Opinie o Bosch MFQ 4080 

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt nie generuje dużego hałasu i jak pokazały opinie o Bosch MFQ 4080, używanie go jest komfortowe. W zestawie znajduje się kilka przydatnych elementów: uniwersalny rozdrabniacz, stopa blendująca, haki do zagniatania ciasta, a także pojemnik do miksowania. Mikser wyposażono w funkcję pracy pulsacyjnej oraz praktyczny tryb Turbo.

 

Najważniejsze wady:

Jak twierdzą kupujący, przechowywanie urządzenia w pudełku jest nieco kłopotliwe. Jest ono stosunkowo małe, dlatego trudno jest w nim odpowiednio poukładać wszystkie dołączone do kompletu elementy razem z samym mikserem.

 

Werdykt: 9.4/10

Urządzenie ma moc równą 500 W. 5-stopniowa regulacja prędkości pracy sprawia, że możemy bez problemu dopasować sposób działania sprzętu do swoich potrzeb. Mikser jest bardzo przydatny w kuchni, gdyż można wykorzystać go na wiele sposobów. Pozwala on na przygotowanie np. masy na biszkopt czy zagniecenie gęstego ciasta.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygoda użytkowania

Osoby, które już zdążyły przeprowadzić test Bosch MFQ 4080 stwierdziły, że urządzenie jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Ma ono kompaktowe wymiary i jest odpowiednio wyważone, dlatego można je bez trudu utrzymać w dłoniach przez dłuższy czas, np., kilkanaście minut bez przerwy. Wpływa na to także właściwie wyprofilowany, miękki uchwyt. Dobrze leży on w dłoni i nie wyślizguje się z niej. Poza tym mikser jest wyposażony w długi przewód zasilający, dlatego podczas używania go nie musimy stać tuż przy gniazdku.

Duża liczba elementów w zestawie

Do miksera dołączono dużą liczbę dodatkowych elementów, co bardzo spodobało się konsumentom. W opakowaniu znajdziemy: końcówkę do blendowania razem z pojemnikiem, końcówkę do mieszania, końcówkę do ubijania, końcówkę do miksowania, dwie pokrywki oraz haki do ugniatania (wykonane ze stali nierdzewnej). Wymiana i zakładanie wymienionych części nie stanowi problemu, gdyż nie trzeba przy tym używać dużej siły. Wystarczy wcisnąć przycisk zwalniający, aby zdemontować używaną końcówkę. Co ważne, wszystkie dołączone do zestawu elementy (poza samym sprzętem) można bez obaw myć w zmywarce. To sprawia, że utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe.

 

Praktyczne rozwiązania

Na podstawie analizy komentarzy na temat miksera można stwierdzić, że to model wyposażony w kilka bardzo praktycznych rozwiązań. Jednym z nich jest tryb pulsacyjny. Jeśli go wybierzemy, sprzęt będzie działał tylko wtedy, gdy naciśniemy przycisk. To pozwala na kontrolę stopnia zmiksowania produktów spożywczych. Godny uwagi jest również tryb Turbo, za sprawą którego silnik miksera przez określony czas pracuje na najwyższych obrotach. Przydaje się on podczas rozdrabniania bardzo twardych składników. Wielu kupującym spodobało się również miejsce na nawinięcie przewodu. To zmniejsza ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia lub splątania. Należy wspomnieć, że choć urządzenie jest przydatne w kuchni, nie trzeba wydawać dużo na jego zakup. Cena Bosch MFQ 4080 jest atrakcyjna.

 

Lekkość i solidność

Mikser marki Bosch to bardzo lekki model. Obudowa jest wykonana z plastiku, ale nie należy się martwić, że szybko popęka. Wyprodukowano ją z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, wykazującego odporność na różne uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest też to, że sprzęt można łatwo wyczyścić po skończonej pracy, wystarczy go przetrzeć wilgotną ściereczką.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ