Ranking 8 najlepszych patelni Tefal w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najlepsze patelnie Tefal – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Według opinii konsumentów patelnią, na którą warto zwrócić uwagę jest Tefal Talent Pro C6210652. Sprzęt jest dość głęboki, więc można w nim umieścić całkiem dużo jedzenia. Poza tym ma on dobrze wyprofilowany uchwyt. Użytkownikom podoba się to, że z modelu można korzystać na każdej kuchence. Docenione zostało również grube dno, dzięki któremu jedzenie równomiernie się podgrzewa. Unowocześniono również Thermo Spot, który pokazuje, kiedy można ułożyć składniki na patelni. Jeżeli ten produkt Ci się nie podoba, możesz wypróbować Tefal Invissia B3090642. Sprzęt ma średnicę 28 cm, jest on bardzo lekki, więc przekładanie go z miejsca na miejsce nie sprawia problemu.


8 najlepszych patelni Tefal. Opinie w 2024 roku

 

W wybraniu odpowiedniego produktu pomoże Ci też poniższy ranking patelni Tefal. Przygotowaliśmy opisy modeli, które zostały wyróżnione przez konsumentów. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dzięki dobrze wyprofilowanemu uchwytowi patelnię można swobodnie przenosić nawet z jedzeniem w środku. Podczas smażenia wystarczy dodać minimalną ilość oleju, dlatego przygotowywane danie jest zdrowe. Gruby spód sprawia, że ciepło rozprowadza się równomiernie po całym naczyniu.

Wady

Problemem może okazać się folia zabezpieczająca, którą została oklejona rączka. Folia ta jest bardzo trwała, więc niektórzy konsumenci musieli poświęcić trochę czasu, aby można było bezpiecznie i bez uszkodzenia sprzętu ją odkleić.

Podsumowanie

Średnica naczynia wynosi 28 cm. Jest ono wyposażone w Thermo Spot, który podpowiada, kiedy patelnia jest nagrzana. Patelnia ma design z efektem holograficznym 3D, który dodaje jej elegancji. Dodatkowo ma powłokę nieprzywierającą.

Drugi wybór

Zalety

Obsługa patelni jest łatwa, ponieważ jest ona lekka, ma dobrze wyprofilowany uchwyt, a poza tym ma otwarty kształt, dzięki któremu można łatwo wykładać jedzenie na talerze. Thermo Spot sprawia, że wiesz dokładnie, kiedy możesz położyć na patelnię składniki.

Wady

Niektórym osobom nie podoba się to, że produkt jest wykonany z dość cienkiej blachy. Patelnia może się łatwo przez to odkształcać, należy więc dbać o nią i nie doprowadzić do powstawania wgnieceń.

Podsumowanie

Sprzęt można wykorzystać na każdej kuchence, oprócz indukcji. Jest on wykonany z metalu, tworzywa sztucznego, patelnia ma również warstwę teflonową. Średnica akcesorium wynosi 28 cm.

Rozważ też

Zalety

Duży i gruby spód indukcyjny sprawia, że patelnia się nie odkształca, a co najważniejsze, jedzenie jest przez nią podgrzewane równomiernie. Akcesorium łatwo się operuje. Jest ono dobrze wyprofilowane, a przede wszystkim dość lekkie.

Wady

Po kilku miesiącach użytkowania konsumenci zauważyli, że powłoka teflonowa może się delikatnie rozwarstwiać. Trzeba obchodzić się z patelnią bardzo delikatnie i czyścić ją zgodnie z zaleceniami producenta.

Podsumowanie

Patelnia jest wykonana ze stali oraz z tworzywa sztucznego. Jest ona pokryta powłoką teflonową nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz. Sprzęt jest przystosowany do tego, aby korzystać z niego na każdej kuchence, niezależnie od rodzaju.

 

Patelnia Tefal 28 cm 

 

1. Patelnia Tefal Talent Pro C6210652 

 

Tefal Talent Pro C6210652 nie bez powodu jest jedną z najczęściej wybieranych patelni na rynku. Jest ona wyposażony w Thermo Spot, który informuje, kiedy można zacząć smażyć składniki. Dzięki temu możesz zachować idealny smak wszystkich produktów. Ta patelnia Tefal jest odporna na zarysowania, nawet jeśli korzystasz z metalowych sztućców. 

Dobrze wykonana powłoka naczynia sprawia, że można na niej smażyć z minimalną ilością oleju. Twoje potrawy będą więc zdrowsze. Poza tym użytkownikom podoba się to, że podczas smażenia składniki nie przywierają do patelni zostawiając trudne do czyszczenia osady. Chwalony jest również gruby spód, który sprawia, że ciepło jest rozprowadzane równomiernie. 

Patelnia Tefal może być używana na każdej kuchence, nawet indukcyjnej. Jej ergonomiczny uchwyt, który został wykonany z tworzywa sztucznego oraz z aluminium, nie nagrzewa się i pozwala na swobodne przenoszenie. Wielu konsumentów wspomina też o ładnym, holograficznym designie, który dobrze się prezentuje. 

 

 

 

 

Patelnia Tefal indukcja

 

2. Tefal Invissia patelnia 28 cm Tefal B3090643

 

Tefal Invissia B3090642 to patelnia Tefal na indukcję, która znakomicie sprawdza się też na każdej innej kuchence. Prezentowane akcesorium jest dobrze wykonane, co potwierdza większość użytkowników. Sprzęt jest wyposażony w Thermo Spot. Zmienia on kolor na ciemno czerwony, kiedy dno jest bardzo rozgrzane. Wiesz więc, w którym momencie można wkładać składniki na patelnię. 

Model jest skonstruowany tak, aby można było z niego łatwo wykładać jedzenie na talerze. Sprzęt jest pokryty dość grubą warstwą teflonu, więc smażące się jedzenie nie przypala się na nim. Poza tym warstwa chroni przed zarysowaniami. 

Użytkownikom podoba się to, że patelnię łatwo się czyści. Wystarczy lekko przetrzeć powierzchnię miękką gąbką, a wszelkie resztki szybko zostają usunięte. Chwalone jest również to, że akcesorium ma dobrze wyprofilowany uchwyt, który łatwo się trzyma w dłoni. Warto dodać, że powłoka jest zupełnie bezpieczna dla zdrowia, podczas smażenia nie są wydzielane szkodliwe substancje. 

 

 

 

 

Patelnia Tefal Duetto

 

3. Patelnia Tefal A70406 84 Duetto 28 cm

 

Wielu osobom zależy na zdrowym jedzeniu, więc jeśli chcesz przygotować beztłuszczowe dania, kup Tefal Duetto A7040684. Jest to patelnia, która pozwala na smażenie na minimalnej ilość oleju, więc potrawy nie będą nim ociekać. Specjalna powłoka sprawia, że jedzenie nie przywiera do dna ani ścianek, a w rezultacie można łatwo je oczyścić. 

Patelnia Tefal Duetto ma wiele ciekawych udogodnień, które ułatwiają smażenie. Jednym z nich jest obecność dna indukcyjnego, które sprawia, że można korzystać z akcesorium na kuchenkach indukcyjnych, a poza tym podczas smażenia jedzenie nagrzewa się równomiernie. Dodatkowo sprzęt jest odporny na odkształcenia. Na uwagę zasługuje też dobrze wyprofilowana rączka, dzięki której można łatwo przenosić patelnię. 

Naczynie nagrzewa się bardzo szybko, więc już po krótkim czasie będziesz mógł na nim położyć składniki do smażenia. Z kolei uchwyt nie nagrzewa się wcale, więc dotknięcie go nie jest niebezpieczne. Patelnia jest lekka, dlatego przenoszenie jej czy podnoszenie nie jest kłopotliwe. 

 

 

 

 

Patelnia Tefal Ingenio

 

4. Tefal Zestaw Patelni Ingenio Authentic L6719112

 

Polecamy Tefal Ingenio Autthentics L6719112, czyli produkt, dzięki któremu będziesz mógł przygotować bardzo smaczne potrawy. Jest to właściwie zestaw, w którym znajduje się patelnia Tefal Ingenio o średnicy 22 cm oraz o średnicy 26 cm. Dzięki dwóm akcesoriom kuchennym tego typu, będziesz mógł sprawniej przygotować obiad. 

Opinie o patelniach Tefal są zazwyczaj pozytywne, szczególnie dlatego, że mają one specjalną warstwę, za sprawą której jedzenie nie przywiera podczas smażenia. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę, a jest nią łatwiejsze czyszczenie naczyń. Warto również wiedzieć, że patelnie można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny. 

Użytkownicy szczególnie doceniają mocne dno indukcyjne, które sprawia, że ciepło rozchodzi się równomiernie po całym smażonym jedzeniu. Na środku patelni znajduje się Thermo Spot, który pokazuje, kiedy można zacząć układać na niej składniki. Dla konsumentów ważne jest też to, że w materiale wykonania produktu nie ma niebezpiecznego kadmu ani ołowiu. Przygotowywane jedzenie nie zawiera więc groźnych dla zdrowia substancji. 

 

 

 

 

Patelnia Tefal zestaw

 

5. Tefal komplet naczyń Ingenio L2319552 

 

Jeśli nie wystarcza Ci jedna patelnia Tefal, zestaw może okazać się dobrym wyborem. Koniecznie zainteresuj się Tefal Ingenio L2319552. Komplet ten zawiera aż 6 naczyń, a każde z nich ma inną średnicę oraz głębokość. Posiadając taki zestaw możesz bardzo łatwo przygotować różne dania. Znajduje się w nim jedna rączka, którą można podpinać do modelu, który akurat używasz. 

Test patelni Tefal wykazuje, że wszystkie elementy zestawu są solidnie wykonane i bazują na normach europejskich. Oznacza to, że nie ma w nich kadmu ani ołowiu, które są groźne dla zdrowia. W komplecie znajduje się: rondel, patelnia typu wok, patelnia o średnicy 24 cm i 28 cm oraz jedna pokrywka. 

Każda patelnia w zestawie ma punkt Thermo Spot, który pokazuje, kiedy można wkładać składniki do smażenia. Dobrej jakości powłoki nieprzywierające sprawiają, że nie trzeba używać zbyt dużo oleju do smażenia, a w rezultacie jedzenie jest bardzo zdrowe. Zestaw można wykorzystać na kuchenkach ceramicznych, elektrycznych i gazowych. 

 

 

 

 

Patelnia Tefal Talent Pro

 

6. Patelnia grillowa 26cm Tefal Talent Pro C6214052 

 

Tefal Talent Pro C6214052 to dobra patelnia Tefal, której można używać na każdej kuchence, nawet indukcyjnej. Model ma kształt kwadratu, a w środku jest holograficzny efekt 3D, który bardzo dobrze prezentuje się w każdej kuchni. Na uwagę zasługuje dobrze wyprofilowana rączka, dzięki której można bezpiecznie przenosić naczynie wraz z jedzeniem w środku.

Ta patelnia Tefal Talent Pro ma wskaźnik Thermo Spot, który zmienia kolor pod wpływem temperatury i pokazuje, kiedy jest ona wystarczająco gorąca, aby można było na niej smażyć. Najbardziej chwalonym elementem modelu jest grube dno indukcyjne. Jego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła na całej powierzchni, chroni ono także produkt przed odkształceniami.  

Powłoka nieprzywierająca najnowszej generacji sprawia, że podczas smażenia nie trzeba używać dużo tłuszczu, potrawy są więc zdrowe. Jest to powłoka tytanowa, która jest odporna na powstawanie nieestetycznych zarysowań. Model ma dość wysokie brzegi, więc nie musisz się obawiać, że smażone jedzenie może wypaść. Średnica patelni wynosi 26 cm. 

 

 

 

 

Patelnia Tefal 24 cm

 

7. Patelnia Tefal C6940402 Chef 24 cm 

 

Jedną z częściej wybieranych patelni jest Tefal Chef C6940402, a jest ona popularna głównie ze względu na swoje solidne wykonanie. Podwójna powłoka Titanium Pro sprawia, że nawet dłuższe smażenie nie spowoduje, że składniki zaczną przywierać. W rezultacie po smażeniu na naczyniu nie ma kawałków jedzenia, można więc je łatwo oczyścić. 

Ta patelnia Tefal o średnicy 24 cm ma bardzo wysokie boki, za sprawą których nie musisz martwić się o rozpryskujący się w kuchni olej. Najbardziej chwalonym elementem patelni jest wskaźnik Thermo Spot. Kiedy temperatura jest idealna do smażenia, jego kolor staje się intensywny, więc od razu go zauważysz. 

Wielu gotującym podoba się to, że patelnię można używać na każdej kuchence, nawet indukcyjnej. Zaletą modelu jest również to, że jest on lekki, a poza tym jego uchwyt jest bardzo dobrze wyprofilowany. W rezultacie przenoszenie patelni jest łatwe, nawet kiedy w środku znajduje się jedzenie. Warto dodać, że łatwo się ją myje. 

 

 

 

 

Patelnia Tefal do naleśników

 

8. Patelnia Tefal do naleśników 25cm Tefal Extra B3011072 

 

Tefal Extra B3011072 to dobra i tania patelnia Tefal do naleśników, z której można bardzo łatwo korzystać. Jest ona lekka, więc podnoszenie jej ze smażonym ciastem w środku nie jest trudne. Naczynie jest płaskie i doskonale przystosowane do przygotowywania naleśników. Jego średnica wynosi 25 cm. Patelnię można używać na kuchence gazowej. 

Solidne wykonanie produktu jest bardzo często wspominane przez konsumentów. Powłoka nieprzywierająca nie zawiera kadmu, ołowiu ani innego związku zagrażającego zdrowiu człowieka. Nie musisz się tym martwić nawet podczas smażenia w bardzo wysokich temperaturach. Utrzymanie naczynia w czystości nie jest skomplikowane, wystarczy je umieścić w zmywarce. 

Ta patelnia Tefal do naleśników ma specjalne krawędzie, które umożliwiają nalewanie ciasta oraz późniejsze wykładanie naleśników na talerz. Naczynie ma specjalną powłokę o nazwie Powerglide, która jest bardzo gładka. Ciasto nie przywiera, a na patelni nie pojawiają się żadne rysy. Jedzenie przygotowane z pomocą tego modelu jest zdrowe, a samo smażenie nie zajmuje dużo czasu. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką patelnię Tefal kupić?

 

Konsumenci chcący kupić patelnię zastanawiają się, jaka jest najlepsza patelnia Tefal? Poszukując dobrego modelu powinniśmy zwrócić uwagę na jego wielkość, przeznaczenie, sposób czyszczenia, czy też na powłoki, którymi został zabezpieczony. Wszystko, co powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego naczynia staraliśmy się zawrzeć w poradniku. Po jego przeczytaniu nie powinieneś mieć wątpliwości, jaki produkt jest najbardziej odpowiedni.

 

Dlaczego warto wybrać patelnię Tefal?

Godnym polecenia produktem są patelnie marki Tefal. Cieszą się one popularnością w wielu krajach na całym świecie. Oferowane przez wspomnianego producenta modele wyróżniają się solidnością wykonania. Użytkownicy twierdzą, że dzięki dobrze wyprofilowanym uchwytom są one bardzo komfortowe w użytkowaniu. Patelnie Tefal znajdują zastosowanie nie tylko w domach, ale także w lokalach gastronomicznych.

 

Rodzaje patelni

Jeszcze nie tak dawno dostępne na rynku patelnie występowały w jednym wariancie i były wykorzystywane praktycznie do wszystkiego. Obecnie do wyboru mamy wiele różnych modeli. Są to:

* patelnie uniwersalne – to klasyczne modele ze spłaszczonym dnem oraz niskimi brzegami. Nadają się one do przyrządzenia wielu potraw. Jest to najtańszy rodzaj patelni; 

* patelnie głębokie – wyglądem zbliżone są do tych uniwersalnych, jednak istotną różnicą jest to, że mają wyższe ścianki. Swoje zastosowanie znajdują one w przypadku duszenia potraw lub smażenia dużej ilości produktów. Dostępne są w różnych rozmiarach;

* patelnie grillowe – modele te pokryte są specjalnymi rowkami lub kratą, dzięki czemu do smażonych składników od dołu dociera powietrze. Przyrządza się na nich zwykle mięso oraz ryby. Przygotowane potrawy smakiem oraz zapachem przypominają te, które pieczemy na grillu;

* patelnie do specjalnych zastosowań – to patelnie, które zostały przystosowane tylko do przyrządzenia jednej, konkretnej potrawy. Są to np. patelnie do jajek, ryb, naleśników, klusek, omletów itd.

 

Materiał wykonania

Najlepsza patelnia Tefal jest wykonana z solidnego materiału. Wpływa on na jej praktyczność, czas nagrzania, a także wygodę przyrządzania potraw. Wyróżniamy patelnie:

* aluminiowe – są lekkie oraz odporne na uszkodzenia. Modele te równomiernie się nagrzewają, jednak szybko tracą ciepło. Niektóre z nich mogą być używane na kuchenkach indukcyjnych;

* stalowe – wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, w efekcie czego charakteryzują się dużą trwałością. Patelnie te odporne są na zarysowania. Jednak ich wadą jest stosunkowo długi czas rozgrzewania się;

* żeliwne – cechują się trwałością oraz możliwością długotrwałego utrzymania ciepła potrawy. Porowata powierzchnia sprawia, że są one trudniejsze w utrzymaniu w czystości. Na modelu żeliwnym będziemy mogli smażyć praktycznie wszystko;

* tytanowe – to modele szczególnie doceniane przez użytkowników. Są one bardzo wytrzymałe, odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne;

* miedziane – to najrzadziej spotykane modele, gdyż są przeznaczone dla profesjonalistów pracujących w dobrych restauracjach. Cechują się szybkością nagrzewania oraz długim czasem utrzymania ciepła.

 

Powłoka 

Na jakość produktu ma także wpływ powłoka. Jest ich kilka rodzajów:

* powłoka teflonowa – jest najpopularniejszą powłoką stosowaną obecnie w patelniach. Możliwe jest smażenie na niej potraw bez użycia tłuszczu (jedzenie nie przywiera do powierzchni). Podczas mieszania dania zalecane jest stosowanie drewnianych sztućców. W innym przypadku istnieje możliwość zarysowania patelni;

* powłoka ceramiczna – jej główną zaletą jest równomierne nagrzewanie się. Powłoka ta jest nietoksyczna, nie wchodzi w reakcję z jedzeniem. Pokryta nią patelnia jest odporna na uszkodzenia oraz działanie wysokiej temperatury sięgającej do 450 st Celsjusza. Jej powierzchnia jest gładka. Umożliwia to smażenie przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu;

* powłoka tytanowa – jest ona wytrzymała, a także odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Pokryte nią modele są najdroższe wśród wszystkich dostępnych na rynku;

* powłoka marmurowa – to najtrwalszy rodzaj powłoki stosowany w patelniach. Cechuje się odpornością na zarysowania oraz odkształcenia, zapobiega także przywieraniu potrawy. Taka patelnia umożliwia smażenie przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu. Jej wadą jest duży ciężar.

 

Pokrywa i uchwyty

Zastanawiasz się, jaką patelnię Tefal wybrać? Dobra będzie ta, do której dołączona jest pokrywka. Dobrze dopasowana do patelni sprawi, że skraplająca się woda oraz krople tłuszczu spłyną do jej wnętrza. W ten sposób będziemy mogli zapobiec zabrudzeniu kuchenki. Pokrywy zapewniają również lepszą cyrkulację powietrza w trakcie gotowania. Na ich powierzchni powinna znajdować się szczelina, przez którą może ulatniać się para wodna.

Dbając o własne bezpieczeństwo oraz komfort warto zaopatrzyć się w patelnię z solidnym uchwytem. Powinien mieć on taki kształt, aby możliwe było stabilne utrzymanie naczynia w ręce. Uchwyty wykonywane są z tworzyw sztucznych, stali, plastiku oraz silikonu. Wybierając model z silikonową rączką możemy być pewni, że nie poparzymy się, bo zawsze pozostaje chłodna. Materiał ten jest też antypoślizgowy, co gwarantuje mocne utrzymanie produktu w ręku.

Wielkość

Podczas wyboru odpowiedniego modelu istotny jest także jego rozmiar. Powinien być on dopasowany do własnych potrzeb, a także ilości domowników, dla których przygotowywany jest posiłek. Małe patelnie mają średnice poniżej 20 cm, a większe od 24 cm do 28 cm. Warto zakupić np. zestaw. Wtedy mamy do wyboru modele o różnych wymiarach.

 

Sposoby czyszczenia

Każdą patelnię, niezależnie od materiału wykonania można myć ręcznie przy użyciu wody oraz płynu do naczyń. Zalecane jest to w przypadku patelni żeliwnych oraz tych, które pokryte są powłokami nieprzywierającymi. Pozostałe patelnie, czyli m.in. te, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej lub tytanowe, można myć w zmywarce.

 

Patelnie Tefal w dobrych cenach

Patelnie dostępne są w różnych cenach. Zależy to m.in. od marki, średnicy oraz materiału wykonania. Najtańsze naczynia można zakupić za ok. 30 zł. Szukając bardziej profesjonalnego produktu możemy zaopatrzyć się np. w patelnię grillową. Jej cena mieści się w przedziale od 100 zł do 200 zł. Jeżeli zdecydowalibyśmy się na zakup zestawu, musimy przygotować się na wydatek od 200 zł do nawet 400 zł. Ceny zależą głównie od materiału wykonania patelni oraz zastosowanych powłok. 

 

 

FAQ

 

 P1: Jak czyścić patelnię Tefal?

Aby patelnia Tefal mogła posłużyć Ci jak najdłużej należy się nią odpowiednio zająć. Najważniejszym punktem jest jej czyszczenie. Istnieje kilka zasad, których musisz przestrzegać, jeśli nie chcesz jej zniszczyć. Jedną z najważniejszych z nich jest to, aby podczas czyszczenia nigdy nie zalewać ciepłej patelni zimną wodą. Odczekaj chwilkę aż ostygnie i dopiero potem zaczynaj czyszczenie. Nie należy również używać ostrych środków do czyszczenia, chyba że są przeznaczone do naczyń tego typu. Zazwyczaj wystarczy zalać patelnię wodą i ją tak pozostawić. Po pewnym czasie można usunąć resztki jedzenia korzystając z miękkiej gąbeczki.

P2: Gdzie kupić patelnie Tefal?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem patelni Tefal, to z pewnością chciałbyś wiedzieć, gdzie taką możesz znaleźć. Masz kilka możliwości zakupu sprzętu tego typu, a jedną z najwygodniejszych jest zrobienie tego za pośrednictwem Internetu. Na naszej stronie znajdziesz nie tylko wyróżnione produkty, ale również opinie na temat każdego z nich. Opinie innych konsumentów są bezcenne, więc z nich skorzystaj. Kupowanie w Internecie jest bardzo wygodne, ponieważ nie musisz nawet opuszczać swojego pokoju, aby to zrobić. Niektórzy jednak preferują klasyczny sposób robienia zakupów, który pozwala im dotknąć i samemu ocenić towar. Patelnie Tefal znajdziesz w supermarketach oraz w sklepach z akcesoriami kuchennymi.

 

P3: Kiedy patelnia Tefal jest nagrzana?

Włożenie składników na patelnię w odpowiednim momencie jest bardzo ważnym punktem gotowania. Jeśli włożysz je zbyt szybko, potrawa może się nie udać. Patelnie Tefal  wyposażone w bardzo użyteczny element, który powiadamia użytkowników o momencie nagrzania patelni. Na większości z nich znajduje się czerwony punkt, jest on umieszczony dokładnie na środku. Kiedy patelnia jest już nagrzana, czerwony punkt staje się bardziej wyrazisty. To właśnie w tym momencie olej jest najbardziej rozgrzany, więc możesz kłaść na patelnię jedzenie.

 

P4: Jak dbać o patelnie Tefal?

Patelnie Tefal są dość delikatnymi naczyniami, trzeba więc o nie szczególnie zadbać. Najważniejszy jest olej, to on konserwuje emalię. Po czyszczeniu przesmaruj powłokę teflonową olejem. Wystarczy bardzo cieniutką warstwę nałożyć papierem. Warto ponownie posmarować patelnię olejem bezpośrednio przed smażeniem. Pamiętaj również o tym, aby nie używać stalowych sztućców na patelni, ponieważ bardzo szybko zedrą emalię. Najlepiej korzystać z drewnianych sztućców lub takich, które zostały wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego. Pod żadnym pozorem nie wlewaj zimnej wody na gorącą patelnię, to ją bardzo niszczy. Zawsze odczekaj chwilkę, aż ostygnie.

P5: Dlaczego niektóre patelnie Tefal nie działają na kuchence indukcyjnej?

Wiele osób twierdzi, że patelnie Tefal można używać na każdej kuchence. Oczywiście jest to prawdą, o ile model jest uniwersalny, a musisz wiedzieć, że o ile każdy nadaje się na kuchenkę gazową czy elektryczną, o tyle na indukcję potrzebny jest odpowiedni spód. Większość patelni jest wyposażona w specjalny spód ferromagnetyczny, który pozwala na postawienie naczynia na indukcji. Jeżeli jednak patelnia takiego spodu nie ma, to pod żadnym pozorem nie można z niej korzystać na kuchence indukcyjnej. Na opakowaniu produktu znajdziesz stosowne oznaczenie.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Sławomir

May 23, 2021 at 3:28 pm

Jeżeli ktoś chce kupić patelnię która badzie długo służyła to nie polecam tefala. Miałem kilka patelni tefala i jeszcze gwarancja nie upłynęła a już powłoka teflonowa nie spełniała swojej roli, tzn potrawy na patelni przypalały się. Oczywiście w każdym przypadku Firma reklamacji nie uznała a winą zawsze obarczyla użytkownika. Sprzedawca zawsze obiecuje “złote góry” a w przypadku reklamacji Tefal sprowadza nas na ziemię.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

May 28, 2021 at 3:27 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre