Opinie o Tefal VS 4003

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Z pomocą urządzenia można bez dużego wysiłku przygotować zdrowy i smaczny, 3-daniowy posiłek dla całej rodziny. Przeanalizowane opinie o Tefal VS 4003 udowodniły, że dla większości kupujących parowar jest łatwy w obsłudze. Wpływa na to m.in. duży i czytelny wyświetlacz LCD.

 

Najważniejsze wady:

Do sprzętu została dołączona książka z wieloma ciekawymi przepisami. Jednak nie przetłumaczono jej z języka angielskiego na polski, więc nie wszyscy kupujący mogą z niej skorzystać. Samodzielne tłumaczenie książki zajmuje stosunkowo dużo czasu.

 

Werdykt: 9.8/10

Mimo że model nie jest bez wad to został uznany przez wiele osób za najlepszy parowar. Ma on dużą pojemność (10,3 l), ponadto w zestawie znajdziemy 3 łatwe do utrzymania w czystości pojemniki, a także 4 kubeczki służące do przyrządzania musów i deserów. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca na blacie kuchennym.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Funkcja podtrzymywania ciepła

Urządzenie jest wyposażone w timer, dlatego możemy zaprogramować czas przygotowywania danej potrawy. Kiedy on upłynie parowar wyłącza się automatycznie. Istotne jest to, że potrawa nie stygnie, a jest to możliwe za sprawą funkcji podtrzymywania ciepła. Jest ona bardzo przydatna. Jak pokazał test Tefal VS 4003, optymalna temperatura dania utrzymuje się aż do momentu wyjęcia go z pojemnika na talerze. W razie potrzeby możemy również skorzystać z opcji opóźnionego startu, żeby móc zjeść ciepły posiłek np. zaraz po przyjściu z pracy. Choć parowar wykorzystuje nowoczesne technologie i ma kilka dodatkowych opcji, cena Tefal VS 4003 nie jest zbyt wysoka.

Komfortowe przyrządzanie posiłków

Z pomocą parowaru można stosunkowo szybko przyrządzić smaczny i co ważniejsze mało kaloryczny posiłek. To dobry model nie tylko dla osób na diecie, ale również tych, które chcą się zdrowo odżywiać. Przyrządzone na parze dania są lekkostrawne, pełne aromatu i mają cenne dla naszego organizmu składniki, czyli witaminy oraz minerały. Ponieważ sprzęt ma dużą moc (równą 1800 W), nie trzeba spędzać w kuchni wielu godzin, aby ugotować pyszną potrawę. Urządzenie wyposażono dodatkowo w funkcję Vitamin +, która przyspiesza proces parowania, w efekcie czego jedzenie zachowuje więcej substancji odżywczych.

 

Łatwe przechowywanie

Mimo że do sprzętu dołączono kilka różnych akcesoriów, nie należy się martwić, że zajmie on zbyt dużo miejsca w kuchennej szafce. To dobra propozycja nawet dla osób mających kuchnię o stosunkowo niewielkim metrażu. Pojemniki można włożyć jeden w drugi i ustawić na urządzeniu, wówczas nie ograniczy ono znacząco wolnej przestrzeni na półce. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które zostało docenione przez większość konsumentów.

 

Brak ryzyka przenikania zapachów

Parowar daje możliwość przyrządzenia trzech dań w tym samym czasie. Ważne jest to, że ryzyko przenikania zapachów zostało zmniejszone do minimum, gdyż pojemniki są szczelne. Z tego względu możemy jednocześnie ugotować na parze np. warzywa i mięsa nie martwiąc się przy tym, że poszczególne składniki posiłku będą dziwnie pachnieć lub smakować. Za sprawą sprzętu można skrócić czas gotowania oraz zyskać wolną chwilę tylko dla siebie. Pojemniki mają owalny kształt, w efekcie czego na pewno zmieszczą się w nich większe porcje warzyw, ryżu, a nawet ryby.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ