Opinie o Saeco Lirika OTC RI9851/01

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, gdyż zostało wyposażone w czytelny wyświetlacz z przyciskami. Chcąc przyrządzić kawę dla większej liczby osób, nie trzeba kilka razy napełniać zbiornika na wodę, gdyż ma dużą pojemność. Opinie o Saeco Lirika OTC RI9851/01 pokazały też, że ekspres ładnie prezentuje się na blacie.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt ma młynek dający możliwość zmielenia kawy tuż przed jej zaparzeniem, co jest wygodnym rozwiązaniem. Jednak test Saeco Lirika OTC RI9851/01 pokazał, że rozdrabnianiu ziaren towarzyszy duży hałas, a wydawane przez ekspres dźwięki często przeszkadzają domownikom.

 

Werdykt: 9.7/10

Model marki Saeco jest popularny wśród konsumentów, a dowodem na to jest ranking ekspresów do kawy, w którym zajmuje wysoką pozycję. Urządzenie ma moc 1850 W, a jego maksymalne ciśnienie robocze to 15 bar. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 2,5 l, a na kawę 500 g. To solidny sprzęt, ale cena Saeco Lirika OTC RI9851/01 nie jest wysoka.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Do domu i biura

Ekspres bardzo dobrze sprawdza się zarówno w domu, jak i w biurze. Jest on przystosowany do parzenia wielu filiżanek kawy dziennie i intensywna eksploatacja nie powinna przyczynić się do jego awarii. Za pomocą urządzenia można szybko przygotować espresso, cappuccino, latte macchiato, pozwala ono też na podgrzanie wody na herbatę lub mleka. Co więcej, w tym samym czasie możemy zaparzyć dwie filiżanki napoju, ponieważ sprzęt ma podwójny dozownik. Używanie ekspresu jest wygodne. To o czym trzeba pamiętać, to głównie opróżnianie pojemnika na fusy. Jednak nie trzeba robić tego kilka razy dziennie, ponieważ pomieści on do 15 porcji kawy.

Ciekawe rozwiązania

Ekspres Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851/01 wykorzystuje rozwiązania, które zdaniem konsumentów są bardzo ciekawe. Jednym z najczęściej wspomnianych w recenzjach jest system cappuccinatore, pozwalający na szybkie przygotowanie puszystej, mlecznej pianki do kawy. Żeby udekorować w ten sposób napój, wystarczy podłączyć specjalny, plastikowy wężyk do ekspresu, jego drugi koniec umieścić w pojemniku z mlekiem (nie trzeba przelewać go z kartonowego opakowania czy butelki), a następnie wcisnąć przycisk. Na uwagę zasługuje też zmieniający kolory wskaźnik na wyświetlaczu, który informuje, czy z urządzeniem jest wszystko w porządku. W sytuacji, gdy zaczyna on świecić na żółto, należy odczytać to jako ostrzeżenie (np. aby opróżnić pojemnik na fusy). Kolor czerwony świadczy o konieczności restartu sprzętu lub naszej interwencji.

 

Ceramiczny młynek

Młynek służący do mielenia kawy jest ceramiczny. Co prawda jest on hałaśliwy, ale daje możliwość regulacji stopnia rozdrobnienia ziaren. Z tego względu sposób działania urządzenia można łatwo dostosować do rodzaju kawy, jaką chcemy zaparzyć. Młynek jest trwały i nie nagrzewa się nadmiernie podczas pracy, co mogłoby pogorszyć smak napoju.

 

Elegancki design

Ekspres nie zajmuje dużo miejsca na blacie, jego wymiary to: 21,5 cm x 38,1 cm x 43 cm. Ze względu na elegancki design będzie on pełnił funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu, w którym się znajdzie. Obudowa ma czarno-szary kolor i znajdują się na niej błyszczące, srebrne elementy, a jej materiałem wykonania jest stal. Sprzęt wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ