wiszącą suszarkę do naczyń. Model ma 2 poziomy, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce na talerze i kubki. W rezultacie za jednym razem możemy umyć większą liczbę naczyń i mieć pewność, że będziemy mieli gdzie je rozłożyć. Jest to istotne szczególnie wtedy, kiedy gościmy w swoim domu bliskich czy znajomych.

Suszarka do naczyń ma wymiary: długość – 73 cm, wysokość – 40 cm i szerokość – 23,5 cm. Waga produktu jest równa 1,6 kg. Do produkcji modelu wykorzystano stal nierdzewną. Jest to wytrzymały materiał, który nie odkształca się nawet po długim czasie użytkowania. Dołączona do zestawu podstawka została zrobiona z tworzywa sztucznego. Podstawkę łatwo się zdejmuje.

Opinie na temat wiszącej suszarki do naczyń Metpol 020402149 są w większości pozytywne. Konsumenci doceniają to, że produkt jest lekki i estetycznie wygląda. Istotnym atutem jest prosty design, który sprawia, że model pasuje do wielu wnętrz.

Wisząca suszarka do naczyń Metpol 020402149 ma wymiary: długość – 73 cm, wysokość – 40 cm i szerokość – 23,5 cm. Model waży 1,6 kg.

 

Zalety

Wytrzymałość: Suszarkę zrobiono z wytrzymałego drutu stalowego. Został on dodatkowo pokryty specjalną powłoką, która skutecznie chroni produkt przed negatywnym wpływem wody. W efekcie Metpol 020402149 długo wygląda schludnie.

Bez ostrych krawędzi: Model nie ma ostrych krawędzi, więc nie ma obaw o to, że w trakcie odkładania naczyń na suszarkę skaleczymy dłonie.

Wielkość: Produkt jest stosunkowo duży, dlatego można na nim ułożyć wszystkie naczynia z obiadu. Suszarka jest polecana dla kilkuosobowych rodzin.

Funkcjonalność: Z uwagi na to, że model ma dwa poziomy możemy łatwo zagospodarować przestrzeń. Górna część przeznaczona jest na talerze i miski, a dolna na kubki i szklanki.

 

Wady

Podstawka: Pewna grupa Internautów twierdzi, że dołączona do kompletu podstawka nie jest zrobiona z najlepszych gatunkowo materiałów. To zwiększa ryzyko jej szybkiego uszkodzenia.

 

 

 

 

4. Ander suszarka podwójna 50cm

 

Wiele osób uważa, że wisząca suszarka do naczyń Ander 5907800100198 to produkt godny polecenia. Model można przytwierdzić do ściany, bądź umieścić w szafce kuchennej, w zależności od potrzeb. Dobrze przemyślana budowa sprawia, że znajdujące się na suszarce naczynia się nie przesuwają, a co więcej, przenoszenie produktu nie stanowi problemu.

Ander 5907800100198 ma wymiary: długość – 50,5 cm, wysokość – 36 cm i szerokość – 22,5 cm, a jego waga jest równa 1,6 kg. Model ma dwa poziomy – górny do układania talerzy i misek, a dolny na talerze i kubki. Materiał wykonania to dobrej jakości stal. Podstawka z tworzywa sztucznego jest pojemna, więc nie trzeba jej zbyt często opróżniać.

Konsumenci są zgodni co do tego, że wisząca suszarka do naczyń Ander 5907800100198 jest solidnie wykonana, ładnie wygląda i pasuje do każdej kuchni. Internauci wskazują, że produkt jest stosunkowo duży, więc można umieścić na nim sporo naczyń.

Wymiary wiszącej suszarki do naczyń Ander 5907800100198 są następujące: długość – 50,5 cm, wysokość – 36 cm i szerokość – 22,5 cm. Model waży 1,6 kg.

 

Zalety

Wykonanie: Do produkcji suszarki do naczyń wykorzystano dobrą gatunkowo stal. Jest ona odporna na działanie korozji. W związku z tym możemy być pewni, że nie trzeba będzie często wymieniać produktu na nowy.

Stabilność: Model jest odpowiednio wyprofilowany, przez co gwarantuje naczyniom dużą stabilność.

Design: Prosty design sprawia, że suszarka pasuje do każdej kuchni. Produkt ładnie wygląda w eleganckich czy nowoczesnych wnętrzach i pasuje do reszty wyposażenia.

 

Wady

Brak elementów montażowych: Z racji tego, że w zestawie nie otrzymujemy elementów montażowych musimy kupić specjalne uchwyty, aby móc zawiesić suszarkę na ścianie.

 

 

 

 

Jaką suszarkę do naczyń wiszącą wybrać?

 

Większość osób nie przywiązuje dużej wagi do wyglądu suszarki do naczyń. Produkt tego typu powinien być jednak na tyle funkcjonalny, aby dobrze sprawował swoją rolę i ułatwiał utrzymanie porządku w kuchni. W poniższym poradniku podpowiadamy, jak znaleźć idealny model dla siebie. Dla dodatkowego ułatwienia dodaliśmy również krótki ranking prezentujący 3 wiszące suszarki, które naszym zdaniem są godne uwagi.

Produkty wiszące doskonale sprawdzą się w kuchni o niewielkim metrażu. Ze względu na to, że wiesza się je na ścianie, nie zajmują miejsca na blacie kuchennym i jednocześnie nie wpływają negatywnie na wygląd kuchni. Zaletą suszarek wiszących jest to, że mamy do nich łatwy i szybki dostęp. Służą one do powieszenia tuż nad zlewem lub w jego pobliżu, dlatego odkładanie umytych naczyń nie jest zbyt problematyczne. Ponadto modele do powieszenia można z łatwością ukryć w szafce, aby nie zwracały na siebie uwagi.

Najlepsze wiszące suszarki do naczyń powinny być wykonane z materiału wytrzymałego, a jednocześnie łatwego do utrzymania w czystości. W tej roli bardzo dobrze sprawdza się plastik. Jest on dostępny w wielu kolorach, a jego czyszczenie opiera się na przetarciu wilgotną szmatką. W sklepach możemy natknąć się też na produkty metalowe i stalowe. Są one nieco droższe niż te plastikowe i wyglądają bardziej efektownie (zwłaszcza te chromowane). Poza tym modele wykonane z metalu czy stali wykazują znacznie większą odporność na uszkodzenia, dlatego mogą nam posłużyć o wiele dłużej.

Istotną rolę odgrywa budowa suszarki. Niektóre modele są przeznaczone wyłącznie do suszenia talerzy, podczas gdy na dwupoziomowych możemy też swobodnie suszyć kubki i inne naczynia. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności, lepiej wybrać właśnie produkt dwupoziomowy. Zwykle na niższym poziomie ustawia się talerze, a na wyższym kubki. Czasem dwupoziomowa konstrukcja może być wzbogacona dodatkowo o specjalną suszarkę na sztućce, która z pewnością podniesie funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Najlepsza wisząca suszarka do naczyń w 2024 roku powinna mieć w komplecie ociekacz, czyli specjalną tackę, która będzie gromadzić wodę spływającą z umytych talerzy i kubków. Jej obecność sprawi, że unikniemy też uszkodzeń blatu spowodowanych nadmierną wilgocią. Dołączona do kompletu tacka pozwoli zaoszczędzić nam sporo pieniędzy i czasu, gdyż nie będziemy musieli tego elementu kupować osobno (a jego znalezienie czasem bywa problematyczne).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ