Najlepszy ryżowar Sencor

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Ryżowary Sencor – ranking

 

 

Sencor SRM 0600WH

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest ryżowar Sencor w dobrej cenie, z pewnością zainteresuje Cię produkt o nazwie SRM 0600WH. Ma on moc 300 W oraz pojemność wynoszącą 0,6 l. Oznacza to, iż jednorazowo z pomocą powyższego naczynia możesz ugotować do 450 g ryżu. Jednym z największych atutów opisywanego urządzenia jest to, że dzięki niemu można szybko i łatwo przygotować każdą odmianę ryżu, również tą przeznaczoną na sushi. Do kompletu została dołączona szklana pokrywa z otworem. Umożliwia ona odprowadzanie nadmiaru pary, w efekcie czego ten wyjątkowy składnik potraw zawsze wychodzi perfekcyjnie.

Cechą wyróżniającą model SRM 0600WH jest to, że zostało wyposażone w potrójne zabezpieczenie, czyli ochronę przed przegrzaniem, przed wygotowaniem wody oraz automatyczne wyłączenie po dogotowaniu. Znajduje się tutaj funkcja o nazwie Keep Warm. Jej obecność sprawia, że po ugotowaniu ryż może przez 6 godzin zachować optymalną temperaturę. W zestawie poza pokrywką można również znaleźć specjalną łyżkę, jak również miarkę. Za sprawą tych akcesoriów gotowanie może stać się przyjemniejsze i łatwiejsze.

Opinie na temat opisanego wyżej produktu są niezwykle pochlebne. Konsumenci doceniają ryżowar Sencor SRM 0600WH za estetykę i dobrą jakość wykonania. Materiał wykonania prezentowanego modelu wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Z kolei wewnętrzne, wyjmowane naczynie ma nieprzywierającą powierzchnię, co ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

 

 

 

 

Sencor SRM 1800SS

 

Przedstawiamy Ci Sencor SRM 1800SS, czyli sprzęt przeznaczony do gotowania każdej odmiany ryżu. Pojemność wspomnianego naczynia wynosi 1,8 l (co oznacza możliwość ugotowania do 1500 g ryżu), a jego moc to 700 W. Nierdzewna obudowa zewnętrzna sprawia, że prezentowany model wygląda niezwykle elegancko, a do tego może długo Ci posłużyć. Wszystko ze względu na to, że jest on odporny na zniszczenia. Co więcej, dołączona, szklana pokrywa z otworem ułatwia gotowanie i pomaga odprowadzić nadmiar pary wodnej.

Cechą wyróżniającą ryżowar SRM 1800SS jest możliwość wyjęcia wewnętrznego naczynia. Ponieważ zostało one pokryte specjalną, nieprzywierającą powłoką, utrzymanie sprzętu w czystości nie jest kłopotliwe. Po dogotowaniu ryżu urządzenie automatycznie się wyłącza i może przejść w funkcję Keep Warm utrzymującą ciepło aż do 6 godzin. Ochrona przed przegrzaniem i wygotowaniem wody sprawia natomiast, że możesz uniknąć awarii sprzętu lub wykipienia ryżu na kuchenkę.

Konsumenci wyrażający opinie na temat przedstawionego ryżowaru zgodnie twierdzą, że jest on godny polecenia wszystkim miłośnikom ryżu. Z pomocą opisanego wyżej sprzętu gotowanie tego pożywnego dodatku do potraw nie jest trudne, ani czasochłonne. Najlepsze ryżowary Sencor powinny też być funkcjonalne. Ten wymóg spełnia SRM 1800SS, ponieważ posiada kontrolki informujące o jego pracy, a także specjalną miarkę ułatwiającą odmierzenie ryżu i wody do gotowania.

 

 

 

 

Jaki ryżowar Sencor wybrać?

 

Ryżowar, czyli urządzenie do gotowania ryżu, z pewnością zachwyci wszystkich miłośników potraw opartych na tym składniku. Z jego pomocą można z łatwością przygotować wszelkiego rodzaju dania egzotyczne. Jeśli Tobie również marzy się taki sprzęt, koniecznie zajrzyj do przygotowanego przez nas poradnika. Zawarliśmy w nim kilka cennych wskazówek ułatwiających zakup, jak również zestawienie 2 ciekawych modeli marki Sencor.

 

 

Zastanawiasz się, dlaczego wybraliśmy Sencor? Musisz wiedzieć, że jest to marka będąca liderem w produkcji ryżowarów oraz podobnych, bardzo przydatnych w kuchni urządzeń. To japońskie przedsiębiorstwo doskonale łączy tradycyjne rozwiązania z nowoczesnymi technologiami ułatwiającymi przyrządzanie posiłków dla całej rodziny.

Ryż uważany jest za jeden z najbardziej podstawowych produktów spożywczych na całym świecie, nie tylko w Azji. Występuje on w wielu różnych odmianach i jest doskonałym dodatkiem do potraw, również polskich. Czasami zwykły garnek nie jest odpowiedni do przygotowania ryżu, zwłaszcza mało znanych odmian. Jeśli często zdarza Ci się, że ten popularny dodatek do obiadu wychodzi za twardy lub kipi, powodując jednocześnie trudne do usunięcia plamy na kuchence, rozważ zakup ryżowaru.

Tego typu urządzenie wbrew pozorom nie jest tylko kolejnym, niepotrzebnym wydatkiem. Z jego pomocą ryż ugotujesz znacznie szybciej i dodatkowo wydobędziesz z niego niepowtarzalny smak. Poza tym takie naczynie nadaje się idealnie do każdej odmiany ryżu, nawet tej wciąż mało popularnej w naszym kraju, jak np. czerwonej.

Najlepszy ryżowar Sencor w 2024 roku powinien mieć na tyle dużą pojemność, abyś jednorazowo mógł przygotować odpowiednią ilość wspomnianego dodatku. Przeciętnie dostępne w sklepach modele mają pojemność od 0,5 l do nawet 2 l. To w zupełności wystarczy, by móc ugotować wystarczająco dużo ryżu dla całej rodziny. Dla przykładu, urządzenie o pojemności 1,8 l pozwala na ugotowanie do 1,5 kg ryżu na raz. W zwykłym garnku przeważnie nie jest to możliwe lub trwa to bardzo długo. Poza tym gotowanie w tradycyjnym naczyniu może wiązać się z ryzykiem niedogotowania (ze względu na dużą ilość ryżu w garnku). Uwagę musisz zwrócić też na moc, gdyż to od niej zależy skuteczność działania. Wysokość tego parametru nie powinna być mniejsza niż 200 W.

Obudowa ryżowaru powinna prezentować się estetycznie i być odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania. Z tego względu najlepszym wyborem będzie model ze stali (zwłaszcza nierdzewnej). Wytrzymały materiał sprawi, że Twoje urządzenie nie zniszczy się nawet przy częstej eksploatacji i będzie dodatkową ozdobą kuchennego blatu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ