Najlepsza gofrownica bąbelkowa

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Gofrownica bąbelkowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Bąbelkowe gofry nie tylko ciekawe wyglądają, ale i dobrze smakują. Przygotowaliśmy zestawienie prezentujące najpopularniejsze sprzęty pozwalające na przygotowanie takiego deseru. DEZAL BĄBLE MINI to urządzenie zajmujące pierwsze miejsce w rankingu. Jego moc wynosi 1300 W, a czas nagrzewania to ok. 5 minut. Gofrownica jest trwała, ma solidną obudowę i płyty grzewcze pokryte nieprzywierającą powłoką. Czas wypiekania gofra to maksymalnie 3 minuty, a więc nie trwa to bardzo długo. Na drugim miejscu jest model Royal Catering 1415 W dający możliwość samodzielnej regulacji temperatury. Jest on wyposażony w timer ułatwiający kontrolowanie czasu wypiekania gofrów. Urządzenie ma drewniane, nienagrzewające się rączki, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo jego użytkowania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model rozkłada się do 180 stopni. Urządzenie jest pokryte greblonem, czyli powłoką, która zabezpiecza przed przywieraniem. Co więcej, pokrywa gofrownicy jest odporna na wysoką temperaturę. Produkt ma pokrętło do regulacji temperatury.

Wady

Gofrownica jest wyposażona w krótki kabel zasilający, co sprawia, że jesteśmy ograniczeni miejscem, gdzie możemy przygotowywać gofry.

Podsumowanie

Produkt jest wykonany z solidnych materiałów. Temperatura robocza przy zamkniętych płytach to ok. 195 st. C, nagrzewa się w ciągu 5 minut, a czas pieczenia wynosi ok. 3 minut. Gotowe gofry mają strukturę bąbelkową.

Drugi wybór

Zalety

Grzałka o mocy 1415 W szybko nagrzewa płyty, które wykonano z aluminium powlekanego teflonem. Sprzęt jest wyposażony w pokrętło umożliwiające regulację temperatury i timer z alarmem umożliwiający ustawienie czasu pracy do 5 minut.

Wady

Urządzenie jest ciężkie, co sprawia trudności przy jego przenoszeniu. Zwłaszcza dla osób, które nie mają wystarczającej siły w rękach.

Podsumowanie

Jest to wydajna gofrownica gastronomiczna do pieczenia gofrów bubble waffle, która ma kształt sześciokąta z charakterystyczną bąbelkową strukturą. Drewniane rączki nie nagrzewają się, a specjalna osłona chroni przewody przed uszkodzeniem.

Rozważ też

Zalety

Rączki urządzenia są wykonane z drewna, co doskonale izoluje je od wysokiej temperatury. Ponadto powierzchnie grzewcze są pokryte nieprzywierającą powłoką. Produkt ma pokrętło, które umożliwia regulację temperatury.

Wady

Sprzęt trudno się czyści, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, dlatego trzeba poświęcić na to sporo czasu.

Podsumowanie

Gofrownica jest profesjonalnym sprzętem do wypiekania gofrów, które po zwinięciu w rulon świetnie nadają się do deserów lodowych. Wymiary sprzętu wynoszą: 42 cm x 22,5 cm x 27 cm. Produkt wyposażono w dwa pokrętła: jedno do ustawieniu temperatury, a drugie czasu.

 

 

Gofrownice bąbelkowe – ranking

 

1. Gofrownica Bąbelkowa Dezal Bąbel Mini Inox 1300W

 

Jedną z bardziej popularnych wśród konsumentów gofrownic bąbelkowych jest DEZAL BĄBLE MINI. To model o mocy 1300 W, który nagrzewa się do temperatury ok. 195 st. C. Urządzenie ma płyty grzewcze wykonane z aluminium, pokryto je dodatkowo warstwą Greblonu. To sprawia, że możemy wypiekać gofry bez tłuszczu, a mimo to ciasto nie przyklei się do płyt.

Sprzęt pozwala na przygotowanie jednego dużego, sześciokątnego gofra bąbelkowego. Średni czas jego wypiekania to 2,5 – 3 minuty, w zależności od rodzaju ciasta. Urządzenie nagrzewa się w ok. 5 minut, a o gotowości do pracy informuje umieszczona na obudowie lampka kontrolna.

Kupujący chwalą gofrownicę za solidność i trwałość. Ma ona metalową obudowę, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Uchwyt z izolacją termiczną zmniejsza do minimum ryzyko poparzenia dłoni podczas przygotowywania przekąski dla rodziny. Ponadto w podstawie sprzętu są antypoślizgowe nóżki zapobiegające jego przesuwaniu się na blacie.

Urządzenie DEZAL BĄBLE MINI ma moc 1300 W. Pozwala ono na przygotowanie sześciokątnego gofra o grubości 1,5 – 2 cm. Ilość bąbelków wynosi 30.

 

Zalety

Solidna obudowa: Metalowa obudowa ładnie się prezentuje i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt jest trwały i dobrze przystosowany do częstego użytkowania.

Pieczenie gofrów bez tłuszczu: Płyty gofrownicy pokryto Greblonem, dlatego do wypiekania gofrów nie trzeba używać tłuszczu.

Uchwyt z termoizolacją: Uchwyt służący do podnoszenia pokrywy ma izolację termiczną, dlatego nie powinniśmy poparzyć dłoni, kiedy go dotkniemy.

Lampki kontrolne: Na obudowie umieszczono praktyczne lampki kontrolne, dzięki którym można sprawdzić, czy sprzęt nagrzał się do odpowiedniej temperatury.

Szybkie wypiekanie gofrów: Czas wypiekania jednego gofra nie przekracza 3 minut, co oznacza, że możemy szybko przygotować smaczny deser dla bliskich.

 

Wady

Za krótki kabel: Test gofrownic bąbelkowych pokazał, że konsumenci narzekają przede wszystkim na krótki przewód zasilający. Przez to sprzęt musi stać tuż przy gniazdku, co nie zawsze jest komfortowym rozwiązaniem.

 

 

 

 

2. Gofrownica Wafle Bąble z Ciasta Drewniane Rączki Royal Catering 1415 W

 

Royal Catering 1415 W to sprzęt wyposażony w aluminiowe płyty grzewcze, które są pokryte warstwą teflonu. Za sprawą takiego rozwiązania możemy wypiekać gofry bez wcześniejszego smarowania urządzenia tłuszczem, w efekcie czego są mniej kaloryczne. Moc modelu wynosi 1415 W, a maksymalna temperatura, do której się nagrzewa to 250 st. C.

Sposób działania gofrownicy możemy dostosować do swoich potrzeb, ponieważ ma regulację temperatury i timer do 5 minut. Tym samym można przygotować delikatnie lub mocno wypieczone gofry, w zależności od preferencji domowników. Urządzenie jest wyposażone w drewniane rączki, które się nie nagrzewają, a także w przewód z osłoną chroniącą go przed ciepłem i wilgocią.

Jak przekonują kupujący, to bezpieczny i wygodny w użyciu sprzęt, który pozwala na szybkie przygotowanie smacznych, bąbelkowych gofrów. Ma on wydajną grzałkę i dlatego szybko osiąga odpowiednią temperaturę. Ponadto gofrownica jest trwała, a jej obsługa intuicyjna.

Sprzęt Royal Catering 1415 W pozwala na wypiekanie sześciokątnych gofrów z 30 bąbelkami. Jego wymiary to: 57,5 cm x 22,5 cm x 71,5 cm. Moc modelu wynosi 1415 W.

 

Zalety

Płyty z wysokim rantem: Aluminiowe płyty grzewcze mają wysoki rant, a to zapobiega wylewaniu się ciasta na blat.

Bezpieczeństwo użytkowania: Gofrownica jest bezpieczna w użytkowaniu, a wpływ na to mają drewniane, odporne na nagrzewanie się rączki. Przewód zasilający został zabezpieczony osłoną, która chroni go przed wilgocią i wysoką temperaturą.

Timer: Nie musimy sami kontrolować czasu wypiekania gofrów, ponieważ urządzenie jest wyposażone w timer. Można go nastawić maksymalnie na 5 minut.

Regulacja temperatury: Urządzenie daje możliwość samodzielnej regulacji temperatury, do której rozgrzeją się płyty (zakres to 50 – 250 st. C).

 

Wady

Za ciężka: Gofrownica waży ponad 6 kg, co utrudnia jej przenoszenie z miejsca na miejsce lub wkładanie na wyższą półkę.

 

 

 

 

3. Img Gofrownica do Gofrów Bąbelkowych Bubble Waffle

 

IMG Bubble Waffle to jeden z tych produktów, które można używać w gastronomii i w domu. Prezentowane urządzenie pozwoli Ci przyrządzić pyszny deser w kilka minut. Moc prezentowanego produktu wynosi 1500 W, co pozwala nam na przygotowanie gofrów w bardzo szybkim tempie.

Na początku przyjrzyjmy się budowie gofrownicy. Jej wymiary to 42 cm x 22 cm x 27 cm. Urządzenie nie zabiera więc zbyt dużo miejsca na kuchennym blacie.

Waga modelu wynosi 6,5 kg. Nie jest to najlżejsza gofrownica, lecz przenoszenie jej nie będzie również uciążliwe. Rączki sprzętu są wykonane z drewna, więc bardzo dobrze izolują ciepło. Z kolei powierzchnie grzewcze są wykonane z żeliwa, a dodatkowo są pokryte nieprzywierającą powłoką.

Posługiwanie się gofrownicą jest bardzo łatwe. Po lewej stronie modelu znajduje się duży przycisk, którym uruchamiamy sprzęt. Urządzenie jest wyposażone wyłącznie w dwa pokrętła. Jedno z nich służy do ustawiania odpowiedniej temperatury, a drugie pomaga w ustawieniu odpowiedniego czasu. Regulacje znacznie ułatwią użytkowanie gofrownicy. Sprzęt zapewnia nam również bezpieczeństwo. Ma on antypoślizgowe nóżki, dzięki którym gofrownica nie ślizga się po blacie. Większość użytkowników uważa, że gofry przygotowane w opisywanym sprzęcie są chrupiące z zewnątrz, lecz miękkie w środku. Uznali oni również, że z pomocą gofrownicy przygotowanie deseru tego typu jest bardzo łatwe.

Urządzenie IMG Bubble Waffle ma moc 1500 W, a jego wymiary to: 42 cm x 22 cm x 27 cm. Ilość bąbelków wynosi 30.

 

Zalety

Profesjonalny sprzęt: Gofrownica jest przystosowana do użytku nie tylko w domu, ale i lokalu gastronomicznym czy budce z deserami. To profesjonalny model o dużej mocy, który szybko się nagrzewa i jest bardzo trwały.

Nieprzywierająca powłoka: Materiałem wykonania płyt grzewczych jest żeliwo pokryte powłoką nieprzywierającą. Nie trzeba ich smarować tłuszczem przed wylaniem ciasta, a mimo to gofry się nie przyklejają, są też mniej kaloryczne.

Łatwa obsługa: Obsługa sprzętu nie jest kłopotliwa. Wystarczy podłączyć go do prądu, a następnie za pomocą pokręteł na obudowie ustawić odpowiednią temperaturę i czas wypiekania gofrów. Urządzenie ma też lampkę kontrolną informującą o jego nagrzaniu.

 

Wady

Czasochłonne czyszczenie: Na czyszczenie gofrownicy trzeba poświęcić dużo czasu, a wszystko przez trudno dostępne zakamarki obudowy.

 

 

 

 

4. Płyta Grzewcza Gofrownicy Bąbelkowej Bubble Waffle RCWM-BWMP


Chcielibyśmy zaprezentować sprzęt, który zdobył uznanie wielu konsumentów – Bubble Waffle RCWM-BWMP. Jest to gofrownica bąbelkowa w dobrej cenie. W naszym opisie wytłumaczymy, dlaczego prezentowany sprzęt jest bardzo popularny. Na początku musimy zaznaczyć, że jest to gofrownica przeznaczona do użycia na kuchence. Gofrownica jest niewielka a użytkowanie jej jest bardzo łatwe. Wystarczy, że patelnię położymy na kuchenkę, włączymy ją i poczekamy kilka minut, aż gofry się uformują.

Przyjrzyjmy się wykonaniu sprzętu. Jego płytki to aluminium powlekane teflonem. Dlatego ciasto nie przywiera, a my po zakończeniu przygotowywania gofrów nie spędzimy zbyt dużo czasu, aby doczyścić wnętrze produktu. Z kolei wierzch gofrownicy jest wykonany z mocnej stali i urządzenie nie ulega uszkodzeniu. Waga produktu wynosi około 1,5 kg, więc przenoszenie go nie jest uciążliwe. Drewniane rączki sprzętu dobrze izolują ciepło, dlatego z pewnością się nie poparzymy.

Wymiary gofrownicy to 50 cm x 19 cm x 8 cm. Jej kształt to sześciokąt. Dzięki równomiernym rantom rozprowadzanie ciasta jest łatwe, a my nie musimy się martwić, że się ono wyleje. Użytkownicy najczęściej wspominają o obsłudze gofrownicy i uważają, że jest to bardzo łatwe. Dodatkową mówią o niskiej wadze produktu, dzięki której obracanie oraz przenoszenie gofrownicy nie jest kłopotem.

Bubble Waffle RCWM-BWMP to dobra gofrownica bąbelkowa do 200 zł. Jej wymiary to: 50 cm x 19 cm x 8 cm. Urządzenie pozwala na wypiekanie sześciokątnych gofrów z 30 bąbelkami.

 

Zalety

Aluminiowe płyty pokryte teflonem: Gofrownica ma wykonane z aluminium płyty, które pokryto teflonem. Nie trzeba smarować ich tłuszczem przed pieczeniem gofrów.

Drewniane rączki: Rączki służące do podnoszenia płyt są wykonane z drewna. Nie nagrzewają się one pod wpływem wysokiej temperatury.

Szybkie czyszczenie: Ponieważ ciasto nie przywiera do płyt grzewczych, czyszczenie gofrownicy po użyciu nie zajmuje dużo czasu. To zachęca do jej częstego używania.

 

Wady

Wymaga użycia na kuchence: Nie wszystkim konsumentom podoba się to, że sprzęt wymaga użycia na kuchence.

Ryzyko zarysowania płyt: Teflonowa powłoka płyt nie jest w pełni odporna na zarysowania, dlatego do zdejmowania gofrów należy używać łopatek wykonanych z silikonu lub drewna, a nie metalowych.

 

 

 

 

Jaką gofrownicę bąbelkową wybrać?

 

Masz dzieci, które uwielbiają gofry? Nie musisz już z nimi wychodzić na miasto. Gofry można łatwo i tanio przygotować w domu. Do dyspozycji mamy wiele rodzajów urządzeń. Jednym z popularniejszych jest gofrownica bąbelkowa. Chcesz zaskoczyć swoich gości niecodziennym śniadaniem? Zainwestuj w urządzenie, które pozwoli Ci je przygotować. Nie jesteś jednak pewny, czy przy wyborze takiego urządzenia kierować się tymi samymi aspektami, co przy zakupie zwykłej gofrownicy? Dlatego mamy dla Ciebie poradnik.

Na początku chcemy podkreślić, że najlepsza gofrownica bąbelkowa w 2024 roku ma płytki wykonane z dobrego materiału. Jest to najważniejszy element sprzętu, dlatego musisz na niego zwrócić największą uwagę. Do wyboru mamy powłokę teflonową. Nie wymaga ona specjalnej pielęgnacji, lecz musimy pamiętać, aby nie używać metalowych sztućców. Równie popularne są powłoki żeliwne. Bardzo często zdarza się jednak, że do żeliwa przykleja się ciasto, więc przed wylaniem go na gofrownicę musimy nałożyć na nią sporo oleju, co może być niezdrowe.

Jeżeli chodzi o moc, to najlepiej wybrać jak największą. Sprzęt o mocy około 300 W nie pozwoli nam dopiec gofrów i będą one gumowe. Aby uzyskać efekt, jak w cukierniach nad morzem, musimy wybrać sprzęt o mocy około 1000 W. Z jego pomocą przygotujemy chrupiące, smaczne gofry. Nie dotyczy to jednak gofrownic, które używa się na zwykłych kuchenkach. Działają one podobnie do patelni, różnicą jest to, że mają dwie części.

Najlepsze gofrownice bąbelkowe są mobilne. Koniecznie wybierz sprzęt, którego waga nie przekracza 7 kg. W przeciwnym razie każda próba przeniesienia urządzenia może skończyć się fiaskiem. Co więcej, przyjrzyj się obudowie produktu. Dobra gofrownica powinna mieć długie, drewniane rączki, aby otworzenie jej i wyciągnięcie gofra nie było trudne. Drewniane uchwyty dobrze izolują ciepło, więc z pewnością się nie poparzymy.

Dodatkowe funkcje zdecydowanie ułatwiają przygotowanie gofrów. Tak więc lampka kontrolna informuje nas, że płytki są już wystarczająco nagrzane, aby nalać ciasto. Z kolei antypoślizgowe nóżki dają nam gwarancję, że podczas wyciągania gofrów sprzęt nie zjedzie nam z blatu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ