Opinie o Tefal GC722D Optigrill + XL

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Zdaniem wielu osób jest to najlepszy grill elektryczny o bardzo dobrych parametrach. Moc sprzętu wynosi 2000 W, więc przygotowanie w nim jedzenia nie jest czasochłonne. Na płycie można idealnie wysmażyć nawet grubego steka i mieć pewność, że mięso będzie smaczne. Na obudowie znajduje się solidny uchwyt do podnoszenia pokrywy, który nie nagrzewa się podczas pracy.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie ma spore wymiary. Dla jednych osób duża płyta grzejna może być atutem, jednak konsumenci mający małą kuchnię i dysponujący niewielkimi szafkami do przechowywania, mogą nie być zadowoleni z zakupu tego modelu.

 

Werdykt: 9.8/10

Osoby wystawiające opinie o Tefal GC722D Optigrill + XL wypowiadają się pozytywnie na temat sprzętu. Ich zdaniem urządzenie dobrze spełnia swoje zadanie, bo można je wykorzystać do przygotowywania różnych potraw, ponadto szybko i równomiernie się nagrzewa, a jego obsługa nie jest niczym skomplikowanym.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Różne programy pracy

Użytkownikom podoba się to, że mają do wyboru aż 9 gotowych programów pracy, więc nie trzeba tracić dużo czasu na wybieranie ustawień. Dostępne tryby są przeznaczone do robienia burgera, kurczaka, wieprzowiny, ryb, czerwonego mięsa, kiełbasy, bekonu, panini i owoców morza. Istnieje też możliwość skorzystania z programu do mrożonek, co pozwala na szybkie przyrządzenie nawet gotowych dań wyciągniętych dopiero co z lodówki. Urządzenie ma również tryb manualny, z którego najczęściej korzysta się w przypadku robienia grillowanych warzyw mogących stanowić dodatek do potrawy albo być podawane jako danie główne. 

Wskaźnik poziomu wysmażenia

Do atutów tego grilla elektrycznego można zaliczyć to, że ma on wskaźnik poziomu wysmażenia. W rezultacie można łatwo kontrolować, jak mocno przysmażone jest przyrządzane przez nas danie. Informacje na ten temat są przekazywane zarówno przez lampkę kontrolną, jak i sygnał dźwiękowy. Ten ostatni jest emitowany za każdym razem, kiedy potrawa osiąga określony stopień wysmażenia. Test Tefal GC722D Optigrill + XL i jego pozytywne wyniki potwierdziły, że kontrolki działają bezbłędnie. 

 

Powłoka nieprzywierająca

Do produkcji płyt grzejnych wykorzystano odlew aluminium. Materiał wykonania jest solidny, odporny na zniekształcenia i działanie wysokiej temperatury. Aby zagwarantować większy komfort użytkowania, płyty grzejne pokryto specjalną powłoką nieprzywierającą PTFE, która gwarantuje łatwą pielęgnację. Do sprzętu nie przywiera jedzenie. Pielęgnacja grilla elektrycznego nie jest trudna, a wszystko dzięki temu, że płyty można łatwo zdjąć, podobnie jak tackę na soki i tłuszcze uwalniające się w trakcie smażenia. Co ciekawe, płytki można myć nie tylko ręcznie, ale też włożyć do zmywarki. Mimo że cena Tefal GC722D Optigrill + XL nie jest niska, konsumenci, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wcześniej zalety, decydują się na inwestycję w ten sprzęt. 

 

Obsługa

Użytkowanie urządzenia nie jest trudne. Na obudowie znajduje się panel sterowania, który jest dobrze opisany. Podświetla się na nim m.in. to, jaki tryb pracy wybraliśmy. Możemy też łatwo określić aktualny poziom wysmażenia przygotowywanej potrawy. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ