Najlepszy czajnik na indukcję czarny

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Czajniki na indukcję czarne – Ranking

 

 

Granchio Grancho Sfera

 

Czajnik Granchio Grancho Sfera to produkt o bardzo nowoczesnej linii wzorniczej, który odznacza się dużą nowoczesnością. Sam wygląd przyozdobi naszą kuchnię. Sprzęt jest wykonany z wysokiej jakości materiału – stali węglowej i pokryty jest emalią. Dużą zaletą tej stali jest jej odporność na wszelkiego rodzaju zadrapania, co sprawia, że czajnik przez długi czas pozostaje, jak nowy.

Internauci w swoich opiniach zachwalają rączkę wykonaną z wysokiej jakości ebonitu, która nie ulega nadmiernemu nagrzewaniu. Czajnik ma pojemność 2,5 litra, a na wlocie znajduje się gwizdek pozwalający kontrolować proces gotowania. Sprzęt ma grube dno, a jego kształt idealnie przylega do powierzchni płyty indukcyjnej, co sprawia, że jest energooszczędny, a także chroni nas przed poparzeniami. Należy również pamiętać, aby czajnik nie był podgrzewany bez wody i myty w zmywarce.

 

 

 

 

Klausberg Delhan

 

Klausberg Delhan to sprzęt, który został wykonany ze stali nierdzewnej. Ten czarny czajnik na indukcję w dobrej cenie ma aż 3 litry pojemności, co pozwala na przygotowanie aromatycznej kawy czy herbaty dla kilku osób. Stal wykorzystana w procesie produkcji jest higieniczna i wytrzymała, co sprawia, że naczynie będzie nam służyło lata.

Czajnik jest wyposażony w gwizdek, który alarmuje głośno, gdy woda się już zagotuje. Energooszczędne, warstwowe dno czajnika równomiernie rozprowadza ciepło oraz zapobiega odkształceniom i deformacjom. Naczynie ściśle przylega do powierzchni pola grzejnego.

Konsumenci chwalą elegancki, nowoczesny i prosty kształt czajnika. Rączka soft-touch jest poręczna i wykonana z tworzywa sztucznego, nie nagrzewa się i pozwala uniknąć poparzeń. Naczynie ma praktyczną pokrywkę, która nie odstaje, dlatego nie ucieka ciepło i woda zagotuje się szybciej. Czajnik z pewnością będzie stanowił spójną całość wśród pozostałych sprzętów i mebli kuchennych.

 

 

 

 

Le Creuset Kone

 

Elegancki, stalowy czajnik francuskiej firmy Le Creuset Kone pokryty jest czarną emalią. Idealnie pasuje do nowocześnie wyposażonej kuchni. Dno, ściany naczynia i pokrywka mają taką samą grubość, co pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła. Na czajnik nałożone są dwie warstwy szkliwa, a specjalnie opracowana technika nakładania, suszenia na powietrzu i ponownego nałożenia kolejnej warstwy sprawia, że osiągnięto bardzo trwałe, odporne na wstrząsy i jednocześnie higieniczne wykończenie.

Internauci w swoich opiniach docenili głównie szeroką pokrywkę, w którą zaopatrzono czajnik. Do tego, duży wlew ułatwia wlewanie wody i czyszczenie wnętrza naczynia. Model ma pojemność 1,6 litra i wskaźnik poziomu wody. Rączka czajnika jest dobrze wyprofilowana i przenoszenie naczynia nie sprawia żadnego problemu. Tworzywo sztuczne, z którego jest wykonana sprawia, że nie ulega ona nagrzewaniu.

 

 

 

 

Jaki czarny czajnik na indukcję wybrać?

 

Kuchnie indukcyjne stają się coraz bardziej popularne – z uwagi na to, że są wygodne w utrzymaniu i przyczyniają się do większych oszczędności. Trzeba pamiętać, że takie kuchenki wymagają specjalnych garnków i czajników. W naszym poradniku podpowiemy, jak kupić dobry czajnik na indukcję, a skupimy się przede wszystkim na czarnych modelach.

 

 

Najlepsze czarne czajniki na indukcję w 2024 roku są wykonane ze stali chromowo-niklowej lub węglowej, co sprawia, że nie są podatne na korozję ani zadrapania. Dno czajnika, który będzie wykorzystywany na indukcji, musi mieć specjalny dysk indukcyjny. Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy dany czajnik nadaje się do użycia na indukcji, jest przyłożenie do jego spodu magnesu, jeśli będzie przyciąganie, to oznacza że sprzęt zadziała na kuchni. Obecnie nie ma jednak obawy, że kupimy niewłaściwy czajnik – zarówno producenci, jak i dystrybutorzy na opakowaniu oraz na spodzie sprzętu umieszczają specjalny symbol.

Inną, ważną kwestią, poza materiałem, jest kształt czajnika. Konstrukcja wielu płyt indukcyjnych wymaga, by czajnik ściśle przylegał do pola grzejnego. W rezultacie sprzęt musi mieć mniejszą lub taką samą powierzchnię, nigdy większą. Problem ten nie będzie występował w przypadku kuchni, która ma sensory na całej powierzchni, gdyż takie płyty wykryją garnek, niezależnie od miejsca, w którym się go postawi.

Najlepsze czarne czajniki na indukcję maja dno, którego średnica jest mniejsza niż środek naczynia. Są one oszczędniejsze, ponieważ płyta indukcyjna działa tylko na powierzchni, do której dno naczynia przylega. Bardzo ważne są również porządnie wykonany uchwyt – nie powinien nagrzewać się, aby przenoszenie naczynia po zagotowaniu wody było bezpieczne.

Co z pojemnością? Warto dostosować pojemność czajnika do naszych potrzeb. Najpopularniejsze modele o pojemności 1,7 litra są wystarczające dla rodziny liczącej do 5 osób. Jeśli masz większą rodzinę, kup większy model. Pamiętaj jednak, że im większy jest czajnik, tym trudniej nalewa się z niego wodę, gdy jest pełny.

Pozostaje jeszcze design. Obecnie każdy z producentów ma w swojej ofercie sprzęty nowoczesne i w stylistyce vintage/retro. Nietrudno jest znaleźć model idealnie pasujący do wystroju kuchni.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ