Opinie o Ambition Kenya 

Ostatnio aktualizowane: 29.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany model pochodzi z serii, w której dostępne są też naczynia o innej średnicy, różnej wielkości patelnie, a nawet czajnik. W efekcie osoba kupująca może skompletować cały zestaw potrzebnych do kuchni akcesoriów i mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasowało. Naczynie jest zrobione z wysokiej jakości aluminium. Ten materiał dobrze akumuluje ciepło.

 

Najważniejsze wady:

Umieszczone po bokach naczynia rączki imitujące drewno łatwo się brudzą. Po dłuższym czasie użytkowania na ich powierzchni mogą pojawić się drobne plamy, których nie da się usunąć. Nie wpływa to jednak na komfort użytkowania garnka, a jedynie na jego estetykę.

 

Werdykt: 9.7/10

Czytając zamieszczone w Internecie opinie o Ambition Kenya można dojść do wniosku, że garnek spełnia oczekiwania kupujących. Osoby, które mają go w swoich kuchniach przyznają, że ułatwia on gotowanie. Jedzenie nie przywiera do jego ścianek, a dno szybko się nagrzewa.  

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Pokrywka

W zestawie znajduje się solidnie wykonana pokrywka. Jest ona przezroczysta, dzięki czemu można łatwiej kontrolować to, co dzieje się z przygotowywaną potrawą. Na pokrywce umieszczono sporej wielkości uchwyt. Jest on tak wyprofilowany, aby można go było pewnie chwycić i podnieść pokrywkę bez obaw, że wypadnie nam z dłoni. Uchwyt się nie nagrzewa, więc ryzyko poparzenia dłoni jest bardzo małe. Dodatkowo jasny korpus ładnie współgra zarówno z pokrywką, jak i znajdującymi się na niej i po bokach drewnianymi uchwytami.

Dno indukcyjne

Garnek Ambition Kenya ma grube, wielowarstwowe dno. Dzięki solidnemu wykonaniu wykazuje ono odporność na zniekształcenia. W efekcie naczynie zachowuje swój początkowy kształt. Należy pamiętać o tym, że dno szybko się nagrzewa, co pozwala skrócić czas potrzebny do przygotowania potrawy. Ustawiając kuchenkę na najwyższą moc można szybko doprowadzić do wrzenia wody znajdującej się w naczyniu i przystąpić np. do gotowania makaronu, ryżu czy zupy. 

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Przeprowadzony przez użytkowników test Ambition Kenya potwierdził, że korzystanie z naczynia jest bezpieczne. Wpływ na to mają dobrze wyprofilowane i odpowiednio duże uchwyty. Są one pokryte specjalną, antypoślizgową powłoką Soft Touch, która sprawia, że rączki można pewnie chwycić w dłonie. Należy też podkreślić, że uchwyty nie nagrzewają się mocno w trakcie gotowania. Z tego też powodu wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że warto mieć w swojej kuchni te dobre garnki Ambition.

 

Przeznaczenie

Sporo konsumentów decyduje się na zakup tego modelu, ponieważ jest on uniwersalny. Garnek dostosowano do używania na wszystkich typach kuchenek. Można z niego korzystać także na indukcji. Nawet jeśli zdecydujemy się zmienić urządzenie i wybierzemy do swojej kuchni inną kuchenkę, nadal będziemy mogli korzystać z tego naczynia. Co więcej, cena Ambition Kenya nie jest wygórowana. Za solidny garnek o średnicy 20 cm sprzedawany w zestawie z pokrywką trzeba zapłacić tylko ok. 50 zł. Nie jest to dużo, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę jego wytrzymałość.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ