Piece piekarnicze ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.07.24

 

Marzy Ci się pojemny i funkcjonalny piec piekarniczy? W takim razie zajrzyj do przygotowanego przez nas artykułu, który z pewnością ułatwi Ci znalezienie właściwego urządzenia. W pierwszej części umieściliśmy poradnik podpowiadający, jakie są najbardziej istotne cechy tego typu produktów. Druga część to ranking najlepszych pieców piekarniczych, cieszących się obecnie dużą popularnością wśród konsumentów. Przedstawione w zestawieniu modele są solidne i łatwe w obsłudze. Pierwsze miejsce zajmuje Bartscher AT400 – sprzęt ze stali nierdzewnej, który został wyposażony w dwa wentylatory. Urządzenie ma drzwi z podwójną szybą oraz timer ułatwiający kontrolowanie czasu pieczenia. Zaletą pieca jest szeroki zakres regulacji temperatury. Drugie miejsce należy do modelu Trays 9 Glass 224595, który jest przeznaczony do wypiekania ciast, pieczywa i pizzy. Produkt wykazuje odporność na korozję i uszkodzenia, a dodatkowo nie pobiera dużo prądu. Wpływa na to zastosowanie izolacji z wełny mineralnej. Jeśli obie propozycje mimo wszystko nie spodobały Ci się, sprawdź opisy pozostałych pieców piekarniczych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materiał wykonania produktu to stal nierdzewna. Z tego względu piec jest odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, urządzenie ma kompaktowe wymiary i pozwala na regulację temperatury w zakresie od 0 st. C do 300 st. C.

Wady

Wadą sprzętu jest to, że nie sprawdza się zbyt dobrze w lokalu gastronomicznym o dużym natężeniu klientów. W komorze zmieszczą się jedynie 4 blachy do pieczenia, a to utrudnia przygotowanie dużej ilości wypieków jednocześnie.

Podsumowanie

Model jest przeznaczony do użytku w małej cukierni czy piekarni. Drzwi z podwójną szybą skutecznie zapobiegają przedostawaniu się ciepła z komory na zewnątrz, a to zmniejsza zużycie energii. Piec bardzo łatwo się myje.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie służy do wypieku ciast, pieczywa i pizzy. Sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Solidna i wytrzymała obudowa ze stali nierdzewnej sprawia, że produkt elegancko się prezentuje, a do tego jest odporny na zarysowania oraz inne uszkodzenia.

Wady

Piec jest funkcjonalny i łatwy w obsłudze, ale niektórym konsumentom przeszkadza to, że do produktu nie dołączono blach do pieczenia. Z tego względu musimy dokupić je osobno, a to generuje dodatkowe koszty.

Podsumowanie

Sprzęt został wyposażony w grzałki o dużej mocy, w efekcie czego szybko się nagrzewa. Produkt ma drzwi z dużym przeszkleniem i oświetlenie wewnętrzne, a to pozwala na obserwowanie oraz kontrolowanie procesu pieczenia.

Rozważ też

Zalety

Przez doświadczonych piekarzy sprzęt uznawany jest za energooszczędny. Urządzenie szybko nagrzewa się do określonej temperatury. W komorze zmieszczą się 4 blachy do pieczenia o standardowych wymiarach.

Wady

Za wadę produktu konsumenci uznają głośną pracę wentylatora. Wspomniany element generuje stosunkowo duży hałas również przy ustawieniu najniższej prędkości pracy. Według wielu osób obniża to komfort użytkowania.

Podsumowanie

Urządzenie jest odporne na rdzę, a ze względu na zaokrąglone narożniki komory wewnętrznej, utrzymanie go w czystości nie jest kłopotliwe. Piec ma wentylowane drzwi z podwójną, otwieraną szybą oraz regulowane nóżki.

 

 

Najlepsze piece piekarnicze w 2024 roku

 

Nasz ranking pieców piekarniczych podpowie Ci, które wśród dostępnych w sklepach produktów są obecnie chętnie wybierane przez konsumentów. W zestawieniu znajdziesz funkcjonalne i wytrzymałe modele. Wierzymy, że nasze propozycje przypadną Ci do gustu i ułatwią zakup.

 

Nasze zalecenia

 

Bartscher AT400

 

Bartscher AT400 to piec piekarniczy, który został wykonany ze stali nierdzewnej, dlatego nawet po dłuższym czasie użytkowania nie pojawia się na nim korozja. Model ten wyposażono w dwa wentylatory i silnik z rewersem. W zestawie otrzymujemy 4 blachy do pieczenia.

Dokładne wymiary pieca to: 83,5 cm x 80 cm x 57 cm. Urządzenie ma oświetlenie wewnętrzne, a także drzwi z podwójną szybą. Możliwość regulacji temperatury w zakresie od 0 st. C do 300 st. C powoduje, że wypieki wychodzą idealnie – na zewnątrz są chrupiące, a w środku miękkie. W komorze zmieszczą się 4 blachy o wymiarach: 60 cm x 40 cm.

Konsumenci uważają, że to praktyczny i łatwy w obsłudze piec, który znacząco ułatwia pracę w piekarni lub cukierni. Produkt ma kompaktowe wymiary, dlatego nie zajmuje zbyt dużo miejsca, ale mimo to jest pojemny. Ze względu na wbudowany timer uruchamiający się po określonym przez nas czasie, z pewnością unikniemy przypieczenia bułek czy rogalików.

 

 

 

 

Trays 9 Glass 224595

 

Produkt Trays 9 Glass 224595 jest przeznaczony do wypiekania pizzy, pieczywa oraz ciast. Sprzęt nadaje się więc nie tylko do restauracji, ale również do piekarni i cukierni. Urządzenie ma drzwi z dużym przeszkleniem, w efekcie czego możemy na bieżąco kontrolować proces pieczenia. Wymiary wewnętrzne pieca to: 123 cm x 108 cm x 17,5 cm.

Sprzęt ma pojemną komorę, dlatego możemy przygotowywać wypieki na standardowych blachach (o wymiarach: 40 cm x 60 cm), bez konieczności przekładania do mniejszych form. Obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej, co powoduje, że ten dobry i tani piec piekarniczy nie jest podatny na korozję ani uszkodzenia.

Na podstawie opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, że opisany wyżej model cieszy się dużą popularnością. Wynika to m.in. z łatwej obsługi oraz funkcjonalności. Produkt daje możliwość regulacji temperatury w zakresie od 50 st. C do 500 st. C. Izolacja z wełny mineralnej zapobiega przedostawaniu się ciepła z komory na zewnątrz. Wpływa to na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez sprzęt.

 

 

 

 

Redfox MDR 42

 

Piec piekarniczy Redfox MDR 42 pomieści 4 blachy do pieczenia o wymiarach: 60 cm x 40 cm. Odległość między półkami wynosi 7,4 cm, a wymiary komory wewnętrznej to: 64,5 cm x 34,5 cm x 45 cm. Urządzenie wyposażono w nierdzewne grzałki zapewniające dużą wydajność.

Prezentowany sprzęt ma wentylowane drzwi z podwójną, otwieraną szybą. Wewnętrzne oświetlenie pozwala na obserwowanie procesu pieczenia, a 3 prędkości pracy wentylatora umożliwiają dostosowanie działania pieca do swoich preferencji. Moc modelu Redfox MDR 42 wynosi 6300 W.

Urządzenie jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, na co wpływa przede wszystkim materiał wykonania – stal nierdzewna. Konsumenci docenili piec m.in. za energooszczędność – jest to ocena doświadczonych piekarzy.

 

 

 

 

Redfox MDR-321

 

Chcielibyśmy zaprezentować piec Redfox MDR-321, który pomieści 3 pojemniki GN 1/1 (o wymiarach: 53 cm x 32,5 cm). Całkowita moc urządzenia wynosi 3300 W. Przedstawiony model umożliwia regulację temperatury w zakresie od 50 st. C do 280 st. C. Komora jest ogrzewana za pomocą wydajnych i odpornych na rdzę grzałek.

Z uwagi na to, że produkt wyposażono w kilka udogodnień (m.in. wewnętrzne oświetlenie oraz 99 programów pieczenia), użytkowanie go jest wyjątkowo komfortowe. Co ważne, sprzęt ma wentylowane drzwi z podwójną, otwieraną szybą. Tego typu rozwiązanie sprawia, że urządzenie łatwo się myje.

Jak twierdzą konsumenci, najważniejsze zalety modelu Redfox MDR-321 to pojemność oraz równomierne wypiekanie ciast, bułek i innego rodzaju pieczywa. Jest to możliwe dzięki możliwości regulacji prędkości oraz kierunku obrotów wentylatora. Warto dodać, że sprzęt został wykonany ze stali nierdzewnej i elegancko się prezentuje.

 

 

 

 

Moretti 80 cm x 125 cm x 18 cm

 

Moretti 80 cm x 125 cm x 18 cm to 2-komorowy piec, w którym zmieści się maksymalnie 8 standardowych blach do pieczenia. Możemy również wypiekać jednocześnie 18 placków o średnicy do 30 cm. Urządzenie ma płynny zakres regulacji temperatury do 450 st. C. Sterowanie elektroniczne wpływa na łatwą obsługę sprzętu i szybkie ustawienie optymalnych parametrów pieczenia.

To, co wyróżnia model marki Moretti, to wbudowany okap. W podstawie produktu znajdują się kółka, które umożliwiają łatwy transport urządzenia, jeśli pojawi się taka konieczność. Piec jest przeznaczony do wypiekania pizzy, a także ciast, bułek i chleba. Moc sprzętu wynosi 22 000 W, a wymiary komór to: 80 cm x 125 cm x 18 cm.

Opublikowane przez konsumentów opinie o piecach piekarniczych wspomnianego producenta są dowodem na to, że dostępne w ofercie Moretti urządzenia są wydajne i niezwykle praktyczne. Opisany wyżej model jest chwalony przede wszystkim za możliwość przygotowania dużej ilości wypieków jednocześnie.

 

 

 

 

Jaki piec piekarniczy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Piece piekarnicze to urządzenia pozwalające na przygotowanie chrupiących i aromatycznych bułek, chleba, a często także ciast i pizzy. Zakup właściwego sprzętu znacząco ułatwia pracę w piekarni, cukierni czy restauracji. Jak wśród dostępnych na rynku modeli znaleźć właściwy produkt? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w pierwszej części umieszczonego na tej stronie artykułu. Za sprawą poradnika dowiesz się, jaki piec piekarniczy wybrać i czym należy się kierować, robiąc zakupy.

Wymiary i pojemność

Kupując piec piekarniczy, musimy się zastanowić, czy potrzebny jest nam duży i bardzo pojemny model. W niewielkim lokalu gastronomicznym zwykle lepiej sprawdzają się mniejsze urządzenia, mieszczące maksymalnie 4 blachy do pieczenia (o standardowych wymiarach: 40 cm x 60 cm). Takie produkty zajmują mało miejsca i nie pobierają zbyt dużo prądu. W sklepach znajdziemy również rozbudowane piece z kilkoma komorami, w których zmieści się nawet do 8 lub 10 blach (ewentualnie kilkanaście lub kilkadziesiąt bułek czy placków na pizzę). Tak duże urządzenia są polecane do miejsc o dużym natężeniu klientów, gdzie trzeba na bieżąco przygotowywać dużą ilość wypieków.

 

Moc – jaki piec piekarniczy jest najlepszy?

Piece piekarnicze znacząco różnią się nie tylko pojemnością, ale i mocą. Wartość wspomnianego parametru zależy od kilku czynników, przede wszystkim wielkości urządzenia i zastosowanych technologii. Niewielkie modele z jedną komorą przeciętnie mają moc od 2000 W do ok. 7000 W, a większe i bardziej profesjonalne sprzęty – nawet powyżej 30 000 W.

 

Materiał wykonania

Wiele osób uważa, że najlepszy piec piekarniczy wyróżnia się efektywnym działaniem, a dodatkowo również wytrzymałością. O tym, czy urządzenie nie zniszczy się zbyt szybko w wyniku częstej eksploatacji, decyduje głównie materiał wykonania. Ponieważ stosowane w piekarniach i cukierniach piece mają kontakt z żywnością, muszą być odporne na korozję. Z tego względu sprzęty piekarnicze produkuje się z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej, która wykazuje odporność także na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając właściwy pod względem materiału wykonania produkt, nie musimy się martwić, że po krótkim czasie użytkowania pojawią się na nim pęknięcia i rysy (to nie tylko obniża estetykę urządzenia, ale też utrudnia dokładne mycie).

 

Grzałki

W piecach piekarniczych stosuje się grzałki dolne i górne. Tak zbudowane urządzenie pozwala na pieczenie bułek i lekkich ciast, jak również dużych i grubych placków czy bochenków chleba. Grzałki wykonuje się z materiału wykazującego odporność na rdzę, co pozytywnie wpływa na ich żywotność i zapewnia niezawodne działanie przez długi czas.

 

Wentylator

Wentylator to jeden z podstawowych elementów budowy pieców i piekarników. Jego rolą jest rozprowadzanie gorącego powietrza w komorze. Nowoczesne urządzenia pozwalają na regulację prędkości wentylatora, a często także zmianę kierunku obrotów. To powoduje, że wypieki są chrupiące i lekko przyrumienione, a jednocześnie aromatyczne i miękkie w środku.

 

Regulacja temperatury

Piec powinien umożliwiać swobodną regulację temperatury grzania, abyśmy mogli dostosować jej wartość do rodzaju wypieków. To, jaka będzie górna granica zakresu grzania, zależy od mocy sprzętu i często także pojemności. W przypadku pieców piekarniczych zwykle mamy możliwość regulacji temperatury od 0 st. C (lub 50 st. C) do ok. 200 st. C, maksymalnie 300 st. C. Może się zdarzyć, że zakres regulacji będzie większy, w efekcie czego możemy rozgrzać piec nawet do ok. 500 st. C.

 

Oświetlenie

Jeśli chcemy na bieżąco kontrolować proces pieczenia ciast, pizzy lub pieczywa, sprawdźmy, czy wybrane urządzenie zostało wyposażone w wewnętrzne oświetlenie. Umieszczone w komorze żarówki powinny dawać jasne światło. Wówczas na pewno szybko zareagujemy, jeśli wypieki zaczną się za bardzo rumienić.

 

 

Drzwi

Piece piekarnicze mają zazwyczaj grube drzwi z podwójną szybą. Takie rozwiązanie sprawia, że ciepło nie przedostaje się z komory na zewnątrz, co mogłoby wpłynąć na obniżenie wydajności pgrzania i wydłużenie czasu pieczenia. Niektóre urządzenia uszczelnione są dodatkowo wełną mineralną. Wszystko po to, aby móc szybko rozgrzać piec do optymalnej temperatury i zmniejszyć pobór prądu niezbędnego do prawidłowego działania sprzętu.

 

Łatwe mycie

Biorąc pod uwagę to, że urządzenia piekarnicze powstają ze stali nierdzewnej, ich powierzchnia jest gładka i tym samym łatwa do utrzymania w czystości. Jeżeli chcemy mieć pewność, że mycie produktu nie sprawi nam trudności, wybierzmy model z zaokrąglonymi narożnikami w komorze wewnętrznej. Wówczas z pewnością szybko pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń zarówno z zewnątrz, jak i ze środka sprzętu. Dużym ułatwieniem jest też możliwość uchylenia szyby umieszczonej w drzwiach. Daje to nam łatwy dostęp do komory, bez konieczności całkowitego otwierania pieca.

 

Piece piekarnicze w dobrych cenach

To, ile zapłacimy za piec piekarniczy, zależy od kilku czynników, takich jak: marka, pojemność i funkcjonalność. Niewielkie urządzenia przeciętnie kosztują od 1000 zł do 3000 zł. Piece mające kilka komór lub jedną, ale bardziej rozbudowaną, są znacznie droższe. Ich cena może przekraczać kwotę 10 000 zł. Choć taki piec to duży wydatek, nie warto przesadnie na nim oszczędzać. Wybór sprzętu może zadecydować o tym, czy odniesiemy sukces w branży piekarniczej bądź cukierniczej.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ