Okapy do zabudowy ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.07.24

Chcesz dowiedzieć się, który z okapów kuchennych do zabudowy jest obecnie uznawany za najlepszy i najbardziej popularny? Jak wynika z naszej analizy i opinii konsumentów, jest to model Ciarko SL Box 60 IX, wyposażony w mechaniczne sterowanie. Aby włączyć, wyłączyć lub zmienić prędkość pracy urządzenia, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Sprzęt ma w zestawie filtr przeciwtłuszczowy wykonany z aluminium, który można myć w zmywarce. Co więcej, okap nie jest zbyt hałaśliwy, dlatego nie powinieneś narzekać na komfort użytkowania. Zdajemy sobie sprawę, że produkt marki Ciarko nie każdemu musi przypaść do gustu. Jeśli mimo wielu atutów masz wrażenie, że urządzenie nie spełni Twoich oczekiwań, koniecznie zapoznaj się z modelem plasującym się na drugim miejscu w rankingu. Mowa tu o sprzęcie Faber Inca Lux 2 EG8 X 52, który sam informuje nas o konieczności wymiany filtra na nowy (za sprawą specjalnego wskaźnika). Okap został wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED oraz 4-stopniową regulację prędkości pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wysokiej jakości stal, z której jest wykonany produkt sprawia, że będzie funkcjonował przez długi czas. Jest to materiał odporny na rdzę. Dużym atutem jest też to, że podczas pracy okap nie emituje głośnych dźwięków, więc nie przeszkadza w wykonywaniu czynności domowych.

Wady

Punkty świetlne, w które został wyposażony produkt, po przepaleniu dość trudno się wymienia. Mogłoby być więcej wersji kolorystycznych tego okapu, aby można było go dopasować do pozostałego sprzętu w kuchni.

Podsumowanie

Okap ma 3-stopniową regulację mocy, więc można dostosować go do swoich potrzeb. Co ważne, najniższy stopień gwarantuje równie wydajną pracę. Oprócz tego wyposażony jest też w 2 punkty świetlne o mocy 25 W każdy.

Drugi wybór

Zalety

Produkt wyposażono we wskaźnik zabrudzenia filtrów. Wskazuje on, kiedy należy oczyścić filtr przeciwtłuszczowy lub wymienić filtr węglowy odpowiedzialny za pochłanianie zapachów. Co więcej, nawet najmniejsza moc urządzenia zapewnia bardzo dobrą wydajność.

Wady

W związku z tym, że wszystkie przyciski znajdują się u dołu urządzenia sterowanie tym okapem może sprawić nieco trudności. Natomiast lampka sygnalizująca wymianę filtra mogłaby być bardziej widoczna.

Podsumowanie

Jest to produkt nowoczesny z atrakcyjnym designem, którego wymiary to: szerokość – 52 cm, wysokość – 33 cm oraz długość – 28,4 cm. Do dyspozycji mamy 3-stopniową regulację mocy.

Rozważ też

Zalety

Ten model okapu jest niezwykle wydajny, a przy tym jednocześnie cicho pracuje niezależnie od wybranej mocy. Ponadto jest to trwały produkt, który posłuży nam przez lata, gdyż został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Wady

Montaż tego produktu może sprawić trudności, gdyż będziemy potrzebować dodatkowo cienkiego śrubokręta z końcówką torx. Dość ciężko reguluje się moc pracy.

Podsumowanie

Okap sprawnie oczyszcza powietrze z oparów i nieprzyjemnych zapachów. Poziom mocy ustawiamy za pomocą suwaka. Co więcej, urządzenie to charakteryzuje się estetycznym designem. Pasuje do szafki o szerokości 60 cm, a jego wymiary to 54,8 cm x 30,2 cm x 13,8 cm.

 

 

Najlepsze okapy do zabudowy w 2024 roku

 

Niestety, podczas gotowania, nasza kuchnia wypełnia się różnymi zapachami. Czasem są one przyjemne, a czasem nie. Co więcej, niekiedy nie jesteśmy w stanie się ich pozbyć. Dlatego właśnie jednym z niezbędnych sprzętów w każdej kuchni są okapy. Urządzenia tego typu są szczególnie istotne w małych pomieszczeniach, z tylko jednym oknem. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które różnią się od siebie wyglądem, wydajnością czy ceną. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ten oto ranking okapów do zabudowy.

 

Nasze zalecenia

 

Ciarko SL Box 60 IX

 

Drugim produktem w naszym zestawieniu jest sprzęt marki Ciarko SL Box 60 IX. Jest to dobry i tani okap do zabudowy. Urządzenie to jest niezwykle funkcjonalne, bowiem posiada 2 tryby pracy – jako wyciąg i pochłaniacz. Dzięki temu będzie on niezastąpiony w każdej kuchni.

Co więcej, posiada aż 3 prędkości pracy, które będziesz mógł dostosować do swoich potrzeb. Należy podkreślić, że również na najniższym poziomie, urządzenie jest niezwykle wydajne.

Dużym udogodnieniem zastosowanym w tym modelu jest sterowanie elektroniczne, co ułatwia jego obsługę. Poza tym produkt posiada 2 halogenowe punkty świetlne o mocy 25 W każda.

Należy również zaznaczyć, że ten okap kuchenny posiada specjalny filtr odtłuszczający, co dodatkowo zwiększa efektywność jego pracy. Ponieważ filtr ten jest wykonany z aluminium, nadaje się do mycia w zmywarce. Dzięki temu dużo prościej można utrzymać go w czystości.

Ze względu na dużą wydajność (440 m3/h) urządzenie sprawdzi się zarówno w małej, jak i dużej kuchni. Opinie o okapach kuchennych tej firmy są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili dość cichą pracę urządzenia, która maksymalnie wynosi 52 dB.

Sprzęt Ciarko SL Box 60 IX ma 3-stopniową regulację prędkości pracy. Jego wydajność to 194 m3/h. To dobry okap do zabudowy do 300 zł o wymiarach: 13,7 cm x 59,7 cm x 29 cm. Model waży 7,5 kg.

 

Zalety

Szybka zmiana ustawień pracy: Urządzenie ma mechaniczne sterowanie. Możemy szybko zmienić prędkość pracy okapu przy pomocy wygodnych przycisków.

Oświetlenie LED: Z uwagi na energooszczędne oświetlenie LED, nie musimy montować w pobliżu kuchenki dodatkowego źródła światła, aby zapewnić sobie komfort gotowania.

Łatwe mycie filtra: Dołączony do sprzętu aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy można myć w zmywarce. Nie musimy więc ręcznie usuwać z niego tłustego osadu.

Niezbyt głośna praca: Okap nie generuje podczas pracy zbyt dużego hałasu, dlatego nie powinien przeszkadzać nam w oglądaniu telewizji, słuchaniu radia czy rozmowie z domownikami.

Szybko pochłania zapachy: Produkt szybko pochłania nieprzyjemne zapachy, jak również powstającą podczas gotowania parę wodną.

 

Wady

Brak timera: Ze względu na to, że model nie został wyposażony w timer, nie możemy zaprogramować czasu jego wyłączenia.

 

 

 

 

Faber Inca Lux 2 EG8 X 52

 

Kolejnym produktem w naszym rankingu jest urządzenie marki Faber Inca Lux 2 EG8 X 52. Jest to nowoczesny okap kuchenny o ładnym designie oraz dużej funkcjonalności. Wymiary urządzenia to: szerokość – 52 cm, wysokość – 33 cm i długość – 28, 4 cm.

Sprzęt ten posiada aż 3 stopniową skalę regulacji mocy. Należy podkreślić, że nawet przy najmniejszej mocy jest on niezwykle wydajny i bez problemu pomoże Ci pozbyć się aromatów i przykrych zapachów z Twojej kuchni. Co więcej, prezentowany okap kominowy posiada również tryb intensywny, który przydatny będzie podczas przygotowywania jedzenia na rodzinny obiad.

Model ten ma możliwość pracy w dwóch trybach: wyciąg i pochłanianie. Wydajność produktu różni się od wybranego trybu. Sprzęt ten emituje hałas na poziomie 68 dB. Opinie o okapach do zabudowy tego producenta są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników wybrało ten sprzęt ze względu na jego dużą moc, gdyż dzięki niej jest on idealny do dużych pomieszczeń.

Model Faber Inca Lux 2 EG8 X 52 ma wymiary: 33 cm x 52 cm x 28,4 cm. To sprzęt z 4-stopniową regulacją prędkości pracy. Wydajność urządzenia wynosi 660 m3/h.

 

Zalety

Wskaźnik wymiany filtra: O konieczności wymiany filtra na nowy poinformuje nas specjalny wskaźnik. To pozwoli zachować maksymalną wydajność sprzętu oraz przedłużyć jego trwałość.

Prędkość intensywna: Jeśli szybko chcemy pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni, możemy włączyć prędkość intensywną. Wtedy urządzenie zacznie wyjątkowo efektywnie pracować.

Design: Bez wątpienia jest to atrakcyjnie wyglądający pochłaniacz, pasujący do kuchni urządzonej w nowoczesnym stylu.

Wytrzymałość: Ponieważ okap został wykonany ze stali nierdzewnej, nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym produkt wykazuje odporność na korozję.

 

Wady

Za mało punktów świetlnych: Sprzęt ma tylko dwie diody LED i niektórzy konsumenci uważają, że to zbyt mało, aby dobrze oświetlić kuchenkę i blat.

 

 

 

 

Elica Eliplane LX IX/F/60

 

Czwartym produktem w naszym rankingu jest okap podszafkowy do zabudowy Elica Eliplane LX IX/F/60. Produkt ten bez problemu oczyszcza powietrze z oparów i nieprzyjemnych zapachów, które powstają podczas gotowania.

Prezentowany okap jest przystosowany do umieszczenia na spodzie wiszącej szafki o szerokości 60 cm. Z kolei wymiary samego okapu to: szerokość – 54,8 cm, głębokość – 30,2 cm i wysokość – 13,8 cm.

Model ten został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej INOX, dzięki czemu jest niezwykle trwały.

Urządzenie jest dość wydajne, na najniższych obrotach osiąga moc 165 m3/h, a na najwyższych aż 352 m3/h. Aby wybrać jedną z trzech poziomów mocy należy użyć suwaka elektronicznego.

Ponadto, w zależności od wybranej mocy, poziom hałasu wynosi od 53 dB do 71 dB. Opinie o sprzęcie AGD tego producenta są bardzo pochlebne. Zyskał on uznanie konsumentów ze względu na swój estetyczny design i dużą wydajność pracy.

Elica Eliplane LX IX/F/60 to produkt o wydajności 352 m3/h. Okap ma wymiary: 13,8 cm x 54,8 cm x 30,2 cm.

 

Zalety

Filtr węglowy w komplecie: Razem z urządzeniem otrzymujemy w komplecie filtr węglowy. Oznacza to, że sprzęt możemy zamontować w kuchni jako pochłaniacz, nie ma potrzeby podłączania go do wentylacji (z czym moglibyśmy nie poradzić sobie samodzielnie).

Wygodne sterowanie: Na ustawianie parametrów pracy okapu pozwala specjalny suwak. Jego obsługa nie jest trudna i z pewnością każdy z nas szybko nauczy się, jak obsługiwać sprzęt.

Pozwala utrzymać porządek w kuchni: Jeśli będziemy włączać urządzenie każdorazowo podczas gotowania, na pewno uda nam się utrzymać porządek w kuchni. Model nie tylko pochłania nieprzyjemne zapachy czy nadmiar pary wodnej, ale i zapobiega osiadaniu cząsteczek tłuszczu na meblach.

 

Wady

Trudny montaż filtra: Wiele osób narzeka, że montowanie filtra nie należy do najłatwiejszych czynności. Zwykle pierwsza próba kończy się niepowodzeniem, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość.

 

 

 

 

Gorenje DKF 2600 MST

 

Ostatnim produktem w naszym rankingu jest model Gorenje DKF 2600 MST. Jest to niezwykle wydajny i funkcjonalny okap kuchenny do zabudowy. Jako jedyny produkt w naszym zestawieniu posiada on sterowanie mechaniczne, co ułatwi użytkowanie szczególnie osobom starszym.

Wydajność urządzenia w obiegu otwartym to 480 m3/h – wyciąg, a w obiegu zamkniętym 420 m3/h – pochłaniacz. Dzięki tym parametrom, model ten będzie idealny do każdego rodzaju kuchni.

Prezentowany okap kuchenny został wykonany z wysokiej jakości stali ze szklanymi dodatkami. Dzięki temu jest niezwykle trwały i będzie Ci służyć przez wiele lat.

Podobnie jak poprzednie produkty, ten również ma 3 stopnie mocy pracy wentylatora. Urządzenie ma dwa silniki, co zdecydowanie zwiększa efektywność pracy. Bez trudu pozbędzie się on wszystkich nieprzyjemnych zapachów w kuchni. W zależności od wybranego poziomu mocy pracy, model ten generuje hałas na poziomie 49 dB do max. 54,5 dB.

Wymiary urządzenia to: szerokość – 60 cm, wysokość – 18,1 cm i głębokość – 28,5 cm. Opinie o tym okapie do zabudowy są bardzo pochlebne. W swoich ocenach użytkownicy podkreślili, że stosunek ceny do jakości produktu jest wyjątkowo korzystny.

Okap Gorenje DKF 2600 MST ma wymiary: 18 cm x 59,6 cm x 28,5 cm. To urządzenie o wydajności do 305 m3/h, które waży 8,94 kg.

 

Zalety

Możliwość sterowania pilotem: Do kompletu razem z okapem dołączono pilot zdalnego sterowania. To oznacza, że nie musimy podchodzić do sprzętu, aby zmienić ustawienia jego pracy lub go wyłączyć.

Efektywna praca: Urządzenie wyróżnia się niezwykle efektywną pracą. Za pochłanianie nieprzyjemnych zapachów odpowiada nie jeden, ale dwa filtry węglowe. Z tego powodu możemy cieszyć się świeżym powietrzem w domu.

Komfortowe użytkowanie: To model z dotykowym panelem, dlatego obsługuje się go podobnie jak smartfon czy tablet.

 

Wady

Słaby zasięg pilota: Pilot zdalnego sterowania nie ma zbyt dużego zasięgu, dlatego trudno jest zmieniać parametry pracy okapu, będąc w innym pomieszczeniu.

Czasochłonne mycie filtra przeciwtłuszczowego: Mycie filtra przeciwtłuszczowego zajmuje dużo czasu, ale jeśli nie będziemy tego robić regularnie, wydajność pracy urządzenia zmniejszy się.

 

 

 

 

Akpo WK-6

 

Pierwszym produktem w naszym zestawieniu jest Akpo WK-6. Jest to najlepszy okap do zabudowy w 2024 roku. Może działać jako pochłaniacz lub wyciąg. Sprzęt ten przeznaczony jest do mocowania zarówno nad kuchenką gazową, jak i elektryczną. Zatem sprawdzi się w każdym rodzaju kuchni.

Jest to niezwykle efektywne urządzenie, o czym świadczy turbina wyciągowa z trzema prędkościami pracy. Co więcej, moc silnika to aż 140 W, a całego sprzętu 210 W. Poza tym maksymalna wydajność tego modelu to 650 m3/h. Dzięki tym parametrom będzie on użyteczny w dużych pomieszczeniach. Urządzenie emituje hałas na poziomie 64 dB.

Dużym atutem tego okapu kuchennego jest jego własne oświetlenie halogenowe, dzięki czemu nie będziesz musiał ciągle używać głównego światła w kuchni.

Opinie o produkcie Akpo WK-6 są bardzo pozytywne. Użytkownicy docenili jego efektywną pracę podczas pochłaniania oparów i nieprzyjemnych zapachów w kuchni.

Model Akpo WK-6 to urządzenie o wydajności do 440 m3/h. Sprzęt ma 3-stopniową regulację prędkości pracy. Wymiary produktu to: 28 cm x 60 cm x 29 cm.

 

Zalety

Trwałe filtry przeciwtłuszczowe: Zamontowane w urządzeniu filtry przeciwtłuszczowe są trwałe. Wystarczy myć je raz w miesiącu (ręcznie bądź w zmywarce), aby zachować skuteczność działania okapu.

Łatwy do utrzymania w czystości: Nie tylko filtry, ale cały sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości. Wpływ na to mają materiały wykonania, czyli stal nierdzewna oraz szkło hartowane. Urządzenie ma gładką powierzchnię i można szybko usunąć z niej zanieczyszczenia.

 

Wady

Brak filtra węglowego: Co prawda model możemy zamontować w kuchni jako pochłaniacz, ale niezbędny filtr węglowy musimy dokupić samodzielnie. Ten element nie został dołączony do zestawu.

Głośno pracujący silnik: Silnik okapu generuje podczas pracy duży hałas, nawet przy ustawieniu najniższej prędkości. To przeszkadza zwłaszcza tym, którzy mają kuchnię otwartą na salon.

 

 

 

 

Jaki okap do zabudowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zapach pieczonego ciasta lub duszonego mięsa wydobywający się z kuchni jest jednym z najmilszych bodźców, które kojarzą nam się z domowym ogniskiem i bezpieczeństwem. Niestety, nie zawsze gotujemy tylko jedno danie, a pomieszane aromaty wcale nie są tak przyjemne, szczególnie dla osób, które ciągle znajdują się w pomieszczeniu. Z tego względu producenci wprowadzili na rynek okapy, które odpowiedzialne są za wyciąganie zapachów z kuchni i odprowadzanie ich kominem na zewnątrz.

Aby jeszcze bardziej zaspokoić oczekiwania konsumentów, swoje sprzęty projektują w taki sposób, by każdy klient mógł samodzielnie wmontować je w meble, ukrywając je i zachowując dotychczasową harmonię. Asortyment urządzeń jest tak szeroki, że często zastanawiamy się, jaki okap do zabudowy wybrać, by okazał się idealny dla nas. W niniejszym artykule wskażemy, jakie cechy powinien posiadać dobrej jakości sprzęt.

Rozmiar – jaki okap do zabudowy jest najlepszy?

Decydując się na zakup okapu przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Wybór odpowiedniego sprzętu do złożonych i przykręconych do ściany mebli jest nieco łatwiejszym zadaniem. Posiadamy już bowiem szczegółowe wymiary, w które musimy wpasować płytę okapu. Zwykle w sklepach znajdziemy urządzenia o szerokości od 40 cm do 90 cm. Ze względu na bardzo bogaty asortyment jesteśmy w stanie dopasować nowy sprzęt do każdej zabudowy.

Jeśli jesteś na etapie projektowania lub rozmieszczania mebli, postaraj się pozostawić nad kuchenką jak najwięcej miejsca. Rekomenduje się bowiem, aby okap zawieszony nad płytą gazową lub elektryczną był nieco szerszy niż powierzchnia kuchenki. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że urządzenie będzie zbierało jedynie część powstałych oparów, co niestety mija się z celem korzystania z okapu. Wszelkie zapachy wydobywające się z garnków, czy piecyka będą w jakimś stopniu omijać zawieszony powyżej sprzęt, przez co kuchnia wypełni się, nie zawsze przyjemnym, aromatem.

 

Czas pracy

Wielu konsumentów podczas zakupów zupełnie zapomina o maksymalnym czasie pracy urządzenia w ciągu doby. Jest to bardzo istotny czynnik, który determinuje, ile godzin dany sprzęt może efektywnie działać.

Warto więc zapytać sprzedawcę lub konsultanta o ten parametr. Bywa bowiem, że część urządzeń przystosowana jest jedynie do domowego użytku i kupując taki okap np. do kawiarni, bądź restauracji, będziemy zmuszeni do bardzo częstej wymiany filtrów lub wyłączania urządzenia na parę minut, tak aby zdążył oczyścić zebrane w sobie zanieczyszczone powietrze.

 

Filtry

Każdy okap posiada wbudowane filtry, które wraz z upływem czasu powinniśmy wymieniać lub oczyszczać. Zwykle w modelach spotykane są 2 rodzaje: tłuszczowe i węglowe.

Pierwszy z nich zazwyczaj składa się z dość gęsto rozmieszczonej, metalowej siatki i kawałka sztucznego materiału. Tego typu filtr wyłapuje zarówno cząsteczki tłuszczu (które osadzają się na kratce), jak i pozostałe zanieczyszczenia (zatrzymujące się w materiale). Czyszczenie takiego filtra jest dość proste: metalową siatkę myjemy pod wodą używając delikatnych, bezpiecznych dla człowieka detergentów, a ściereczkę wyrzucamy zastępując ją nową. Powyższe zabezpieczenie stosujemy, gdy okap może zostać podłączony bezpośrednio do komina.

Jeśli w Twojej kuchni ciężko jest znaleźć przebicie do kanału wentylacyjnego, powinieneś przemyśleć możliwość zakupu okapu z filtrem węglowym. Stosowany jest on bowiem w przypadku braku połączenie z kominem. Nowoczesna technologia umożliwiła stworzenie pochłaniaczy, które dzięki zawartości aktywnych cząsteczek węglowych wchłaniają nieprzyjemne zapachy niwelując je. W przypadku tego typu urządzenia należy pamiętać o systematycznej wymianie wkładów. W przeciwnym razie sprzęt będzie pobierał prąd nie dając zupełnie żadnego efektu.

 

Głośność

Bardzo ważnym parametrem, który w dużym stopniu wpływa na komfort użytkowania sprzętu, jest głośność jego pracy. Wyobraź sobie, że codziennie podczas gotowania, wesoła muzyka w radio lub rozmowy z bliskimi zostają przygłuszone przez szumiący okap. Potrafi to na tyle zniechęcić nas do korzystania z urządzenia, że w krótkim czasie zupełnie przestaniemy z niego korzystać.

Z tego względu przed zakupem poproś sprzedawcę o włączenie sprzętu. Spróbuj posłuchać dźwięku przez przynajmniej 15 min. Jeśli nie zauważysz niczego niepokojącego, możesz uznać, że wybrany przez Ciebie okap nie będzie zbyt uciążliwy w eksploatacji.

 

Sposób uruchamiania

W dzisiejszych czasach na rynku znajdziemy okapy, które różnią się od siebie sposobem przełączania kanałów. Podobnie jak inne urządzenia gospodarstwa domowego, wyposażone są one w standardowe guziki lub klawisze elektroniczne (gładkie, wmontowane w strukturę płyty). Pierwszy model doceniany jest przede wszystkim przez osoby starsze, które przyzwyczajone są do tego typu rozwiązania.

Poza tym są one mniej narażone na zepsucie, a ewentualna naprawa jest dużo łatwiejsza i mniej kosztowna. Z drugiej zaś strony panel dotykowy wygląda znacznie lepiej – jest elegancki, nowoczesny i prosty w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć płytę miękką ściereczką i wszelkie zabrudzenia niemal natychmiast znikają.

Dodatkowe funkcje

Najlepszy okap do zabudowy to taki, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również wzbogacony o szereg dodatkowych możliwości. Jedną z nich jest np. przedłużenie pracy wentylatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu okap będzie pracował jeszcze przez ściśle określony czas po zakończeniu gotowania. To sprawi, że wszelkie zanieczyszczone cząsteczki zostaną wchłonięte przez filtry, a po np. 15 min urządzenie samoczynnie się wyłączy.

Innym udogodnieniem często montowanym w AGD jest interwałowe włączanie okapu. Taka funkcja pozwoli Ci zachować czyste powietrze przez cały dzień, ponieważ co jakiś czas będzie włączać się na najniższych obrotach. Pobór prądu jest znikomy, dlatego też nie musimy martwić się o koszty eksploatacyjne.

Jeśli zależy Ci, aby okap sam wyłączył się np. po godzinie, poszukaj urządzenia z wbudowanym timerem. Został on stworzony nie tylko po to, aby oszczędzić energię, ale również, aby przypomnieć Ci np. o wyciągnięciu z piekarnika pokarmu. Zgaszona lampka będzie oznaczać, że ustawiony czas już upłynął.

Praktycznie wszystkie okapy wyposażone są w lampki. Ciepłe światło nad kuchenką bardzo poprawia atmosferę w kuchni oraz znacznie ułatwia gotowanie. Z tego względu przed zakupem sprawdź, jakie żarówki są kompatybilne z wybranym sprzętem. Dla maksymalnego oszczędzania kosztów eksploatacyjnych wybierz produkt np. ze światłami LEDowymi. W najbardziej nowoczesnych modelach zamontowano specjalne przełączniki, które regulują intensywność oświetlenia.

 

Montaż

Z racji tego, że okap musi zostać zabudowany, warto zwrócić uwagę na sposób jego montażu. Sprawdź dokładnie, czy wszystkie potrzebne do tego celu elementy zostały dołączone do zestawu. Jeśli komplet nie zawiera w sobie śrubek lub kluczy powinieneś poprosić sprzedawcę o odpowiednie dobranie poszczególnych elementów.

 

Okapy do zabudowy w dobrych cenach

Cena okapów do zabudowy waha się od 150 zł do 1500 zł. Wartość uzależniona jest od wielkości, funkcji oraz producenta danego sprzętu. Podczas wyboru warto sugerować się przede wszystkim jakością wykonania, ponieważ drogie urządzenie nie zawsze okazuje się w 100% funkcjonalne.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ