Najlepszy multicooker Tefal

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Multicooker to wielofunkcyjne urządzenie pozwalające na łatwe przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Jeśli myślisz nad inwestycją w tego typu sprzęt i potrzebujesz rekomendacji, zachęcamy do przeczytania naszego rankingu. Nie bez powodu znalazły się w nim modele marki Tefal, która jest ceniona przez konsumentów i cieszy się ich dużym zaufaniem. Tefal FC22 RK705138 to najlepszy multicooker, jaki można obecnie znaleźć w sklepach. Model ma funkcję opóźnionego startu i podtrzymywania temperatury. Jakość wykonania produktu jest bardzo dobra, o czym świadczy to, że rzadko ulega awariom i na długo zachowuje swój atrakcyjny wygląd. Misa, w której przygotowuje się pokarm, jest pokryta specjalną powłoką chroniącą przed przywieraniem jedzenia. W rezultacie jej pielęgnacja jest prosta. Kolejną naszą propozycją jest multicooker Tefal RK81242. Jest on wyposażony w wyraźny, podświetlany panel LCD. Urządzenie ma uchwyt ułatwiający przenoszenie. Zrobiono go z nienagrzewających się materiałów, więc nie musimy się obawiać o poparzenie dłoni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt odpowiednio podgrzewa potrawy. Sami ustawiamy czas gotowania lub możemy wybrać jeden z kilkunastu programów. Multicooker jest bardzo dobrze wykonany i nie ulega zniszczeniu w wyniku regularnej eksploatacji.

Wady

Sprzęt ma bardzo wiele programów i do tego sporo przycisków na obudowie. Wiele osób zauważyło, że obsługa nie jest zbyt łatwa i zapoznanie się z wszystkimi funkcjami zajmuje dużo czasu.

Podsumowanie

Z pomocą urządzenia można gotować ryż, warzywa, mięso oraz wiele innych składników. Misa multicookera ma powłokę ceramiczną oraz diamentową. Sprzęt ma kilka funkcji, a w tym możliwość opóźnienia startu o 24 godziny lub samodzielne ustawienie timera.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma aż 45 różnych programów, z ich pomocą można ugotować potrawy mięsne, zupy, kaszki i wiele innych. Multicooker ma bardzo duży wyświetlacz, na którym wyraźnie widać wszystkie cyferki oraz ustawienia. Sprzęt jest bezpieczny w użyciu.

Wady

Wielu użytkowników uważa, że czyszczenie sprzętu nie jest łatwe. Pomimo że multicooker można umieścić w zmywarce, po umyciu na ściankach sprzętu pozostają resztki jedzenia, ponieważ ma on wiele zakamarków.

Podsumowanie

Pojemność modelu wynosi 5 l. Jego moc to 750 W. Multicooker ma sferyczną miskę, z której bardzo łatwo wybiera się jedzenie. Ma on 45 różnych programów, a w tym ciekawe funkcje, jak możliwość dopasowania odpowiedniej temperatury gotowania.

Rozważ też

Zalety

Zdejmowana miska sprawia, że wkładanie jedzenia do talerzy jest łatwe. Z kolei dzięki powłoce non stick można być pewnym tego, że jedzenie nie będzie przywierać do ścianek, a tym samym czyszczenie multicookera będzie łatwiejsze.

Wady

Niektórzy uważają, że wyświetlacz jest stosunkowo mały, a cyferki niezbyt wyraźne. Niektóre osoby mogą mieć problem z odczytaniem oraz rozpoznaniem funkcji i ustawieniem timera.

Podsumowanie

Sprzęt ma 80 różnych programów do wyboru. Jego pojemność wynosi 4 l. W zestawie znajdują się: miska, łyżka, kosz do gotowania na parze, a także miska z miarką. Pojemnik multicookera jest wykonany z ceramiki, a jego grubość wynosi 2 mm.

 

 

Multicookery Tefal – Ranking

 

 

Tefal FC22 RK705138

 

Urządzenie typu FC22 RK705138 to jeden z najpopularniejszych multicookerów na rynku. Zakup tego urządzenia na pewno pomoże Ci zaoszczędzić czas oraz zredukować ilość brudnych naczyń do umycia.

Jedną z czołowych zalet prezentowanego przyrządu jest jego wielofunkcyjność. Posiada on bowiem aż 12 programów, dzięki czemu skutecznie zastąpi Ci wiele urządzeń w kuchni. W multicookerze możemy przygotować takie dania, jak zupy, mięsa, ryż, kaszę, a także ciasta, owsianki czy chleby. Naturalnie, standardowe funkcje, chociażby gotowanie, duszenie, pieczenie czy smażenie są również oferowane przez ten model.

Kolejną zaletą tego urządzenia jest równoległe rozprowadzanie ciepła. Spowodowane jest to wysokiej jakości misą, której grubość wynosi 2 mm. Została ona pokryta specjalną powłoką ceramiczną, która następnie została wzbogacona przez producenta o diamentową strukturę. To, w połączeniu z innowacyjną technologią Fuzzy Logic gwarantuje, że wszystkie składniki, które znajdują się w misie poddawane są jednakowej obróbce cieplnej. Dzięki temu nie musisz się obawiać o przypalone lub niedogotowane elementy obiadu.

Do zalet prezentowanego przyrządu możemy również zaliczyć funkcję opóźnionego startu. Dzięki niej po umieszczeniu wybranych składników wewnątrz urządzenia, samodzielnie wybieramy godzinę, o której proces gotowania ma się rozpocząć. Przez co, możemy przygotować danie tak, aby było ono gotowe po naszym powrocie z pracy.

Kolejnym udogodnieniem jest opcja podtrzymywania temperatury do 24 godzin. Jest ona aktywowana automatycznie, zaraz po zakończeniu pracy multicookera. Sprawia to, że przez ten okres czasu wszystkie składniki odżywcze zostają zachowane. Takie rozwiązanie powstało z myślą o rodzinach, gdzie każdy z członków wraca do domu o innej porze. Dzięki opcji podtrzymywania ciepła potrawy, każda z osób może cieszyć się równie ciepłym obiadem.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób jest zdania, że jest to najlepszy multicooker Tefal w 2024 roku i dlatego zdecydowało się na zakup tego sprzętu. Co więcej, gwarantuje on dużą oszczędność czasu, gdyż nie wymaga ciągłego stania przy garnkach.

Multicooker Tefal FC22 RK705138 ma moc równą 750 W, a jego pojemność wynosi 5 l. Model ma biało-czerwoną obudowę i 9 programów pracy.

 

Zalety

Wykonanie misy: Dołączona do zestawu misa ma grubość 2 mm i została pokryta solidnie zrobioną powłoką ceramiczną chroniącą przed przywieraniem pokarmu. W rezultacie przygotowywanie dań jest łatwiejsze.

Możliwość opóźnienia startu: Użytkownik może skorzystać z funkcji opóźnienia startu do 24 h. To pozwala na dopasowanie pracy urządzenia do rytmu dnia.

Technologia Fuzzy Logic: Przy produkcji sprzętu skorzystano z technologii Fuzzy Logic, która zapewnia równomiernie rozprowadzanie ciepła, a tym samym lepsze przygotowanie pokarmu.

Dodatkowe akcesoria: W komplecie znajduje się wiele przydatnych akcesoriów takich jak.: koszyk do gotowania na parze, łyżki do zupy i ryżu, kubek z miarką, a także książka kucharska.

Funkcjonalność: Urządzenie można wykorzystać do przygotowywania różnorodnych dań. Model ma m.in. funkcje pieczenia, smażenia i duszenia.

 

Wady

Obsługa: Może się zdarzyć, że na początku zasady użytkowania sprzętu nie będą jasne i będziemy musieli sięgać po instrukcję obsługi przed rozpoczęciem przygotowywania danej potrawy.

 

 

 

 

Tefal RK81242

 

Urządzenie typu RK81242 to wielofunkcyjny multicooker Tefal w dobrej cenie. Ten elektryczny garnek łączy w sobie pracę wielu urządzeń, dzięki czemu skutecznie pomoże Ci oszczędzić czas.

Największą zaletą tego modelu jest jego prosta obsługa. W celu przygotowania obiadu wystarczy umieścić w misie wybrane przez siebie składniki, a następnie wybrać jeden z oferowanych programów lub samodzielnie ustawić czas gotowania. Ze względu na nowoczesną technologię, cały proces przygotowania jedzenia może odbywać się bez nadzoru.

Efektywne gotowanie jest zapewnione przez wysokiej jakości misę umieszczoną wewnątrz multicookera. Wiedz, że została ona pokryta specjalną, ceramiczną powłoką, która gwarantuje równomierne rozprowadzenie ciepła. Sprawia to, że ciepła temperatura dojdzie do wszystkich miejsc, bez konieczności otwierania sprzętu i mieszania. Co więcej, z powodu użycia tej nowoczesnej technologii nie musisz już się obawiać o przypalenie, niedogotowanie lub nawet rozgotowanie dań.

Jedną z największych zalet prezentowanego przyrządu jest jego wielofunkcyjność. Maszyna ta bowiem posiada aż 45 programów do gotowania, smażenia, pieczenia, zapiekania lub duszenia. Ponadto oferuje ona liczne tryby skierowane do konkretnych składników, jak kasza, ryż, kuskus, makarony lub rośliny strączkowe. Poza tym, prezentowany multicooker gwarantuje również przygotowanie takich dań, jak ciasta, pizzę, zapiekanki, dziczyznę, jogurty, twarogi, owsianki, dżemy, konfitury, ryby czy różne typy warzyw.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na niską cenę oraz wysoką jakość wykonania. Co więcej, liczna grupa użytkowników przyznaje, że od czasu zakupu multicookera marki Tefal ich dieta znacznie się urozmaiciła.

Model RK81242 to bardzo dobry multicooker Tefal do 250 zł. Moc urządzenia wynosi 750 W, a jego pojemność jest równa 5 l.

 

Zalety

Wiele programów gotowania: Użytkownik może skorzystać z aż 45 gotowych programów gotowania. W efekcie nie musi tracić czasu na samodzielnie dostosowywanie ustawień i może skrócić czas potrzebny na przygotowanie sycącego dania.

Uchwyt do przenoszenia: Model ma wygodny i dobrze wyprofilowany uchwyt do przenoszenia. Jest on zrobiony z materiałów, które się nie nagrzewają, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Funkcja DIY Chef: Multicooker ma funkcję DIY Chef, która pozwala na tworzenie własnych przepisów i zapamiętuje wybrane ustawienia. W rezultacie po czasie możemy z łatwością odtworzyć autorskie danie.

Panel LCD: Na obudowie znajduje się podświetlany panel LCD umożliwiający szybkie wybieranie ustawień.

 

Wady

Obudowa podatna na zarysowania: Przy pielęgnacji sprzętu należy pamiętać o tym, że jego obudowa nie wykazuje dużej odporności na zarysowania. Przy mocnym pocieraniu powierzchni może dojść do jej zarysowania.

 

 

 

 

Tefal RK 900132

 

Polecamy Twojej uwadze multicooker Tefal RK 900132. Jest to urządzenie, w którym bez większego wysiłku przygotujesz pyszne, pełnowartościowe danie dla siebie i swojej rodziny. Sprzęt ma 80 programów pracy, więc bez trudności znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienia.

Multicooker ma misę o pojemności równej 4 l. Pojemnik zrobiono z trwałych materiałów, co daje pewność jego wytrzymałości. Urządzenie ma wiele przydatnych funkcji, a wśród nich warto wyróżnić opcję opóźnionego startu (do 24 h), automatyczne utrzymywanie temperatury i ogrzewanie 3D. W zestawie znajduje się: kosz do gotowania na parze, pojemnik z miarką, miska i łyżka.

Użytkownik może zapisać w pamięci multicookera do 5 autorskich przepisów. Model ma wygodny wyświetlacz LCD, dzięki któremu można szybko wybrać odpowiednie ustawienia. Niektóre elementy zestawu można myć w zmywarce. Zdaniem użytkowników korzystanie ze sprzętu jest wygodne i łatwe.

Multicooker Tefal RK 900132 ma misę o pojemności równej 4 l. Użytkownik ma do wyboru aż 80 programów gotowania.

 

Zalety

Efektywne ogrzewanie: Misa jest ogrzewana z każdej strony, dzięki czemu można idealnie przygotować potrawę. Test multicookerów Tefal RK 900132 dał dowód na to, że gotowanie z użyciem sprzętu jest wyjątkowo łatwe i nie ma ryzyka przypalenia obiadu.

Odpowiedni na każdą okazję: Z uwagi na to, że urządzenie ma 80 programów gotowania, okazuje się przydatne na wiele okazji. Można z niego korzystać zarówno na co dzień, jak i przy przygotowywaniu rodzinnych uroczystości czy spotkań ze znajomymi.

Łatwa pielęgnacja: Poszczególne elementy zestawu można myć w zmywarce, co znacznie ułatwia pielęgnację sprzętu.

 

Wady

Pamięć wewnętrzna: Model zapamiętuje tylko do 5 ulubionych przepisów. Dla miłośników gotowania jest to zdecydowanie za mało.

 

 

 

 

Jaki multicooker Tefal wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób stara się wprowadzić do swojej codziennej diety zdrowe i pełnowartościowe produkty. Niestety, taki sposób odżywiania wiąże się z dużą ilością gotowania. Nie każdy z nas ma czas, by spędzić kilka godzin przy garnkach. Jeśli jesteś jedną z takich osób, polecamy Ci zakup multicookera. Jest to nowoczesne urządzenie, które łączy w sobie pracę wielu sprzętów, a jednocześnie gwarantuje zachowanie witamin i mikroelementów w przygotowanym jedzeniu. Wybór dobrego elementu nie jest jednak prosty. Z tego względu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy zainteresowanym, na co zwrócić uwagę. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy niewielki ranking, w którym znalazły się dwa najlepsze multicookery Tefal.

 

 

Francuska marka Tefal już od ponad 50 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości garnków i patelni. Dodatkowo w swoim asortymencie mają też niewielkie AGD. W czasie swojej działalności nazwa firmy stała się synonimem jakości i niezawodności. Bowiem produkty Tefal słyną z dużej wytrzymałości i eleganckiego wyglądu.

Najważniejszą częścią każdego multicookera jest znajdująca się w nim misa. Z tego powodu, zanim dokonasz zakupu powinieneś upewnić się, czy na pewno została ona wykonana z ceramiki lub innego materiału, który dobrze przewodzi ciepło. Jest to bardzo ważne, gdyż jedynie wysokiej jakości tworzywa są w stanie zagwarantować równomierny rozkład temperatury grzania.

Wiele osób decyduje się na zakup multicookera, gdyż pragną zredukować czas potrzebny na gotowanie i sprzątanie. Jeśli należysz do grona takich osób, upewnij się, czy misa w Twoim urządzeniu może być myta w zmywarce. Takie rozwiązanie pomoże Ci zaoszczędzić kilka dodatkowych minut.

Przed dokonaniem zakupu radzimy dowiedzieć się, jakie dodatkowe funkcje posiada interesujący Cię sprzęt. Do najbardziej popularnych opcji należy opóźniony start, minutnik, podgrzewanie dań oraz utrzymywania ciepła. Pierwsze dwie opcje na pewno okażą się niezbędne dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem i nie mają czasu gotować. Dzięki multicookerowi wystarczy, że przed wyjściem do pracy ustawisz odpowiedni program i godzinę, a po powrocie będzie na Ciebie czekać ciepły obiad.

Warto również zastanowić się, do jakich dań ma posłużyć Ci multicooker. Jest to zatem bardzo istotne przy wyborze ilości programów. Wiedz, że standardowe typy mają ich między 10 a 12 i oferują one gotowanie, duszenie, pieczenie i smażenie. Jeśli jednak jesteś zainteresowany wyrabianiem ciasta, chleba, pizzy, dżemu, jogurtu czy twarogu, to powinieneś rozważyć model, który posiada między 30 a 50 trybów pracy.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ