Ranking 16 najlepszych piekarników do zabudowy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Piekarnik do zabudowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Chcesz kupić piekarnik do zabudowy do swojej kuchni, ale nie wiesz, na jaki sprzęt się zdecydować? Wiemy, że wybór urządzeń jest naprawdę duży i nierzadko sprawia to, że podjęcie decyzji zakupowej okazuje się trudne. Przejrzeliśmy wiele komentarzy i recenzji, które pozwoliły nam stwierdzić, że godnym polecenia piekarnikiem do zabudowy jest Electrolux EEB4231POX sprzedawany w zestawie z brytfanną, blachą emaliowaną i chromowanym rusztem. Urządzenie ma wentylator UltraFanPlus, który gwarantuje równomierne nagrzewanie i tym samym bardzo dobre efekty pieczenia. Kolejne miejsce w rankingu należy do piekarnika Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB. Ma on separator Dual Cook, który pozwala podzielić wnętrze na dwie komory.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Piekarnik do zabudowy ma 9 trybów pracy, więc łatwo dopasować jego ustawienia w zależności od rodzaju przygotowywanej potrawy. Szklane elementy na drzwiach można łatwo zdjąć i wyczyścić. Piekarnik jest też pokryty idealnie gładką emalią.

Wady

Nieliczne osoby przyznają, że blacha, której użyto do produkcji tego sprzętu, nie jest najlepszej jakości. Z uwagi na to, że jest cienka, istnieje ryzyko, że będzie się lekko odkształcać.

Podsumowanie

To urządzenie ma funkcję termoobiegu i opiekacza. Komora jest na tyle duża, że za jednym razem można przygotować większą potrawę i skorzystać z kilku blach. W zestawie znajduje się m.in. chromowany ruszt i blacha.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma dużą pojemność, więc można w nim przygotować danie dla większej liczby osób. Co więcej, istnieje możliwość podzielenia wnętrza piekarnika na dwie osobne komory i niezależnie regulowanie temperatury pracy urządzenia. Sprzęt ma funkcję czyszczenia parowego.

Wady

Piekarnik ma czarny kolor, więc znajdujące się na panelu sterowania ikony nie są dobrze widoczne w każdych warunkach. Model nie ma podświetlanych przycisków, co stanowi utrudnienie w jego obsłudze.

Podsumowanie

Mimo że sprzęt nie jest pozbawiony wad, ma zdecydowanie więcej zalet. Jest funkcjonalny i przydaje się do przygotowywania różnych potraw. 50 gotowych programów pieczenia ułatwia przygotowanie smacznego jedzenia.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma programator sensorowy TS z wyświetlaczem LED, dzięki czemu jego obsługa jest łatwiejsza. Drzwiczki się nie nagrzewają (chłodne fronty), co zmniejsza ryzyko poparzenia dłoni w trakcie wyjmowania potrawy.

Wady

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że wprowadzanie blach na prowadnice teleskopowe nie jest tak łatwe, jak można by tego oczekiwać. Można na tej podstawie stwierdzić, że prowadnice nie są najlepiej wykonane.

Podsumowanie

Piekarnik do zabudowy ma stosunkowo dużą pojemność, która wynosi dokładnie 65 l. Wnętrze sprzętu jest pokryte powłoką Easy Clean, która pozwala na szybkie i łatwe czyszczenie. Piekarnik równomiernie się nagrzewa, co zapewnia bardzo dobre efekty pieczenia.

 

 

16 najlepszych piekarników do zabudowy. Opinie w 2024 roku 

 

Przygotowaliśmy ranking piekarników do zabudowy, abyś mógł łatwo sprawdzić, które z dostępnych na rynku modeli cieszą się popularnością. Zestawienie powstało głównie na podstawie ocen innych użytkowników, co czyni je wiarygodnym. 

 

Piekarnik elektryczny do zabudowy

 

1. Piekarnik Electrolux EEB4231POX 

 

Prezentujemy piekarnik elektryczny do zabudowy Electrolux EEB4231POX o wymiarach: szerokość – 59,4 cm, wysokość – 59,4 cm i głębokość – 56,8 cm. Jego pojemność jest równa 72 l. Komora XXL umożliwia pieczenie na trzech poziomach jednocześnie, więc nie ma problemu z przygotowaniem większego posiłku za jednym razem. 

Piekarnik elektryczny do zabudowy Electrolux ma kilka trybów pracy, więc przydaje się podczas przygotowywania różnych dań. Urządzenie ma funkcję turbogrilla, która umożliwia szybkie przyrumienianie potraw bez ich wysuszenia. W sprzęcie zastosowano duży wentylator i specjalny obieg powietrza, co przekłada się na lepszą efektywność pracy. Piekarnik ma drabinki Easy Entry, dzięki którym wkładanie i wyjmowanie blach jest łatwe.

Warto zastanowić się nad inwestycją w ten sprzęt, bo w większości przypadków spełnia on oczekiwania użytkowników. Piekarnik ma wszystkie niezbędne funkcje i łatwo się z niego korzysta. Pomocny okazuje się minutnik i timer, a także wyświetlane na niewielkim ekranie informacje o pozostałym czasie pracy.

 

 

 

 

Piekarnik do zabudowy Samsung

 

2. Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB

 

Opinie o piekarnikach do zabudowy Samsung są bardzo dobre. Większość osób twierdzi, że jakość wykonania sprzętów tej marki jest zadowalająca. Podobnie jest w przypadku wybranego przez nas modelu Dual Cook Flex NV75N5641RB. Ma on pojemność aż 75 l, a dodatkowo można podzielić go na dwie komory, a w każdej z nich dowolnie regulować temperaturę pracy. 

Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania sprzętu. Jego wnętrze pokryto specjalną ceramiczną powłoką, która wykazuje odporność na uszkodzenia, a przy tym jest łatwa w czyszczeniu. Dodatkowo sprzęt ma funkcję czyszczenia parowego. Użytkownik ma do wyboru około 50 programów pracy stworzonych wspólnie z doświadczonymi szefami kuchni.

Rekomendowany przez nas piekarnik do zabudowy Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB jest ceniony za wysoką jakość wykonania i funkcjonalność. Użytkownikom bardzo podoba się funkcja dzielenia na dwie komory, która pozwala oszczędzić zarówno czas, jak i energię.

 

 

 

 

Piekarnik do zabudowy Amica

 

3. Piekarnik do Zabudowy Amica EB7541DB FINE 

 

Polecamy Twojej uwadze piekarnik do zabudowy Amica EB7541DB FINE o wymiarach: wysokość – 59,5 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 57 cm. Do jego zakupu zachęca to, że gwarantuje on równomierne pieczenie, co jest możliwe dzięki odpowiedniej dystrybucji ciepła i utrzymywaniu stabilnej temperatury wewnątrz komory. 

To stosunkowo duży piekarnik do zabudowy, bo jego pojemność wynosi 65 l. Sprzęt ma aż 10 przydatnych funkcji, a wśród nich m.in. opiekacz, który pozwala na przygotowywanie smacznych potraw jak z prawdziwego grilla. Warto wiedzieć, że do wykonania drzwiczek użyto wewnętrznej szyby refleksyjnej, co pozwoliło na zmniejszenie temperatury frontu o 15%. 

Konsumenci uważają, że Amica EB7541DB FINE to dobry i tani piekarnik do zabudowy, który warto mieć w swojej kuchni. W zestawie znajdują się 2 solidnie wykonane blachy, z których można korzystać jednocześnie. 

 

 

 

 

Piekarnik do zabudowy Bosch

 

4. Piekarnik Bosch HBG633NB1

 

W naszym rankingu musiał znaleźć się piekarnik do zabudowy Bosch HBG633NB1 o wymiarach: 59,5 cm x 59,4 cm x 54,8 cm. Wartość przyłącza elektrycznego wynosi 3,6 kW, a długość przewodu sieciowego jest równa 120 cm. Regulacja temperatury jest możliwa w szerokim zakresie, bo od 30 st. C. aż do 300 st. C.

Pojemność prezentowanego piekarnika do zabudowy wynosi 71 l, więc można w nim przygotować danie dla większej liczby osób. Sprzęt ma aż 10 funkcji grzania m.in.: Termoobieg 4D, grill z obiegiem powietrza, pizza i rozmrażanie. Funkcja Termoobieg 4D gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła na każdym poziomie. 

Użytkownicy na plus oceniają łatwość obsługi urządzenia. Piekarnik do zabudowy marki Bosch ma wyświetlacz TFT i pierścień sterujący, dzięki któremu wybór odpowiednich ustawień jest bardzo prosty. Pozytywnie oceniana jest też estetyka wykonania i wytrzymałość urządzenia.

 

 

 

 

Piekarnik gazowy do zabudowy

 

5. Piekarnik Gazowy Freggia OMHE66X 

 

Interesuje Cię wydajnie pracujący piekarnik gazowy do zabudowy? Jeśli tak, dobrą propozycją dla Ciebie będzie model Freggia OMHE66X. To sprzęt z drzwiczkami zrobionymi ze stali nierdzewnej i szkła, a dokładniej – 3 szyb. Jego pojemność wynosi 58 l, więc to stosunkowo mały piekarnik do zabudowy.

Użytkownik ma do wyboru 6 trybów pieczenia, więc może przygotować w piekarniku różne dania. Dodatkowo ma możliwość łatwego sprawdzania stanu pieczonej potrawy, a wszystko dzięki specjalnej termosondzie. Piekarnik jest wyposażony w wentylator, który gwarantuje równomiernie rozprowadzanie ciepła. Znajdujące się w środku drabinki boczne są tak zrobione, aby można było łatwo wyjmować i wkładać ruszt i blachę.

Zdaniem konsumentów Freggia OMHE66X to dobry piekarnik do zabudowy, z którego wygodnie się korzysta. Sprzęt jest dostosowany do pracy z różnymi rodzajami gazu, w zestawie znajdują się dodatkowe dysze do gazu propan-butan. Zaletą jest samoczyszczący się panel kataliczny.

 

 

 

 

Piekarnik z mikrofalą do zabudowy

 

6. Piekarnik Kompaktowy Bosch CMG633BB1

 

Osoby, które chcą kupić piekarnik z mikrofalą do zabudowy, powinny zapoznać się z opisem modelu Bosch CMG633BB1. Ma on 6 różnych trybów grzania, w tym termoobieg 4D, podgrzewanie i mikrofala. Jak wskazuje producent, termoobieg 4D to nowatorska technologia, która zapewnia równomiernie rozprowadzanie gorącego powietrza i efektywne pieczenie na różnych poziomach. 

Ten mini piekarnik do zabudowy ma szerokość równą 59,5 cm, a jego pojemność wynosi 45 l. Na froncie znajduje się kolorowy wyświetlacz TFT z przyciskami sensorowymi umożliwiającymi sprawną obsługę. Na uwagę zasługuje także AutoPilot, czyli aż 17 programów automatycznych ułatwiających gotowanie. W komplecie znajduje się ruszt kombinowany i uniwersalna brytfanka.

Kupując ten piekarnik do zabudowy z funkcją mikrofali, można być pewnym, że inwestuje się w efektywnie działający sprzęt. Urządzenie jest zrobione z dobrych gatunkowo materiałów, a do tego łatwe w czyszczeniu. Model ma m.in. zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci i wskaźnik zalegania ciepła.

 

 

 

 

Piekarnik do zabudowy Electrolux

 

7. Piekarnik Parowy Electrolux EOB8S31Z SteamBoost 

 

Piekarnik do zabudowy Electrolux EOB8S31Z SteamBoost to nowoczesny model parowy, który daje możliwość ustawiania intensywności pracy na jednym z trzech poziomów. Korzystając z tego urządzenia, można nie tylko przygotować tradycyjną zapiekankę ziemniaczaną, ale też upiec idealnie chrupiący i miękki w środku chleb czy przyrządzić mięso, rybę i warzywa na obiad.

Dokładne wymiary tego piekarnika do zabudowy to: Wysokość – 59,4 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 56,7 cm. Sprzęt ma sterowanie elektroniczno-dotykowe, na froncie znajdują się dobrze opisane przyciski. Jak podaje producent, czas przygotowania jedzenia w tym modelu jest nawet o 20% krótszy w porównaniu z innymi.

Osoby zainteresowane tego typu urządzeniami przeprowadziły test piekarników do zabudowy, który potwierdził, że opisywany model nadaje się zarówno dla miłośników gotowania, jak i tych, którzy robią to rzadko i zależy im przede wszystkim na szybkości. 

 

 

 

 

Piekarnik do zabudowy Beko

 

8. Piekarnik Elektryczny Beko BIE24301B

 

Wybrany do naszego rankingu piekarnik do zabudowy Beko BIE24301B ma wymiary: Szerokość – 59,4 cm, wysokość – 59,5 cm i głębokość – 56,7 cm. Jego pojemność wynosi 71 l, więc można w nim przygotować stosunkowo dużo jedzenia. Model ma czarny, szklany front. W zestawie znajdują się tacki do pieczenia, druciana i standardowa.

Piekarnik do zabudowy ma funkcję Booster, czyli szybkiego nagrzewania. Po jej aktywowaniu sprzęt wykorzystuje wszystkie dostępne źródła ciepła, aby osiągnąć odpowiednią temperaturę. Później automatycznie wraca do nastawionego trybu pieczenia. Sprzęt ma też funkcję grill i czyszczenia parowego.

Do zakupu tego piekarnika do zabudowy zachęca to, że ma on stosowne zabezpieczenia np. przed dziećmi, więc korzystanie z niego nie stanowi zagrożenia dla zdrowia naszego i naszej rodziny. Sprzęt wygląda elegancko, a wszystko za sprawą gładkiego, czarnego frontu.

 

 

 

 

Piekarnik do zabudowy Whirlpool

 

9. Piekarnik Whirlpool AKZM8480NB CUBE

 

Piekarnik do zabudowy Whirlpool AKZM8480NB CUBE jest dostępny w kolorze czarnym i srebrno-czarnym. Jego szerokość wynosi 59,5 cm, głębokość – 56,4 cm i wysokość – 59,5 cm. Klasa energetyczna urządzenia to A+ i jak podaje producent, piekarnik zużywa do 30% mniej energii w porównaniu z innymi.

Whirlpool AKZM8480NB CUBE to piekarnik i mikrofala do zabudowy z funkcją Ready2Cook, wykorzystującą system ogrzewania konwekcyjnego. W rezultacie sprzęt jest w stanie szybko osiągnąć właściwą temperaturę. Użytkownik ma możliwość skorzystania z 30 gotowych przepisów ułatwiających przygotowanie posiłków (automatycznie dobrane ustawienia). Model ma 5 poziomów pieczenia i pojemność równą 73 l. 

Piekarnik do zabudowy ma system SoftClosing zapewniający miękkie zamykanie drzwi, dzięki specjalnym zawiasom. To zdaniem użytkowników poprawia komfort podczas pieczenia. Konsumenci zwracają też uwagę na wysoką jakość wykonania piekarnika. 

 

 

 

10. Piekarnik Samsung Dual Cook BQ1VD6T131

 

1-samsung-dual-cook-bq1vd6t131Pierwsza propozycja to elektryczny piekarnik parowy Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 ze specjalną komorą na wodę, która umożliwia wygodne gotowanie na parze. W zestawie znajdziemy również specjalne naczynie o pojemności 12 litrów, które pozwala wykorzystać tę funkcję.

Technologia Real Steam Cooking pozwala na zdrowsze gotowanie, beztłuszczowe pieczenie, czy smażenie z ograniczeniem soli. Dodatkowym atutem jest Funkcja Steam Add (nawilżanie potraw podczas pieczenia), dzięki której skórka będzie jeszcze bardziej chrupiąca, potrawy złotobrązowe, a wszystko bardzo soczyste.

Urządzenie ma aż 65 programów automatycznych i 18 trybów pieczenia, dlatego też uznaliśmy je za najlepszy piekarnik do zabudowy. Potwierdzają to również pozytywne oceny użytkowników, którzy jednogłośnie stwierdzają, że jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych modeli, wyróżniający się ciekawym designem.

Dodatkowe atuty produktu to sterowanie elektroniczne i zakres temperatury pieczenia 40-250°C. Model ten ma również wygodny, podwójny, niebieski wyświetlacz LED oraz chowane pokrętła sterowania. Front został wykonany ze stali nierdzewnej. Oprócz kuchenki w zestawie znajdziemy tacę do pieczenia i ruszt. Urządzenie ma standardowe wymiary – 59,5 cm wysokości i 59,5 cm szerokości oraz 57, 2 cm głębokości, dzięki czemu zmieści się w każdej kuchni.

Elektryczny piekarnik parowy Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 ma pojemność aż 71 l. Regulacja temperatur jest możliwa w zakresie od 40 st. C do 250 st. C. Wymiary zewnętrzne prezentowanego modelu są następujące: wysokość – 59,5 cm, szerokość – 59,5 cm oraz głębokość – 57,2 cm.

 

Zalety

Komora wodna: Za sprawą komory wodnej umożliwiającej wygodne gotowanie na parze oraz naczynia, możemy przygotować pyszne, zdrowe dania bez dodatku tłuszczu i konieczności brudzenia wielu garnków.

Funkcja Steam Add: Oprócz opcji gotowania na parze model ten oferuje nam również możliwość nawilżania potraw podczas pieczenia. To dzięki niej skórka przygotowywanego przez nas dania będzie bardziej chrupiąca, a same dania nie stracą swojej wilgotności.

Programy pracy: Jeśli gotowanie bywa dla Ciebie problematyczne, bo nigdy nie wiesz, jak ustawić piekarnik, na pewno zainteresuje Cię to, że prezentowany sprzęt oferuje aż 65 programów automatycznych i 18 trybów pieczenia.

Sterowanie: Urządzenie ma sterowanie elektroniczne, co ułatwia jego obsługę. Poza tym sam system wyboru opcji jest stosunkowo prosty.

Wygląd: Konsumenci wybrali to urządzenie nie tylko ze względu na jego funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd, za sprawą którego piekarnik pięknie prezentuje się w każdej kuchni.

 

 

 

 

11. Piekarnik Amica Retro EBR7331AA

 

3-amica-retro-ebr7331aaKochasz ekonomiczne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić nawet do 20% energii? Jeśli tak, na pewno spodoba Ci się nasza trzecia propozycja – Amica Retro EBR7331AA. Jest to świetny sprzęt polskiego producenta, który sprawdzi się w każdej kuchni. Wymienne wkłady katalityczne to pierwsza zaleta tego modelu – pozwalają one utrzymać czystość ścianek piekarnika zatrzymując tłuszcz i brud.

Poza tym nie mogło zabraknąć wygodnych drabinek bocznych ze stali nierdzewnej, które ułatwiają wysuwanie blach i zapewniają ich stabilność.

Tutaj pojawia się ich niewątpliwa zaleta – łatwy demontaż i możliwość mycia w zmywarce. Jest to naprawdę dobry, łatwy w obsłudze piekarnik do zabudowy, który szybko osiąga pożądaną temperaturę. Jeśli twój piekarnik potrzebuje ponad 10 minut na osiągnięcie temperatury 150 st. C – pora zmienić go na model od Amici, który taką temperaturę osiąga w zaledwie 4 minuty.

Standardowe wymiary urządzenia – 59,5 cm wysokości, 59,5 cm szerokości: 59.5 i 57,5 cm głębokości, jak również sama pojemność – 66 l, pozwalają na montaż tego modelu w każdej kuchni. Zachętą do zmiany będą też bardzo pozytywne opinie o piernikach do zabudowy firmy Amica, najlepszego producenta AGD na polskim rynku.

Amica Retro EBR7331AA to urządzenie o pojemności 66 l. Prezentowany model ma następujące wymiary 59,5 cm x 59,5 cm x 57,5 cm. Produkt utrzymany jest w stylistyce retro. Jak zauważają konsumenci jest to bardzo dobry piekarnik do zabudowy do 1000 zł.

 

Zalety

Pielęgnacja: Wiele osób zauważa, że urządzenie jest łatwe w pielęgnacji. Zarówno jeśli chodzi o jego zewnętrzną, jak i wewnętrzną część. Model ten jest wyposażony we wkłady katalityczne, za sprawą których czyszczenie wnętrza urządzenia jest łatwiejsze.

Drabinki boczne: Drabinki boczne ze stali nierdzewnej ułatwiają wysuwanie blach i zapewniają stabilność w czasie pracy. Poza tym można je łatwo wyjąć i bez obaw myć w zmywarce.

Szybkie nagrzewanie: Wiele osób doceniło to, że prezentowany sprzęt bardzo szybko się nagrzewa. Potrzebuje on zaledwie 4 minuty, aby osiągnąć temperaturę 150 st. C.

Design: Konsumenci bardzo pozytywnie odnoszą się do designu produktu. Podkreślają, że sprzęt ten pasuje do prawie każdej kuchni.

 

Wady

Problem z ustawieniem odpowiedniej temperatury: Niestety oznaczenia temperatur na obudowie nie są najlepsze, przez co trudno jest ustawić taką, jaka jest w danym momencie potrzebna.

 

 

 

 

12. Piekarnik Bosch HBG634BB1 Serie 8

 

4-bosch-hbg634bb1Bosch HBG634BB1 to czwarta propozycja w naszym zestawieniu. Doskonały piekarnik do zabudowy z termoobiegiem 4D, który świetnie rozprowadza gorące powietrza na każdym poziomie urządzenia. Wygodnym rozwiązaniem jest system EcoClean Direct, czyli specjalne powłoki na ścianach piekarnika, doskonale absorbujące tłuszcz. Klasa efektywności energetycznej urządzenia to A+.

Ułatwianiem dla użytkownika jest wygodny wyświetlacz TFT – łatwy w obsłudze, co jest zasługą informacji tekstowej i specjalnych symboli. Nie można też zapomnieć o rozwiązaniu ColorGlass – czyli czarnym froncie, który stanowi świetną alternatywę dla stali szlachetnej.

Jest to dobry piekarnik o pojemności 71 l z 13 rodzajami grzania, w tym: termoobieg 4D, termoobieg Eco, funkcja pizza, pieczenie w niskiej temperaturze, rozmrażanie. Ma też szeroki zakres regulacji temperatury od 30 °C do 300 °C, a więc jeszcze lepiej przygotujemy w nim pizzę, która potrzebuje krótkiego pieczenia w wysokich temperaturach.

Chociaż urządzenie ma tyle zalet, jego wadą może okazać się dość wysoka cena. Nie zmienia to jednak zainteresowania modelem, który wśród użytkowników ma wiele pozytywnych opinii.

Bosch HBG634BB1 to sprzęt z termoobiegiem 4D. Prezentowane urządzenie jest w klasie energetycznej A+, dlatego uważane jest za energooszczędne. Model ten ma pojemność 71 l. Wymiary urządzenia są następujące: 59,5 cm x 59,5 cm x 57,5 cm.

 

Zalety

System EcoClean Direct: Urządzenie jest bardzo łatwe w pielęgnacji, a to za sprawą systemu EcoClean Direct. Są to specjalne powłoki na ścianach piekarnika doskonale absorbujące tłuszcz. W efekcie czyszczenie jest łatwiejsze.

Obsługa: Wyświetlacz TFT jest czytelny i jednocześnie bardzo łatwy w obsłudze. Wyświetla informacje tekstowe oraz obrazkowe. Użytkowanie tego sprzętu jest według wielu osób czystą przyjemnością.

Wygląd: ColorGlass, czyli czarny front pięknie się prezentuje w kuchni. Zdaniem konsumentów prezentowany sprzęt jest bardzo atrakcyjny.

Funkcje: Jest piekarnik wyposażony w takie funkcje, jak termoobieg 4D, termoobieg Eco, pieczenie w niskiej temperaturze, pieczenie pizzy i wiele innych. Praca z nim staje się zdecydowanie przyjemniejsza.

 

Wady

Panel sterowania: Jak zauważają osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu, czasem panel sterowania zacina się.

 

 

 

 

13. Piekarnik Elektryczny Beko BIM 24300WS

 

5-beko-bim-24300wsNa piątym miejscu znajduje się model Beko BIM 24300WS, ciekawa propozycja, na którą warto się zdecydować. Urządzenia ma funkcję pieczenia 3D aktywującą wszystkie elementy grzewcze. Dodatkowe wyposażenie, czyli termoobieg z grzałką kołową sprawia, że ciepłe powietrze bardzo równomiernie rozprowadzane w całym piekarniku.

Nie zabrakło też funkcji grill oraz rozmrażanie, dzięki którym model ten jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Piekarniki Beko w klasie energetycznej A to świetna propozycja do każdej kuchni. Pojemność urządzenia to 71 l. Ten dobry i tani piekarnik do zabudowy ma wygodny wyświetlacz, zegar oraz timer.

Dzięki funkcji SlowCooking można spowolnić pieczenie uzyskując potrawy pełne aromatu, smaku i soczystości. Wygodne prowadnice teleskopowe pozwalają na bezpieczne wysunięcie tacy bez obawy o poparzenie. Wymiary urządzenia to 59,5 cm wysokości 59,4 cm szerokości i 56,7 głębokości.

Produkt jest ceniony nie tylko za wysoką jakość wykonania i wiele przydatnych funkcji, ale również atrakcyjny design – biały kolor świetnie sprawdzi się w każdej kuchni.

Beko BIM 24300WS to dość duży piekarnik, którego pojemność wynosi 71 l. Wymiary urządzenia są standardowe, więc będzie odpowiednie do każdej kuchni. Produkt ten ma moc maksymalną 3650 W.

 

Zalety

Pieczenie 3D: Funkcja pieczenia 3D aktywuje wszystkie elementy grzewcze. Dzięki temu ciepłe powietrze jest rozprowadzane bardzo równomiernie w całym piekarniku. To wpływa na szybkość pieczenia potraw i ciast.

Funkcje: Prezentowany sprzęt posiada funkcję termoobiegu, grill oraz rozmrażanie. Ma też wbudowany timer oraz zegar. Dzięki temu konsumenci bardzo pozytywnie odnoszą się do jego funkcjonalności.

Pojemność: Urządzenia ma pojemność aż 71 l. To doskonała propozycja dla osób, które pieką dużo i często, a do tego mają sporą rodzinę i podczas pieczenia używają dużych naczyń.

Funkcja SlowCooking: Pozwala na powolne pieczenie, aby potrawy były bardziej aromatyczne i soczyste.

 

Wady

Obudowa: Biała obudowa szybko się brudzi i jej czyszczenie może okazać się problematyczne.

 

 

 

 

14. Piekarnik Siemens iQ700 CM633GBS1

 

6-siemens-iq700-cm633gbs1Szósty produkt, który prezentujemy to piekarnik z mikrofalą Siemens iQ700 CM633GBS1. Jest to świetna propozycja dla wszystkich kochających gotowanie i oszczędzanie czasu. Piekarnik z funkcją termoobiegu umożliwia uzyskanie równomiernej temperatury, a więc w tym samy czasie upieczemy kilka ciast lub potraw, oszczędzając tym samym prąd. Nawet wysoko zabudowany piekarnik może stanowić zagrożenie dla najmłodszych.

Dlatego też w tym modelu zamontowano kilka szyb, dzięki którym drzwi pozostają chłodne w dotyku. Różne programy automatyczne to niezastąpiona pomoc w kuchni. Wystarczy określić rodzaj potrawy, a produkt sam dobierze parametry pracy, czyli temperaturę, czy czas pieczenia.

Pozytywne opinie użytkowników są podyktowane tym, że jest to piekarnik z funkcją mikrofali. Decydując się na ten model zyskujemy wygodne urządzenie 2w1, oszczędzając tym samym pieniądze i miejsce na instalację.

Model Siemens iQ700 CM633GBS1 ma wbudowane energooszczędne oświetlenie LED. Wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem jest również funkcja szybkiego nagrzewania, Wymiary produktu to 59,5 x 45,5 x 54,8 cm, a pojemność to 45 l. Urządzenie ma sterowanie elektroniczne – dotykowe na froncie piekarnika.

Piekarnik z mikrofalą Siemens iQ700 CM633GBS1 ma wymiary: 59,5 x 45,5 x 54,8 cm, a jego pojemność wynosi 45 l. Prezentowane urządzenie uważane jest za bardzo funkcjonalne.

 

Zalety

Funkcje: Piekarnik jest wyposażony w funkcję termoobiegu, szybkiego nagrzewania i grill. Wszystkie opcje wybierzemy na łatwym w obsłudze panelu sterowania.

Szyby: Ponieważ piekarnik ma kilka szyb, zabezpiecza domowników przed oparzeniem. Nie musisz zamykać kuchni, gdy w piekarniku piecze się ciasto, w obawie, że Twoja pociecha poparzy się o gorącą szybę.

Funkcja mikrofali: Jeśli nie masz za dużo miejsca w kuchni, na pewno zainteresuje Cię fakt, że urządzenie jest wyposażone w bardzo praktyczną funkcję mikrofali. Kupując jeden produkt, zyskujesz dwa sprzęty.

 

Wady

Cena: Urządzenie kosztuje prawie 3 tysiące złotych i tym samym jest to jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

Pojemność: Jest to dość mały sprzęt. Pojemność tego modelu wynosi zaledwie 45 l.

 

 

 

 

15. Piekarnik Elektryczny Candy FPE649A/6N

 

7-candy-fpe649a-6nNasz ranking piekarników do zabudowy zamyka model Candy FPE649A/6N. Jest to kolejna, ciekawa propozycja z termoobiegiem umożliwiająca równomierne pieczenie na kilku poziomach jednocześnie. Ten dobry i tani piekarnik ma panele katalityczne pokryte warstwą mikroporów, które pochłaniają rozpryskujący się tłuszcz.

W efekcie wystarczy zwykła, nawilżona ściereczka, aby wyczyścić zanieczyszczone wnętrze urządzenia. Wymiary (bez elementów wystających) to 59,5 cm x 59,5 cm x 54,5 cm. Piekarnik oprócz podstawowych funkcji ma również kilka dodatkowych, jak pizza, czy rozmrażanie, które sprawiają, że jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

W zestawie znajdziemy 2 półki siatkowe oraz brytfannę. Model ten ceniony jest nie tylko za atrakcyjny nowoczesny design i jakość wykonania, ale również dodatkowe, funkcjonalne rozwiązania. Kilka różnych trybów pieczenia to nie wszystko, w urządzeniu w prosty sposób ustawimy dokładną godzinę rozpoczęcia pieczenia.

Wystarczy, że włożymy potrawę do pieca ustawimy czas pieczenia oraz godzinę, na którą nasz obiad ma być gotowy. Pozwoli to pogodzić gotowanie z innymi codziennymi zajęciami.

Model Candy FPE649A/6N to piekarnik o wymiarach: 59,5 cm x 59,5 cm x 54,5 cm. Urządzenie ma pojemność równą 65 l. Klasa energetyczna produktu to A+.

 

Zalety

Panele katalityczne: Specjalne panele katalityczne pokryte warstwą mikroporów pochłaniają rozpryskujący się tłuszcz. Żeby wyczyścić piekarnik nie musisz używać mocnych detergentów. Wystarczy Ci zwilżona ściereczka.

Zawartość zestawu: Do piekarnika dołączone są 2 półki siatkowe oraz brytfanna. Nie musisz więc dokupywać tych elementów, aby móc korzystać z piekarnika.

Łatwa obsługa: Konsumenci docenili fakt, że obsługa piekarnika jest bardzo prosta. Różne tryby pieczenia pozwalają nam na szybkie ustawienie jego pracy.

 

Wady

Czytelność panelu: Panel sterowania jest bardzo ciemny i zlewa się z czarną obudową, przez co nie jest zbyt czytelny.

Kolorystyka: Jest to model, który ma bardzo ciemną obudowę, przez co nie będzie pasował do każdej kuchni.

 

 

 

 

16. Piekarnik Whirlpool AKZ 6230 NB

 

2-whirlpool-akz-6230-nbDruga propozycja to Whirpool AKZ 6230 – eleganckie, nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej kuchni. Dzięki nowoczesnemu panelowi sterowania urządzenie jest proste w obsłudze. Model ten wyposażono w niezawodną technologię 6-ty zmysł, umożliwiającą osiągnięcie doskonałych efektów dla sześciu różnych kategorii żywności. Urządzenia pozwala na automatyczne ustawienie funkcji pieczenia z danego zakresu.

Ułatwia to przygotowanie różnych potraw. Produkt ma również system Ready2Cook, który eliminuje konieczność nagrzewania piekarnika. Dzięki temu czas pieczenia zmniejsza się, i przy okazji redukuje się zużycie prąd. Kolejny atut to technologia Cook3, która sprawia, że komora piekarnika rozgrzewa się równomiernie i w tym samym czasie przygotujemy 3 różne potrawy na 3 różnych poziomach bez mieszania się zapachów.

Nie można też zapomnieć o zawiasach SoftClosing, dzięki którym otwieranie i zamykanie piekarnika jest naprawdę proste. Oczywiście urządzenie wyposażono też w popularny i bardzo wygodny termoobieg.

Klasa efektywności energetycznej to A+. Użytkownicy tego modelu niejednokrotnie podkreślają, że jest to jeden z inteligentniejszych piekarników na rynku.

Elegancki piekarnik Whirlpool AKZ 6230 to urządzenie w klasie energetycznej A+. Prezentowany model ma pojemność 65 l. Urządzenie ma standardowe wymiary, dlatego doskonale nadaje się do zabudowy.

 

Zalety

Technologia 6-ty zmysł: Za sprawą tego rozwiązania piekarnik automatycznie wybiera sposób pieczenia, Ty wybierasz tylko typ potrawy, jaką przygotowujesz. Nie musisz być więc specjalistą w pieczeniu i gotowaniu, aby Twoje potrawy zachwyciły gości.

System Ready2Cook: W piekarnikach starej generacji konieczne było oczekiwanie aż sprzęt nagrzeje się. Dzięki systemowi Ready2Cook piekarnik jest gotowy do pracy chwilę po włączeniu.

 

Wady

Nieskuteczny system czyszczenia: Jak zauważają konsumenci, system czyszczenia w urządzeniu nie jest zbyt skuteczny.

Problem z czyszczeniem szybki: Użytkownicy podkreślają, że zabrudzenia pojawiające się na szybce są bardzo trudne do usunięcia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki piekarnik do zabudowy kupić?

 

Aby poznać odpowiedź na pytanie, jaki jest najlepszy piekarnik do zabudowy, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, co obecnie jest standardem w tego typu urządzeniach i co oferują producenci. W poradniku zebraliśmy najważniejsze cechy i poruszyliśmy istotne kwestie dotyczące piekarników do zabudowy. Obecnie są one zdecydowanie częściej wybierane niż modele wolnostojące, a to dlatego, że okazują się bardziej praktyczne, bezpieczniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Dodatkowo zdecydowanie łatwiej dopasować je do wystroju wnętrza i tym samym stworzyć funkcjonalną kuchnię, w której zarówno meble, jak i potrzebne urządzenia będą wyglądały spójnie. 

Rodzaje piekarników do zabudowy

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki piekarnik do zabudowy wybrać, trzeba przede wszystkim wiedzieć, jakie rodzaje urządzeń są dostępne na rynku. Biorąc pod uwagę sposób zasilania, można wyróżnić piekarniki:

♦ Elektryczne – jak nietrudno domyślić się po nazwie, do działania wykorzystują energię elektryczną. Urządzenia te są w stanie utrzymywać odpowiednią temperaturę wewnątrz piekarnika na każdym poziomie, a ciepło rozprowadzają równomiernie.

♦ Gazowe – są zasilane gazem sieciowym albo z butli (jeśli w zestawie znajdują się odpowiednie dysze), niektórzy wskazują, że piekarniki gazowe są tańsze w eksploatacji. 

Wyróżnić można też modele parowe, które łączą w sobie zalety tradycyjnego piekarnika elektrycznego i urządzenia przeznaczonego do gotowania na parze. Piekarniki tego typu pozwalają na przygotowywanie różnych potraw z zachowaniem odpowiedniego poziomu wilgotności. Część ciepła mogą pobierać z gorącego powietrza, a część z pary wodnej. Zaletą pieczenia w takim urządzeniu jest to, że potrawy zachowują soczystość i więcej składników odżywczych.

 

Funkcje

Kupując piekarnik do zabudowy, warto sprawdzić, jakie ma tryby pracy. Do najbardziej popularnych funkcji zalicza się:

♦ Grzanie góra-dół – pieczenie od góry i od spodu, wykorzystywane często w przypadku dłużej pieczonych potraw.

♦ Grzałkę górną – wykorzystywaną w celu zarumienienia i dopieczenia potrawy.

♦ Grzałkę dolną – stosuje się ją np. w trakcie pieczenia domowej pizzy.

♦ Grill – niezbędny do przygotowania smacznych, soczystych mięs czy zapiekanek.

♦ Rozmrażanie – dzięki niej można szybko rozmrozić chleb czy mięso i w ten sposób zaoszczędzić nawet kilka godzin.

♦ Podtrzymywanie ciepła – przydatna opcja, jeśli nasi goście się spóźniają, a nie chcemy ponownie podgrzewać przygotowywanej potrawy.

♦ Szybkie nagrzewanie – znane często jako Booster, ta funkcja pozwala na nagrzanie piekarnika do określonej temperatury w krótszym czasie niż zwykle.

♦ Termoobieg – sprawia, że gorące powietrze jest wprawiane w ruch, a tym samym ciepło jest rozprowadzane równomiernie w całej komorze.

♦ Termosonda – występuje w bardziej zaawansowanych modelach, umożliwia dokładne sprawdzenie np. tego, czy mięso jest dobrze wypieczone.

Mówiąc o przydatnych w piekarnikach do zabudowy funkcjach, nie można nie wspomnieć o gotowych programach pracy stworzonych z myślą o przygotowywaniu konkretnych dań. Są one dostępne w większości modeli i jak podają użytkownicy, zdecydowanie ułatwiają pracę. Może być ich kilkanaście do nawet kilkudziesięciu. Każdy dobrej jakości piekarnik do zabudowy powinien mieć też zegarek, funkcję timera i minutnika. Dzięki tym opcjom nie trzeba dokładnie pilnować czasu pieczenia, bo sprzęt robi to automatycznie.

 

Wymiary

Nie ma złudzeń, że najlepszy piekarnik do zabudowy to tak naprawdę dla każdego nieco inny sprzęt, co wynika z różnych potrzeb i poziomu zaawansowania w gotowaniu. Niemniej jednak każdy kupujący, bez względu na preferencje, powinien zwrócić uwagę na wymiary piekarnika do zabudowy. W sklepach znajdziemy przede wszystkim modele standardowe, czyli dopasowane do szafek kuchennych 60 cm x 60 cm. Sprawdzają się one w większości kuchni. W przypadku małych pomieszczeń lepszym wyborem są piekarniki kompaktowe, które są nieco niższe i mają mniejszą pojemność. Jeśli mowa o pojemności, standardowe piekarniki do zabudowy liczą od około 65 l do ponad 70 l, a modele kompaktowe mają pojemność około 45 l. 

 

Prowadnice

W trakcie wybierania piekarnika do zabudowy warto zwrócić uwagę na boki wnętrza komory i sprawdzić, jak zostały one wykonane. Najprostsze rozwiązanie to wytłoczenia w ścianach, które pozwalają na umieszczenie w środku rusztu czy blachy. Nie jest ono jednak do końca wygodne. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się tzw. drabinki, czyli typowe prowadnice, które można łatwo zdjąć. Najlepszym wyborem wydają się jednak prowadnice teleskopowe, które pozwalają na swobodne i lekkie wysunięcie rusztu czy blachy, bez obaw o zarysowanie ścianek. 

 

Elementy w zestawie

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto sprawdzić, jakie elementy producent dołącza do zestawu. Warto, aby w komplecie znalazł się ruszt i blacha, bo są to niezbędne akcesoria do pracy (w innym wypadku trzeba je dokupić, co generuje dodatkowe koszty). Czasami, choć nie zawsze, w zestawie znajduje się np. termometr kuchenny, specjalny ruszt do pieczenia mięsa czy kamień do pizzy.

 

Pielęgnacja

Istotną kwestią wpływającą na komfort użytkowania piekarnika do zabudowy jest to, czy łatwo utrzymać go w czystości. Producenci, zdając sobie sprawę z tego, że dla użytkowników to bardzo ważne, tworzą sprzęty pokryte specjalną emalią łatwoczyszczącą. Nie przywiera do niej tak łatwo tłuszcz i inne zabrudzenia, ale mimo wszystko dokładne czyszczenie jest czasochłonne. Dobrze więc sprawdzają się piekarniki, które dodatkowo mają funkcję czyszczenia parowego, dzięki której usuwanie zabrudzeń, wcześniej poddanych działaniu pary wodnej, jest znacznie łatwiejsze. Niektóre z dostępnych na rynku urządzeń mają wkłady katalityczne. Oznacza to, że piekarniki mają specjalną porowatą powłokę, która wychwytuje i rozbija tłuszcz. W sprawie pielęgnacji, należy mieć na uwadze czyszczenie nie tylko komory, ale też szklanych drzwi, na których łatwo osadza się tłuszcz. Często składają się one z kilku warstw, więc warto, aby można było bez problemu wyjąć szyby i dokładnie je wyczyścić.

Bezpieczeństwo użytkowania

Każdy świadomy i odpowiedzialny konsument dba o to, aby kupowane przez niego sprzęty były bezpieczne w użyciu i nie inaczej jest w przypadku piekarnika do zabudowy. Wśród popularnych zabezpieczeń stosowanych przez producentów znajduje się np. funkcja automatycznego wyłączania w przypadku zbyt mocnego nagrzania czy zabezpieczenie przed dziećmi. W modelach gazowych niezwykle przydatna jest ochrona przed wypływem gazu. Należy też mieć na uwadze to, że front piekarnika szybko się nagrzewa, dlatego też zdecydowanie bardziej bezpieczne w użytkowaniu są modele, które mają drzwiczki zrobione z kilku warstw szkła i tzw. chłodny front. 

 

Piekarniki do zabudowy w dobrych cenach

Najtańsze piekarniki do zabudowy można kupić już za około 800 zł. Są to prosto wyglądające modele mające podstawowe funkcje i dzięki temu łatwe w obsłudze. Przeważnie jednak cena sprzętu wynosi 1500 zł w górę. Koszty zakupu są uzależnione przede wszystkim od liczby dostępnych funkcji, tego, czy w piekarniku zastosowano nowoczesne technologie i kto jest jego producentem.

 

 

FAQ

 

P1: Piekarnik do zabudowy – jaka szerokość?

Piekarniki do zabudowy można podzielić na modele standardowe i kompaktowe. Pierwsze z wymienionych mają podobną, a często taką samą wysokość i szerokość, która wynosi przeciętnie 59,5 cm. Głębokość natomiast jest inna i wynosi od 55 cm do 58,5 cm. Wiele zależy tutaj od konkretnego modelu. Warto wiedzieć, że standardowe szafki kuchenne mają wymiary: 60 cm x 60 cm x 60 cm, więc większość dostępnych na rynku piekarników będzie do nich pasować. Należy zwracać uwagę na to, że czasami przy piekarniku do zabudowy podawane są wymiary wewnętrzne, które nie uwzględniają frontu. Zaleca się więc, aby w miarę możliwości popatrzeć na rysunek techniczny danego sprzętu, aby sprawdzić, jakie rzeczywiście są jego wymiary.

 

P2: Jak zamontować piekarnik do zabudowy?

Może się wydawać, że montaż piekarnika do zabudowy to trudne zadanie i pewnie jest w tym trochę prawdy. Sporo zależy od tego, czy mamy jakiekolwiek doświadczenia w majsterkowaniu czy też nie. Jeśli tak, realizacja tego zadania powinna być łatwiejsza. W razie wątpliwości zawsze można poprosić o pomoc fachowca. Co do samego montażu, wystarczy umiejscowić piekarnik w szafce i podłączyć wtyczkę do gniazdka (modele elektryczne). Wszystkie etapy, krok po kroku są dokładnie opisane w instrukcji, którą warto przeczytać przed przystąpieniem do pracy. Należy też pamiętać, aby zachować odległość między obudową a sprzętem, po to, aby powietrze mogło swobodnie przepływać.

P3: Piekarnik do zabudowy – jaka klasa?

Elektryczne piekarniki do zabudowy, podobnie jak lodówki i inne tego typu sprzęty mają klasy energetyczne (od A do C), które pozwalają ogólnie stwierdzić, czy dany model zużywa dużo prądu czy też nie. Najlepsze są piekarniki z oznaczeniem A z plusami lub bez. Takie sprzęty zużywają mniej energii od modeli oznaczonych jako B czy C. Różnice w rachunkach za energię w ciągu roku mogą wynosić nawet ponad 100 zł, dlatego warto zainteresować się tematem i w miarę możliwości wybrać sprzęt gwarantujący stosunkowo niskie zużycie prądu.

 

P4: Jak przykręcić piekarnik do zabudowy?

Montaż piekarnika do zabudowy nie powinien być skomplikowany. Informacji na temat jego instalacji powinniśmy przede wszystkim szukać w instrukcji. Tam zazwyczaj wskazywane są konkretne zadania, które należy wykonać w odpowiedniej kolejności, aby wszystko przebiegło, jak należy. W razie wątpliwości można poprosić o radę np. innych użytkowników konkretnego modelu, którzy mają już montaż za sobą. W przypadku problemów można też skontaktować się z fachowcem albo napisać do producenta.

 

P5: Ile waży piekarnik do zabudowy?

Choć sporo osób szuka informacji o tym, ile waży piekarnik do zabudowy, a tak naprawdę ten parametr nie jest istotny i rzadko producenci go podają (zwykle wynosi około kilkudziesięciu kilogramów). Zdecydowanie ważniejsze jest, aby skupić się na wymiarach sprzętu, klasie energetycznej i wydajności działania. Istotna jest też pojemność. Zazwyczaj wynosi ona od 65 do ponad 70 l, ale można też kupić mniejsze, około 40 l modele polecane do mniejszych kuchni i osobom, które rzadziej korzystają z takiego urządzenia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ