Opinie o Siemens EQ.6 Plus S300 TE653311RW

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Ekspres wyróżnia się przede wszystkim bardzo łatwą obsługą. Aby przygotować kawę, wystarczy podstawić filiżankę i wcisnąć jeden przycisk. Przeprowadzony wśród posiadaczy modelu Siemens EQ.6 Plus S300 TE653311RW test pokazał, że jest on odporny na awarie i łatwy w utrzymaniu w czystości, na co wpływa wyjmowany blok zaparzający.

 

Najważniejsze wady:

To, co przeszkadza kupującym, to brak możliwości zrobienia dwóch kaw z mlekiem jednocześnie. Funkcja dual umożliwia zaparzenie dwóch filiżanek espresso. Z tego powodu każdy mleczny napój należy przygotować osobno, a tym samym przyrządzanie kawy zajmuje więcej czasu.

 

Werdykt: 9.2/10

Nie jest to urządzenie bez wad, ale opinie o Siemens EQ.6 Plus S300 TE653311RW są pochlebne. Sprzęt ma moc 1500 W i wytwarza ciśnienie do 15 bar, a obsługuje się go za pomocą dotykowego panelu z wyświetlaczem LCD. Ekspres wygląda elegancko, a ponadto został wyposażony w ceramiczny młynek do mielenia ziaren kawy.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Parzenie kilku rodzajów kawy

Za pomocą urządzenia możemy łatwo przygotować kilka rodzajów kawy. Ekspres daje możliwość przyrządzenia: Espresso, espresso macchiato, cappuccino, latte macchiato, flat white, a także kawy z mlekiem. Bez względu na to, na jaki napój się zdecydujemy, wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby napełnić filiżankę. Zaawansowany system przygotowuje każdą kawę w sposób automatyczny, dotyczy to również tej z dodatkiem mlecznej pianki. Co ważne, sprzęt daje możliwość zaparzenia dwóch filiżanek napoju jednocześnie, a za sprawą funkcji individual Cup Volume możemy ustawić pojemność. To oznacza, że kawę można przygotować zarówno w małym, jak i bardzo dużym kubku. System sensoFlow sprawia, że każdorazowo podczas parzenia napoju zachowana jest optymalna temperatura i ciśnienie. Nie ma ryzyka, że kawa nie będzie smakować tak, jak powinna.

Funkcja aromaDouble Shot

Konsumenci chwalą sprzęt m.in. za to, że wykorzystuje innowacyjne, bardzo przydatne funkcje, pokazują to przeanalizowane na jego temat opinie. Ekspresy do kawy Siemens, również model EQ.6 Plus S300 TE653311RW, ma funkcję aromaDouble Shot, za sprawą której można przygotować bardzo mocną i aromatyczną kawę. To automatyczny tryb obejmujący dwa procesy mielenia i parzenia, pozwalający na wydobycie z ziaren tego, co najlepsze. Gotowy napój pobudza i ładnie pachnie, ale jednocześnie jest pozbawiony charakterystycznego, gorzkiego posmaku (co wynika z wykorzystania mniejszej ilości wody do parzenia).

 

Łatwe czyszczenie

Jak już zostało wspomniane, utrzymanie ekspresu w czystości nie stanowi problemu. Jednostkę zaparzania można bez trudu wyjąć, aby wypłukać ją pod bieżącą wodą i później ponownie zamontować w obudowie. Osoby pijące na co dzień kawy mleczne na pewno ucieszy to, że nie trzeba samodzielnie czyścić systemu spieniania mleka. Sprzęt robi to automatycznie za sprawą technologii autoMilk Clean, która uaktywnia się każdorazowo po przygotowaniu cappuccino, latte macchiato czy innego rodzaju napoju z mlekiem. Co więcej, ekspres został wyposażony w filtr umieszczony w zbiorniku na wodę, który neutralizuje chlor i zapobiega powstawaniu kamienia. To nie tylko przedłuża trwałość urządzenia, ale również pozytywnie wpływa na smak kawy. Ponieważ ekspres wykorzystuje tak wiele ciekawych rozwiązań i technologii, cena Siemens EQ.6 Plus S300 TE653311RW nie powinna wydawać się wygórowana.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ