Ranking 3 najlepszych opiekaczy do kanapek 3w1 w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Opiekacze do kanapek 3w1 – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszym opiekaczem do kanapek 3w1 okazał się Tefal Snack Collection SW852D12. Skąd wiadomo, że to właśnie ten model jest najlepszy? Wynika tak z opublikowanych w Internecie opinii. Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt wskazują, że była to bardzo dobra inwestycja. Jedną z najważniejszych zalet produktu jest solidne wykonanie. Do produkcji wykorzystano m.in. odporną na zarysowania i łatwą w pielęgnacji stal szlachetną. Sporym atutem jest także łatwy system obsługi. Dzięki umieszczonym na obudowie lampkom kontrolnym wiemy, kiedy urządzenie jest gotowe do pracy. Na uwagę zasługuje także jakość wykonania płytek. Są one pokryte nieprzywierającą powłoką, co stanowi duże ułatwienie podczas przygotowywania posiłków. W naszym rankingu znajdziesz także opisy innych, ciekawych modeli. Wśród nich na drugim miejscu uplasował się opiekacz do kanapek 3w1 Clatronic ST/WA 3670. Ma on zabezpieczenie przed przegrzaniem, dzięki czemu nie ulega awariom. Sprzęt ma solidnie wykonany uchwyt. Wśród zalet produktu konsumenci wskazują także szybkie nagrzewanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Czyszczenie opiekacza nie zabiera zbyt dużo czasu. Brud nie przylega do urządzenia, a wymienne płytki możemy włożyć do zmywarki. Wykonanie ze stali nierdzewnej sprawia, że opiekacz przez długi czas nie ulega awarii.

Wady

Według opinii niektórych użytkowników podczas korzystania z opiekacza czasem można odczuć niezbyt przyjemny zapach palącego się plastiku. Na szczęście zapach nie przechodzi na kanapki. Oprócz tego płytki do tostów nie przecinają ich dokładnie na środku.

Podsumowanie

Moc prezentowanego urządzenia wynosi 700 W. Opiekacz jest wyposażony w wiele różnych płyt, które pozwalają na przygotowanie różnych dań, zarówno słonych, jak i słodkich. Nieprzywierająca powłoka ułatwia opiekanie.

Drugi wybór

Zalety

Dzięki obecności nieprzywierającej powłoki ryzyko przypalenia ciasta lub mięsa jest bardzo niskie. Urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu, jest ono wyposażone w antypoślizgowe nóżki, a uchwyty są izolowane termicznie, więc się nie poparzymy.

Wady

Kabel zasilający jest stosunkowo krótki. Będziemy musieli postawić opiekacz bardzo blisko gniazdka. Opróczt ego urządzenie czasem wolno się nagrzewa, więc kanapki potrzebują trochę więcej czasu, aby się zapiec.

Podsumowanie

Z pomocą opisywanego opiekacza możemy przyrządzić gofry, dania z grilla oraz ciepłe kanapki. 3 pary płytek bardzo łatwo się wymienia, a ich konserwacja nie sprawia żadnego problemu. Obudowa urządzenia została wykonana z tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa. W rezultacie przygotowanie smacznych kanapek nie zajmuje zbyt dużo czasu. Sprzęt automatycznie kontroluje temperaturę, więc nie musimy się martwić, że spalimy jedzenie. Urządzenie możemy przechowywać w pionie, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce.

Wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że urządzenie niezbyt łatwo się czyści. Aby dotrzeć ścierką do każdego miejsca, musimy poświęcić na to trochę czasu. Szczególnie trudno czyści się miejsce pod grzałkami.

Podsumowanie

Sprzęt waży jedynie 2 kg, więc przenoszenie go w różne miejsca nie jest problematyczne. Moc opiekacza wynosi 700 W. Urządzenie umożliwia nam przygotowanie kanapek, dań z grilla oraz gofrów. Warto dodać, że sprzęt dobrze się prezentuje.

 

 

3 najlepszych opiekaczy do kanapek 3w1. Opinie w 2024 roku

 

1. Opiekacz do kanapek Tefal Snack Collection SW852D12

 

Jeśli zależy Ci na zakupie możliwie najbardziej nowoczesnego i wydajnego sprzętu, to polecamy wybór Tefal Snack Collection SW852D12. Jest to godny polecenia opiekacz do kanapek, który łączy w sobie pracę kilku urządzeń. Innowacyjna technologia pozwala na przygotowanie nie tylko pysznych tostów, ale również gofrów.

Atutem prezentowanego produktu jest duża moc, wynosząca 700 W. Sprawia to, że przygotowanie posiłku zajmuje niewiele czasu. Jednocześnie, wszystkie składniki zostaję dobrze wypieczone. Płyta została wykonana z nieprzywierającego materiału, który równomiernie rozprowadza ciepło. Zapewnia to proste i w pełni bezpieczne gotowanie. Wszystkie płyty są wyjmowane, co ułatwia ich czyszczenie, gdyż mogą być one myte w zmywarce. Dużą zaletą tego opiekacza do kanapek 3 w 1 w dobrej cenie jest możliwość przechowywania go w pionie, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w kuchni.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trwałą konstrukcję maszyny oraz jej dużą moc. Dzięki temu prezentowany produkt przygotowuje ulubione przekąski w krótkim czasie.

Opiekacz do kanapek Tefal Snack Collection SW852D12 ma moc równą 700 W. Urządzenie zostało wykonane ze stali szlachetnej i tworzywa sztucznego.

 

Zalety

Funkcjonalność: W zestawie znajdują się 2 rodzaje płyt: do trójkątnych kanapek i tradycyjnych gofrów. Konsument ma także możliwość dokupienia innych płyt z serii Snack Collection np. do panini, ciastek czy pączków amerykańskich.

Lampki kontrolne: Na obudowie znajdują się lampki kontrolne, które ułatwiają obsługę urządzenia. Użytkownik wie na przykład, kiedy sprzęt jest gotowy do pracy.

Nieprzywierająca powłoka: Płyty są pokryte nieprzywierającą powłoką, co sprawia, że przygotowanie smacznych potraw jest łatwiejsze. Nie ma obaw o to, że chleb czy ciasto będą przyklejać się do powierzchni opiekacza i przypalać.

Antypoślizgowy spód: Z racji tego, że u podstawy umieszczono antypoślizgowe nóżki opiekacz nie przesuwa się po blacie w trakcie użytkowania.

Przechowywanie: Model ma specjalnie wydzielone miejsce na przewód zasilający, co stanowi ułatwienie w przechowywaniu sprzętu.

 

Wady

Design: Zdaniem niektórych Internautów urządzenie wygląda nieco topornie, więc nie będzie dobrze wyglądało w małej kuchni.

 

 

 

 

2. Clatronic Opiekacz do kanapek ST/WA 3670

 

Model Clatronic ST/WA 3670 to bardzo elegancki i wydajny opiekacz, który łączy w sobie pracę trzech innych maszyn. Dzięki temu przygotujesz w nim kanapki, grillowane tosty oraz gofry. Pomoże Ci to urozmaicić dania Twoich dzieci. Znajdująca się w środku wkładka została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zapobiega przywieraniu składników. Warto dodać, że wszystkie płyty można w prosty sposób wyjąć, w celu ich wymycia.

Dużym atutem prezentowanego sprzętu jest specjalny uchwyt izolujący, który ochroni Twoją rękę przed poparzeniem. O nadmiernym zwiększeniu temperatury poinformują Cię 2 kontrolki zasilania. Pierwsza z nich zaświeci się, gdy powłoka będzie na tyle ciepła, by umieścić na niej chleb, zaś druga zasygnalizuje koniec opiekania. Prezentowany produkt jest bardzo stabilny. Spowodowane jest to gumowym nóżkom. Moc modelu to aż 800 W, co gwarantuje szybką i efektywną pracę. Wymiary maszyny to: 23 cm x 10 cm x 22,5 cm.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło system blokowania, który minimalizuje ryzyko poparzenia.

Clatronic ST/WA 3670 to dobry opiekacz do kanapek 3w1 do 100 zł. Wymiary sprzętu to: wysokość – 10 cm, szerokość – 23 cm i głębokość – 22,5 cm. Moc urządzenia jest równa 800 W.

 

Zalety

Czas nagrzewania: Konsumenci są zgodni co do tego, że opiekacz bardzo szybko się nagrzewa, dzięki czemu przygotowanie ulubionych kanapek nie zajmuje dużo czasu.

Zabezpieczenie: Clatronic ST/WA 3670 ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Ogranicza to ryzyko wystąpienia awarii urządzenia.

Uchwyt: Znajdujący się na obudowie uchwyt nie nagrzewa się, więc nie musimy się martwić o to, że wyciągając kanapki z opiekacza poparzymy dłonie. Warto wspomnieć, że rączka jest dobrze wyprofilowana.

Uniwersalność: Komplet zawiera 3 wymienne płytki: do kanapek, gofrów i grilla. W rezultacie opiekacz może być wykorzystany nie tylko do robienia śniadania i kolacji, ale także obiadu czy deseru.

 

Wady

Kabel zasilający: Ze względu na krótki kabel zasilający użytkowanie sprzętu może okazać się uciążliwe.

 

 

 

 

3. Esperanza Portabella Opiekacz do kanapek EKT006W

 

Jeśli chcesz przygotować swojej rodzinie smaczne i dobrze wypieczone przekąski, polecamy zakup opiekacza Esperanza Portabella EKT006W. Produkt ten łączy w sobie pracę kilku sprzętów, co sprawia, że za niewielką cenę możesz mieć bardzo poręczny i funkcjonalny sprzęt. Urządzenie umożliwia przygotowanie kanapki, gofra lub potrawki z grilla.

Atutem prezentowanego produktu jest specjalna płytka wykonana z materiału, który zapobiega przywieraniu. Dzięki temu nie musisz martwić się, że niewielkie odłamki powłoki znajdą się na Twojej kanapce. Warto dodać, że element ten jest prosty w czyszczeniu, wystarczy go przetrzeć wilgotnym ręcznikiem papierowym. Za sprawą dużej mocy, która wynosi 700 W, przygotowanie kanapki zajmuje tylko kilka minut. Wymiary opiekacza to: szerokość – 25 cm, wysokość – 6 cm, głębokość 16,5 cm, zaś waga produktu to 2,3 kg.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło szybką pracę maszyny, jak również jej funkcjonalność i efektywność. Nowoczesna technologia gwarantuje, że wszystkie składniki zostaną równomiernie wypieczone.

Opiekacz do kanapek Esperanza Portabella EKT006W ma moc równą 700 W. Urządzenie ma białą obudowę.

 

Zalety

Obudowa: Zrobiona z dobrych gatunkowo materiałów obudowa nie nagrzewa się zbyt intensywnie w trakcie pracy, co przekłada się na większe bezpieczeństwo w trakcie korzystania z opiekacza.

Wymiana płytek: Konsumenci potwierdzają, że wymiana płytek nie jest skomplikowana, a sama czynność zajmuje dosłownie kilka chwil.

Czyszczenie: Należy podkreślić, że czyszczenie sprzętu nie jest trudne. Wszystko przez to, że płytki pokryte są nieprzywierającą powłoką (do ich powierzchni nie przykleja się jedzenie). Dodatkowo tacki można w łatwy sposób zdjąć i umyć pod bieżącą wodą.

 

Wady

Brak możliwość dokupienia dodatkowych tacek: W zestawie znajdują się 3 tacki – do kanapek, grilla i gofrów. Nie ma jednak możliwości dokupienia innych akcesoriów, które z pewnością zwiększyłyby funkcjonalność urządzenia.

 

 

 

 

Jaki opiekacz do kanapek 3w1 wybrać?

 

Przygotowanie śniadania dla dzieci nie zawsze jest proste. Niestety maluchy lubią wybrzydzać, więc płatki z mlekiem szybko się znudzą. Dobrą alternatywą są tosty z szynką i serem, jednak do ich przygotowania niezbędny jest opiekacz. Jeśli wybierzesz nowoczesny sprzęt, pomoże Ci on przygotować również gofry. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze opiekacze do kanapek 3 w 1. Dodatkowo, na końcu artykułu znajdziesz niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy modele, które są godne polecenia.

W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na obudowę interesującego Cię modelu. Często chcemy zaoszczędzić pieniądze i decydujemy się na zakup produktów z dolnej półki. Wiedz jednak, że niskiej jakości materiały szybko się psują. Co więcej, obudowa wykonana z cienkiego plastiku szybko się nagrzewa, co zwiększa prawdopodobieństwo pęknięć i uszkodzeń mechanicznych. Jeśli interesuje Cię najlepszy opiekacz do kanapek 3 w 1 w 2024 roku to polecamy dokładnie sprawdzić sposób łączeń, czy są one prawidłowo sprasowane. Najlepszymi produktami na rynku są urządzenia wykonane z metalu, gdyż cechują się dużą odpornością na wysokie temperatury.

Tosty, czy kanapki z opiekacza nie są typowym śniadaniem, zatem opiekacz nie jest używany zbyt często. Z tego powodu powinniśmy zastanowić się nad sposobem jego przechowywania. Ciekawą propozycją są sprzęty wyposażone w dodatkową parę nóżek, które pozwalają na ustawienie maszyny w pionie. Dzięki temu bez trudu znajdziesz dla niej miejsce w swojej kuchni. Innym przydatnym udogodnieniem jest uchwyt. To dzięki niemu otwieranie i zamykanie jest takie proste. Zwróć jednak uwagę na jego wykonanie. Dobrej jakości element powinien zostać pokryty materiałem termoizolującym, co uchroni nas przed poparzeniami.

Koniecznie sprawdź typ powłoki, która znajduje się wewnątrz interesującego Cię sprzętu. Najpopularniejszym rozwiązaniem są modele teflonowe, gdyż zapobiegają przywieraniu składników.

 

 

Czy w opiekaczu do kanapek 3w1 można zrobić gofry?

 

Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu naszego rankingu, wiesz już, jaki opiekacz do kanapek 3w1 jest polecany przez Internautów. Tym samym wybór godnego uwagi urządzenia nie powinien sprawić Ci większego kłopotu. Wiemy, że wiele osób kojarzy sobie wspomniany produkt jedynie ze sprzętem pozwalającym przygotować pyszne kanapki z różnymi dodatkami. Wielu konsumentów zadaje więc pytanie, czy w opiekaczu do pieczywa można zrobić gofry. Odpowiedź znajdziesz w niniejszym tekście.

Czy w każdym opiekaczu do kanapek można przygotować gofry?

Nie każde z dostępnych na rynku urządzeń umożliwia przygotowanie pysznych gofrów. Jeśli poszukujemy sprzętu z tą funkcją, musimy wybierać opiekacze do kanapek typu 3w1 (warto także zapoznać się dokładnie z opisem producenta – zawarte tam informacje pozwolą nam zweryfikować, do czego właściwie służy dany sprzęt). Tego typu produkty są zazwyczaj przeznaczone do robienia tostów, opiekanego chleba, jak i gofrów. W zestawie znajdują się różnego rodzaju tacki.

Zwykle ich wymiana zajmuje bardzo mało czasu. Wynika to z tego, że są one montowane na specjalne klipsy. Trzeba pamiętać o tym, aby wymieniać tacki tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że są one zimne. W innym wypadku narazimy swoje dłonie na oparzenie. Warto także zwrócić uwagę, na łatwy system obsługi urządzenia. Cecha ta z pewnością zachęca do jego zakupu. Możemy rano podjąć decyzję, czy chcemy zjeść śniadanie na słono czy na słodko. Przygotowanie posiłku w obu wypadkach nie wymaga szczególnych umiejętności czy poświęcania czasu.

 

Jak przygotować ciasto na gofry?

Jeśli szukasz informacji na temat możliwości przygotowywania gofrów w opiekaczu do kanapek, z pewnością chciałbyś także dowiedzieć się, jak zrobić dobre ciasto. To m.in. od tego zależy, czy przekąska będzie smaczna. Często tego typu informacje są zawarte w dołączonej do zestawu ulotce. Wiele przepisów można znaleźć także na kulinarnych blogach czy innych stronach internetowych. Podamy Ci jeden z najbardziej znanych i najprostszych sposobów na przygotowanie ciasta na gofry (ok. 5-6 sztuk).

Potrzebne składniki to mąka (półtorej szklanki), proszek do pieczenia (półtorej łyżeczki), szczypta soli, cukier zwykły (2 łyżeczki) i waniliowy (1 łyżeczka), jajka (2 sztuki), niewielka ilość oleju roślinnego i mleko (półtorej szklanki). Wszystkie składniki należy dobrze ze sobą wymieszać. W tym celu warto skorzystać z miksera – wtedy przygotowanie ciasta zajmie nam zdecydowanie mniej czasu i będziemy mieć pewność, że wszystko zostało dobrze rozmieszane. Niektórzy konsumenci wskazują, że przygotowaną masę należy odstawić na kilkanaście minut i dopiero wtedy przystąpić do smażenia placków.

Z czym podawać gofry?

Gofry można podawać na wiele sposobów, zależnie od tego, co lubimy. Wiele osób dodaje do posiłku czekoladę. Tego typu dodatek z pewnością będzie smakował zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Często na gofry kładzie się także bitą śmietanę (można ją zrobić samodzielnie bądź zakupić gotową w sklepie) i świeże owoce. Ciasto można przyprószyć cukrem pudrem – wtedy będzie wyglądało ono smaczniej.

 

Jak zrobić smaczne gofry?

Aby przygotować pyszne śniadanie, musimy pamiętać o kilku czynnikach. Na smak potrawy wpływa przede wszystkim ciasto i znajdujące się w nim składniki. Sporą rolę odgrywają także dodatki. Nie możemy zapominać również o urządzeniu służącym do przygotowania przekąski. Musi mieć ono dobrą jakość. Jeśli sprzęt np. nie będzie się równomiernie nagrzewał, nasze placki będą niedopieczone. Pamiętajmy, aby po każdym użyciu opiekacza, dokładnie go wyczyścić. Będziemy mieć pewność, że przygotowane później gofry będą świeżo pachnieć.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Tymoteusz Głodzik

February 23, 2022 at 11:07 am

Najlepszy Opiekacz do kanapek to BREVILLE VST074X, Dobrze wykonany, tosty nie przywierają, jak najbardziej jestem zadowolony. Porządne wykonanie, super opieka, szybko się nagrzewa.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

March 2, 2022 at 12:30 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre