Ranking 12 najlepszych grilli elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 29.05.24

 

Grill elektryczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Uwielbiasz grillowane potrawy? Nie musisz rezygnować z ich jedzenia, nawet jeśli pogoda nie sprzyja rozpaleniu grilla na zewnątrz. Zastanów się nad zakupem sprzętu elektrycznego, który umożliwia przygotowanie pysznego posiłku bez dużej ilości dymu. Za najlepsze urządzenie uznaje się Tefal GC 305012 UC 600. Model ma bardzo dużą moc (2000 W), w efekcie czego szybko się nagrzewa. Płyty grzewcze pokryto nieprzywierającą powłoką, więc nie musisz obawiać się przypalenia potrawy. Co więcej, dobry grill elektryczny nie jest trudny w obsłudze, możesz sam regulować temperaturę smażenia przy pomocy pokrętła. Z uwagi na nienagrzewający się uchwyt ryzyko poparzenia dłoni jest zmniejszone do minimum. Zwróć uwagę także na urządzenie Tefal Optigrill+ GC712D o mocy 2000 W, którego powierzchnia grillowania wynosi 600 cm2. To sprzęt z innowacyjną technologią dobierającą temperaturę i czas smażenia do grubości oraz ilości położonych na płycie składników. Ma on również wskaźnik wysmażenia potrawy i 6 programów automatycznych. Grill elektryczny zamykany jest łatwy w obsłudze, utrzymanie go w czystości również nie sprawia żadnego problemu.

12 najlepszych grilli elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Przychodzi zima, szaro i mokro za oknem i nachodzi nas tęsknota za letnimi smakami. Trudno zimą rozpalić grilla w ogródku…, kto z nas chciałby biesiadować przy takiej aurze? Dlatego rozwiązaniem mogą być grille do wykorzystania w warunkach domowych przez cały rok. Zatem jaki grill elektryczny polecacie? Postanowiliśmy przyglądnąć się kilku z nich.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma bardzo dużą powierzchnię. Zmieścimy na nim kilka dużych kawałków mięsa. Pokrywy prezentowanego grilla można wymontować i oczyścić w zmywarce. To znacznie ułatwia nam pielęgnację.

Wady

Blacha, którą zostały pokryte pokrywy grilla nie jest wytrzymała. Pojemniczek na tłuszcz jest trochę za krótki, czasem olej kapie na stół.

Podsumowanie

Tefal GC 305012 UC 600 to grill elektryczny, który pozwala nam na obustronne przypiekanie mięsa. Potrafi on ugrillować wiele rodzajów produktów, w tym mięso, ryby, warzywa, a nawet chleb.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt wyposażono w innowacyjną technologię, która wykrywa ilość produktów spożywczych ułożonych na płycie i ich grubość. Na tej podstawie automatycznie ustawiana jest temperatura oraz czas smażenia. Ponadto urządzenie pokryto nieprzywierającą powłoką ułatwiającą jego czyszczenie.

Wady

Osoby mające niewielką kuchnię narzekają, że grill zajmuje dużo miejsca w szafie. Ich zdaniem sprzęt ma stosunkowo duże wymiary, w dodatku nie przystosowano go do przechowywania w pionie.

Podsumowanie

Urządzenie ma moc równą 2000 W. Jest ono wyposażone w 6 programów automatycznych, m.in. panini i kiełbasy. Powierzchnia grillowania wynosi 600 cm2, co pozwala na szybkie usmażenie większej ilości produktów spożywczych. Do grilla dołączona jest książka z przepisami.

Rozważ też

Zalety

Grill elektryczny ma szeroki zakres regulacji temperatury pracy. Można przygotowywać potrawy w idealnych warunkach, aby zapewnić im niepowtarzalny smak. Funkcja Keep Warm pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę jedzenia. Sprzęt jest łatwy w obsłudze.

Wady

Wydawać by się mogło, że czyszczenie płyty grzewczej nie będzie problemem, bo ma ona nieprzywierającą powłokę. Niemniej jednak użytkownicy twierdzą, że czasami po intensywnym grillowaniu doprowadzenie sprzętu do stanu początkowego jest czasochłonne.

Podsumowanie

Urządzenie ma sporą moc i szeroki zakres regulacji temperatury. Tacka jest podzielona na dwie części, karbowaną i płaską, więc można przygotować na grillu zarówno mięso, jak i warzywa. U podstawy znajdują się antypoślizgowe nóżki.

 

1. Grill Elektryczny Tefal GC3050 2000W

 

1.Tefal GC 305012 UC 600Kolejnym grillem, jaki postanowiliśmy opisać jest Tefal GC 305012 UC 600. Ten grill może pracować w dwóch trybach: jako standardowy grill elektryczny, albo dwustronny grill mięsny. Zamknięcie pokrywy pozwala zachować aromat przygotowywanych dań.

Nawet zamknięty grill ma dużą powierzchnię, bo mieści dwa duże kotlety z piersi kurczaka. Regulowany termostat pozwala na przygotowywane różnych potraw, takich jak opiekanie mięs, ryb, sera czy warzyw, a nawet kanapek. Umieszczone na zewnątrz lampki kontrolne zasygnalizują nam, kiedy urządzenie rozgrzało się do temperatury roboczej. Urządzenie posiada zdejmowalne płyty grilla, które można myć w zmywarce.

Pod płytami znajdziemy tackę na ociekający podczas obróbki tłuszcz, dzięki temu nasze potrawy będą smaczniejsze i zdrowsze. A jakie ten grill elektryczny zbiera opinie? Użytkownicy podkreślają ładne i trwałe wykonanie, dużą powierzchnię grzania.

Dla wielu konsumentów przydatna okazała się funkcja równoczesnego grillowania mięsa z dwóch stron, przyśpiesza przygotowanie potrawy, a także zapewnia równomierne grillowanie z obu stron. Również przystępna cena produktu była wskazywana, jako jego zaleta.

Urządzenie Tefal GC 305012 UC 600 ma moc 2000 W. Wyposażono go w płytę o wymiarach: 20 cm x 30 cm. Grill ma 3-stopniową regulację temperatury i może być używany jako grill elektryczny na balkon.

 

Zalety

Dwie pozycje pracy: Cechą wyróżniającą sprzęt są dwie pozycje pracy. Możemy używać go jako grilla mięsnego oraz elektrycznego.

Duża powierzchnia grillowa: Z uwagi na dużą powierzchnię grillową (600 cm2) możemy szybko przygotować pyszną potrawę dla całej rodziny.

Łatwa obsługa: Obsługa grilla nie jest trudna. Aby ustawić odpowiednią temperaturę wystarczy przekręcić pokrętło. Na obudowie jest lampka informująca o pracy sprzętu i nagrzaniu do wybranej temperatury.

Możliwość mycia w zmywarce: Po skończonym posiłku możemy zdemontować płyty grzewcze i umyć je w zmywarce, nie przyczyni się to do ich zniszczenia.

Nienagrzewający się uchwyt: Uchwyt pokrywy został wykonany z materiału, który się nie nagrzewa. Z tego względu możemy bezpiecznie otwierać i zamykać urządzenie bez ryzyka poparzenia dłoni.

 

Wady

Konieczność używania drewnianych akcesoriów: Nieprzywierająca powłoka, którą pokryto płyty grzewcze jest delikatna, dlatego do przewracania potraw powinniśmy używać tylko drewnianych akcesoriów.

 

 

 

 

2. Grill Elektryczny Tefal Optigrill+ GC712D

 

Optigrill+ GC712D to urządzenie wyróżniające się stylowym designem, a także zastosowaniem nowoczesnych technologii, takich jak Automatic Sensor Cooking. Grill wykrywa ilość ułożonych na płycie produktów spożywczych i sprawdza ich grubość, a potem ustawia optymalną temperaturę oraz czas smażenia. Ponadto ma on 6 programów automatycznych: Panini, kiełbasa, czerwone mięso, burgery, kurczak i ryby.

Moc urządzenia wynosi 2000 W, a powierzchnia grillowania jest równa 600 cm2. Sprzęt ma wskaźnik poziomu wysmażenia, w efekcie czego możemy precyzyjniej kontrolować proces smażenia potraw. Czyszczenie grilla nie jest kłopotliwe, gdyż aluminiowe płyty pokryto nieprzywierającą powłoką. W dodatku można je myć w zmywarce, podobnie jak tackę na tłuszcz.

Według konsumentów sprzęt jest łatwy w obsłudze i pozwala na wysmażenie jedzenia tak mocno, jak chcemy. Istotną zaletą grilla jest możliwość samodzielnego dobierania temperatury grillowania (tryb manualny). Ma on też przydatną funkcję rozmrażania.

Sprzęt Optirill+ GC712D ma moc 2000 W. Materiałem wykonania płyt do grillowania jest aluminium, pokryto je dodatkowo powłoką nieprzywierającą. Powierzchnia robocza urządzenia to 600 cm2.

 

Zalety

Automatyczny dobór temperatury: Grill automatycznie dopasowuje temperaturę i czas smażenia składników, zależnie od ich ilości oraz grubości. W razie potrzeby możemy skorzystać z trybu manualnego.

Łatwe mycie: Mycie urządzenia po użyciu nie jest trudne, ponieważ aluminiowe płyty można zdemontować i włożyć do zmywarki. To samo dotyczy tacki na tłuszcz.

Wskaźnik poziomu wysmażenia: Na obudowie znajduje się specjalny wskaźnik informujący o stopniu wysmażenia potrawy. Na każdym etapie słychać sygnał dźwiękowy.

Programy automatyczne: przęt ma 6 programów automatycznych pozwalających na szybkie przygotowanie go do pracy. Są to: Panini, czerwone mięso, kiełbasa, ryby, burgery i kurczak.

 

Wady

Zajmuje dużo miejsca: Pojawiają się opinie, że przechowywanie urządzenia nie jest wygodne z uwagi na jego duże wymiary. Narzekają na to głównie posiadacze mniejszych kuchni.

 

 

 

 

3. Grill stołowy elektryczny Sencor SBG 106BK

 

Polecanym przez użytkowników grillem elektrycznym jest Sencor SBG 106BK. Ma on dużą tackę (47 cm x 31 cm), a co istotne, jest ona podzielona na dwie części. Strona karbowana będzie dobra do przygotowania mięs czy ryb, natomiast na części gładkiej można ustawić ulubione warzywa, tortille czy inne przysmaki. Sprzęt waży niewiele ponad 3 kg.

Moc urządzenia jest równa 2300 W. Temperaturę pracy grilla elektrycznego można regulować w zakresie od 100 st. C do 220 st. C, dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie ustawień do rodzaju przygotowywanego dania. Sprzęt ma także funkcję Keep Warm pozwalającą utrzymać stałą temperaturę jedzenia (ok. 60 st. C).

Model zdobywa dobre opinie konsumentów, którym podoba się nie tylko estetyczne wykonanie urządzenia, ale także prosta obsługa i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Trzeba wspomnieć też o antypoślizgowych nóżkach, które pozwalają utrzymać sprzęt w stabilnej pozycji. Produkt jest lekki i nie zajmuje zbyt dużo miejsca, co ułatwia jego przechowywanie.

Sencor SBG 106BK to grill elektryczny o mocy równej 2300 W. Powierzchnia grillująca ma wymiary: 47 cm x 31 cm.

 

Zalety

Regulacja temperatury: W zestawie znajduje się precyzyjnie działający termostat z kontrolkami. Umożliwia on idealne dopasowanie temperatury w zależności o rodzaju przygotowywanej przez nas potrawy (od 100 st. C. do 220 st. C). Dzięki funkcji Keep Warm możemy utrzymać temperaturę dania na poziomie 60 st. C.

Podwójna powierzchnia: Grill elektryczny ma podwójną powierzchnię grillowania. Część karbowana będzie odpowiednia do smażenia ryb i mięsa, a płaska przyda się do grillowania warzyw.

Przeznaczenie: Urządzenie nie wytwarza dymu, więc można swobodnie korzystać z niego na balkonie czy tarasie. W chłodne dni istnieje możliwość przygotowywania pokarmu w domu.

 

Wady

Czyszczenie: Użytkownicy potwierdzają, że utrzymanie grilla w czystości nie jest proste. Po każdym użyciu należy pamiętać, aby dokładnie go wyczyścić. Nie czekajmy z tym zbyt długo, bo ewentualne resztki jedzenia mogą przywrzeć do powierzchni.

 

 

 

 

4. Bosch TFB 3302 V grill elektryczny

 

Grill stołowy Bosch TFB 3302V ma moc 1800 W i szybko się nagrzewa (o czym informuje umieszczona na obudowie lampka kontrolna). Sprzęt ma wymiary: wysokość – 12 cm, szerokość – 39 cm i głębokość – 32,5 cm. Powierzchnia grzewcza urządzenia to: 31 cm x 22 cm. Ciekawe jest to, że możemy swobodnie regulować wysokość górnej płyty.

Powierzchnię grzewczą urządzenia pokryto nieprzywierającą powłoką zapobiegającą przypalaniu potraw. Na jej powierzchni są rowki odprowadzające nadmiaru tłuszczu. Na obudowie modelu są wskazówki dotyczące czasu i temperatury smażenia potraw, takich jak ryby czy poszczególne rodzaje mięsa. To może nam pomóc w przygotowaniu pożywnego i smacznego posiłku.

Z opinii konsumentów wynika, że sprzęt oferowany przez markę Bosch jest łatwy w obsłudze. Daje on możliwość przyrządzania dań na trzy sposoby – grillowanie otwarte, zamknięte i z wykorzystaniem funkcji piekarnika. Płyty grzewcze są wyjmowane, dlatego możemy je zdemontować i szybko umyć (lub włożyć do zmywarki).

Bosch TFB 3302V to grill o mocy 1800 W, który ma 2 płyty grzewcze o wymiarach: 31 cm x 22 cm. Urządzenie waży ok. 4 kg.

 

Zalety

Wyjmowane płyty grzewcze: Płyty grzewcze można bez trudu wyjąć z obudowy sprzętu i umyć w zmywarce. Pokryto je trwałą, nieprzywierającą powłoką.

Trzy sposoby grillowania: Urządzenie pozwala na przyrządzenie potraw na 3 różne sposoby, czyli: grillowanie zamknięte, grillowanie otwarte (z podniesioną pokrywą) oraz “pieczenie” za pomocą tzw. funkcji piekarnika. To daje nam możliwość przygotowania różnego rodzaju posiłków, nie tylko mięs.

Odprowadzanie nadmiaru tłuszczu: Na powierzchni płyt znajdują się kanaliki ułatwiające odprowadzanie nadmiaru tłuszczu powstającego podczas smażenia.

 

Wady

Zajmuje dużo miejsca na blacie: Przeprowadzony test grilli elektrycznych pokazał, że nie jest to najmniejszy z dostępnych na rynku sprzętów. Urządzenie zajmuje stosunkowo dużo miejsca na blacie kuchennym.

Nie ma podstawki na tłuszcz: Zanim wypróbujemy działanie grilla, musimy zaopatrzyć się w podstawkę na tłuszcz. Inaczej będzie on spływał prosto na blat.

 

 

 

 

5. Grill elektryczny Russell Hobbs 21000-56 Fiesta

 

5.Russell Hobbs 21000-56 FiestaRussell Hobbs 21000-56 Fiesta, to prawdziwy król wśród grilli. Jeśli przyjmowanie przyjaciół i wspólne przygotowywanie posiłków to twój żywioł, to ten grill jest dla Ciebie. Urządzenie posiada jeden wspólny grill do przyrządzania dania głównego, którym będzie np. mięso lub ryba.

Poniżej i powyżej głównego rusztu są umieszczone małe patelenki, na których każdy z uczestników przyjęcia komponuje dla siebie własne danie. Nazwa raclette pochodzi od sera przyrządzanego przez szwajcarskich pasterzy właśnie na małych patelenkach.

Ale uczestnicy przyjęcia mogą rozwinąć swoje kulinarne fantazje i przygotować na patelenkach to, co im podsunie wyobraźnia i poczucie smaku. Równocześnie może przy tym grillu biesiadować osiem osób. Znajdziemy tu właśnie osiem łopatek typu raclette, metalową płytę do grillowania z powierzchnia do smażenia naleśników, oraz kamienną płytę do pizzy.

Użytkownicy podkreślają wyjątkowy smak potraw przygotowywanych na tym grillu, a także wiele radości, jakie to urządzenie daje, gdy przyjaciele gromadzą się przy nim do wspólnego biesiadowania. Również wygląd sprzętu zyskał uznanie konsumentów.

Sprzęt Russell Hobbs 21000-56 Fiesta o mocy 1200 W ma w zestawie płytę kamienną, płytę do grillowania i 8 mini-patelni. Wymiary grilla to ok.: 34,5 cm x 46,8 cm x 15,8 cm.

 

Zalety

Przydatny w każdej kuchni: Sprzęt bez wątpienia przyda się w każdej kuchni. Umożliwia on przygotowanie wielu różnych potraw i przekąsek dla całej rodziny – nie tylko grillowanego mięsa, ale i naleśników, topionego sera itp.

Termoizolacyjne uchwyty: Nawet po ustawieniu maksymalnej temperatury nie ma ryzyka, że uchwyty sprzętu się nagrzeją. Zostały one wykonane z termoizolacyjnego materiału, dlatego przez cały czas pozostają chłodne.

 

Wady

Kłopotliwy montaż płyt: Wiele osób narzeka, że choć grill jest praktyczny i łatwy w obsłudze to samo montowanie wybranej płyty nie jest już tak proste. Jej włożenie wymaga użycia dużej siły.

Mało poręczne patelnie: Mini-patelnie służące do przygotowywania topionego sera mają niewielkie uchwyty, przez co nie są zbyt poręczne.

 

 

 

6. Grill Elektryczny Tefal GC722D Optigrill XL

 

Grill elektryczny Tefal OptiGrill+ XL GC722D to sprzęt o dużej powierzchni grillującej i mocy 2000 W. Obudowa jest srebrna, do zestawu dołączono tacę ociekową oraz książkę z przepisami. Płyty i pojemnik na tłuszcz są przystosowane do mycia w zmywarce, utrzymanie urządzenia w czystości jest więc bezproblemowe. Uchwyt jest pokryty materiałem izolującym, a płyty powłoką nieprzywierającą. Urządzenie nie jest zbyt ciężkie, design jest nowoczesny, srebrny kolor dobrze pasuje do nowoczesnych wnętrz. 

Pomiar grubości mięsa i automatyczny docisk górnej pokrywy zapewnia o maksymalnym dopasowaniu trybu pracy do przygotowywanych potraw. Grill ma 9 specjalnych programów smażenia i regulację temperatury, pozwala to na przygotowanie każdego rodzaju mięs, a także potraw wegetariańskich, bez konieczności zmian programu w trakcie smażenia. 

Konsumenci doceniają dużą powierzchnię smażenia oraz sygnały dźwiękowe informujące o zakończeniu kolejnego etapu smażenia. Poziom wysmażenia sygnalizuje również lampka. Uchwyt jest wygodny, a ściąganie płyt odbywa się szybko. 

 

 

 

 

7. Unold Grill elektryczny 58580

 

Grill elektryczny ogrodowy Unold 58580 jest to urządzenie o mocy 2 000 W, dzięki czemu szybko się nagrzewa i sprawia, że smażenie potraw odbywa się w krótkim czasie. Jak każdy dobry grill elektryczny Unold 58580 ma płynną regulację temperatury pozwalającą na dobranie optymalnych warunków pracy w zależności od przygotowywanych posiłków.

Łatwy w demontażu ruszt i tacka na tłuszcz pozwalają utrzymać urządzenie w czystości. Przygotowywanie jedzenia ułatwi dołączona do zestawu półka, na której można trzymać składniki, jak i zastawę. 

Kompaktowe wymiary (58,5 x 47,6 x 89,5 cm) sprawiają, że grill nie zajmuje dużo miejsca, i można łatwo przenieść go w inne miejsce. Urządzenie ma instrukcję obsługi w języku polskim, co ułatwia samodzielny montaż. 

 

 

 

 

8. Grill elektryczny Zelmer ZGE 0990B 40Z011 1500W

 

Grill elektryczny Zelmer 40Z011 to sprzęt, który zadowoli największych fanów jedzenia prosto z rusztu. Sprzęt ma możliwość regulacji temperatury w skali od 1 do 5. W zestawie znajdują się tacka na tłuszcz oraz szklana pokrywa, która pozwala w trakcie smażenia sprawdzać stan potrawy. Grzałka ma moc 1500 W, a ruszt jest pokryty powłoką nieprzywierającą ułatwiającą jego czyszczenie. Urządzenia waży 5,6 kg, wygląda zgrabnie i elegancko i jest niewielkie (wysokość – 11 cm, szerokość – 50 cm, a głębokość – 34 cm). 

Sprzęt dobrze sprawdza się w zamkniętych pomieszczeniach oraz na balkonach i tarasach, pokrywka zapobiega rozprzestrzenianiu się intensywnych zapachów po mieszkaniu. Rączki oraz uchwyt pokrywki są izolowane termicznie, dzięki czemu grill jest bezpieczny w użytkowaniu.

Test grillów elektrycznych pokazał, że istotną kwestią jest utrzymanie go w czystości, opisywany model wystarczy przetrzeć zwilżoną gąbką, dzięki czemu przygotowywanie dań, jak i sprzątanie po posiłku to sama przyjemność. Ponadto temperatura na całym ruszcie jest równomierna, a potrawy nie przypalają się. 

 

 

 

 

9. Grill elektryczny Philips HD4419/20 2300 W

 

Grill elektryczny Philips HD 4419/20 to sprzęt o dużej mocy wynoszącej 2300 W, co pozwala na szybkie nagrzewanie i przygotowywanie dań. Płyta, na której smaży się pożywienie jest zarówno karbowana, jak i gładka, co umożliwia wybranie odpowiedniej powierzchnię do grillowanych posiłków, jak również do upodobań konsumentów. W komplecie znajduje się łopatka do przewracania jedzenia, a po jego przygotowaniu również do podawania. 

Philips HD 4419/20 to jest wyposażony w mocną grzałkę. Gwarantuje ona utrzymanie wybranej temperatury nawet tuż po nałożeniu jedzenia, w efekcie jest ono dobrze wysmażone, a skórka zarumieniona i chrupiąca. Nóżki są pokryte materiałem antypoślizgowym, a uchwyty odizolowane. Płyty można myć w zmywarce, co przyśpiesza proces sprzątania. Przewód jest dość długi (1 m), a dodatkowo można go ukryć w specjalnym schowku.

Konsumenci doceniają możliwość przechowywania urządzenia w pozycji pionowej – zajmuje dzięki temu mniej miejsca. Tacka z wodą znacznie zmniejsza ryzyko powstania dymu podczas smażenia. 

 

 

 

 

10. Severin Grill elektryczny KG2389

 

Grill elektryczny Severin KG 2389 pozwala na przyrządzanie dań z grilla, po rozłożeniu płyt powierzchnia grzewcza zwiększa się, a sprzęt pozwala grillować potrawy z jednej strony. Kolor urządzenia jest srebrny, wstawki takie jak uchwyt i nóżki są czarne, dzięki czemu łatwo wkomponować sprzęt wśród innych sprzętów kuchennych. Płytki są pokryte nieprzywierającą powłoką, a maksymalna powierzchnia grillowania to 33 x 24 cm. Użytkownik ma możliwość ustawienia temperatury za pomocą pokrętła.

Opisywany model to dobry i tani grill elektryczny, cechujący się wysoką jakością wykonania i łatwością w obsłudze. Podczas przygotowywania posiłków nadmiar tłuszczu nie zabrudzi blatu, gromadzi się w specjalnych podstawkach. Dobrze sprawdza się zarówno do przygotowania mięs, jak i grillowanych warzyw czy kanapek typu panini. 

Konsumenci zauważają, że zmiana ustawienia płyt, a jednocześnie zmiana powierzchni grillowania jest bardzo praktyczna, można dopasować ustawienia do liczby osób, dla których przygotowujemy posiłek lub miejsca, jakim dysponujemy. 

 

 

 

 

11. Grill elektryczny George Foreman 22460-56

 

George Foreman 22460-56 to stojący grill elektryczny, który dobrze sprawdzi się w ogrodzie lub na działce. Duża powierzchnia pozwala jednocześnie przygotować aż 15 porcji jedzenia. Dzięki odkręcanej podstawie sprawdzi się również w pomieszczeniach oraz na balkonach. Urządzenie ma opcję regulowania temperatury, a płytki pokryte powłoką nieprzywierającą po smażeniu wystarczy wypłukać i przetrzeć. Moc opisywanego modelu wynosi 2400 W, a jego wymiary to 53 x 48 cm, wysokość grilla to 97,5 cm. 

Sprzęt jest wyposażony w wyprofilowane rowki, które pozwalają odprowadzić duże ilości tłuszczu, dlatego posiłki stają się zdrowsze i smaczniejsze. W komplecie znajduje się duża pokrywa, dzięki której podczas smażenie nie generuje się ciepło, co jest ważne zwłaszcza podczas korzystania w zamkniętych pomieszczeniach. 

Konsumenci doceniają szybkie i równomierne nagrzewanie. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, uchwyt pokrywy jest izolowany, a dzięki temu bezpieczny. Dzięki obracającej się nóżce osoba przygotowująca posiłki może łatwo dostać się do każdego kawałka mięsa lub warzywa, nie ma konieczności sięgania po nie, dzięki temu ryzyko poparzenia jest maksymalnie wyeliminowane. 

 

 

 

 

12. Grill elektryczny Weber Q 1400

 

Grill elektryczny z pokrywą Weber Q1400 o mocy 2200 W zadowoli nawet bardzo wymagających użytkowników. Dużą zaletą sprzętu są dwa blaty robocze, które ułatwiają przygotowywanie posiłków w plenerze. W komplecie znajdują się: aluminiowa pokrywa i kocioł, żeliwny, dwuczęściowy ruszt i stabilny stojak. Powierzchnia grillowania ma wymiary 43 x 32 cm, a wymiary całego sprzętu to 121,4 x 103,5 x 60 cm. Urządzenie jest dość ciężkie, waży 13 kg, jednak waga zapewnia stabilność.

Model jest wyposażony w regulator temperatury i wbudowane uchwyty do jego przenoszenia. Ociekający tłuszcz jest gromadzony w specjalnej misce. Grzałka ma właściwości samoczyszczące, aby skrócić czas sprzątania i ułatwić grillowanie. Dzięki wysokiej jakości materiałom konstrukcja jest solidna i wytrzymała.

Konsumenci doceniają detale, które ułatwiają korzystanie z grilla, takie jak haczyki na powieszenie akcesoriów i długi przewód zasilający (1,8 m) oraz wyróżniający wygląd.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki grill elektryczny kupić?

 

Pogoda na dworze jest fatalna, a Ty marzysz o szaszłykach z grilla, pieczonej kiełbasie, warzywach, rybie czy karkówce? Nie musisz z tego rezygnować lub z braku innych opcji, wsadzać mięso do piekarnika. Nawet taki z funkcją grilla nie umożliwi Ci przyrządzenia potrawy, która miałaby podobny smak do tych grillowych, a już na pewno nie osiągnie struktury kratki. Zamiast tego warto zainwestować w dobry i tani grill elektryczny. Ułatwi Ci przygotowywanie najróżniejszych, pysznych potraw. Jednak jaki sprzęt jest najlepszy? W tym poradniku podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę w czasie zakupu i jaki grill elektryczny wybrać, aby czerpać satysfakcję z grillowania, nie męczyć się z myciem rusztu i nie zjadać teflonu.

Rodzaje urządzeń

Zanim zdecydujesz się na zakup i pójdziesz po swój grill elektryczny do sklepu Neonet, pamiętaj że wyróżnia się dwa główne rodzaje tego typu sprzętu. Są to modele z rusztem lub płytą. Urządzenia z rusztem są duże i bardziej przypominają tradycyjne grille. Pozwalają nam przygotować wiele pysznych dań jednocześnie. Mają jednak sporą wadę – ruszt jest umieszczony bezpośrednio nad grzałką. W takim wypadku tłuszcz i woda z przygotowanych potraw skapują bezpośrednio na grzałkę, co potem utrudnia jej czyszczenie. Natomiast model z płytą, najczęściej teflonową jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości i mniej awaryjny, bo tłuszcz spływa do rynienek.

Z drugiej zaś strony taki typ grilla jest bardziej podatny na uszkodzenia i musisz unikać używania metalowych szczypców, by nie porysowały urządzenia. Na rynku dostępne są też modele typu raclette. Grill elektryczny raclette to urządzenie wielofunkcyjne, które składają się nie tylko z grilla, ale także minipatelni oraz innych płyt, które pozwalają przygotować najróżniejsze potrawy, jak roztopienie sera czy usmażenia jajek sadzonych.

Wielkość – jaki grill elektryczny jest najlepszy?

Jeśli chodzi o wielkość tego typu urządzeń mamy podział na dwa różne typy. Przede wszystkim grille stołowe – kompaktowe, które zmieszczą się w kuchennej szafce. Po taki grill elektryczny możesz sie udac do sklepu Biedronka. Modele stołowe dostępne są w wersji z grzaniem dolnym i górnym (przypominają gofrownicę) oraz w wersji bez przykrycia. Zaletą pierwszego typu jest szybsze przygotowywanie potraw. Niestety takie sprzęty nie są zbyt duże, a więc przy większej imprezie będą mało funkcjonalne. Alternatywą jest grill elektryczny stojący, który przypomina sprzęt tradycyjny na węgiel. Takie urządzenia są odpowiednie do ustawienia jako grill elektryczny ogrodowy. Grille elektryczne w wersji stojącej dostępne są wyłącznie z rusztem.

 

Moc

Dużą rolę odgrywa moc grilla, zwłaszcza jesli jest to duży grill elektryczny. Im jest ona wyższa, tym szybciej nagrzewa się dany sprzęt, a tym samym osiągamy lepsze efekty. Moc urządzenia zależy od jego wielkości. Nasz ranking grilli elektrycznych zawiera modele stołowe o mocy od 500 W do 2000 W, a stojące nawet większą niż 2000 W. Grill elektryczny od użej mocy znajdziemy między innymi w sklepach Media Expert. Warto wybierać grill z regulacją mocy pracy. W efekcie dopasujesz pracę urządzenia do własnych potrzeb. Warto też zauważyć, że dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko przypalenia przygotowanych potraw.

 

System obsługi

Najlepszy grill elektryczny ma praktyczny włącznik i wyłącznik oraz system regulacji pracy. Na rynku znajdziemy też modele starszej generacji, które wyłącza się dopiero, gdy wyjmiemy wtyczkę z gniazda. Nie jest to jednak zbyt praktyczne rozwiązanie. Warto wybrać taki model, który przy włączniku ma kontrolkę pracy. Zawsze będziesz wiedzieć, czy grill jest podłączony czy odłączony od zasilania.

 

Systemy zabezpieczenia

Niezależnie czy jest to grill elektryczny gastronomiczny, czy grill elektryczny balkonowy, jak każdy sprzęt elektryczny, taki grill musi mieć odpowiednie zabezpieczenia. Po pierwsze powinien być to system zapobiegający zbytniemu nagrzaniu urządzenia. Kolejna kwestia to kontrolka pracy. Informuje nas o tym, że urządzenie jest podłączone do prądu.

Łatwość czyszczenia

Przygotowywanie mięs i warzyw nawet na patelni wiąże się to z późniejszym sprzątaniem. Nie ma urządzeń, które same by się czyściły. W przypadku grilli, zwłaszcza takich z rusztem, czyszczenie jest o tyle trudne, że powierzchnia czyszczona jest nierówna.

Tłuszcz osadza się z każdej strony. Natomiast w modelach płytowych czyszczenie zakamarków bez uszkodzenia struktury płytki też bywa dość skomplikowane. Chcąc uniknąć wielu godzin spędzanych na myciu grilla, warto przyjrzeć się temu, jak można go czyścić. Warto wiedzieć, że są na rynku modele z demontowanymi elementami, które można bez obaw myć w zmywarce.

 

Modele kompaktowe wielofunkcyjne

W sklepach dostępne są grille elektryczne z wymiennymi płytkami. Taki sprzęt może nam też służyć jako gofrownica lub toster. Niestety urządzenia tego typu cechuje niska moc ( zwykle ok. 800 W), co znacznie wydłuża przygotowanie potraw. Oferty na tego typu grill elektryczny znajdziemy w sklepie Lidl lub w Allegro w dziale “grill elektryczny”.

Dodatkowe wyposażenie

Najlepsze grille elektryczne sprzedawane są w zestawie z różnymi akcesoriami – specjalnymi szczypcami, różnymi tackami i innymi elementami przydatnymi podczas grillowania. Modele stojące mogą być dodatkowo wyposażone w półkę, na której można ustawić tackę ze smażonymi daniami. Kolejnym, bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem będą kółka ułatwiające przenoszenie sprzętu.

 

Grille elektryczne w dobrych cenach

Cena grilli elektrycznych waha się od 30 zł za sprzęty podstawowe do nawet 900 zł. Wiele zależy od wielkości. Najdroższe są urządzenia stojące z dodatkowym wyposażeniem. Najlepiej wybierać modele sprawdzonych marek, które cechują się niską awaryjnością. Dobre oferty na grill elektryczny znajdziemy w sieci Castorama, lub w dziale “grill elektryczny” w Media Markt.

 

 

Jak grillować na grillu elektrycznym?

 

Latem dużo osób spędza miło czas w gronie rodziny i znajomych przy grillu. Dzięki naszemu poradnikowi wiesz, jak znaleźć możliwie najlepsze urządzenie elektryczne. W tej części artykuły podpowiemy Ci, jak dokładnie używać takiego urządzenia oraz co najlepiej na nim grillować.

Obsługa grilla elektrycznego

Tym, co różni pracę modelu elektrycznego od klasycznego jest panel sterowania dający nam możliwość uprzedniego ustawienia temperatury oraz to, że nie potrzebujemy węgla, brykietu itp. A jak poprawnie korzystać z grilla? Pierwszym krokiem jest podłączenie go do prądu i wybranie odpowiedniej temperatury pracy. Następnie czekamy aż rożen lub płyta nagrzeją się. O gotowości do użycia poinformuje Cię dioda świetlna. Kolejnym krokiem jest umieszczenie na urządzeniu dań. Jak w przypadku klasycznego grilla, nie ma potrzeby używania tłuszczu, bo potrawy nie przykleją się do powłoki. Właściciele małych, przenośnych sprzętów mogą przykryć swój model pokrywką. Dzięki temu mięso lub warzywa szybciej staną się miękkie.

Powodem, dla którego tak wiele osób poleca grille elektryczne jest to, że cały tłuszcz, jaki wytapia się z potraw, spływa niewielkimi rynienkami do specjalnego pojemnika. Dlatego, gdy skończysz przygotowywanie obiadu wyczyszczenie sprzętu zajmie Ci tylko kilka minut.

 

Dopasowanie mocy i temperatury

Mimo licznych zalet urządzenia na grillu elektrycznym też może dojść do spalenia przygotowywanego posiłku. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim należy odpowiednio ustawić moc i temperaturę grzania tak, by mięso lub warzywa nie uległy przypaleniu. Każdy taki sprzęt wyposażony jest w panel sterowania, na którym ustawiamy intensywność pracy. Jeśli zastanawiasz się, jaki grill elektryczny jest polecany przez konsumentów i specjalistów, to sprawdź, ile ma poziomów grzania. Profesjonaliści preferują urządzenia o dużej mocy. W zależności od sprzętu, do wyboru mogą być 3, 5 lub nawet 7 temperatur pracy. Im większą moc wybierzesz, tym więcej ciepła zostanie wygenerowane przez urządzenie, a tym samym danie będzie szybciej gotowe. Należy zachować ostrożność, bo chwila nieuwagi doprowadzi do przypalenia potrawy.

Ważne jest dopasowanie temperatury grzania do potrawy. Najmniejszej mocy użyj podczas grillowania warzyw, a średniej do ryb, które mają delikatne mięso. Najbardziej intensywny tryb pracy polecany jest, gdy przygotowujesz duże kawałki mięsa.

 

Dbanie o grill elektryczny

Naturalnie, po każdym użyciu należy wyczyścić urządzenie. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, by zadbać o swój grill elektryczny, jest używanie odpowiednich przyrządów podczas grillowania. Wiele urządzeń wykonanych jest z teflonu, który łatwo porysować ostrym narzędziem. Dlatego podczas nakładania, jak i zdejmowania potraw polecamy używanie drewnianych, plastikowych lub silikonowych łopatek.

Co grillować na grillu elektrycznym?

Na grillu elektrycznym możemy przyrządzić dobrze wysmażone mięso, grzyby, warzywa czy pieczywo. Co więcej, sprzęty elektryczne stanowią ciekawą alternatywą dla smażenia dań na głębokim tłuszczu. Potrawy przygotowane na grillu elektrycznym są znacznie bardziej soczyste. Warto pamiętać też, że grillowane dania zachowują więcej składników odżywczych. Właściciele modeli z płytą grzejną mogą przygotowywać również topione sery.

 

Zdrowe grillowanie

Powszechnie wiadomo, że potrawy z grilla są mniej kaloryczne od tych smażonych na patelni lub pieczonych w piekarniku. Wynika to z tego, że grilując nie używamy tłuszczu, bo następuje jego naturalne wytopienie się z dania. Warto o tym pamiętać przygotowując mięso lub warzywa przed obróbką. Grill to również dobry sposób na przyrządzenie dań wegetariańskich – kawałków tofu lub „kotletów” z czerwonej fasoli.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ