Opinie o Tefal Talent Pro C6214052

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Stalowa patelnia grillowa ma grubą tytanową powłokę, która zabezpiecza jej powierzchnię i chroni przed zbyt szybkim zniszczeniem. Powłoka jest gładka, dzięki czemu usprawnia czyszczenie produktu. Model jest uniwersalny, co stanowi jego spory atut. Z patelni można korzystać na wszystkich kuchenkach, także indukcyjnych. To jeden z powodów, dla których produkt jest chętnie wybierany na prezent np. z okazji parapetówki.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które zdecydowały się na zakup tej patelni wskazują, że jej wadą są niskie ścianki. Z uwagi na taką konstrukcję możemy mieć problem z tym, aby przekładać duże kawałki mięsa na drugą stronę i z pryskającym tłuszczem.

 

Werdykt: 9.8/10

Ci użytkownicy, którzy wykonali test Tefal Talent Pro i sprawdzili patelnię w różnych warunkach przyznają, że jakość jej wykonania jest zadowalająca. Nawet po dłuższym czasie od zakupu na powierzchni nie widać zarysowań. Czyszczenie produktu nie jest wymagające, do pielęgnacji wystarczy używać delikatnego płynu do mycia naczyń.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wskaźnik Thermo-spot

Praktycznym rozwiązaniem jest wskaźnik Thermo-spot, który znacznie ułatwia korzystanie z patelni. Informuje on o tym, kiedy naczynie jest odpowiednio nagrzane i gotowe do użycia. W ten sposób można uniknąć sytuacji, w której patelnia nie jest jeszcze dostatecznie nagrzana, my kładziemy na nią mięso, a to zaczyna przywierać do powierzchni i się przypalać. Wskaźnik znajduje się w centralnym miejscu na patelni i jest odpowiednio duży.

Rączka

Aby przenoszenie naczynia było bezpieczne i wygodne musi mieć ono solidnie wykonaną i odpowiednio dużą rączkę. Tefal Pro ma uchwyt z insertem ze stali nierdzewnej. Rękojeść jest tak wyprofilowana, aby można było ją pewnie chwycić. Nie wyślizguje się ona z dłoni, co stanowi dodatkowy atut. Potwierdzają to zamieszczone przez konsumentów pozytywne opinie o Tefal Talent Pro. Warto wspomnieć też o tym, że rączka się nie nagrzewa, więc nie ma ryzyka poparzenia dłoni w trakcie przenoszenia naczynia.

 

Powłoka zabezpieczająca

Patelnia grillowa jest pokryta specjalną powłoką Titanium Excellence, która zwiększa jej wytrzymałość. Dzięki niej powierzchnia naczynia jest zdecydowanie mniej podatna na zarysowania. Tym samym patelnia nie traci swoich właściwości i zachowuje estetyczny wygląd. Powłoka sprawia też, że jedzenie nie przywiera tak mocno do dna, dlatego nie trzeba używać zbyt dużo tłuszczu, aby przygotować smaczną, dobrze wysmażoną potrawę. 

 

Uniwersalność

Warto inwestować w naczynia o uniwersalnym przeznaczeniu, z których będzie można korzystać w każdym miejscu, bez względu na sprzęt, jakim dysponujemy. Opisywana patelnia grillowa jest dostosowana do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym do indukcji. Dodatkowo ma ona prosty design, więc będzie pasowała do pozostałych naczyń i innych kuchennych akcesoriów. Cena Tefal Talent Pro może się wydawać niektórym nieco wysoka. Trzeba jednak wziąć pod uwagę wszystkie zalety patelni, czyli jej trwałość, uniwersalność i komfort użytkowania, jaki zapewnia.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ