Najlepszy ekspres do kawy Saeco

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Saeco to jeden z najbardziej popularnych producentów ekspresów do kawy. Postanowiliśmy więc sprawdzić, który model wspomnianej marki jest uznawany za najlepszy w 2024 roku. W tym celu przeanalizowaliśmy trendy zakupowe i opublikowane przez konsumentów opinie. Okazało się, że najczęściej chwalony jest model Saeco Lirika One Touch Cappuccino o mocy 1850 W. Sprzęt został wyposażony w duży pojemnik na wodę (2,5 l), którego pojemność jest wystarczająca do zaparzenia kawy dla kilku osób. Ze względu na regulowaną wylewkę, możemy przygotować napój nawet w bardzo wysokim kubku. Poza tym urządzenie jest łatwe w obsłudze i elegancko prezentuje się na kuchennym blacie. Drugi pod względem popularności jest ekspres Saeco PicoBaristo Deluxe SM5573/10. Jego moc również wynosi 1850 W. Sprzęt ma filtr AquaClean, który zapobiega osadzaniu się kamienia. Dzięki niemu można przygotować 13 różnych rodzajów kawy, a więc nie tylko klasyczne espresso czy cappuccino, ale też caffe latte i americano.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ekspres wyposażono w zbiornik na wodę, którego pojemność wynosi 2,5 l. Nie trzeba go zbyt często napełniać chcąc przygotować kawę dla kilku osób. Sprzęt daje możliwość zaparzenia dwóch filiżanek napoju w tym samym czasie.

Wady

Nie dla wszystkich osób obsługa urządzenia jest prosta. Z uwagi na menu w języku angielskim, wybranie odpowiedniej opcji może sprawiać trudność.

Podsumowanie

Sprzęt świetnie sprawdza się w domu i biurze. Z pomocą ekspresu przygotujemy espresso, cappuccino, latte macchiato, a także gorącą wodę na herbatę. Urządzenie wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD. Model pozwala na samodzielne ustawienie temperatury parzenia napoju, ilości dozowanych ziaren, a także dostosowanie jego działania do twardości wody.

Drugi wybór

Zalety

Mając ten model można szybko zaparzyć nie tylko espresso czy cappuccino, ale też ristretto, caffe crema, melange i przygotować gorącą wodę na herbatę. Ekspres ma wbudowany młynek do mielenia ziaren. Urządzenia nie trzeba często odkamieniać.

Wady

Sprzęt jest stosunkowo hałaśliwy, dlatego w czasie parzenia porannej kawy możemy obudzić pozostałych domowników. Najlepiej więc nie włączać urządzenia zbyt wcześnie rano.

Podsumowanie

Ekspres ma 1,7 l zbiornik na wodę oraz 250 g pojemnik na kawę. Ponieważ jednorazowo możemy zaparzyć dwie filiżanki napoju domownicy bądź zaproszeni goście nie muszą zbyt długo czekać na kawę. Model wyposażono w spieniacz do mleka. Ma on też system samoczyszczący.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma filtr Aqua Clean zapewniający czystość wody. Zapobiega on także osadzaniu się kamienia na wewnętrznych częściach budowy urządzenia. Model daje możliwość zapisania ustawień pozwalających na przygotowanie swojej ulubionej kawy.

Wady

Mycie pojemnika na mleko nie należy do najprzyjemniejszych czynności (trwa to zbyt długo). Niektóre osoby twierdzą też, że nie jest on wystarczająco solidny.

Podsumowanie

Urządzenie przydaje się nie tylko do parzenia kawy, ale również herbaty. Wystarczy podstawić kubek pod dyszę z gorącą wodą. Sprzęt ma 1,7 l zbiornik na wodę. To model z młynkiem ceramicznym umożliwiającym szybkie zmielenie ziaren kawy bez ich podgrzewania (co negatywnie wpłynęłoby na smak napoju).

 

 

Ekspresy do kawy Saeco – ranking

 

 

Saeco Lirika One Touch Cappuccino

 

Wielbicielom dobrej kawy chcielibyśmy polecić wysokiej jakości model Saeco Lirika One Touch Cappuccino. Jest to innowacyjny ekspres ciśnieniowy. Produkt cechuje się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu dopasuje się do każdej kuchni. Równocześnie maszyna oferuje szybką pracę, dzięki mocy 1800 W, i przygotowanie jednej kawy zajmuje tylko kilka minut.

Pojemność zbiornika na kawę ziarnistą to 500 g, co gwarantuje nam przygotowanie aż 15 porcji. Zatem prezentowany ekspres na pewno okaże się nieocenioną pomocą podczas dużych przyjęć rodzinnych. Z kolei pojemnik na wodę jest w stanie zmieścić aż 2,5 l. Urządzenie jest w stanie przygotować do 35 kaw jednego dnia. Dużym udogodnieniem jest funkcja przygotowania 2 kaw czarnych na raz. Jednak największą zaletą jest możliwość przygotowania cappuccino przy pomocy jednego przycisku. Obudowa sprzętu wykonana została z wysokiej jakości stali, co gwarantuje ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Wiele osób zdecydowało się na zainwestowanie w model ze względu na jego elegancki wygląd oraz dużą wydajność pracy.

Sprzęt Saeco Lirika One Touch Cappuccino ma moc 1850 W i 2,5 l zbiornik na wodę. Wymiary urządzenia to: 21,5 cm x 37 cm x 42,9 cm. Ten dobry ekspres do kawy Saeco do 1700 zł waży 8 kg.

 

Zalety

Stalowa obudowa: Obudowa ekspresu jest wykonana ze stali, dlatego wykazuje odporność na uszkodzenia, a w dodatku elegancko wygląda.

Regulowana wylewka: Urządzenie wyróżnia się regulowaną wylewką w zakresie od 10,5 cm do 15 cm wysokości. Możemy więc zaparzyć kawę w małej filiżance, jak i swoim ulubionym wysokim kubku.

Pojemny zbiornik na wodę: Biorąc pod uwagę pojemność zbiornika na wodę, nie ma potrzeby zbyt częstego napełniania go podczas przygotowywania kawy dla wszystkich domowników.

Wbudowany spieniacz do mleka: Z pomocą urządzenia możemy szybko przygotować napój z mleczną pianką. Nie musimy nawet przesuwać kubka, wystarczy wcisnąć jeden przycisk.

Łatwa obsługa: Obsługa ekspresu nie jest trudna, szybko można się jej nauczyć. Znacząco ułatwia to czytelny wyświetlacz.

 

Wady

Zbyt hałaśliwy: Wiele osób uważa, że sprzęt jest zbyt hałaśliwy. Wyjątkowo głośne są w szczególności dźwięki informujące o włączeniu i wyłączeniu urządzenia.

 

 

 

 

Saeco PicoBaristo Deluxe SM5573/10

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć ekspresu Saeco PicoBaristo Deluxe SM5573/10 o mocy 1850 W. Sprzęt wytwarza ciśnienie do 15 barów. Urządzenie zostało wyposażone w kolorowy, czytelny wyświetlacz LCD z dotykowym panelem sterowania. Z tego względu obsługa prezentowanego modelu jest prosta i nie sprawi problemu domownikom.

Urządzenie daje możliwość zapisania ustawień dotyczących aromatu czy proporcji kawy i mleka, w efekcie czego bardzo szybko można przygotować pyszny napój. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,7 l, a pojemnika na kawę – 250 g. Sprzęt ma wymiary: 22,1 cm x 34 cm x 43 cm i waży 7,2 kg. Ekspres ma wbudowany młynek do mielenia ziaren oraz system spieniania mleka.

Mając model Saeco PicoBaristo Deluxe SM5573/10 w swojej kuchni, można bez trudu zaparzyć espresso, caffe latte, cappuccino oraz kilka innych rodzajów kawy. Posiadacze sprzętu uważają, że jest elegancki i solidny. Poza tym urządzenie działa niezawodnie przez długi czas, na co wpływa m.in. filtr Auqa Clean redukujący ilość powstającego kamienia.

Model Saeco PicoBaristo Deluxe SM5573/10 ma 1,7 l zbiornik na wodę. Moc sprzętu wynosi 1850 W. Urządzenie ma wymiary: 22,1 cm x 34 cm x 43 cm i waży 7,2 kg.

 

Zalety

Parzy 13 rodzajów kawy: Za sprawą sprzętu z łatwością przygotujemy pyszną, pełną aromatu kawę. Do wyboru mamy m.in.: espresso, caffe latte, ristretto, americano oraz melange.

Filtr AquaClean: Filtr AquaClean poprawia jakość wody wykorzystywanej do parzenia kawy, a do tego zapobiega osadzaniu się warstwy kamienia w wewnętrznym obiegu urządzenia.

Wbudowany młynek ceramiczny: To model z wbudowanym młynkiem ceramicznym, który pozwala na przygotowanie minimum 20 000 filiżanek pysznej kawy ze świeżo zmielonych ziaren.

Funkcja osobistego profilu: Ekspres umożliwia samodzielny dobór ustawień dotyczących parzenia kawy (moc, temperatura itp.) oraz zapisanie ich w jego pamięci.

 

Wady

Brak podgrzewanej tacki: Sprzęt nie ma tacki na filiżanki z funkcją podgrzewania, która zapobiegałaby zbyt szybkiemu wystygnięciu gotowej kawy.

 

 

 

 

Saeco Xelsis SM7581/00

 

Urządzenie Saeco Xelsis SM7581/00 ma moc 1850 W i wytwarza ciśnienie do 15 barów. Ekspres pozwala na zaparzenie dwóch filiżanek kawy jednocześnie, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Co więcej, sprzęt umożliwia przygotowanie 12 różnego rodzaju napojów, w tym: americano, espresso, latte macchiato, espresso lungo i cappuccino.

Ekspres ma stalową, srebrno-czarną obudowę i ładnie prezentuje się na kuchennym blacie. Poza tym urządzenie nie zajmuje na nim zbyt dużo miejsca (jego wymiary to: 28,3 cm x 39,3 cm x 48,9 cm). Sprzęt daje możliwość ustawienia indywidualnych profili dla 6 użytkowników pozwalających na szybkie przygotowanie idealnej kawy. Prezentowany model ma 450 g pojemnik na kawę oraz 1,7 l zbiornik na wodę.

Do zalet urządzenia zalicza się głównie: intuicyjną obsługę, wbudowany młynek do mielenia ziaren i możliwość przygotowania gorącej wody oraz ciepłego mleka. Sprzęt wyposażono w alarm informujący o konieczności odkamienienia wnętrza. Wiele osób doceniło ekspres także ze względu na to, że można regulować wysokość kranika.

Saeco Xelsis SM7581/00 to ekspres o mocy 1850 W i wymiarach: 28,3 cm x 39,3 cm x 48,9 cm. Urządzenie zostało wyposażone w zbiornik na wodę, którego pojemność wynosi 1,7 l.

 

Zalety

Możliwość zaparzenia herbaty: Z pomocą ekspresu możemy szybko zaparzyć nie tylko kawę, ale również herbatę czy zioła. Wystarczy podstawić kubek pod dyszę i wcisnąć odpowiedni przycisk, aby wypłynęła z niej gorąca woda.

Cicha praca: Urządzenie nie generuje dużego hałasu podczas pracy. To oznacza, że możemy przygotować kawę o dowolnej porze, bez ryzyka, że zakłócimy spokój pozostałych domowników.

Łatwy do utrzymania w czystości: Sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości, co przekłada się na pyszny smak kawy. Wszystko ze względu na automatyczny program czyszczenia i odkamieniania.

 

Wady

Kłopotliwe mycie pojemnika na mleko: Pojemnik na mleko ma taki kształt, że trudno jest go dokładnie umyć gąbką. Wielu osobom sprawia to trudność.

 

 

 

 

Saeco PicoBaristo HD8925/09

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości ekspresu do kawy, to polecamy Ci model Saeco PicoBaristo HD8925/09. Jest to kompaktowe urządzenie, które zmieści się w każdej kuchni. Za sprawą innowacyjnej technologii będziemy w stanie przyszykować do 5000 filiżanek bez konieczności usuwania kamienia. Do tego sprzęt ma wbudowany system, który pozwala na przygotowanie aż 11 rodzajów kawy.

Atutem modelu jest specjalny pojemnik na mleko, dzięki któremu przygotujesz napój w takim samym stylu, jak w kawiarni. Młynek, który znajduje się w ekspresie ma aż 10 stopni, co pozwala na dostosowanie sposobu pracy urządzenia do swoich potrzeb. Bojler jest w stanie zagrzać wodę w kilka minut, co znacząco skraca czas, jaki musimy poświęcić na czekanie na swoją kawę. Wynika to z aluminiowej obudowy, która dobrze przewodzi ciepło. Bardzo przydatnym udogodnieniem jest wybranie mocy kawy. Równocześnie ceramiczny młynek pozwoli na wydobycie najlepszego aromatu. Ciśnienie maszyny to 15 bar.

Duża moc produktu, która wynosi aż 1650 W gwarantuje szybką i wydajną pracę. Dzięki temu w krótkim czasie przygotujemy swój ulubiony napój.

 

 

 

 

Jakie ekspres do kawy Saeco wybrać?

 

Jesteśmy przekonani, że niemal wszyscy respondenci zgodzą się, że najlepszym napojem na początek dnia jest kawa. To dzięki niej jesteśmy w stanie się obudzić i być produktywnym przez cały dzień. Nieważne, jaki rodzaj napoju preferujesz: latte, cappuccino, macchiato czy małą czarną, najlepszym sposobem jest przyrządzić ją w ekspresie. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknym aromatem i pełnym smakiem. Zapewne wielu z nas marzy o dobrej jakości urządzeniu, jednak nie wie, jak wybrać ten właściwy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nasz poradnik. Dowiesz się z niego, jakie cechy powinien mieć najlepszy ekspres do kawy Saeco w 2024 roku.

 

 

Saeco jest znaną włoską marką, która specjalizuje się w produkcji automatycznych ekspresów do kawy. Dzięki temu każdy z nas może przygotować sobie ten pyszny napój w domu. W swojej ofercie producent ma również modele kolbowe – na kawę mieloną, a także ekspresy A Modo Mio – służące do parzenia kawy z kapsułek firmy Lavazza.

Na rynku dostępne są sprzęty przelewowe, ciśnieniowe lub kapsułkowe. Pierwszy typ cechuje się obecnością wymiennych filtrów lub zintegrowanej siatki, w której umieszczamy zmieloną kawę. Niestety niska cena zakupu równoważona jest przez długi czas przygotowania napoju. Co więcej, jeśli zakupisz sprzęt ze zbiornikiem na mleko, proces czyszczenia będzie cięższy. Produkty ciśnieniowe dzielą się na 3 rodzaje: ręczne, automatyczne oraz kawiarki. W pierwszym rodzaju ekspresów mamy specjalny uchwyt, który musimy nacisnąć, aby wytworzyć ciśnienie. Analogicznie urządzenia automatyczne samodzielnie wykonują tę czynność. W przypadku kawiarek ciśnienie powstaje na skutek zagotowania wody, podczas gdy sprzęt stoi na kuchence. Ostatnim rodzajem są produkty kapsułkowe, jednak wymagają one użycia gotowych wyrobów, które mogą zawierać konserwanty. Nie jest to zatem zbyt zdrowe rozwiązanie.

Właściwością, na którą musisz zwrócić uwagę jest moc produktu. Im parametr ten jest większy, tym szybsza i wydajniejsza praca całej aparatury. Poniżej prezentujemy najlepsze ekspresy do kawy Saeco.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ