Najlepszy zestaw noży Fiskars

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Zestawy noży Fiskars – Ranking

 

 

Fiskars Functional Form 1014190

 

Jeśli interesuje Cię zakup profesjonalnego zestawu noży, na miarę zawodowego kucharza, to polecamy model Functional Form 1014190, marki Fiskars. Przy zakupie otrzymasz aż 5 fińskich noży, które cechują się nie tylko dużą ostrością, ale też eleganckim designem. Dzięki temu dobrze wpasują się do nowoczesnego wnętrza.

Atutem prezentowanych produktów jest to, że zostały one wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Zapewnia to niemal całkowite nieprzywieranie ostrza do potrawy. Równocześnie chroni model przed korozją i zbyt szybkim stępieniem się. Twardość elementów w zestawie to aż 53 HRC, co zapewnia długą żywotność. Zaletą noży, są również ich rękojeści. Zostały one specjalnie wyprofilowane, tak by dopasować się do każdej dłoni. Pokryto je specjalna substancją, która zmniejsza poślizgowość, co czyni je bezpiecznymi.

Ten elegancki zestaw noży Fiskars w dobrej cenie składa się z modelu do obierania, do pomidorów, do chleba, dużego noża o długości 20 cm oraz noża przeznaczonego do kuchni azjatyckiej.

Opinie konsumentów o tym zestawie są bardzo pochlebne. Wielu klientów doceniło zarówno design, jak i dużą ostrość produktów. Również ich profesjonalne wykonanie spotkało się z pozytywnymi komentarzami użytkowników.

 

 

 

 

Fiskars Edge 978791

 

Model Edge 978791 marki Fiskars to bardzo elegancki, jak również profesjonalny zestaw 5 noży. Wszystkie elementy cechują się dużą ostrością, dzięki czemu mogą być one używane przez wiele lat. Dodatkowo, ich dokładne wykonanie gwarantuje nieprzywieranie składników do powierzchni. Sprawia to, że utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste.

Tym, co przykuwa uwagę konsumenta jest czarny bok produktów. Dzięki temu sprzęt będzie się dobrze prezentował w nowocześnie urządzonej kuchni. Zestaw obejmuje nóż do skrobania o długości 8 cm. Przeznaczony jest on do obierania i krojenia w kostkę warzyw i owoców. Drugim elementem jest model do pomidorów liczący 13 cm. Posiada on ząbkowane ostrze, które przystosowane jest to składników o śliskiej skórce. Następnie mamy nóż typu Santoku o długości 17 cm, który może być używany zarówno do krojenia warzyw, jak i mięsa. W profesjonalnym zestawie nie może zabraknąć noża szefa kuchni, czyli tradycyjnego modelu z szerokim ostrzem. Ostatnim elementem jest ostrze do chleba. Tak profesjonalnie złożony zestaw na pewno sprosta wszystkim wymaganiom kucharz.

Opinie konsumentów o tych produktach są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło dużą ostrość każdego z elementów. Co więcej, użycie wysokiej jakości materiałów zmniejsza ryzyko korozji i stępienia się sprzętu.

 

 

 

 

Fiskars Functional Form 1014225

 

Jeśli chcesz kupić profesjonalny zestaw noży, który zapewni efektywne i precyzyjne krojenie, to polecamy Fiskars Functional Form 1014225. Przy zakupie klient otrzymuje kolekcję 7, bardzo ostrych noży, które pomogą mu przygotować niemal każde danie. Co więcej, na obudowie znajduje się magnetyczny uchwyt, który pozwala na przechowywanie nożyczek, skrobaczek i innych, podręcznych narzędzi.

Zestaw obejmuje noże do skrobania, obierania warzyw, pomidorów, do chleba, nóż szefa kuchni o długości 12 cm oraz 20 cm, oraz azjatycki typ ostrza. Wszystkie elementy zostały wykonane ze stali nierdzewnej o twardości 53 HRC. Dzięki temu nie grozi im szybkie stępienie się lub korozja. Poza tym duża twardość zapewnia im większą żywotność. Warto dodać, że rękojeść w każdym z noży jest bardzo ergonomiczna, co ułatwia jej trzymanie. Sprawia to, że nie musisz obawiać się przypadkowego wyślizgnięcia się i skaleczenia.

Opinie konsumentów o tym zestawie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło blok, w którym przechowywane są noże. Za sprawą delikatnych nacięć ich wyjmowanie jest bardzo proste i poręczne.

 

 

 

 

Jaki zestaw noży Fiskars wybrać?

 

Podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni jest dobry zestaw noży, bez którego przygotowanie wielu potraw byłoby niemal niemożliwe. Kluczem do przyrządzenia smacznego filetu jest odpowiednio naostrzone narzędzie. Wiedz jednak, że zakup takiego sprzętu nie jest prostą czynnością, bowiem trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, by podpowiedzieć Ci, jak wybrać najlepsze zestawy noży Fiskars. Dowiesz się z niego, jakie cechy powinny mieć dobre sprzęty. Co więcej, na końcu artykułu znajdziesz niewielkie zestawienie, gdzie przybliżyliśmy trzy godne polecenia modele.

Fiskars jest znaną na całym świecie fińską marką, która zajmuje się produkcją noży na globalną skalę. Oferta tego producenta jest bardzo bogata w różne sprzęty codziennego użytku. Firma oferuje bowiem produkty używane nie tylko w kuchni, ale również ogrodzie. Zaliczamy do nich grabie, nożyce do żywopłotów, sekatory, patelnie oraz garnki. Wszystkie oferowane sprzęty zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje ich gotowość do użycia przez długi czas.

Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości noży, koniecznie zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Niestety, jeśli wybierzesz tani sprzęt, musisz liczyć się z szybszym stępieniem się, uszkodzeniami mechanicznymi i korozją. Wyróżniamy dwa typy noży: walcowe i wykuwane. Pierwszy rodzaj jest wykonany z arkuszy metalu, zaś drugi wykuwa się w stali. Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości najlepszy zestaw noży Fiskars w 2024 roku to powinieneś zainwestować w produkty wykuwane. Mogą być one wykonane ze stali węglowej lub nierdzewnej. Oba te surowce są odporne na korozję, co sprawia, że zestaw posłuży Ci przez kilka lat. Innymi materiałami są tytan i ceramika. Pierwszy z nich jest bardzo ostry i wytrzymały, jednak zakup takiego modelu wiąże się z dużymi kosztami. Wadą drugiego z wymienionych typów jest spora kruchość. Niestety upadek takiego noża z wysokości może zakończyć się jego zniszczeniem. Najtrwalszym, dostępnym materiałem na rynku jest stal damasceńska, która niestety jest najdroższą z opcji.

Najważniejszym elementem każdego noża jest jego ostrze. Z tego powodu ważne jest przyjrzenie się jego twardości, gdyż im jest ona większa, tym dłuższa żywotność interesującego nas sprzętu. Jeśli chcesz kupić solidny produkt,to parametr ten powinien być większy niż 50 HRC.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ