Ranking 3 najlepszych robotów kuchennych Thermomix W 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.03.23

 

Roboty kuchenne Thermomix – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2023

 

Roboty kuchenne Thermomix bardzo pomagają w codziennym gotowaniu, stąd też konsumenci coraz chętniej decydują się na ich zakup. Na rynku jest jednak wiele potencjalnie ciekawych urządzeń, a sprawdzanie parametrów i opinii na temat każdego z nich zajęłoby bardzo dużo czasu. Zrobiliśmy to za Ciebie. Efektem naszych prac jest prezentowany niżej ranking robotów kuchennych Thermomix. Pierwsze miejsce we wspomnianym zestawieniu zajął sprzęt Thermomix TM6 1500 W, który ma różne funkcje pracy, co oznacza, że można go wykorzystać właściwie niezależnie od tego, jakie danie chcemy przygotować. Sprzęt wykonano z dobrej jakości materiałów. Ma on stosunkowo dużą moc i wyróżnia go efektywna praca. U podstawy znajdują się antypoślizgowe stopki będące gwarancją bezpiecznej pracy. Kolejnym produktem zasługującym na uwagę jest Thermomix Friend. To sprzęt pracujący jako niezależne urządzenie, lub jako część większego zestawu serii Friend.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Robot jest zarządzany za pomocą dotykowego ekranu oraz posiada komunikację WiFi. W jednym czasie można nim przygotować kilka różnych potraw. Podzespoły urządzenia można myć w zmywarce.

Wady

Gdy użytkownik chce przygotować mniejszą ilość potrawy niż jest w przepisie, musi samodzielnie przeliczyć proporcje dodawanych składników.

Podsumowanie

Sprzęt oferuje płynną zmianę obrotów również z pracą turbo i pulsacyjną. Liczba dostępnych poziomów prędkości wynosi 10. Pojemność misy roboczej oraz koktajlera to 2,2 l.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą urządzenia jest jego kompaktowość wymiary sprzętu to zaledwie 10 x 20,5 x 20,6 cm a waga wynosi 2,3 kg. Za pomocą urządzenia możemy zarówno kroić mieszać ubijać ucierać wyrabiać ciasto gotować i wyciskać sok.

Wady

Prędkość pracy stacji Thermomix friend zawiera się w prędkości obrotowej od 0 do 200 obr./min. W dwóch stopniowej skali. Mamy tu prędkość 90 obr./min oraz 200 obr./min.

Podsumowanie

Stacja TM Friend stanowi przystawkę do robotów TM5 i TM6, która może pracować samodzielnie lub w zestawie z wymienionymi urządzeniami. Moc znamionowa przystawki to 1000W.

Rozważ też

Zalety

Robot kuchenny jest bezpieczny w użytkowaniu. Wyposażono go w specjalną blokadę, która zabezpiecza przed przegrzaniem się urządzenia. Bardzo istotnym elementem jest także zabezpieczenie przed nieprawidłowym montażem oraz blokada pokrywy po rozpoczęciu pracy. Model jest funkcjonalny (oferuje 24 różne funkcje, np. gotowanie, kruszenie lodu, mieszanie, szatkowanie, rozdrabnianie).

Wady

Osoby początkujące, które wcześniej nie miały do czynienia z tego typu urządzeniami, początkowo mają problemy z obsługą prezentowanego modelu.

Podsumowanie

Moc grzania urządzenia wynosi 1000 W, a moc silnika 500 W. Robot wyposażono w duży, przejrzysty ekran, który możemy obsługiwać dotykowo. Urządzenie ma wbudowane kilkanaście przepisów do przygotowywania najróżniejszych dań.

 

 

3 najlepszych robotów kuchennych Thermomix. Opinie w 2023 roku

 

1. Robot kuchenny Thermomix TM6 1500 W

 

Test robotów kuchennych Thermomix udowadnia, że Thermomix TM6 1500 W jest urządzeniem najchętniej wybieranym przez klientów. Obudowę jego wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a jego wymiary to 33,5 x 33,3 x 32,6 cm przy wadze 7,7 kg.

Podczas pracy urządzenie pobiera maksymalnie 1000W, a prędkość obrotowa jest płynnie regulowana od 100 do 10700 obrotów na minutę. Mamy tu również specjalne, delikatne mieszanie z prędkością 40 obrotów na minutę.

Ten dobry robot kuchenny Thermomix zasilany z sieci przewodem o długości 1 m. Zaletą robota jest między innymi to, że przy jego użyciu można przygotowywać kilka potraw jednocześnie na kilku poziomach. Robot kuchenny Thermomix TM6 1500 W to sprzęt zaopatrzony w dotykowy ekran z wieloma dostępnymi przepisami i komunikację WiFi.

 

Zalety

Wszechstronność: Robot kuchenny Thermomix wyręczy Cię w wykonaniu zarówno obiadu, wypieku, przygotowania drinków, a także gotowaniu na parze, mieleniu, mieszaniu, podgrzewaniu i rozdrabnianiu.

Łatwe czyszczenie: Wszelkie elementy robota, za wyjątkiem podstawy z silnikiem, można myć w zmywarce.

Wyposażenie: Bogate wyposażenie, na które składa się koszyk do gotowania, miarka, łopatka, motylek, osłona przed rozpryskiwaniem, przystawka Varoma oraz książka kucharska rozszerzają możliwości urządzenia.

Odważanie produktów: Podczas pracy urządzenie również odmierza prawidłową wagę dodawanych produktów. Zakres pomiarowy wynosi od 1g do 3 kg.

Przygotowywanie potraw: Thermomix TM6 1500 W  pozwoli na jednoczesne przygotowywanie kilku różnych potraw na różnych poziomach.

 

Wady

Dzielenie porcji: Jak przekazują użytkownicy tego modelu, sprzęt nie ma możliwości podzielenia porcji na mniejsze i odpowiedniego przeliczenia proporcji składników.

 

 

 

 

2. Robot kuchenny Thermomix Friend

 

Ranking robotów kuchennych Thermomix nie może się obyć bez robota kuchennego Thermomix Friend. Chcemy opisać stację Thermomix FRIEND, która może pracować samodzielnie lub wespół z  Thermomix TM5 lub TM6.

Ten robot kuchenny Thermomix w dobrej cenie zawiera szereg programów automatycznych, przejmując niektóre z etapów gotowania, przy współpracy z urządzeniem Thermomix TM6 lub TM5. Wymiary robota to wysokość 10 cm, szerokość 20,5 cm głębokość 20,6 cm, a waga jego wynosi 2,3 kg. Sprzęt został wyposażony silnik krokowy z zakresem obrotów od 0 do 200 obrotów na minutę.

W zestawie klient otrzymuje naczynie i przykrywkę do niego, noże, miarkę koszyczek, stację dokującą, książkę z przepisami i instrukcję w języku polskim. Robot kuchenny Thermomix Friend to seria z przystawką – stacją TM Friend pracującą niezależnie lub we współpracy Thermomix TM5 albo TM6.

 

Zalety

Kompaktowość: To robot przeznaczony do mniejszych przestrzeni bowiem jego wymiary to zaledwie 10 x 20,5 x 20,6 cm a waga wynosi 2,3 kg.

Ochrona przeciążeniowa: Silnik został zaopatrzony w elektroniczną ochronę przed przeciążeniem. Zabezpiecza to sprzęt przed zniszczeniem.

Komunikacja Bluetooth: Sprzęt obok tego, że można nim zarządzać z pozycji panelu sterowania ma komunikację Bluetooth pozwalającą na przesyłanie danych pomiędzy poszczególnymi elementami urządzenia.

Stacja TM Friend: To urządzenie które może stanowić samodzielny produkt wspomagający gotowanie lub część większej ilości elementów składających się na serię Friend.

 

Wady

Robot kuchenny Thermomix Friend – jego stacja ™ Friend oferuje tylko dwie prędkości mieszania na poziomie 90 i 200 obrotów na minutę.

 

 

 

 

3. Robot Kuchenny COBBO TP6 Typu Thermomix

 

Robot kuchenny COBBO TP6 typu Thermomix to funkcjonalne urządzenie. Wyróżnia się wysokimi parametrami technicznymi. Moc grzewcza wynosi 1000 W, a moc silnika jest równa 500 W. Model wyposażono w duży, bardzo przejrzysty, dotykowy ekran – panel sterowania. Jego obsługa jest intuicyjna, dlatego nie powinniśmy mieć z nią problemów.

Przy zakupie prezentowanego przez nas modelu, do zestawu dołączane są dwie książki kucharskie. Jedna z nich wbudowana jest w pamięć urządzenia. Druga znajduje się na elektronicznym nośniku, który zamontowany jest do korpusu robota. Baza przepisów jest codziennie aktualizowana na specjalnej platformie internetowej.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z zakupu robota kuchennego COBBO TP6 typu Thermomix. Uważają oni, że podjęcie decyzji zakupowej w znacznym stopniu polepszyło ich standard życia. A opinie przez nich pozostawione o robocie kuchennym Thermomix są zdecydowanie pozytywne. Wykonywanie potraw jest nie tylko o wiele szybsze, ale również sprawniejsze. Inteligentny garnek może przygotować wiele różnorodnych dań.

Robot kuchenny COBBO TP6 typu Thermomix to bardzo funkcjonalne urządzenie. Jego moc wynosi 1500 W. Model sterowany jest przy pomocy panelu dotykowego. Zastosowanie inteligentnego garnka pozwala na przygotowanie wielu różnorodnych dań.

 

Zalety

Dotykowy panel sterowania: Produkt wyposażono w dotykowy panel sterowania. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna i nie powinna nikomu sprawić większego problemu.

Menu w języku polskim: Robot kuchenny wyposażono w menu w języku polskim, dzięki czemu z pełnym komfortem możemy go użytkować i wykonywać potrawy.

Dostęp do dużej ilości przepisów: Producent zadbał o to, aby użytkownicy mieli dostęp do bardzo różnorodnych przepisów na dania, które będą mogli przygotować przy pomocy robota. Jedna z książek kucharskich wbudowana jest w pamięć urządzenia, a druga znajduje się na elektronicznym nośniku.

 

Wady

Wielkość: Produkt jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem, jednak zajmuje dużo miejsca, co powoduje, że na blacie nie będziemy mieli dużo miejsca do wykonywania innych czynności.

 

 

 

 

Jaki robot kuchenny Thermomix wybrać?

 

Dobry i tani robot kuchenny Thermomix jest niezwykle pomocny w kuchni. Łączy w sobie funkcje kilku różnych urządzeń. Z jego pomocą jesteśmy w stanie przyrządzić jedzenie bez używania żadnych dodatkowych kuchennych sprzętów. Urządzenia tego typu potrafią praktycznie wszystko – od siekania, rozdrabniania, krojenia po miksowanie, ubijanie oraz ucieranie przeróżnej żywności. Thermomix to uniwersalne urządzenie kuchenne połączone z książką kucharską. Z jego pomocą nasze gotowanie będzie przebiegać szybko i bardzo łatwo.

Moc urządzenia jest bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym parametrem. Najlepszy robot kuchenny Thermomix w 2023 roku to taki, który poradzi sobie z każdym zadaniem. Taki sprzęt będzie miał za zadanie radzić sobie z produktami zarówno miękkimi, jak i tymi twardszymi. Robot kuchenny typu Thermomix ma pobór mocy 1000 W, a znamionowej 500 W. Natomiast maksymalny pobór mocy przyłączeniowej to 1500 W. Musimy jednak sprawdzić, czy podana informacja dotyczy mocy czynnej, czyli największej wydajności sprzętu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ