Czajniki elektryczne z regulacją temperatury ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Czajniki elektryczne z regulacją temperatury cieszą się coraz większą popularnością, dlatego ten artykuł postanowiliśmy poświęcić takim właśnie produktom. Wśród najlepszych propozycji na rynku znajduje się Bosch TWK8611P. Nie jest to produkt przypadkowy, wybraliśmy go, gdyż zyskał najwięcej pozytywnych ocen konsumentów spośród innych czajników, jakie są dostępne na rynku. Urządzenie bardzo dobrze się prezentuje, więc stanowi nie tylko funkcjonalny sprzęt w kuchni, ale też jej dekorację. Ponieważ czajnik ma dużą moc, szybko przygotowuje wodę o odpowiedniej temperaturze. Produkt wykonano z bardzo dobrych gatunkowo materiałów, które są odporne na korozję. Konsumenci wybrali ten sprzęt również ze względu na to, że jest bardzo łatwy w obsłudze. Jeśli jednak model ten nie spełnia Twoich oczekiwań, Twojej uwadze polecamy Philips HD9384/20. Czajnik utrzymuje temperaturę przygotowanej wody przez dłuższy czas. Ze względu na dużą moc cechuje się on szybką, wydajną pracą. Jeśli chcesz poznać bardziej szczegółowy opis wyżej zaprezentowanych produktów, polecamy Ci dalszą część naszego zestawienia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Czajnik ma dużą moc, dlatego przygotowywanie gorącej kawy czy herbaty nie zajmuje dużo czasu. Model wyposażono w filtr antywapienny ze stali szlachetnej. Urządzenie ma ochronę przed przegrzaniem, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Sprzęt ma obrotową podstawę.

Wady

Użytkownicy, którzy kupili produkt wskazują, że dźwięk wydobywający się z czajnika podczas jego włączania i wyłączania jest zbyt głośny i niezbyt przyjemny. W rezultacie przygotowanie porannej kawy może zakłócić nieco spokój innych domowników.

Podsumowanie

Istnieje możliwość regulacji temperatury pracy sprzętu w zakresie od 70 st. C. do 100 st. C. Po zagotowaniu wody czajnik automatycznie się wyłącza. Model jest dostępny w kolorze białym, czarnym i jasno-niebieskim.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma srebrną obudowę, która pasuje do wielu kuchni. Użytkownik może ustawić temperaturę pracy sprzętu dostosowując go do rodzaju napoju, który chce przygotować. Zagotowanie wody na jeden kubek (200 ml) zajmuje mniej niż 60 sekund.

Wady

Na obudowie znajduje się wskaźnik poziomu wody. Jest on zrobiony z plastiku. Zdaniem konsumentów materiał użyty do jego produkcji nie jest najlepszy. Na powierzchni wskaźnika pojawiają się mikropęknięcia. Wygląda to nieestetycznie i zwiększa ryzyko drobnych wycieków wody.

Podsumowanie

Choć produkt nie jest pozbawiony wad, cieszy się zainteresowaniem konsumentów. Urządzenie automatycznie się wyłącza, kiedy w zbiorniku nie ma wody. Czajnik wyposażono w praktyczny ekran LCD, na którym wyświetlana jest temperatura cieczy.

Rozważ też

Zalety

Model wyposażono w filtr, który skutecznie zatrzymuje osad znajdujący się w wodzie. W rezultacie przygotowany napój jest zdrowszy i ma lepszy smak. Komfort użytkowania zapewnia obrotowa podstawa i zwijany kabel.

Wady

Sprzęt jest podatny na zarysowania, więc podczas jego czyszczenia należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Do pielęgnacji modelu można stosować jedynie delikatne detergenty i miękkie szmatki. Umieszczona na czajniku rączka mogłaby być zrobiona z bardziej przyjemnego materiału.

Podsumowanie

Urządzenie ma regulowaną temperaturę pracy w zakresie od 40 st. C. do 100 st. C. Sprzęt ma sporą moc. Model wyposażono we wskaźnik poziomu wody z podziałką. Produkt ma srebrny kolor i czarne elementy.

 

 

Najlepsze czajniki elektryczne z regulacją temperatury w 2024 roku

 

Aby mieć pewność, że wybierzesz możliwie najbardziej niezawodny produkt, polecamy przeczytać nasz ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury. Opisaliśmy w nim kilka ciekawych urządzeń.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch TWK8611P

 

Model Bosch TWK8611P to cichy i godny polecenia czajnik elektryczny z regulacją temperatury. Tym, co od pierwszej chwili zwraca naszą uwagę jest nowoczesny oraz bardzo elegancki design urządzenia. Sprzęt na pewno będzie się dobrze prezentował w naszej kuchni.

Pojemność prezentowanego czajnika wynosi 1,5 l, zatem będzie on odpowiedni dla dużej rodziny. Zaś moc wynosząca 2400 W zapewni nam szybką i wydajną pracę. Oznacza to, że produkt będzie w stanie zaparzyć kilka kubków z herbatą lub kawą. Funkcja kontroli temperatury pozwala nam wybrać jedną z następujących wartości: 70 st. C, 80 st. C, 90 st. oraz 100 st. C. Po zagotowaniu wody czajnik utrzymuje temperaturę przez kilkanaście minut. Płyta grzejna, dołączona do zestawu została zrobiona ze stali szlachetnej, więc jest odporna na rdzę oraz korozję.

Tym, co przypadło wielu konsumentom do gustu, jest dwustronny wskaźnik poziomu wody. Co więcej, sam czajnik odznacza się cichą pracą, zatem nie przeszkadza domownikom.

Bosch TWK8611P to czajnik elektryczny w kolorze białym. Jego pojemność wynosi 1,5 l. Z kolei moc to 2400 W. Czajnik jest wykonany ze stali nierdzewnej, a jego podstawa jest w całości obrotowa.

 

Zalety

Tempo grzania: Czajnik bardzo szybko ogrzewa wodę, dzięki bardzo dużej mocy, która wynosi aż 2400 W.

Design: Model prezentuje się bardzo ładnie i z pewnością będzie pasował do większości nowoczesnych kuchni. Czajnik może nie tylko pełnić funkcję użytkową, ale również ładnej ozdoby.

Funkcje: Sprzęt ma kilka ciekawych funkcji, które sprawiają, że jest bardziej użyteczny. Jedną z nich jest ochrona przed przegrzaniem. Inną jest \”keep warm\”, dzięki której czajnik przez długi czas podtrzymuje wysoką temperaturę przygotowanej wody, więc po 20 minutach od zagotowania wciąż możemy zaparzyć herbatę.

Ustawienia: Można bardzo łatwo ustawić odpowiednią temperaturę parzenia. Do wyboru jest zakres od 70 st. C do 100 st. C. Temperaturę zmienia się z pomocą tylko dwóch dużych przycisków, “+” i “-”.

 

Wady

Głośność: Użytkownicy uważają, że nie tylko praca czajnika jest głośna, ale też jego sygnalizacja włączania oraz wyłączania się parzenia. Dla niektórych osób jest to bardzo niekomfortowe.

 

 

 

 

Electrolux EEWA 7800

 

Model Electrolux EEWA 7800 to jeden z najczęściej wybieranych czajników elektrycznych. Spowodowane jest to prostą obsługą urządzenia oraz możliwością samodzielnego wybrania temperatury wody. Możesz wybrać wartość: 80 st. C – do zielonej herbaty, 85 st. C – białej, 90 st. C – ulung, 95 st. C – kawy oraz 100 st. C – do naparów ziołowych i zup instant.

Pojemność urządzenia wynosi 1,7 l, co oznacza, że będzie ono odpowiednie dla dużej rodziny. Z kolei moc sprzętu równa się 2400 W. Dzięki temu produkt pracuje bardzo wydajnie i szybko, zatem już po kilku minutach możesz spodziewać się zagotowanej wody. Gdy woda się zagotuje i czajnik zostanie podniesiony z podstawy lub we wnętrzu nie ma wody, model przerwie pracę, aby zminimalizować ryzyko awarii. Cała obudowa, wraz z podgrzewaczem zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Materiał ten wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję.

Według opinii wielu użytkowników prezentowany czajnik jest bardzo wydajnym urządzeniem.

Electrolux EEWA 7800 to czajnik o pojemności 1,7 l. Jest on wykonany ze stali szlachetnej. Moc modelu wynosi 2400 W. Stalowy kolor ma obudowa, a także baza.

 

Zalety

Ustawienie temperatury: Czajnik działa w taki sposób, że można łatwo ustawić temperaturę nagrzewania. Wyświetla się ona na wyświetlaczu LCD. Temperaturę można ustawić w zakresie od 80 st. C do 100 st. C.

Funkcje: Specjalna funkcja One Cup Turbo sprawia, że woda na jeden kubek herbaty zaparza się bardzo szybko.

Pojemność: Pojemność modelu wynosi 1,7 l, w efekcie czego można bez problemu za jednym razem przygotować wodę dla kilku osób.

Wykonanie: Czajnik jest dobrze wykonany i właśnie dlatego bardzo rzadko ulega awariom. Obudowa ze stali jest mocna, tak samo, jak podstawa.

 

Wady

Ciepło: Niektórzy użytkownicy uważają, że obudowa zbytnio nagrzewa się podczas podgrzewania wody. Dotknięcie jej może skończyć się poparzeniem.

 

 

 

 

N’oveen EK1501

 

N’oveen EK1501 to czajnik w ładnym, stalowym kolorze z czarnymi elementami. Bardzo dobrze pasuje do kuchni nowoczesnej, a także klasycznej. Pojemność prezentowanego modelu wynosi 1,7 l. Z kolei jego moc to 2200 W. Czajnik jest wykonany ze stali szlachetnej, co prezentuje się bardzo estetycznie. Model waży tylko 1 kg.

Doceniono to, że można zmienić temperaturę podgrzewania. Jest to możliwe z pomocą specjalnych przycisków, a każda temperatura (40 st. C, 70 st. C, 90 st. C, 100 st. C) ma swój własny przycisk. Rzadko spotykana temperatura 40 st. jest idealna do przygotowania obiadów lub kaszek dla dzieci. Obrotowa podstawa nie sprawia problemu podczas ustawiania na niej czajnika.

Produkt nie jest zbyt duży i tym samym nadaje się nawet do niewielkiej kuchni. Jest on bardzo wygodny podczas podnoszenia, nawet wypełniony wodą. Użytkownicy chwalą bardzo dobrze wyprofilowaną rączkę oraz to, że czajnik nie jest zbyt ciężki. Podoba im się również filtr, który zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia.

N’oveen EK1501 to czajnik o pojemności 1,7 l. Jego waga wynosi około 1 kg. Moc tego sprzętu to 2200 W. Czajnik jest wykonany ze stali.

 

Zalety

Temperatura: Jak w wielu nowoczesnych modelach, także i w tym mamy możliwość wybrania odpowiedniej temperatury podgrzewania wody. Można ustawić: 40 st. C, 70 st. C, 90 st, C lub 100 st. C. Dlatego łatwo można przygotować każdy rodzaj ciepłego napoju.

Obsługa: Czajnik ma nieskomplikowany system obsługi. Łatwe użytkowanie umożliwia użytkownikom również mała waga oraz dobrze wyprofilowany uchwyt.

Design: Model wygląda bardzo ładnie. Dlatego pasuje do każdej kuchni.

 

Wady

Szybkość: Według wielu osób, aby zaparzyć wodę czajnik potrzebuje trochę więcej czasu, niż inne modele.

 

 

 

 

Zelmer ZCK1176X

 

Srebrny czajnik elektryczny Zelmer ZCK1176X to nowoczesny sprzęt wyposażony w możliwość samodzielnego ustawiania temperatury wody. Dzięki temu z łatwością dopasujemy urządzenie do naszych aktualnych potrzeb. Użytkownik może ustawić następujące temperatury: 40 st. C, 60 st, C, 80 st, C, 90 st. C oraz 100 st. C.

Obudowa czajnika została wykonana z aluminium, które bardzo dobrze się prezentuje. Co więcej, materiał ten nie jest podany na rozwój rdzy, zatem przez długi czas będzie się dobrze prezentować. Moc całkowita sprzętu wynosi 2200 W, więc mamy zapewnioną szybką i wydajną pracę. Zagotowanie całego dzbanka wody nie zajmuje więcej niż 3 minuty. Pojemność urządzenia to 1,7 l. Model ten będzie idealny dla dużej rodziny.

Sprzęt jest bardzo bezpieczny, gdyż zaraz po zagotowaniu wody następuje automatyczne wyłączenie. Minimalizuje to ryzyko zwarcia. Według konsumentów ten dobry i tani czajnik elektryczny z regulacja temperatury to sprzęt godny polecenia.

Zelmer ZCK1176X to czajnik o mocy 2200 W. Pojemność sprzętu wynosi 1,7 l. Czajnik ma kolor srebrny. Model ma wskaźnik poziomu wody oraz grzałkę płytową.

 

Zalety

Obsługa: Obsługa modelu jest bardzo łatwa i nie sprawia żadnego problemu. Przyciski są dobrze opisane, więc nie ma szans, aby się pomylić. Z kolei czytelny wyświetlacz wyraźnie pokazuje temperaturę.

Ustawianie temperatury: Czajnik nie podgrzewa wody wyłącznie do 100 st. C. Można również wybrać inne ustawienia, w tym 40 st. C, 60 st. C., 80 st. C i 90 st. C.

Filtr: Filtr osadzony u nasady dzióbka sprawia, że woda w czajniku nie ma żadnych zanieczyszczeń. Element ten można wyczyścić.

 

Wady

Głośność: Podczas podgrzewania wody model jest tak głośny, że bardzo często przeszkadza w wykonywaniu innych czynności, np. rozmowy przez telefon.

 

 

 

 

First Austria LUCIO FA-5411-0

 

First Austria LUCIO FA-5411-0 to czajnik o mocy 2200 W. Jego pojemność wynosi 1,7 l. Waga produktu to około 1,5 kg. Czajnik jest wykonany z metalu i ma kolor srebrny, a jego dodatki są szare. Model jest wyposażony w filtr oraz grzałkę płytową.

Istnieje możliwość wybrania temperatury grzania wody. Zakres regulacji temperatury mieści się w zakresie od 60 st. C do 100 st. C. Po wybraniu odpowiednich ustawień zmienia się podświetlenie LED na pasku pokazującym ilość wody. Dlatego np. po wybraniu temperatury 90 st. C podświetlenie jest żółte. Antypoślizgowa podstawa nie przesuwa się po szafkach.

Model nie jest zbyt duży i nie przeszkadza na kuchennych szafkach. Oprócz tego prezentuje się on bardzo estetycznie, co podoba się większości użytkownikom. Nowoczesna stylistyka sprawia, że czajnik pasuje do każdej kuchni. Osoby, które już się wyposażyły w prezentowany model uważają, że dobrze działa i jest łatwy w obsłudze.

First Austria LUCIO FA-5411-0 to czajnik z grzałką płytową. Pojemność to 1,7 l, a jego moc wynosi 2200 W. Model ma podświetlenie LED oraz możliwość sterowania temperaturą podgrzania wody. Jest to dobry czajnik elektryczny z regulacją temperatury do 150 zł.

 

Zalety

Design: Sprzęt wygląda bardzo ciekawie, szczególnie ze zmiennym kolorem LCD podczas ustawiania odpowiedniej temperatury. Ponadto czajnik wygląda nowocześnie i pasuje do każdej kuchni.

Bezpieczeństwo: Model jest bezpieczny w użyciu. Ma on na przykład przycisk bezpiecznego otwierania, dzięki któremu nie można się poparzyć. Oprócz tego specjalnie skonstruowana podstawa dobrze utrzymuje czajnik w jednym miejscu.

 

Wady

Wykonanie: Model nie jest zbyt dobrze wykonany, nie jest raczej przystosowany do bardzo regularnej eksploatacji.

Poręczność: Prezentowany model nie jest uznany za zbyt poręczny. Czasem przeniesienie go może nie być zbyt łatwe, szczególnie dla słabszych osób.

 

 

 

 

Jaki czajnik elektryczny z regulacją temperatury kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Czajnik elektryczny to urządzenie bardzo wygodne w użytkowaniu, które w krótkim czasie zagotuje wodę potrzebną do przygotowania gorącego napoju. Na szczególną uwagę zasługują modele z regulacją temperatury, gdyż nie każdy napar musi być zalewany wrzątkiem. W przypadku kawy czy herbaty zaleca się wodę o niższej temperaturze – ok. 80 st. C. Ponadto czasem w kuchni potrzebujmy ciepłej wody, o temperaturze np. 40 st. C. Dlatego taki system regulacji jest niezastąpiony. Aby ułatwić Ci wybór tego typu produktu, prezentujemy nasz poradnik. Zawarliśmy w nim najistotniejsze kwestie, dzięki którym znajdziesz odpowiedź na pytanie: jaki czajnik elektryczny z regulacją temperatury wybrać?

 

 

Regulacja temperatury

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest instalacja systemu regulacji, dzięki której możliwe jest podgrzanie wody do określonej temperatury. Zwykle znajdziemy sprzęty, w których można ustawić temperaturę w zakresie od 40 st. C. do 100 st. C. Sterowanie odbywa się za pomocą specjalnego wyświetlacza elektronicznego oraz przycisków.

 

Podtrzymywanie ciepła

Najlepszy czajnik elektryczny z regulacją temperatury posiada możliwość podtrzymywania ciepła. Urządzenie przypomina wówczas działanie termosu, którego podwójne ścianki obudowy chronią wodę przed utratą ciepła.

 

Grzałka

Za przygotowywanie wody odpowiedzialna jest grzałka. To właśnie ten element doprowadza wodę do wrzenia, dzięki czemu możemy przygotować swój ulubiony napój. Grzałki dostępne są w dwóch wariantach:

Płytowej – obecnie bardziej powszechny typ. Płyta jest w stanie zagotować nawet minimalną ilość wody. Dodatkowym jej atutem jest odporność na osadzanie się kamienia, dzięki czemu czajnik jest łatwiejszy w czyszczeniu.

Spiralnej – taka grzałka potrzebuje więcej wody, by móc skutecznie ją zagotować. Zakłada się, że grzałka spiralna powinna być całkowicie zakryta przez wodą. Przyjmuje się, że należy ją zalać minimum 0,4 l wody, aczkolwiek wiele zależy od konkretnych modeli. Wadą takiego typu produktu jest również szybkie osadzanie się kamienia, który jest wyjątkowo trudny do usunięcia. Trzeba jednak zauważyć, że czajniki tego typu są zdecydowanie tańsze.

 

Miarka poziomu wody

Każdy czajnik elektryczny posiada miarkę, która ułatwia określenie ilości wlewanej wody. To pozwala na przygotowanie wystarczającej ilości cieczy. Nowoczesne modele mają podświetlane miarki, dzięki którym nie będziemy mieli problemu z napełnieniem czajnika nawet przy słabym świetle. Takie miary poziomu wody występują z jednej lub z obu stron obudowy sprzętu.

 

Filtry

Filtry mają za zadanie zredukować ilość osadzających się zanieczyszczeń z wody. Dlatego dobry czajnik elektryczny to produkt, który posiada skuteczny system filtracji. Może on występować w kilku wariantach:

Filtru węglowego –pochłania nieprzyjemny zapach oraz zanieczyszczenia.

Siateczki nylonowej – najtańsza propozycja, wychwytuje tylko największe zanieczyszczenia.

Siateczki ze stali szlachetnej – filtruje dużą ilość zanieczyszczeń, dzięki czemu jest skuteczniejsza od siateczki nylonowej.

 

Głośność pracy

Ważną kwestią przy wyborze czajnika elektrycznego jest również głośność pracy. Sprzęt ten powinien nagrzewać wodę bez emitowania dużego hałasu. Pamiętajmy jednak, że duży wpływ na to ma kamień, który osadza się na grzałce. Wpływa on na pracę sprzętu, w efekcie czego grzałka pracuje głośniej i z czasem staje się awaryjna. Dlatego warto regularnie czyścić czajnik.

 

Przewód

Dobry czajnik elektryczny to taki, którego przewód nie jest ani za długi, ani za krótki. Powinien być on dopasowany do wymagań naszej kuchni, aby nie utrudniał naszej pracy.

 

Moc – jaki czajnik elektryczny jest najlepszy?

Bardzo ważnym parametrem jest moc. Od niej zależy szybkość doprowadzania wody do wrzenia. Warto jednak pamiętać, że im wyższa jest jej wartość, tym większe jest zużycie prądu. W zależności od grzałki moc prezentuje się w dwóch zakresach: grzałki spiralne – od 200 W do 2200 W, płaskie – od 600 W do 3100 W.

 

Obudowa

Jeśli chodzi o obudowę czajnika, może być ona wykonana z różnego rodzaju tworzywa. Najpopularniejsze i najtańsze modele zrobione są z tworzywa sztucznego, które jest bardzo lekkie i nie nagrzewa się. W przypadku czajników ze stali szlachetnej ich waga jest dużo większa, a podwójna ścianka działająca na zasadzie termosu odpowiada za utrzymanie ciepła wody. W sklepach znajdziemy również czajniki szklane, które są dość lekkie.

Takie modele są bardzo minimalistyczne i świetnie prezentują się w kuchni. Jednak ze względu na ich kruchość, należy uważać w trakcie użytkowania. Ostatnim rodzajem są obudowy ceramiczne, najdroższe ze wszystkich dostępnych wariantów. Z drugiej strony, są one bardzo łatwe w czyszczeniu i nie nagrzewają się tak mocno, jak szkło.

Pojemność

Od pojemności zależy to, ile wody jednorazowo możemy przygotować. Wartość ta powinna być dopasowana do liczby domowników oraz tego, jak często używamy gotowanej wody. Warto przyjąć również, że jedna szklanka pomieści ok. 250 ml wody, co można łatwo przeliczyć na dzienne zużycie. Czajnik 1 litrowy zagotuje za jednym razem wodę na 4 szklanki. Jednak rodzinom liczącym cztery osoby, mimo wszystko polecamy zakup większego sprzętu, jak np. czajnika 2,5 litrowego. Tym, którzy mieszkają sami w zupełności wystarczy model 0,5 litrowy.

 

Dodatkowe funkcje

Nowsze modele czajników elektrycznych posiadają dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest zaprogramowane automatyczne włączenie się urządzenia. Jest ona skierowana do osób żyjących w pośpiechu, bo pozwala im zaoszczędzić czas.

 

Czajniki elektryczne z regulacją temperatury w dobrych cenach

Cena czajnika elektrycznego zależy przede wszystkim od producenta oraz parametrów danego modelu. Najtańsze urządzenia są wykonane z plastiku i kosztują ok. 80 złotych. W sklepach dostępne są również takie, których koszt zakupu wynosi ponad 350 złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie kupić czajnik elektryczny z regulacją temperatury?

 

Marzy Ci się nowy czajnik elektryczny, wyposażony w regulację temperatury, ale nie wiesz, gdzie go znajdziesz? Cenne podpowiedzi na ten temat umieściliśmy poniżej. Postanowiliśmy sprawdzić, czy warto kupić taki sprzęt w sklepie internetowym. Dodatkowo rozważyliśmy istotne zalety i wady robienia zakupów stacjonarnie.

 

 

Sklep stacjonarny – zalety

Wybierając się do sklepu stacjonarnego, możemy dokładnie obejrzeć wszystkie elektryczne czajniki, jakie są dostępne w asortymencie. To pozwala na sprawdzenie wymiarów urządzeń, przyjrzenie się ich designowi, a także upewnienie się, czy wybrany model jest odpowiednio solidny. W razie potrzeby możemy skorzystać z porady pracownika sklepu, aby dowiedzieć się, który czajnik według niego jest najlepszy. Poza tym po zapłaceniu za produkt bierzemy go ze sobą do domu, co oznacza, że możemy go od razu wypróbować i w razie konieczności szybko zwrócić lub wymienić na inny model.

 

Sklep stacjonarny – wady

Robienie zakupów w sklepach stacjonarnych ma też swoje wady. Po pierwsze, musimy wyjść z domu i dojechać do centrum handlowego, co przy niekorzystnej pogodzie nie jest zbyt przyjemne (zwłaszcza jeśli poruszamy się środkami transportu publicznego i musimy długo czekać na autobus lub tramwaj na przystanku). Po drugie, będąc w sklepie, musimy nierzadko przepychać się wśród dużego tłumu. Jeśli wybierzemy się na zakupy w sezonie promocji, trzeba liczyć się z tym, że półki w sklepach mogą okazać się puste, gdyż nie tylko my postanowiliśmy kupić nowy czajnik. Po trzecie, w kolejce możemy spędzić bardzo dużo czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na inne czynności, przykładowo relaks z książką.

 

Sklep internetowy – zalety

Coraz częściej RTV i AGD kupowane są przez Internet. Wynika to m.in. z tego, że nie musimy nawet wychodzić z domu, aby znaleźć wymarzony sprzęt. Mimo że nie możemy go obejrzeć, to brak konieczności stania w kolejce do kasy i robienia zakupów w tłumie mogą nam to wynagrodzić. Ponadto dostępny w danym sklepie asortyment możemy obejrzeć o dowolnej porze, także w dni wolne od handlu. Nie można nie wspomnieć o tym, że produkty kupowane online są przeważnie znacznie tańsze niż w sklepach stacjonarnych, dlatego na czajnik możemy wydać znacznie mniej, niż początkowo sądziliśmy. Ważne jest też to, że możemy szybko porównać ceny za dany sprzęt w wielu różnych sklepach, co pozwala na wybór najkorzystniejszej oferty.

 

 

Sklep internetowy – wady

Osoby robiące zakupy online narzekają przede wszystkim na to, że muszą czekać kilka dni na dostawę zamówionych produktów. Wymaga to cierpliwości, ale jednocześnie warto mieć na uwadze, że czajnik zostanie dostarczony bezpośrednio do naszego domu. Jeśli nie mamy ochoty czekać zbyt długo na przesyłkę, możemy zdecydować się na odbiór osobisty w sklepie. Taka opcja jest dostępna w większości internetowych sklepów. Czasami zdarza się, że produkt nie do końca jest zgodny z opisem, więc możemy się nim rozczarować. Niemniej jednak niemal zawsze mamy możliwość zwrotu zamówionego towaru i wydanych na niego pieniędzy.

 

Gdzie kupić czajnik elektryczny z regulacją temperatury?

Wiedząc, jaki czajnik elektryczny z regulacją temperatury jest polecany przez konsumentów (informacje na ten temat zawarliśmy we wcześniejszych częściach artykułu), możemy wybrać się na zakupy. Polecane sklepy internetowe to m.in.: MediaMarkt, RTV Euro AGD, Komputronik, Media Expert czy Avans. Warto zajrzeć także na Allegro i poszukać sklepów z elementami wyposażenia kuchni, takich jak np. Garneczki bądź Duka.

 

 

Dodaj komentarz

3 KOMENTARZ

Ala

December 5, 2023 at 7:08 pm

Mam dość prosty czajnik z Laubena. Regulację ma od 60 stoppni, co 10. Do tego wygląda nowowcześnie i minimalistycznie. Bardzo mi się podoba 🙂

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

December 8, 2023 at 7:28 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespol KuchennePrzyrzady.com

Répondre
Weronika

February 10, 2023 at 6:54 pm

Mi akurat regulacja niepotrzebna, ale za to potrzebowałam czajnika, który będzie mi pasował do retro kuchni i padło na model z ariete 🙂

Répondre