Płyty elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

W zamieszczonym poniżej tekście znajdziesz ranking płyt elektrycznych, na który składają się opisy najlepszych dostępnych na rynku urządzeń. Jesteśmy pewni, że wśród zaprezentowanych modeli znajdziesz taki, który będzie idealnie odpowiadał Twoim potrzebom i będzie pasował do kuchni. Whirlpool ACM 808 BA S to produkt, który uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu. Ta indukcyjna płyta elektryczna ma wiele funkcjonalnych rozwiązań wpływających pozytywnie na wygodę jej użytkowania. Opcja Flexi Cook umożliwia korzystanie z dwóch pól grzejnych jednocześnie, co przydaje się, kiedy chcemy przygotować jedzenie w dużym naczyniu (np. brytfannie). Model ma płynnie działający panel sterowania, który jest dobrze oznaczony. Z uwagi na to, że produkt ma jasny kolor i gładką powierzchnię łatwo utrzymać go w czystości. Do rankingu wybraliśmy też wiele innych płyt elektrycznych, w tym sprzęt Bosch PIE631FB1E. Ma on funkcję PowerBoost, która zwiększa moc określonego pola grzewczego nawet o 50%.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Gotowanie na tym urządzeniu zapewnia oszczędność czasu i energii, a także gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Dotykowy panel sterowania i gładka powierzchnia ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości. Duże, łączone pole grzewcze pozwala na gotowanie w prostokątnych brytfankach.

Wady

Garnki muszą pasować rozmiarem do palników. Poza tym urządzenie jest wykonane ze szkła ceramicznego w białym kolorze, więc nie będzie pasować do każdej aranżacji kuchni.

Podsumowanie

Wymiary płyty indukcyjnej to 58 cm x 51 cm x 5,6 cm. Kuchenka sterowana jest przy pomocy panelu dotykowego. Każde pole grzewcze ma 9 stopni mocy. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w timer. Całkowita moc sprzętu to 7200 W.

Drugi wybór

Zalety

Jest to kuchenka energooszczędna, więc pozwala na gotowanie potraw przy jednoczesnym zużyciu małej ilości energii. Urządzenie ma funkcję Direct Select, za pomocą której możemy regulować poziom mocy. Zastosowana technologia sprawia, że pole grzewcze na płycie dostosowuje się do rozmiaru naczynia.

Wady

Kuchenka jest przeznaczona do zabudowy, dlatego znajdzie zastosowanie tylko w kuchniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Poza tym starsze osoby mogą mieć problem z obsługą urządzenia.

Podsumowanie

Jest to płyta grzewcza do zabudowy, z dotykowym panelem sterowania. Całkowita moc urządzenia to 5400 W. Wymiary kuchenki elektrycznej to 51 cm x 56 cm. Model jest wyposażony w wiele funkcji ułatwiających proces gotowania.

Rozważ też

Zalety

Kuchenka jest wykonana ze stali nierdzewnej, co gwarantuje nam łatwą i szybką konserwację. Dodatkowo sprzęt jest bardzo prosty i wygodny w obsłudze, gdyż ma tradycyjny system regulacji temperatury przy pomocy czterech pokręteł. Poza tym urządzenie cechuje wysoka jakość wykonania.

Wady

Nagrzane, żeliwne palniki bardzo długo stygną. Po zakończonym gotowaniu należy upewnić się, że dzieci nie przebywają w pobliżu kuchenki.

Podsumowanie

To płyta elektryczna do zabudowy z czterema żeliwnymi palnikami. Maksymalna moc kuchenki to 5500 W. Wymiary urządzenia to 60 cm x 53 cm. Powierzchnia płyty jest wykonana ze stali nierdzewnej. Kuchenka ma cztery pola grzejne o średnicy: 2 x 14,5 cm i 2 x 18 cm.

 

 

Najlepsze płyty elektryczne w 2024 roku

 

Płyta elektryczna to urządzenie, którego zadaniem jest ułatwienie naszej pracy w kuchni. Najnowsze modele posiadają wiele inteligentnych zabezpieczeń, zapobiegających ewentualnym poparzeniom. Co więcej, tworzywo, z którego są wykonane jest bardzo łatwe w konserwacji. Jednak liczba modeli dostępnych na polskim rynku może okazać się utrudnieniem w wyborze idealnego urządzenia. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych płyt grzewczych. Zawiera on sprzęty, które z pewnością usprawnią przygotowanie naszych ulubionych potraw.

 

Nasze zalecenia

 

Whirlpool ACM 808 BA S

 

Prezentujemy elektryczną płytę indukcyjną Whirlpool ACM 808 BA S o wymiarach: wysokość – 5,6 cm, głębokość – 51 cm i szerokość – 58 cm. Model wyposażono w 4 pola grzejne. Istnieje możliwość połączenia dwóch pól i ustawienia na nich dużego naczynia (strefa Flexi Cook). Sprzęt waży 12,5 kg.

Jeśli chcesz skrócić czas potrzebny na gotowanie, skorzystaj z opcji Booster, która polega na efektywnym zwiększeniu mocy wybranego pola grzejnego. Urządzenie ma zabezpieczenie przed dziećmi. Użytkownik może ustawić czas pracy płyty elektrycznej przy wykorzystaniu łatwego w obsłudze timera. Whirlpool ACM 808 BA S ma płynnie działający panel sterowania z czytelnie oznaczonymi przyciskami.

Opinie na temat indukcyjnej płyty elektrycznej są pozytywne, co dowodzi, że spełnia ona oczekiwania użytkowników. Zdaniem większości osób utrzymanie urządzenia w należytej czystości jest proste. Co więcej, model pasuje do kuchni urządzonej w dowolnym stylu.

Whirlpool ACM 808 BA S to indukcyjna płyta elektryczna o wymiarach: 5,6 cm x 58 cm x 51 cm.

 

Zalety

Strefa Flexi Cook: Urządzenie ma strefę Flexi Cook, która umożliwia połączenie dwóch pól indukcyjnych. W ten sposób otrzymujemy powierzchnię grzewczą, której przekątna wynosi aż 38 cm. Można na niej ustawić sporej wielkości naczynie.

Funkcja Booster: Użytkownik ma możliwość skorzystania z funkcji Booster. Zwiększa ona moc pola grzewczego, co z kolei pozwala skrócić czas potrzebny na gotowanie nawet o 50% (wyliczenia producenta).

Panel sterowania: Dotykowy panel sterowania działa płynnie, dlatego wybieranie konkretnych ustawień zajmuje mało czasu. Nie trzeba zbyt mocno naciskać przycisków, co mogłoby być irytujące.

Łatwe czyszczenie: Urządzenie ma idealnie gładką powierzchnię. Zdaniem konsumentów jasny kolor jest bardziej praktyczny niż czarny, bo nie widać na nim tak dokładnie delikatnych zabrudzeń czy kurzu.

Timer: Pomocna w gotowaniu okazuje się funkcja timera. Można ustawić czas, przez który ma działać płyta.

 

Wady

Zarysowania: Do czyszczenia modelu należy używać delikatnych detergentów, bo w innym wypadku na jego powierzchni mogą pojawić się zarysowania.

 

 

 

 

Bosch PIE631FB1E

 

Naszą kolejną propozycją w tym rankingu jest płyta grzewcza do zabudowy Bosch PIE631FB1E z dotykowym panelem sterowania. Jest to model energooszczędny, gdyż pozwala na gotowanie potraw przy zużyciu bardzo małej ilości energii. Płyta ta posiada funkcję PowerBoost, której zadaniem jest przyspieszenie procesu gotowania.

Dzięki niej, możemy zagotować 2 l wody trzy razy szybciej niż w przypadku tradycyjnej kuchenki. Ponadto, wyposażona ona została również w funkcję Direct Select, dzięki której możesz regulować poziom mocy za pomocą specjalnego regulatora.

Co więcej, opcja Quick Start zapewnia nam możliwość dowolnego zatrzymywania i wznawiania gotowania przy zachowaniu wybranych wcześniej ustawień. Technologia indukcyjna zastosowana w tym modelu polega na przystosowywaniu się płyty do rozmiaru naczynia. Takie zastosowanie gwarantuje nam bezpieczeństwo i wygodę pracy w kuchni.

Całkowita moc urządzenia wynosi 5400 W. Wymiary produktu to: głębokość – 510 mm oraz szerokość 560 mm. Opinie na temat płyty grzewczej Bosch PIE631FB1E są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili ten produkt za jego wyjątkowy design oraz wysoką jakość wykonania.

Płyta elektryczna Bosch PIE631FB1E ma czarny kolor. Jej wymiary to: szerokość – 59,2 cm i głębokość – 52,2 cm.

 

Zalety

Sterowanie DirectSelect: Model ma sterowanie DirectSelect, dzięki któremu nie trzeba wielokrotnie naciskać wskaźnika, aby ustawić największą moc (wystarczy delikatnie dotknąć określony stopień grzania).

Funkcja ReStart: Jeśli dojdzie do automatycznego wyłączenia płyty (np. wskutek rozlania płynu), nie trzeba rozmyślać o tym, jakie ustawienia były wybrane. Istnieje możliwość łatwego powrócenia do nich. W tym celu należy włączyć przycisk ReStart.

Czasowy wyłącznik bezpieczeństwa: Płyta ma czasowy wyłącznik bezpieczeństwa, więc nie musimy się martwić o to, że jeśli nie wyłączymy urządzenia, będzie ono działało przez cały okres naszej nieobecności w domu.

Timer: Istnieje możliwość łatwego zaprogramowania czasu pracy dla danego pola grzejnego. Po jego upływie zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym o zakończeniu pracy. Opcja ta przydaje się np. podczas gotowania ryżu czy makaronu.

 

Wady

Zarysowania: W niektórych opiniach możemy przeczytać, że urządzenie rysuje się nawet od czyszczenia zwykłą, miękką gąbką do mycia naczyń.

 

 

 

 

Amica PE0720/PG4ES11S

 

Kolejną propozycją w tym zestawieniu jest płyta elektryczna Amica PE0720 / PG4ES11S do zabudowy. Jest to model wykonany ze stali nierdzewnej, co zapewni nam łatwą konserwację urządzenia. Każdy z czterech palników wyposażony został w żeliwną płytkę, która szybko się nagrzewa.

Choć kuchenka ta nie posiada wyświetlacza cyfrowego, to tradycyjny system regulacji temperatury za pomocą pokręteł sprawia, że jest ona prosta i wygodna w obsłudze. Ponadto, zastosowanie tradycyjnych palników sprawia, że unikniemy kłopotu z wyborem garnków i patelni, gdyż każdy model świetnie sprawdzi się na tego typu kuchence.

Maksymalna moc urządzenia wynosi 5500 W. Wymiary produktu to: szerokość – 600 mm oraz głębokość 530 mm.

Opinie na temat płyty elektrycznej Amica PE0720/ PG4ES11S są bardzo pozytywne. Konsumenci cenią sobie ten produkt za jego tradycyjny design i wysoką jakość wykonania.

Amica PE0720/PG4ES11S to dobra płyta elektryczna do 500 zł. Wymiary produktu to: wysokość – 4 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 53 cm. Model waży niecałe 11 kg.

 

Zalety

Szczotkowana stal: Do produkcji płyty elektrycznej wykorzystano szczotkowaną stal wykazującą sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne (w tym zarysowania).

Czas nagrzewania: Wielu użytkowników wskazuje, że czas nagrzewania palników nie jest zbyt długi. W związku z tym gotowanie obiadu nie zajmuje dużo czasu. Dodatkowo płyta elektryczna została wyposażona w jeden palnik szybkogrzejny o średnicy równej 18 cm.

Design: Do zakupu prezentowanego modelu zachęca jego prosty design. Płytę grzejną łatwo dopasować do reszty urządzeń i akcesoriów, jakie znajdują się w kuchni.

 

Wady

Czyszczenie: Model wyposażono w pokrętła, na których zbiera się kurz i tłuszcz. Zdaniem użytkowników trudno utrzymać je w idealnej czystości.

 

 

 

 

Esperanza Cotopaxi EKH004K

 

Następnym, godnym polecenia produktem jest dwupalnikowa płyta elektryczna Esperanza Cotopaxi EKH004K. Jest to dobry sprzęt, który wyposażony został w system zabezpieczeń chroniących urządzenie przed ewentualnym przegrzaniem.

Ta dobra i tania dwupalnikowa płyta elektryczna posiada pięciostopniową regulację temperatury, co zapewni nam dostosowanie ustawień według naszych preferencji. Powierzchnia płyty wykonana została z powłoki, która zapobiega przywieraniu jedzenia.

Ta wolnostojąca kuchenka świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy zwykła, czteropalnikowa kuchenka nam nie wystarcza. Znajdzie ona również zastosowanie na większych imprezach lub kempingach. Maksymalna moc grzewcza urządzenia to 2 kW.

Jej wymiary to: szerokość – 430 mm oraz głębokość 235 mm. Opinie na temat płyty grzewczej Esperanza Cotopaxi EKH004K są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili ten produkt za jego wielofunkcyjność oraz możliwość używania w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gazu – na działce czy kempingu.

Esperanza Cotopaxi EKH004K to mobilna dwupalnikowa kuchenka elektryczna. Moc urządzenia jest równa 2000 W.

 

Zalety

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Sprzęt ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, co zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii. Funkcja ta gwarantuje także maksymalną ochronę osobie użytkującej kuchenkę elektryczną.

Łatwa regulacja temperatury: 5-stopniowa regulacja temperatury umożliwia idealne dostosowanie ustawień urządzenia w zależności od rodzaju przygotowywanej potrawy. Pokrętła do regulacji działają płynnie.

Nieprzywierająca powłoka: Kuchenka elektryczna jest pokryta powłoką nieprzywierającą, dzięki czemu jej czyszczenie jest łatwiejsze. Nie ma konieczności intensywnego pocierania powierzchni, co zmniejsza ryzyko jej uszkodzenia.

 

Wady

Długość kabla zasilającego: Z uwagi na to, że kabel zasilający mierzy tylko 75 cm czasami korzystanie z urządzenia jest niewygodne.

Ilość palników: Model ma tylko 2 palniki, dlatego okaże się niewystarczający dla osób, które dużo i często gotują.

 

 

 

 

Gorenje IT640WSC

 

Gorenje IT640WSC to indukcyjna płyta elektryczna w kolorze białym. Jest ona wyposażona w 4 palniki o różnej mocy grzewczej. Model jest przeznaczony do zabudowy, a jego instalacja nie jest trudna. Dokładne wymiary urządzenia to: szerokość – 60 cm, głębokość – 52 cm i wysokość – 5,6 cm. Jego waga jest równa 8,1 kg.

Elektryczna płyta indukcyjna ma gładką powierzchnię i estetyczny design. Urządzenie pasuje do nowoczesnych wnętrz, a także tradycyjnie urządzonych kuchni. Model ma funkcję PowerBoost, która polega na tym, że moc danego pola grzewczego jest szybko zwiększana, a w rezultacie czas przygotowania obiadu jest znacznie krótszy.

Konsumenci są zgodni, co do tego, że jakość wykonania płyty elektrycznej jest bardzo dobra. Praktycznym rozwiązaniem jest minutnik pozwalający ustawić czas pracy sprzęt na maksymalnie 99 minut.

Gorenje IT640WSC to indukcyjna płyta elektryczna o wymiarach: 60 cm x 5,6 cm x 52 cm. Model ma biały kolor.

 

Zalety

Krótki czas gotowania: Jeśli zależy Ci na szybkim gotowaniu, ten sprzęt powinien spełnić Twoje oczekiwania. Płyta elektryczna ma funkcję PowerBoost, która w krótkim czasie zdecydowanie zwiększa moc pola grzejnego.

Minutnik z sygnałem dźwiękowym: Model ma funkcję minutnika z możliwością jego ustawienia nawet na 99 minut. Po upływie wybranego czasu płyta indukcyjna wyłącza się automatycznie, o czym jesteśmy informowani poprzez sygnał dźwiękowy.

 

Wady

Sterowanie: Część osób uważa, że oznaczenia na panelu sterowania nie są przejrzyste, co może początkowo utrudniać korzystanie ze sprzętu.

Czyszczenie: Test płyt elektrycznych potwierdził, że mimo zapewnień producenta dotyczących łatwego czyszczenia sprzętu, jego pielęgnacja nie jest prosta.

 

 

 

 

Jaką płytę elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Obecnie wiele osób odchodzi od standardowych rozwiązań w kuchni i coraz częściej wybiera płyty grzewcze zamiast klasycznej kuchenki. Pozwala to na swobodne umieszczenie piekarnika na wysokości naszego wzroku i przy okazji z dala od dzieci, które mogą poparzyć się rozgrzanym piekarnikiem. Występują one w trzech opcjach: gazowej, indukcyjnej i elektrycznej. Jeśli Twoja kuchnia jest urządzona w nowoczesnym stylu, to warto rozważyć zakup takiego sprzętu. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca.

W naszym poradniku skupimy się na modelu elektrycznym. Obecnie na rynku jest dość dużo sprzętów, które niestety nie gwarantują pełnego zadowolenia konsumentów. Aby pomóc Ci uniknąć zakupu niesatysfakcjonującego produktu, stworzyliśmy ten oto poradnik. Jego lektura pomoże Ci podjąć decyzję, jaką płytę elektryczną wybrać.

 

 

Rodzaje sterowania

Płyty elektryczne posiadają dwa typy sterowania: manualne lub sensoryczne. W przypadku pierwszego z nich, gdy chcemy zacząć pracę lub zwiększyć moc grzania używamy pokrętła. Sterowanie sensoryczne odbywa się poprzez wybieranie odpowiednich funkcji na panelu dotykowym na blacie płyty. Wybór odpowiedniego modelu powinien być podyktowany naszymi potrzebami oraz tym, do jakiego systemu obsługi jesteśmy przyzwyczajeni.

 

Rozmiar

Bardzo istotną kwestią jest rozmiar płyty elektrycznej. Wielkość płyty związana jest z tym, ile palników się na niej znajduje. Standardowe modele mają cztery pola grzewcze, ale równie często znajdziemy mniej standardowe sprzęty. Warto jednak podkreślić, że nie tylko ilość pól grzewczych ma znaczenie, ważne jest też ich rozmieszczenie. W niektórych modelach są one dość ciasno ułożone, a w innych bardziej rozproszone. Aby wybrać możliwie najlepszy model należy zmierzyć długość naszej szafki.

Jeśli jest ona stosunkowo niewielka, polecamy zakup wąskiej, 30 centymetrowej płyty z dwoma palnikami. Będzie ona idealna dla osób, które mają małe rodziny i nie gotują zbyt często. Jeśli jednak nie należysz do takich osób, warto zainteresować się modelem o szerokości 70 cm lub nawet 90 cm. Takie produkty posiadają 5 lub 6 palników. Na taką opcję decydują się głównie osoby z dużymi rodzinami, które często gotują.

 

Pola grzewcze – jaka płyta elektryczna jest najlepsza?

Przy zakupie płyty elektrycznej musisz również zwrócić uwagę na pola grzewcze, które się na niej znajdują. W modelach o standardowych wymiarach są zazwyczaj cztery. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku można dostać również nieco mniejsze sprzęty nazywane płytami domino. Posiadają one tylko dwa pola. Takie produkty są idealne do małych kuchni. Należy podkreślić, że często na płycie pojawiają się białe linie. Wyznaczają one obszar działania każdego z pół. Dzięki temu możesz odpowiednio dobrać wielkość garnka do miejsca na płycie.

Trzeba jednak podkreślić, kształty tych pól mogą być dowolne. Standardowe urządzenia mają na blacie narysowane kółka, ale możemy również kupić produkty z prostokątami i kwadratami, a nawet trójkątami. Są również modele, które mają pola dostosowane do kształtu brytfanny. Warto zauważyć, że niektóre płyty posiadają pola poszerzane. Obszar grzewczy jest na nich dostosowany do wielkości postawionego garnka. Jeśli zatem umieścisz tam mały rondelek z wodą, to podgrzewana będzie jedynie powierzchnia pod nim. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne, gdy w swojej kolekcji mamy garnki o różnej wielkości. Należy nadmienić, że w zależności od modelu płyty możemy mieć pola poszerzane podwójnie, a nawet potrójnie.

Podczas dokonywania wyboru należy pamiętać o naszych własnych preferencjach. Jeśli posiadasz w swojej kuchni garnki o różnych wymiarach, to dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w sprzęt, który posiada poszerzane pola grzewcze. Warto też zwrócić uwagę na ich rozmieszczenie. Jeśli posiadasz głównie duże garnki, to na płycie elektrycznej o polach ulokowanych blisko siebie, nie będziesz mógł używać więcej niż jednego rondla na raz. Wynika to z faktu, że kilka naczyń takiego typu, nie zmieści się na urządzeniu. Dlatego przed zakupem dokładnie zapoznaj się z kolekcją Twoich garnków, a następnie podejmij decyzję, co do zakupu płyty.

 

Dodatkowe funkcje

Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma urządzeniami, to zdecydowanie lepiej wybrać tę płytę elektryczną, która posiada więcej dodatkowych funkcji. Zdecydowanie zwiększy to komfort użytkowania. Pierwszym godnym uwagi udogodnieniem jest opcja booster, czyli szybkie nagrzanie się płyty. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu. W zależności od modelu taką funkcję może posiadać tylko jedno pole, a czasem nawet wszystkie. Zwróć jednak uwagę, że jeśli na każdym z pól będzie opcja booster, to diametralnie wzrośnie cena całego modelu.

Inną ciekawą opcją jest Stop&Go. Dzięki niej, przy pomocy jednego przycisku wyłączysz wszystkie pola lub zminimalizujesz moc do poziomu 1. Jest to niezwykle pomocne, gdy nagle, z jakiegoś powodu jesteś zmuszony przerwać pracę. Następnie, przy pomocy jednego guzika, możesz ją wznowić. Inną, ciekawą funkcją, którą posiadają niektóre płyty elektroniczne jest opcja automatycznego zagotowania, czyli tak zwane gotowanie na wolnym ogniu. Pole, które posiada tę funkcję nagrzewa się, a następnie stopniowo zmniejsza temperaturę po określonym czasie. Bardziej zaawansowane modele mają opcję zapamiętania wprowadzonych danych, dzięki czemu wprowadzenie odpowiednich parametrów jest dużo prostsze.

Kolejną, bardzo przydatną opcją jest funkcja ShortClean, dzięki której wyłączysz płytę na krótki okres czasu, np. 20 sekund. Jest to bardzo przydatne, gdy rozleje nam się olej lub wykipi ryż. Przy użyciu tej funkcji, będziemy mogli szybko zmyć zabrudzenia, które powstały na płycie. Nie można też zapomnieć o zegarze, timerze czy tym podobnych rozwiązaniach.

Zabezpieczenia

Nie można zapomnieć o wszelkich zabezpieczeniach. Przede wszystkim płyta powinna mieć zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci. Zwykle polega to na zablokowaniu panelu sterowania hasłem lub kombinacją przycisków. Jeśli wybierzemy płytę z panelem dotykowym takie zabezpieczenie będzie bardzo istotne również dla nas. Dzięki takim zabezpieczeniom nie dojdzie do przypadkowego uruchomienia panelu. Dobrze, jeśli urządzenie będzie posiadało system automatycznego wyłączenia zabezpieczającego przed przegrzaniem czy też czujnik ustawienia garnków, aby nie pobierało prądu wtedy, gdy nie ma takiej konieczności.

 

Płyty elektryczne w dobrych cenach

Decydując się na zakup płyty elektrycznej musisz wiedzieć, że jej cena jest ściśle związana z rozmiarem. Im większy model kupisz, tym wyższe będą koszty zakupu. Modele z dwoma polami grzewczymi kosztują już 300-400 zł, aczkolwiek są dość proste i nie mają zbyt wielu zabezpieczeń. Cieszą się jednak sporym powodzeniem, gdyż nastała moda na łączenie dwóch typów kuchenek, właśnie elektrycznych z gazowymi.

Nie musisz więc kupować całej kuchenki kombinowanej, tylko dwie płyty dwupalnikowe. Modele z czterema polami są zdecydowanie najpopularniejsze i kosztują ok. 800 zł. Jeśli interesuje Cię sprzęt o bardziej fantazyjnym kształcie, na przykład jaja, koła czy orzeszka, musisz liczyć się z nieco większym wydatkiem.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ