Najlepszy grill elektryczny Tefal

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Chcesz znaleźć najlepszy grill elektryczny Tefal? Ciekawe propozycje czekają na Ciebie w naszym zestawieniu, które powstało po dokładnej analizie wydawanych przez konsumentów opinii. Pierwsze dwa miejsca należą do modeli Tefal GC 305012 UC 600 i Tefal GC712D OptiGrill. Znajdujący się na szczycie zestawienia sprzęt ma wyjmowane płyty grzejne, których czyszczenie nie stanowi większego problemu. Są one pokryte nieprzywierającą powłoką, co ułatwia nie tylko ich pielęgnację, ale też przygotowanie potrawy. Nienagrzewający się uchwyt gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Model ma stabilną podstawę i antypoślizgowe nóżki. Sprzęt wygląda estetycznie i jest stosunkowo lekki. Grill elektryczny Tefal GC712D OptiGrill z drugiego miejsca rankingu ma dużą tackę, do której w trakcie obróbki termicznej spływa tłuszcz. Model ma różne programy pracy, więc użytkownik może łatwo wybrać najbardziej odpowiednie ustawienia. Płyty grzejne wykonane z odlewu aluminiowego są wytrzymałe i szybko się nagrzewają. Jeśli chcesz poznać więcej propozycji, przeczytaj nasz ranking.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest pokryte nieprzywierającą powłoką, dlatego do przygotowywania jedzenia nie trzeba używać tłuszczu. Model można łatwo obsługiwać przy użyciu pokręteł. Czyszczenie sprzętu jest łatwe i szybkie, a niektóre elementy można myć w zmywarce. Grill nagrzewa się w kilka minut, więc szybko jest gotowy do użycia.

Wady

Może się zdarzyć, że przy częstym używaniu teflon z blachy do grillowania się zedrze, dlatego trzeba być ostrożnym i unikać korzystania z metalowych akcesoriów.

Podsumowanie

Produkt można używać w dwóch trybach, jako grill klasyczny lub do grillowania mięs. Moc urządzenia wynosi 2000 W. Model jest dość duży, grilluje się na powierzchni 600 cm2. Do zestawu dołączono tackę, na którą ścieka tłuszcz, a stół się nie brudzi.

Drugi wybór

Zalety

Grill ma wbudowany wskaźnik wysmażenia, dzięki czemu wiadomo, kiedy mięso jest gotowe. Model ma wbudowane czujniki, które dostosowują jego pracę do grubości i ilości kawałków na płycie. Pod urządzenie ustawia się tackę na tłuszcz, która jest odpowiednio wyprofilowana, aby zebrać wszelkie spływające soki.

Wady

Niektórzy twierdzą, że obsługa urządzenia jest dla nich za trudna, przez co mają problem z ustawieniem odpowiedniej temperatury, aby nie wysuszyć mięsa.

Podsumowanie

Model może być używany do grillowania różnego rodzaju mięs i przygotowywania potraw, takich jak ryby, kiełbasy, drób, a nawet burgery. Moc urządzenia jest równa 2000 W. Produkt wykonano z aluminium, a płyta grzewcza jest pokryta powłoką PTFE, która może mieć kontakt z jedzeniem.

Rozważ też

Zalety

Na płycie grzewczej można ułożyć dość dużo kawałków jedzenia, dlatego sprzęt sprawdza się podczas większych imprez. Wskaźnik wysmażenia umożliwia przygotowanie mięsa według własnego gustu: dobrze lub lekko wysmażonego. Model łatwo się czyści, ponieważ elementy, które mają kontakt z jedzeniem można myć w zmywarce.

Wady

Produkt jest dość duży i ciężki, dlatego niektórym, słabszym fizycznie osobom dość trudno się go przedstawia, przenosi i przechowuje (waży 7,2 kg).

Podsumowanie

Obszar grzewczy modelu jest dość duży, bo wynosi 800 cm2. Do wyboru jest 9 różnych programów do grillowania. Istnieje możliwość samodzielnego ustawienia odpowiedniej temperatury. Moc urządzenia wynosi 2000 W. Wymiary produktu są równe: 36,5 cm x 44,5 cm x 17,5 cm.

 

 

Grille elektryczne Tefal – Ranking

 

 

Tefal GC 305012 UC 600

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Tefal GC 305012 UC 600. Jest to grill elektryczny Tefal w dobrej cenie, za pomocą którego mamy możliwość przygotowania posiłków dla całej rodziny.

Urządzenie wyposażone jest w dwie pozycje pracy – grill mięsny oraz grill elektryczny. Takie rozwiązanie sprawia, że przygotujemy dowolne danie spełniające oczekiwania domowników. Model ten posiada także wyjmowaną tackę na wytopiony tłuszcz, dzięki której posiłek będzie zdrowy. Co więcej, aluminiowe płyty grilla pokryte są nieprzywierającą powłoką, zapewniającą możliwość smażenia bez dodatku tłuszczu.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze. O jego gotowości informuje nas migająca lampka kontrolna. Wyposażone jest w termostat, umożliwiający regulację temperatury. Sprzęt można łatwo wyczyścić i przechowywać. Jego płyty i tacka są przystosowane do mycia w zmywarce, a dodatkowo istnieje możliwość jego pionowego postawienia.

Moc grilla wynosi 2000 W, a powierzchnia grillowania to aż 600 cm2. Dostępny jest on w kolorze srebrnym. Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest bardzo wytrzymały i solidnie wykonany. Dodatkową zaletą jest to, że można go łatwo wyczyścić.

Model GC 305012 UC 600 to bardzo dobry grill elektryczny Tefal do 300 zł. Powierzchnia robocza wynosi 600 cm2. Moc urządzenia jest równa 2000 W.

 

Zalety

Termostat: Model ma wbudowany termostat umożliwiający regulację temperatury pracy, a tym samym lepsze dostosowanie ustawień grilla elektrycznego do rodzaju przygotowywanej potrawy.

Łatwe przechowywanie: Z uwagi na to, że sprzęt można ustawić w pozycji pionowej, jego przechowywanie nie powinno być problemem. Urządzenie powinno się zmieścić nawet w wąskiej szafce.

Lampka kontrolna: Na modelu umieszczono lampkę kontrolną informującą o tym, że jest on gotowy do pracy.

Tacka: Podczas przygotowywania mięsa z jego wnętrza zazwyczaj wydobywa się tłuszcz. Nie musisz się jednak obawiać, że przyrządzona potrawa nie będzie zdrowa. Sprzęt wyposażono w praktyczną tackę, do której spływa tłuszcz.

Nienagrzewający się uchwyt: Grill elektryczny wyposażono w nienagrzewającą się rączkę. Nie musimy używać rękawicy ochronnej, aby sprawdzić, czy potrawa jest już gotowa.

 

Wady

Tacki podatne na zarysowania: Część osób twierdzi, że mimo powłoki zabezpieczającej, na elementach grzejnych szybko pojawiają się drobne zarysowania.

 

 

 

 

Tefal GC712D OptiGrill

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Tefal GC712D OptiGrill. Jest to grill elektryczny wyposażony w sześć programów, za pomocą których z łatwością przyrządzimy burgery, drób, kanapki, kiełbasę, czerwone mięso i ryby.

Urządzenie wyposażone jest we wskaźnik poziomu wysmażenia, który emituje sygnał dźwiękowy, gdy nasze danie jest gotowe. Posiada ono także czujnik, który wykrywa liczbę produktów umieszczonych na płycie i ich grubość oraz odpowiednio dostosowuje temperaturę i czas grillowania.

Sprzęt posiada płyty wykonane z wysokiej jakości odlewu aluminium pokryte powłoką z PTFE. Jego tacka na tłuszcz nachylona jest pod kątem 7°, co zapewnia efektywne odprowadzanie soków z grillowania. Zarówno płyty, jak i tackę, można myć w zmywarce, co znacznie ułatwia nam pracę.

Moc grilla wynosi 2000 W, a jego powierzchnia grillowania to aż 600 cm2. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadła do gustu jego prosta obsługa oraz łatwość czyszczenia.

Grill elektryczny Tefal GC712D OptiGrill ma moc równą 2000 W. Sprzęt ma wymiary: szerokość – 21,9 cm, wysokość – 38,9 cm i głębokość – 35,9 cm.

 

Zalety

6 programów grillowania: Użytkownik ma do wyboru 6 gotowych programów grillowania. Nie musi sam szukać informacji m.in. na temat temperatury odpowiedniej do przygotowania mięsa do burgerów. Wystarczy, jeśli wybierze przeznaczony do tego program.

Panel sterowania: Znajdujący się na obudowie panel sterowania ma dobrze opisane przyciski, które się nie zacinają.

Możliwość mycia w zmywarce: Z pewnością docenisz fakt, że elementy grzejne, jak również tackę na sok i tłuszcz można myć w zmywarce. W rezultacie pielęgnacja urządzenia zajmuje mało czasu.

Design: Model ma klasyczny design, więc zwykle pasuje do pozostałych urządzeń, jakie znajdują się w kuchni.

 

Wady

Efektywność: Nieliczna grupa użytkowników przeprowadzających test grilli elektrycznych Tefal uważa, że prezentowany model nie jest efektywny, dlatego czas przygotowania dużego kawałka mięsa jest stosunkowo długi.

 

 

 

 

Tefal GC722D OptiGrill

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Tefal GC722D OptiGrill. Jest to urządzenie posiadające 800 cm2 powierzchni do grillowania, co wystarcza na przygotowanie nawet do 8 porcji burgerów, kurczaka, kanapek, kiełbasek, wieprzowiny, owoców morza lub ryb.

Sprzęt wyposażony jest w regulację temperatury na 4 poziomach, aż 9 programów grillowania oraz technologię „Automatic Sensor Cooking”. Dzięki takim parametrom użytkownik ma nieskończoną ilość możliwości przyrządzania ulubionych potraw. Urządzenie samodzielnie wykrywa liczbę produktów umieszczonych na płycie i dostosowuje czas i temperaturę grillowania, dzięki czemu nie musimy wkładać wiele trudu w przygotowywanie dań.

Model ten posiada także wskaźnik poziomu wysmażenia, który pozwala na przygotowanie mięsa delikatnie, średnio lub mocno wysmażonego. Jego płyty wykonane są z odlewu aluminiowego i pochylone są pod kątem 7°, co pozwala na odprowadzanie soków i tłuszczu.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat modelu Tefal GC722D OptiGrill, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego trwałość i łatwość w użytkowaniu.

Tefal GC722D OptiGrill to grill elektryczny o mocy 2000 W. Powierzchnia robocza jest równa 800 cm2.

 

Zalety

Automatic sensor cooking: Urządzenie ma specjalne sensory, które wykrywają ilość umieszczonych na tackach produktów spożywczych, a także ich grubość. To pozwala na automatyczne dostosowanie temperatury i czasu pracy Tefal GC722D OptiGrill.

Nieprzywierająca powłoka: Elementy grzejne pokryto nieprzywierającą powłoką, więc ryzyko przypalenia potrawy jest znacznie mniejsze. Powłoka ta jest odporna na zarysowania.

Duża powierzchnia robocza: Docenić należy dużą powierzchnię roboczą. W prezentowanym grillu elektrycznym możemy przygotować obiad dla kilku osób. Model przydaje się na spotkania ze znajomymi czy rodziną.

 

Wady

Waga: Urządzenie waży ok. 7 kg, więc jest nieco ciężkie, biorąc pod uwagę inne dostępne na rynku modele.

 

 

 

 

Jaki grill elektryczny Tefal wybrać?

 

Grille elektryczne cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników grillowania, gdyż gwarantują łatwe przygotowanie pysznych dań przez cały rok i co ważne – również w domu. W sprzedaży znajduje się bogata oferta tego typu sprzętów, co z pewnością nie ułatwia nam wyboru. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym zamieściliśmy trzy najlepsze grille elektryczne Tefal.

Tefal to znana na całym świecie marka, która słynie z produkcji naczyń pokrytych nieprzywierającą powłoką teflonową. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko garnki i patelnie, ale również żelazka, roboty kuchenne, parowary, frytkownice czy grille. Najlepszy grill elektryczny Tefal w 2024 roku jest innowacyjny i dostosowany do wymagań użytkowników, którzy cenią sobie wysoką jakość i niezawodność.

Przed zakupem nowego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest niewątpliwie moc urządzenia. Im będzie ona wyższa, tym krócej nagrzewa się grzałka. Dzięki temu będziemy mieli możliwość szybciej zaserwować pyszne dania. Istotny jest także włącznik. Niestety nie wszystkie modele dostępne na rynku wyposażone są w przycisk uruchamiający przyrząd lub kończący jego pracę – w tym celu należy wyjąć przewód z gniazdka. Jest to mniej wygodne i problematyczne rozwiązanie, dlatego warto zakupić model posiadający wspomniany element.

Miejmy na uwadze także pokrywę, która musi być dopasowana wielkością oraz powinna umożliwiać szybsze przygotowywanie dań. Zdecydujmy się także na model wyposażony w regulację temperatury, dzięki czemu dostosujemy ją do przyrządzanej potrawy, a tym samym uzyskamy lepszy smak.

Bardzo istotna jest także łatwość mycia grilla. Zakupione urządzenie powinno umożliwiać szybkie wyczyszczenie elementów z zastygłego tłuszczu, który może osadzić się w trudno dostępnych szczelinach. Warto zaopatrzyć się w model pozwalający na mycie niektórych części w zmywarce, co znacznie ułatwi nam pracę oraz zaoszczędzi czas i energię.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ