Ranking 13 najlepszych opiekaczy do kanapek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.07.24

 

Opiekacz do kanapek – Przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Trudno obecnie wybrać dobry opiekacz, gdy w ofercie jest tak wielka różnorodność, ale konsumenci uważają, że model Tefal Snack Time 3w1 SW342D38 jest jednym z lepszych. Jest on wielofunkcyjny, dzięki czemu możemy zrobić tosty, a także gofry. Sprzęt daje więcej możliwości zastosowania niż tradycyjny opiekacz, co jest jego dużą zaletą. Zadowala też krótkim czasem oczekiwania na przyrządzane jedzenie, przez co nie trzeba się niecierpliwić. Dzięki rączce, która się nie nagrzewa mamy gwarancję bezpieczeństwa. Mamy także możliwość wyjmowania płytek z wnętrza urządzenia, co gwarantuje łatwe czyszczenie. Ciekawą alternatywą dla tego urządzenia jest opiekacz Tefal Snack Collection z 2 SW852D12. Produkt wyróżnia się modnym designem, a możliwości wymieniania płyt są doceniane przez użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Opiekacz ma trzy podstawowe funkcje, a po dokupieniu dodatkowych elementów, jest ich dwanaście. Sprzęt bardzo szybko opieka kanapki. Rączka urządzenia się nie nagrzewa, więc nie musimy czekać, aby ostygła lub zakładać rękawicy kuchennej, aby ją chwycić. Dzięki możliwości łatwego umycia urządzenie jest w stanie zachować swój elegancki wygląd przez długi czas.

Wady

Dopóki nie odłączymy produktu z gniazdka, nie wyłączy się, dlatego trzeba uważać, ponieważ chwila nieuwagi może być bardzo niebezpieczna. Radzimy za każdym razem sprawdzać, czy sprzęt jest włączony.

Podsumowanie

Jest to opiekacz dla osób, które chcą oszczędzić trochę czasu na robieniu jedzenia i sprzątniu. Ten opiekacz gwarantuje dobry smak. Wnętrze sprzętu można wyjąć i umyć w zmywarce, w efekcie czego możemy zaoszczędzić sporo czasu.

Drugi wybór

Zalety

Dzięki nieprzylegającej powłoce jedzenie nie zostanie na powierzchni opiekacza. Można mieć pewność, że model wpasuje się do każdego wnętrza, ponieważ wygląda nowocześnie. W zestawie są dwie wymienne płyty do gofrów oraz tostów, można też dokupić 10 dodatkowych płyt do robienia innych dań.

Wady

Model jest dość ciężki, a na dodatek zabiera sporo miejsca. Może on nie być odpowiednią opcją do małych kuchni oraz do miejsc, w których będzie trzeba go często przenosić.

Podsumowanie

Jeżeli komuś zależy na wspaniałej jakości produktu niezależnie od ceny, warto się zastanowić nad zakupem opiekacza. Ma on moc 700 W. Sprzęt wygląda nowocześnie.

Rozważ też

Zalety

Dzięki nienagrzewającej się rączkce opiekacza, mamy pewność, że się nie poparzymy. Urządzenie jest bardzo wytrzymałe, to inwestycja na lata. Model jest niewielki, nie musisz więc obawiać się, że zabierze zbyt dużo miejsca w kuchni.

Wady

Opiekacz ma niemodny, tradycyjny wygląd, raczej nie będzie pasował do nowoczesnych kuchni. Jeśli zależy Ci nie tylko na funkcjonalności, ale i designie to możesz się zawieść.

Podsumowanie

Opiekacz jest przeznaczony dla osób, które cenią sobie trwałość, niską cenę oraz szybki czas przygotowywania jedzenia. Jest to mały model, za sprawą którego można przygotować smaczne kanapki na ciepło.

 

 

13 najlepszych opiekaczy do kanapek. Opinie w 2024 roku

 

Stworzyliśmy ranking opiekaczy do kanapek, aby naszym czytelnikom było łatwiej wybrać taki, który spełnia wszystkie oczekiwania. Dzięki szczegółowym opisom jednych z lepszych produktów na rynku, możesz kupić ten, który wydaje się odpowiedni.

 

Opiekacz do kanapek 3w1

 

1. Opiekacz Tefal Snack Time 3w1 SW342D38

 

Opiekacz Tefal Snack Time 3w1 SW34D38 cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów i jest przez nich bardzo dobrze oceniany. Jest to wielofunkcyjne urządzenie do pieczywa tostowego, kanapek panini i gofrów. To oznacza, że możemy przyrządzić w domu słodkie lub słone przekąski o każdej porze.

Opiekacz do kanapek 3w1 pozwala na szybkie przygotowanie jedzenia, dlatego używanie go staje się przyjemnością. Urządzenie jest łatwe w użyciu, m.in. dzięki lampkom i przełącznikom włączania oraz wyłączania. Gwarantuje ono też bezpieczeństwo, na co wpływa izolowany uchwyt i blokada z zapadką.
Model ma metalową wkładkę, którą łatwo się czyści, a resztki jedzenia nie przywierają do powierzchni. 

Nieprzywierające, powlekane płyty można umyć  w zmywarce. Atutem sprzętu jest także to, że przez długi czas zachowuje elegancki wygląd. Konsumenci chwalą opiekacz do kanapek 3w1 za możliwość wymieniania płyt oraz dużej szybkości nagrzewania, więc nie trzeba długo czekać na jedzenie.

 

 

 

 

Opiekacz do kanapek Tefal

 

2. Opiekacz Tefal Snack Collection z 2 SW852D12

 

Opiekacz Tefal Snack Collection z 2 SW85D12 to ciekawa propozycja dla osób, które nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy, lecz jednocześnie zależy im na trwałości urządzenia. Ma ono w zestawie dwie wymienne płyty, jedna służy do przyrządzania tostów, a druga gofrów. Nie trzeba więc kupować osobno opiekacza oraz gofrownicy. Do urządzenia można dokupić 12 innych, wymiennych płyt.

Komplet można trzymać w opakowaniu, tak aby nie zabierać miejsca w kuchni i nie układać w szufladach i szafkach. Można je więc zawsze mieć w zasięgu ręki. Opiekacz do kanapek Tefal można myć w zmywarce, w ten sposób płyty zawsze będą czyste. Mają one nieprzylegającą powłokę.

Moc sprzętu wynosi 700 W i jest on pokryty stalą nierdzewną. Urządzenie wykonane jest z dbałością o szczegóły, będzie pasowało do każdego wnętrza. Według opinii konsumentów ten dobry opiekacz do kanapek jest przydatny, a jego obsługa jest łatwa i intuicyjna.

 

 

 

 

Opiekacz do kanapek Zelmer

 

3. Opiekacz Do Kanapek Zelmer ZSM2001X

 

Ceniony sprzęt, jakim jest Opiekacz do kanapek Zelmer ZSM2001X to wielofunkcyjne urządzenie, którego nie może zabraknąć w naszym domu. Model przeznaczony jest dla miłośników ciepłych oraz pysznych tostów z zapiekanym nadzieniem. Dzięki wskaźnikowi podłączenia do sieci oraz gotowości do pracy jesteśmy pewni, że sprzęt działa i jest gotowy do użytku.

Za sprawą płytek pokrytych nieprzywierającą powłoką mamy gwarancję tego, że resztki nie przykleją się do powierzchni, a sam sprzęt szybko się nagrzeje. Model ma nienagrzewający się uchwyt, co zapewnia ochronę przed oparzeniami. Urządzenie ma możliwość ustawienia go w pionie, co ułatwia przechowanie

Ten opiekacz do kanapek Zelmer jest nie tylko tani, ale również solidny. Ma on antypoślizgową podstawę, więc nie będzie przesuwał się po stole. Moc urządzenia wynosi 780 W, więc kanapki zostaną bardzo szybko opieczone. Konsumenci chwalą sobie szybkość nagrzewania oraz niewielki rozmiar, w efekcie czego zmieścimy go nawet w małej kuchni.

 

 

 

 

Opiekacz do kanapek Philips

 

4. Opiekacz Philips Daily Collection HD2392/90

 

Interesuje Cię opiekacz do kanapek do 110 złotych? Jednym z najlepszych modeli w tej cenie jest Philips Daily Collection HD2392/90. Urządzenie o dużej mocy zadowala konsumentów tym, że opiekane kanapki są smaczne. Poza tym są one szybko przygotowywane, co jest kolejnym atutem. Ma ono trójkątne płytki, co zapobiega wypadaniu składników.

Trójkątne płytki sprawiają, że jedzenie (nawet ser) zostaną zabezpieczone. Opiekacz do kanapek Philips nie sprawia żadnego problemu podczas próby zamknięcia go, wystarczy docisnąć obudowę, aby w bezpieczny sposób zablokować urządzenie. Mieści ono w sobie dwie trójkątne skibki.

Ten dobry i tani opiekacz do kanapek można przechowywać w pozycji pionowej, więc nie zabiera dużo miejsca na stole. Jego moc wynosi 820 W, zapewnia szybki czas nagrzewania. Sprzęt ma czytelny wskaźnik gotowości do pracy, a gumowe nóżki zapobiegają jego przesuwaniu się podczas użytkowania. Nabywcy tego opiekacza chwalą go za łatwą obsługę. 

 

 

 

 

Opiekacz do kanapek Bosch

 

5. Grill elektryczny Bosch TFB4402V

 

Opiekacz wielofunkcyjny to urządzenie, którego szukasz? W takim razie powinieneś się zastanowić nad zakupem modelu Bosch TFB4402V. Ma on ruchome zawiasy, które pozwalają na łatwą regulację wysokości płyt. To daje nam pewność, że kanapki będą odpowiednio chrupiące.

Opiekacz do kanapek Bosch ma atut, jakim jest obecność wyjmowanych płyt grillowych, wykonanych z prasowanego aluminium i pokrytych powłoką nieprzywierającą. Daje to gwarancję, że sprzęt będzie łatwy do utrzymania w czystości, a resztki jedzenia nie będą przywierać i się przypalać. Powierzchnia robocza ma wymiary: 32,8 cm x 23,8 cm, a regulacja temperatury jest bardzo płynna. Urządzenie z zintegrowanym włącznikiem oraz wyłącznikiem ma moc 1800 W, co skutkuje szybkim czasem opiekania. 

Konsumenci doceniają opiekacz za możliwość zmieszczenia paru kanapek na raz, przez co przyrządzanie posiłku nie trwa długo. Dzięki możliwości złożenia urządzenia możemy schować je do szafki, nie zajmuje ono dużo miejsca. W zestawie załączona jest czytelna instrukcja obsługi sprzętu.

 

 

 

 

Opiekacz do kanapek MPM

 

6. Opiekacz MPM MOP0-20M

 

Opinie o opiekaczach do kanapek MPM są pozytywne. Wielu konsumentów ma tego typu sprzęty w swoich domach. Polecanym przez nabywców modelem wspomnianej marki jest MOP0-20M. Pozwala on na jednoczesne przyrządzanie czterech kanapek. Opiekacz do kanapek MPM jest duży, więc w środku zmieszczą się nawet duże kanapki. Model dobrze się prezentuje, ma on czarno-srebrną obudowę ze stali nierdzewnej, która zawsze będzie wyglądała elegancko.

Powłoka nie zdziera się z reszty modelu nawet przy częstym użytkowaniu. Cena urządzenia jest bardzo przystępna, a jakość wykonania dobra. Ma ono termostat, wskaźnik gotowości oraz lampkę kontrolną stanu pracy, więc zawsze będziemy mieli chrupiącego tosta. 

Moc opiekacza wynosi 900 W, a na obudowie znajduje się miejsce na nawinięcie przewodu sieciowego. Nabywcy cenią produkt za wielkość oraz szybkość grzania. Są oni zadowoleni z zakupu i polecają sprzęt. Test opiekaczy do kanapek pokazuje, że przygotowane przez ten model jedzenie jest zawsze smaczne. 

 

 

 

 

Opiekacz do kanapek z wymiennymi płytkami

 

7. Opiekacz ETA Sorento 315190010

 

Polecamy Opiekacz ETA Sorento 315190010, czyli jeden z chętniej wybieranych modeli do przygotowania smacznych kanapek. Jego moc wynosi 900 W, co oznacza, że chleb zostanie przygotowany bardzo szybko. Poza tym sprzęt szybko się nagrzeje, więc nie będziesz musiał długo czekać, aby włożyć kanapki do środka sprzętu.

Ten opiekacz do kanapek z wymiennymi płytkami może być przechowywany w pozycji stojącej, więc nie zabiera dużo miejsca na blacie. Jego konserwacja oraz mycie nie jest skomplikowane, po użytku wystarczy przetrzeć wnętrze szmatką i pozostawić do wyschnięcia. Sprzęt jest wyposażony w antypoślizgowe nóżki, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Opiekacz jest wyposażony w 4 rodzaje płytek. Z ich pomocą można przygotować kanapki trójkątne oraz kwadratowe, gofry oraz grillowane mięso. Konsumentom podoba się to, że powierzchnia każdej płytki jest nieprzywierająca, ponieważ dzięki temu łatwo można je utrzymać w czystości. Sprzęt jest wykonany ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego. 

 

 

 

 

Opiekacz do kanapek Panini

 

8. Opiekacz Russell Hobbs 17888-56 Cook Home 3in1

 

Opiekacz Russell Hobbs 17888 – 56 Cook@Home 3in1 to wielofunkcyjne urządzenie nadające się do przyrządzania różnych posiłków. Zamknięty sprzęt pozwala na smażenie, tak samo jak na patelni, co jest szczególnie dobrą opcją, kiedy nie mamy kuchenki indukcyjnej, a chcemy przyrządzić coś na płycie nagrzewanej elektrycznie.

Urządzenie może służyć także jako opiekacz do kanapek Panini, może pomieścić ich około 3 sztuki. Moc opiekacza wynosi 1800 W, dlatego można być pewnym, że przyrządzone dania będą wystarczająco wypieczone. Nabywcy bardzo chwalą sobie taki poziom mocy i są zadowoleni z jedzenia przygotowanego właśnie w tym sprzęcie.

Pozytywne opinie o opiekaczach do kanapek Russel Hobbs zachęcają do kupna sprzętów tej marki. Tacka ociekowa pod rusztem, razem z powłoką nieprzywierającą, umożliwia proste czyszczenie. Dzięki wskaźnikowi gotowości do pracy jesteśmy poinformowani, kiedy jest najlepszy moment do umieszczenia kanapek w opiekaczu. Długość kabla jest odpowiednia, a jeśli sprzęt stoi bezpośrednio przy gniazdku, przewód można zwinąć w specjalnym miejscu na obudowie.

 

 

 

 

Opiekacz do kanapek ceramiczny

 

9. Opiekacz Breville DuraCeramic VST071X

 

Szukając sprzętu do zapiekania chleba, można natknąć się na ceramiczny opiekacz do kanapek. Jednym z nich jest model Breville DuraCeramic VST071X. To pojemne urządzenie może bez problemu pomieścić aż 3 kanapki. Płaska powierzchnia pozwala na ich równomierne przypieczenie. Zastosowanie powłoki ceramicznej, która przekazuje ciepło szybciej i wydajniej niż inne powłoki, skróci nasz czas przygotowania posiłków o 20%. 

Powłoka DuraCeramic jest odporna na zarysowania, co ułatwia jej czyszczenie. Nie zawiera ona PTFE ani PFOA, więc nie wydziela substancji niebezpiecznych dla naszego zdrowia. To urządzenie jest bardzo chwalone przez konsumentów. Jego zalety to głównie łatwość czyszczenia, trwałość, wygoda użytkowania, równomierne przypiekanie kanapek i solidność poszczególnych elementów budowy.

Elegancki design sprzętu sprawdzi się w niemal każdej kuchni, a prostota obsługi (np. ustawienie temperatury suwakiem) sprawia, że każdy może łatwo korzystać z opiekacza. Moc wynosząca 1000 W sprawia, że produkt się szybko nagrzewa i przygotowuje kanapki Zastosowana technologia ceramiczna umożliwia mocne przypiekanie.

 

 

 

 

10. Opiekacz Tefal Ultracompact SM1552

 

Opiekacz Tefal Ultracompact SM1552 ma moc 700 W. Dzięki urządzeniu przygotujemy cztery kanapki panini jednocześnie. Sprzęt wyróżnia się wyjątkowo stylowym designem. Obudowa ze stali nierdzewnej z czarnymi elementami z tworzywa sztucznego wygląda elegancko, a do tego nie nagrzewa się nadmiernie.

Produkt ma praktyczny schowek na przewód zasilający. Opiekacz ma wymiary: szerokość – 26,5 cm, wysokość – 12 cm oraz głębokość 26,5 cm. Umieszczone w podstawie urządzenia antypoślizgowe nóżki zapobiegają przesuwaniu się sprzętu na blacie podczas użytkowania, a wskaźniki informują nas o jego gotowości do użycia. Na rączce znajduje się zatrzask uniemożliwiający podniesienie pokrywy, co np. może ochronić dziecko przed poparzeniem.

Urządzenie zdobyło uznanie konsumentów, ponieważ jest łatwe w obsłudze, poza tym szybko się je myje. Opiekacz wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto sprzęt szybko się nagrzewa, a ponieważ płyty pokryto powłoką nieprzywierającą nie należy obawiać się o przypalenie kanapek. Produkt pozwala na szybkie przygotowanie pysznego posiłku dla całej rodziny albo zaproszonych gości.

Tefal Ultracompact SM1552 to opiekacz umożliwiający przyrządzenie na raz 4 kanapek panini. Sprzęt ma moc 700 W. Dokładne wymiary urządzenia to: 26,5 cm x 12 cm x 26,5 cm.

 

Zalety

Krótki czas nagrzewania: Z uwagi na dużą moc opiekacz bardzo szybko się nagrzewa, dlatego przygotowywanie posiłku dla rodziny nie trwa zbyt długo.

Solidne płyty: Płyty urządzenia są wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu w czystości, gdyż zwykle wystarczy przetarcie ich miękką ściereczką nasączoną w wodzie z detergentem.

Wygodne przechowywanie: Sprzęt możemy przechowywać w pozycji poziomej lub pionowej, w zależności od potrzeb.

Nieprzywierająca powłoka: Płyty zostały pokryte nieprzywierającą powłoką, dlatego ryzyko przypalenia kanapek jest zmniejszone do minimum.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc może pracować przez dłuższy czas bez przerwy.

 

Wady

Nierównomierne przypiekanie kanapek: Niektórzy użytkownicy zauważyli, że kanapki nie są równomiernie przypieczone. Dotyczy to głównie grubych tostów – po ich zbyt wczesnym wyjęciu może się okazać, że w środku wciąż są zimne.

 

 

 

 

11. Opiekacz do Kanapek Tefal Snack Collection SW854D16

 

2.Tefal Snack Collection SW854D16Tefal Snack Collection SW854D16 to prawdziwy kombajn wśród opiekaczy. Wykonany został ze stali szlachetnej i wytrzymałego na temperaturę tworzywa sztucznego.

Ten, naszym zdaniem najlepszy opiekacz do kanapek, został wyposażony w 4 zestawy płyt. Są to płyty do kanapek – muszelek, do gofrów, kanapek typu panini, oraz płyta do ciastek. Elementy łatwo się w urządzeniu wymienia, a po użyciu można je włożyć do zmywarki. Ze względu na różnorodność wykorzystania producent dołączył do kupowanego zestawu książeczkę z przepisami.

Za pomocą tego modelu możesz przygotować gofry w kształcie serc, wafle, rurki z kremem, trójkątne, opiekane kanapki, tosty francuskie. Ale także naleśniki amerykańskie, pierożki i pączki amerykańskie. Użytkowanie ułatwiają nieprzywierające powłoki wszystkich płyt, lampki kontrolne, oraz nienagrzewające się uchwyty.

A przechowywanie jest łatwiejsze dzięki możliwości ustawienia opiekacza w pozycji pionowej, oraz pudełku przeznaczonego na wymienne płyty. Użytkownicy wystawili temu urządzeniu 5+. A to ze względu na wszechstronność, i bogactwo potraw, które można za jego pomocą wykonać. Klienci mówią, że można opiekacz wziąć ze sobą na wyjazd i mieć zaplecze kuchenne.

Kolejnym wartym uwagi urządzeniem jest opiekacz Tefal Snack Collection SW854D16. To świetne rozwiązanie dla tych, którym zależy na wielofunkcyjności sprzętu.

 

Zalety

Wymienne płyty grzewcze: Największą zaletą tego produktu są jego wymienne płyty grzewcze. W jednym urządzeniu możemy zatem przygotować zwykłe tosty, kanapki włoskie w stylu panini, ciastka, gofry oraz naleśniki tradycyjne lub te amerykańskie.

Książeczka z przepisami: Producent dołączył do zestawu specjalną książeczkę z przepisami. W niej znajdziemy informacje, jak krok po kroku przygotować poszczególne dania w naszym urządzeniu.

Uchwyty: Zostały one wykonane z wysokiej jakości tworzywa. W ten sposób nie musimy się obawiać, że po dłuższym użytkowaniu obudowa tego modelu zacznie się topić. Co więcej, producent zadbał o to, aby uchwyty się nie nagrzewały, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

Pudełko: Specjalne pudełko dołączone do zestawu umożliwia nam schowanie w jednym miejscu wszystkie wymienne wkłady do opiekacza. To zapewni nam porządek w kuchni.

 

Wady

Cena: Koszt zakupu tego sprzętu to ok. 400 zł, a więc jest to jeden z droższych produktów w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

12. Opiekacz do Kanapek Amica SMK4011

 

Szybkie przygotowanie smacznych przekąsek umożliwi Ci opiekacz do kanapek Amica SMK4011. Jego moc wynosi 750 W, co zapewnia sprawne nagrzewanie się płytek. Na obudowie znajdują się dwie lampki kontrolne, które informują o gotowości urządzenia do pracy. Wewnątrz opiekacza są wymienne płytki — sandwich, gofry oraz grill. W efekcie możesz łatwo przygotować zarówno słone, jak i słodkie przekąski, wykorzystując tylko jedno urządzenie. Wymiana płytek jest łatwa, wystarczy zaczepić je w odpowiednim miejscu.

Opiekacz ma nieprzywierającą powłokę non-stick. Nawet podczas przygotowywania tostów z serem żółtym, czy pieczenia gofrów, żaden ze składników nie pozostanie na powierzchni nagrzanej płytki. Nieprzywierająca powłoka sprawia również, że resztki jedzenie się nie przypalają. Wszystkie przekąski przygotowywane są szybko, a zarówno tosty, jak i gofry są miękkie, ale chrupiące.

Użytkownicy są zadowoleni z opiekacza Amica, ponieważ pozwala przygotować trzy różne przekąski. Nieprzywierająca powłoka ułatwia czyszczenie urządzenia, a duża moc zapewnia szybkie nagrzewanie. Płytki wymienia się łatwo, a obsługa opiekacza jest bardzo prosta.

Opiekacz do kanapek Amica SMK4011 dostępny jest w kolorze czarnym, pasuje więc do kuchni w każdym stylu. Metalowe płytki są trwałe. Opiekacz umożliwia przygotowywanie czterech trójkątnych kanapek lub dwóch gofrów jednocześnie.

 

Zalety

Wymienne płytki: W zestawie znajdują się trzy rodzaje wymiennych płytek, co umożliwia przygotowanie różnych przekąsek.

Nieprzywierająca powłoka: Płytki pokryte są powłoką non-stick, która zapobiega przywieraniu jedzenia, a tym samym przypaleniom. Umożliwia również szybkie i łatwe czyszczenie opiekacza.

Szybkość nagrzewania: Duża moc opiekacza zapewnia szybkie nagrzewanie się urządzenia, co przyspiesza proces przygotowywania jedzenia.

 

Wady

Krótki przewód zasilający: Przewód zasilający ma tylko 0,8 m długości, dlatego urządzenie można ustawić jedynie w niedużej odległości od kontaktu.

Płytki można łatwo zarysować: Metalowe, wymienne płytki trzeba uważnie przechowywać i delikatnie wyjmować gotowe przekąski, ponieważ ich powierzchnię można łatwo zarysować.

 

 

 

 

13. Opiekacz Caltronic ST 3477

 

3.Caltronic ST 3477Najprostszy i najtańszy model to Caltronic ST 3477. Może być Twój już za niespełna 50 zł. Opiekacz posiada, tak pożądaną we wszelkich urządzeniach do pieczenia, powłokę antyadhezyjną.

Adhezja pochodzi z łacińskiego słowa „adhaesio”, co znaczy „przyleganie”. Zatem nasza powłoka, to taka, która zapobiega przywieraniu produktów do powierzchni opiekacza. Ponadto w urządzeniu znajdziemy 2 lampki kontrolne, jedna informuje o tym, że opiekacz jest włączony, druga sygnalizuje koniec procesu opiekania. Uchwyty zostały wyposażone w izolację termiczną, więc bez trudu będziemy manipulować rozgrzanym tosterem. Producent zadbał również o bezpieczeństwo montując zabezpieczenie przed przegrzaniem, automatyczny regulator temperatury, oraz wyłącznik bezpieczeństwa.

Po włożeniu kanapki w urządzenie, system zamykający pomoże nam ją tam „schować” i dokładnie zapiec. Pobór mocy tego urządzenia wynosi 750 W, waży ono 1,02 kg i ma wymiary 230 x 80 x 230 mm. Jest, zatem lekkie i poręczne, łatwe do manipulacji i przechowywania. Nabywcy tego urządzenia kierowali się głownie jego niską ceną. Jednak opinie jakie przekazują pozwalą sądzić, że jest to dobry i tani opiekacz do kanapek.

Następnym urządzeniem jest dobry opiekacz do kanapek do 100 zł – model Caltronic ST 3477.

 

Zalety

Powłoka antyadhezyjna: Model ten został pokryty specjalną powłoką antyadhezyjną. Takie tworzywo zapobiega przywieraniu naszej kanapki do powierzchni płyt grzewczych.

Uchwyty: Zostały wykonane tak, aby zapobiegać nagrzewaniu się. Wyposażone w izolację termiczną sprawiają, że bez żadnych obaw możemy otwierać i zamykać nasz opiekacz, nawet w trakcie jego pracy.

Zamykanie: Producent zadbał również o solidny mechanizm zamykania urządzenia. Dzięki zatrzaskowi opiekacz nie otworzy się, a co najważniejsze, pomieści nawet największe kanapki.

Waga: Waga tego urządzenia wynosi 1,02 kg. Jest więc ono stosunkowo lekkie.

 

Wady

Obudowa: Niestety za tak niską cenę otrzymujemy też dość niską jakość wykonania. Obudowa ma tendencję do brudzenia się i jest podatna na uszkodzenia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki opiekacz do kanapek kupić?

 

Jeżeli nudzi Ci się monotonność przygotowywanego śniadania, powinieneś zainwestować w nowy sprzęt opiekający do kuchni. Są to zazwyczaj proste urządzenia, w których na jednej części układamy kanapki, a drugą częścią (pokrywą) dociskamy.  Jeśli już zdecydujesz się na ten produkt to z pewnością będziesz zastanawiał się, jaki jest najlepszy opiekacz do kanapek? W poniższym poradniku znajdziesz informacje, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. 

Moc

Jest to parametr, który wpływa na szybkość pracy urządzenia. Od niego w głównej mierze zależy, jak szybko przygotujemy sobie posiłek. Im wyższa moc, tym szybciej kanapki zostaną upieczone. W sprzedaży dostępne są modele o mocy od 700 W do 1900 W. Wybierając moc naszego opiekacza, powinniśmy się upewnić, czy ma on możliwość regulacji temperatury opiekania. Funkcja ta jest bardzo praktyczna i pozwala określić, w jakim stopniu będą opieczone nasze kanapki. 

 

Rodzaj obudowy

W sprzedaży dostępne są opiekacze z obudową wykonaną z plastiku lub metalu. Osoby, które wybierają opiekacz z metalu twierdzą, że jest on bardziej elegancki, ale jednocześnie jest cięższy. Modele wykonane z plastiku są lekkie oraz łatwo się je przenosi. W ich przypadku zalecane jest zwrócenie uwagi na jakość materiału, ponieważ kiepskiej jakości plastik może się stopić, w momencie gdy opiekacz jest nagrzany przez zbyt długi czas.

 

Powłoka

Płyty grzejne opiekacza pokryte są powłoką. Jeżeli jest ona słabej jakości, to zapiekane kanapki mogą do niej przywrzeć i przez to użytkownik może mieć problem z doczyszczeniem urządzenia. Z tego względu bardzo istotne jest, aby powłoka była nieprzywierająca, czyli antyadhezyjna. Dobrym rozwiązaniem są także płyty ceramiczne. Są one wytrzymałe oraz szybko przekazują ciepło, a także sprawiają, żę potrawy nie przywierają do ich powierzchni.

 

Dodatkowe funkcje

Zastanawiasz się, jaki opiekacz do kanapek wybrać? Powinieneś zwrócić swoją uwagę na jego dodatkowe funkcje. Najchętniej wybierane przez użytkowników są dwie: grillowanie oraz smażenie. Modele opiekaczy, które mają te tryby, zazwyczaj mają stosunkowo wysoką moc oraz wyposażone są w specjalne pokrywy. Jeżeli z tego urządzenia chcemy utworzyć grill, musimy otworzyć go pod odpowiednim kątem. W momencie całkowitego otwarcia pokrywy (pod kątem 180 st.), nasz sprzęt jest w stanie zmienić się w patelnię elektryczną. Dzięki funkcji 3 w 1 opiekacz jest w stanie zastąpić kilka urządzeń, stanowiących wyposażenie kuchni. 

Wyposażenie

Większość dobrych opiekaczy do kanapek wyposażonych jest w kontrolki, które informują nas o pracy urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów z dodatkowym wyposażeniem. Niektóre z nich można zamienić w gofrownicę, urządzenie do panini, a nawet urządzenie do robienia naleśników, pączków lub pierożków. Jest to możliwe w przypadku opiekaczy, które wyposażone są w wymienne płytki, przeznaczone do konkretnego celu. 

 

Uchwyt

Element ten powinien być bardzo solidnie wykonany, ponieważ rączka opiekacza jest najczęściej dotykana przez użytkownika, podczas otwierania i zamykania urządzenia. Istotne jest także to, że powinna być ona wykonana z materiału, który jest termoizolacyjny, nienagrzewający się, aby nie doszło do ewentualnego poparzenia.

 

Opiekacz do kanapek w dobrych cenach

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów opiekaczy do kanapek. Różnią się one od siebie wyglądem, dostępnymi funkcjami oraz powłokami, którymi jest pokryte ich wnętrze. W zależności od naszych osobistych preferencji można je nabyć w cenach od 20 zł do 400 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak utrzymać opiekacz w czystości?

Opiekacze do kanapek, tak jak inne urządzenia kuchenne, wymagają czyszczenia z resztek sera, masła, czy okruchów chleba. Co w takim razie zrobić, aby utrzymać je w czystości i móc korzystać z nich przez długi czas? Przede wszystkim przed umyciem należy odłączyć urządzenie od prądu. Należy pamiętać o tym, że większość wkładów do opiekacza pokryta jest teflonem, który wymaga specjalnego traktowania. Nie wolno używać zwykłego zmywaka, bo możemy zarysować teflonową powłokę. Warto najpierw ostrożnie zeskrobać resztki jedzenia drewnianą łopatką, najlepiej zaraz po przygotowaniu kanapek, gdy urządzenie jest ciepłe. Dopiero potem można wilgotną gąbką zetrzeć pozostałe jedzenie. Co ważne, wkładów nie można czyścić detergentami, ponieważ zostają przez nie zniszczone.

P2: Jaką płytkę grzewczą wybrać?

Zastanawiając się, jaki opiekacz wybrać do swojej kuchni, można natknąć się na informacje o rodzaju płytki grzewczej. Najbardziej popularne są: teflonowa i ceramiczna. Tu pojawia się pytanie, którą z nich wybrać? Opiekacze z warstwą teflonową są z reguły wytrzymałe i nadają się do smażenia kanapek Są też łatwe w czyszczeniu, gdyż wystarczy jedynie zeskrobać resztki drewnianą łopatką i wyczyścić wilgotną gąbką. Jednak teflon może wydzielać szkodliwe substancje, gdy się go zarysuje. Powłoka ceramiczna za to jest bezpieczna dla zdrowia i też można na niej smażyć bez tłuszczu, ale za to jest droższa. Zatem za decyzję, którą płytkę grzewczą wybrać, będą odpowiedzialne dwa czynniki: pieniądze i zdrowie. 

 

P3: Jak korzystać z opiekacza?

Każde urządzenie ma swoje zasady użytkowania, aby można było obchodzić się z nim komfortowo i bezpiecznie. Opiekacz do kanapek nie jest wyjątkiem. Zatem jak z niego korzystać, aby służył nam przez długi czas? Najpierw podłączamy sprzęt do prądu i czekamy, aż się nagrzeje, co trwa mniej więcej 2 minuty. Kiedy dioda wskazująca proces nagrzewania zgaśnie, to odpowiedni moment, aby kłaść gotowe do przypieczenia tosty. Po ich włożeniu zamykamy pokrywę i czekamy ok. 3 – 4 minuty. Po tym czasie lub gdy kontrolka zgaśnie, sprawdzamy, czy wysmażenie kanapki nam odpowiada. Jeśli nie, możemy zostawić je na dłuższą chwilę. Po przygotowaniu posiłku warto przetrzeć opiekacz suchym papierowym ręcznikiem, jak tylko trochę ostygnie. To ułatwi jego czyszczenie.

 

P4: Jaką moc powinien mieć opiekacz?

Kiedy zastanawiamy się nad kupnem opiekacza do kanapek, duże znaczenie ma moc. Jak wiadomo, im jest większa, tym szybciej przypiekają się kanapki. Na rynek trafiają modele z różną wartością mocy. W takim razie, jak wybrać opiekacz, tak aby był efektywny i jednocześnie energooszczędny? Najczęściej na rynku znajdują się urządzenia o mocy od 600 W do aż 1800 W.. Dobrą opcją zatem będzie wybór opiekacza o mocy od 700 W do 800 W. Przydatną funkcją jest możliwość jej regulacji dla danego typu pieczywa lub umieszczonych w kanapce dodatków.

P5: Ile kosztuje opiekacz?

Dobierając sprzęt do naszej kuchni, często decydującym czynnikiem jest cena. Podobnie jest z opiekaczami do kanapek. Ile powinno kosztować dobre, spełniające swoją funkcję urządzenie tego typu? Cena w tym przypadku będzie zależała od możliwości interesującego nas modelu, czyli jaka jest jego moc, ile funkcji, jaki jest typ powłoki, z czego jest zrobiona obudowa i tak dalej. Najprostsze modele z podstawowymi opcjami kosztują od 30 do 40 złotych. Wraz ze zwiększoną ilością funkcji i dodatkowym wyposażeniem cena może wzrosnąć nawet do kwoty 300 złotych. Zatem należy dobrze się zastanowić, do czego chcemy używać sprzętu i jak wytrzymały powinien być.

 

 

Dodaj komentarz

3 KOMENTARZ

Magdalena

April 22, 2022 at 10:28 pm

Świetnym opiekaczem jest Breville VST070X Bardzo dobra jakość wykonania, szybko się nagrzewa. Super !

Répondre
Gabriela

July 12, 2022 at 7:50 pm

No świetny grill na prawdę kanapki lecą jedna za drugą każdego dnia, ale nie tylko. Nawet kurczaczka można sobie fajnie grillować 🙂 Świetny

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

May 2, 2022 at 8:34 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre