Ranking 3 najlepszych kuchenek indukcyjnych dwupalnikowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Kuchenki indukcyjne dwupalnikowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli potrzebujesz dwupalnikowej kuchenki indukcyjnej, ale nie masz czasu na porównywanie dostępnych na rynku modeli, dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz ranking, a w nim najlepsze sprzęty, które zostały docenione przez wielu konsumentów. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się dobra i tania kuchenka indukcyjna dwupalnikowa Sencor SCP 5404GY. Produkt ma ceramiczną płytę grzejną, którą łatwo utrzymać w czystości. Jest to sprzęt wolnostojący, dlatego można zacząć z niego korzystać tuż po odpakowaniu. Urządzenie jest polecane szczególnie podczas biwakowania. Model ma łatwy system obsługi. Niewątpliwym atutem są także zabezpieczenia – automatyczne wyłączanie po określonym czasie bezczynności i wentylator chroniący przed przegrzaniem. Jeśli przedstawiony produkt nie do końca przypadł Ci do gustu, poznaj pozostałe modele. Drugie miejsce w rankingu należy do dwupalnikowej kuchenki indukcyjnej Amica PI3510U. Jest to sprzęt do zabudowy. Produkt ma wiele ciekawych funkcji, jak np. szybkie nagrzewanie, podtrzymanie ciepła czy blokada rodzicielska. Dodatkowo model ma atrakcyjny design.

3 najlepszych kuchenek indukcyjnych dwupalnikowych. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ze względu na to, że ogrzewane są jedynie obszary znajdujące się pod garnkiem, to ryzyko oparzenia się jest bardzo niskie. Za sprawą dotykowego panelu sterującego użytkowanie tego modelu jest bardzo komfortowe.

Wady

Pod wpływem gwałtownej zmiany temperatury obudowa tej kuchenki może zacząć pękać. Są to jednak sporadyczne sytuacje.

Podsumowanie

Jest to kuchenka indukcyjna, która automatycznie wykrywa powierzchnię garnka i ogrzewa tylko ten obszar. Dlatego oparzenie się jest prawie niemożliwe. Produkt wyłącza się po około 2 godzinach bezczynności.

Drugi wybór

Zalety

Kuchenka podgrzewa jedynie obszar, który znajduje się pod garnkiem. Co więcej, model ten ma funkcję Booster, dzięki której kuchenka włączy swoją maksymalną moc. Produkt ten ładnie się prezentuje.

Wady

Niektórzy uważają, że szklany element w prezentowanym sprzęcie jest dość kruchy. Dlatego polecamy obchodzić się delikatnie z kuchenką, ponieważ w przeciwnym razie możemy ją uszkodzić.

Podsumowanie

Prezentowana kuchenka indukcyjna bardzo dobrze wygląda i pasuje się do stylistyki każdej kuchni. Urządzenie to ma kilka ciekawych funkcji, które ułatwią nam gotowanie. Jedną z nich jest wykrywanie powierzchni garnków i ogrzewanie wyłącznie miejsca, w jakie zajmuje naczynie.

Rozważ też

Zalety

Prezentowana kuchenka to bardzo ekonomiczna opcja. Urządzenie dzięki punktowemu ogrzewaniu pozwoli nam zaoszczędzić na prądzie. Poza tym produkt ma dotykowy panel, który ułatwia obsługę.

Wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że sygnał dźwiękowy nie jest wystarczająco głośny, więc jeżeli znajdujemy się w innym pomieszczeniu, to możemy go nie usłyszeć.

Podsumowanie

Jest to kuchenka indukcyjna o bardzo ładnym designie. Opcja ta jest idealna opcja dla nowocześnie urządzonych kuchni. Sprzęt jest odpowiedni do domu, w którym są dzieci, ponieważ ma on specjalną blokadę, która uniemożliwia maluchom samodzielne uruchomienie kuchenki.

 

1. Płyta elektryczna wolnostojąca Sencor SCP 5404GY

 

Model SCP 5404GY marki Sencor to bardzo praktyczna i wydajna kuchenka indukcyjna z dwoma polami grzewczymi. Płyta została wykonana z najwyższej jakości ceramiki. Dzięki temu nagrzewany jest tylko obszar bezpośrednio pod garnkiem, a nie cała powierzchnia. Znacznie zmniejsza to ryzyko poparzenia.

Ta bardzo elegancka płyta indukcyjna dwupalnikowa w dobrej cenie posiada dotykowy panel sterujący z wyświetlaczem LED. Takie rozwiązanie zwiększa komfort korzystania z urządzenia. Co więcej, dużo prościej będzie Ci wybrać temperaturę. Jej zakres w tym modelu waha się od 60 st. C do 240 st. C, w skokach co 20 st. C.

Małe pole grzewcze (średnia – 14,5 cm) może pracować w zakresie od 200 W do 1300 W, zaś duże (średnica – 16,7 cm) – 200 W – 1600 W. Warto dodać, że prezentowany produkt automatycznie wykrywa wielkość naczynia na polu, i tylko ta powierzchnia jest podgrzewana. Ciekawym i bardzo przydatnym dodatkiem jest opcja timera, czyli uruchomienie opóźnionego włączenia się płyty. Zakres tej funkcji waha się między 1 minutą a 180 minutami.

Opinie o tych kuchenkach indukcyjnych dwupalnikowych konsumentów są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło kuchenkę za opcję automatycznego wyłączenia po 2 h bezczynności, co gwarantuje większe bezpieczeństwo.

Sencor SCP 5404GY to bardzo dobra dwupalnikowa kuchenka indukcyjna do 400 zł. Jest to model turystyczny o mocy 2900 W. Produkt ma wymiary: szerokość – 31 cm i głębokość – 60 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Jeśli położymy na kuchence indukcyjnej niewłaściwe naczynie, będziemy o tym powiadomieni sygnałem dźwiękowym. Dodatkowo urządzenie automatycznie przełączy się w tryb czuwania.

Antypoślizgowe nóżki: Produkt ma dobrze przemyślaną budowę. Znajdujące się u podstawy nóżki pokryto antypoślizgową powłoką. W rezultacie sprzęt jest stabilny.

Ceramiczna powierzchnia: Wiele osób zapewnia, że ceramiczną powierzchnię kuchenki można łatwo wyczyścić. Co więcej, produkt wykazuje dużą odporność na zarysowania, co sprawia, że przez długi czas atrakcyjnie się prezentuje.

Regulacja temperatury: Użytkownik może regulować temperaturę pracy modelu w zakresie od 60 st. C do 240 st. C, a tym samym dostosowywać urządzenie do aktualnie przyrządzanej potrawy.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Prezentowany model wyposażono w efektywny wentylator, który zabezpiecza przed przegrzaniem.

 

Wady

Obudowa: W niektórych komentarzach można przeczytać, że obudowa pęka pod wpływem różnicy temperatur. Sugeruje to, że nie została ona wykonana z najlepszych gatunkowo materiałów.

 

 

 

 

2. Płyta Indukcyjne Amica PI3510U

 

Model PI3510U znanej marki Amica to bardzo oszczędna i bezpieczna płyta indukcyjna, która posiada dwa palniki. Duża zaletą sprzętu jest to, że dobrze wpasuje się zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Warto dodać, że urządzenie posiada funkcję automatycznego wykrywania garnków na płycie. Sprawia to, że podgrzewana jest tylko przestrzeń bezpośrednio pod naczyniem, a nie cała powierzchnia kuchenki.

Ta najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa w 2024 roku posiada specjalną funkcję podtrzymywania ciepła na jednym z pól. Dzięki temu, gdy reszta Twojej rodziny wróci do domu, obiad wciąż będzie ciepły. Kolejnym udogodnieniem jest bardzo wydajna opcja Booster, która pozwala na szybkie ustawienie maksymalnej mocy pola. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

Wymiary tego modelu to: szerokość – 30 cm, wysokość – 5,5 cm i głębokość 52 cm. Moc przełączeniowa tego sprzętu wynosi 3,7 kW. Sterowanie płytą odbywa się poprzez panel elektroniczno – dotykowy, czyli sensoryczny, który znajduje się na kuchence.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Użytkownicy w swoich recenzjach podkreślili, że największą zaletą sprzętu jest jego system zabezpieczeń, który uniemożliwia dzieciom przypadkowe włączenie palnika.

Kuchenka indukcyjna Amica PI3510U ma wymiary: szerokość – 30 cm i głębokość – 52 cm. Moc całkowita sprzętu wynosi 3700 W. Model przeznaczony jest do montażu na blacie.

 

Zalety

Szybkie grzanie: Płyta indukcyjna 2 palnikowa 230V ma funkcję Booster, która umożliwia szybkie zwiększenie mocy grzania, a tym samym skrócenie czasu potrzebnego na przygotowanie jedzenia.

Zabezpieczenie: Jeśli masz małe dzieci, z pewnością zainteresuje się ProBaby System. Jest to funkcja, która zapobiega przypadkowemu włączeniu kuchenki. Możesz być więc pewny, że Twoja pociecha nie zrobi sobie krzywdy.

Timer: Do codziennego gotowania bardzo przydatny jest timer. Umożliwia on zaprogramowanie czasu gotowania na danym polu grzejnym. Nie musimy więc cały czas sprawdzać godziny, aby np. nie rozgotować makaronu czy ryżu.

Podtrzymanie ciepła: Ciekawą funkcją jest podtrzymywanie ciepła. Dzięki niej nie musimy podgrzewać obiadu, jeśli nasza rodzina nieco spóźni się na posiłek. W naczyniu utrzymuje się temperatura ok. 65 st. C.

 

Wady

Przyciski: Dotykowe przyciski czasami się blokują, co utrudnia wybranie preferowanych ustawień.

 

 

 

 

3. Płyta Indukcyjne Akpo PIA3082502

 

Kuchenka indukcyjna Akpo PIA3082502 jest jednym z najczęściej wybieranych sprzętów na rynku. Spowodowane jest to jej dużą wydajnością, co zdecydowanie skraca czas gotowania oraz jest rozwiązaniem ekonomicznym.

Produkt ten został wykonany z czarnego, ceramicznego szkła. W urządzeniu ogrzewana jest jedynie przestrzeń pod garnkami, a nie cała powierzchnia płyty. Sprawia to, że ryzyko poparzenia jest znacznie niższe. Co więcej, takie rozwiązanie zwiększa energooszczędność kuchenki, bowiem prąd nie jest marnowany na ogrzanie nieużywanych miejsc.

Oba pola grzewcze zostały wyposażone w funkcję Booster, czyli zwiększenie mocy do maksimum. Opcja ta pozwoli Ci skrócić czas przygotowania obiadu. Warto dodać, że prezentowany produkt posiada również opcję timer, która pozwala na dokładne zaplanowanie czasu gotowania. O jego minięciu poinformuje Cię sygnał dźwiękowy.

Zmienianie temperatury odbywa się za pomocą dotykowego panelu sterowania, który umieszczono na płycie. Znajdziesz na nim również informacje o resztkowym cieple, które pozostało na kuchence. Rodzice zapewne ucieszą się z informacji, że prezentowany produkt posiada opcję blokady panelu, co uchroni dzieci przed przypadkowym włączeniem kuchenki.

Opinie konsumentów o modelu Akpo PIA3082502 są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło eleganckie wykonanie sprzętu.

Akpo PIA3082502 to dwupalnikowa kuchenka indukcyjna do zabudowy. Wymiary modelu to: szerokość – 30 cm i głębokość – 52,5 cm. Moc całkowita sprzętu wynosi 3600 W.

 

Zalety

Zabezpieczenie: Użytkownik ma możliwość zablokowania panelu sterowania. Blokada rodzicielska zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa dzieci – nie trzeba się martwić, że dziecko włączy kuchenkę i poparzy dłonie.

Czas nagrzewania: Konsumenci potwierdzają, że model szybko się nagrzewa, co pozwala skrócić czas potrzebny na gotowanie.

Design: Wiele osób zapewnia, że urządzenie ładnie się prezentuje i pasuje do każdej kuchni. W rezultacie dopasowanie sprzętu do reszty wyposażenia jest łatwym zadaniem.

 

Wady

Zarysowania: Płyta indukcyjna 2 palnikowa jest podatna na zarysowania. W związku z tym tak ważne jest to, aby do jej pielęgnacji używać miękkiej szmatki i delikatnych detergentów.

 

 

 

 

Jaką kuchenkę indukcyjną dwupalnikową wybrać?

 

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni jest znajdująca się w niej kuchenka, która umożliwia nam przygotowanie ulubionych potraw. Jeśli akurat zastanawiasz się nad kupnem takiego sprzętu, zapewne zdążyłeś zauważyć, jak wiele jest różnych modeli. My w naszym poradniku skupimy się na specjalnym rodzaju kuchenek – indukcyjnych. Postaramy się podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę oraz jak kupić możliwie najlepszy sprzęt. Dodatkowo, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znajdziesz trzy najlepsze kuchenki indukcyjne dwupalnikowe.

Pierwszą rzeczą, na którą bezwzględnie musisz zwrócić uwagę jest to, czy interesujący Cię sprzęt jest kompatybilny z mocą Twojego licznika. Niestety, w tym przypadku konieczny może być kontakt z profesjonalnym elektrykiem. Jego zadaniem będzie porównanie, czy istnieje różnica między wymogami płyty, a wydajnością zasilana. Jeśli okaże się, że kuchenka potrzebuje dwa razy więcej mocy, niż może zaoferować Twoja sieć, połączenie nie będzie możliwe.

Zwróć również uwagę na sposób zmieniania temperatury. W niektórych modelach mamy tradycyjne pokrętła, które działają skokowo, zaś w innych umieszczono elektroniczny system dobierania temperatury. Wybór między tymi dwoma modelami powinien być podyktowany Twoim komfortem.

Warto również rozważyć zakup produktu, który posiada kilka przydatnych funkcji, które ułatwią Ci gotowanie. Jaką więc kuchenke indukcyjnę dwupalnikową kupić? Pierwszą z  funkcji jest timer. Dzięki niej będziesz w stanie zaprogramować dokładny czas przygotowania potrawy, a po jego upływie w kuchni rozlegnie się sygnał dźwiękowy. Innym, ciekawym dodatkiem jest funkcja Stop & Go. Pozwoli Ci ona przerwać gotowanie, a po chwili je kontynuować. Ten tryb został wprowadzony z myślą o osobach, które nagle muszą odebrać telefon czy otworzyć drzwi listonoszowi. Za sprawą tego przycisku nie musisz obawiać się o przypalenie gotowanego obiadu. Następną, ciekawą funkcją jest opcja przyśpieszenia gotowania. W zależności od modelu nazywa się ona Booster, Power lub Power Booster. Ten tryb pracy pozwala na szybsze przygotowanie niektórych potraw.

Test kuchenek indukcyjnych dwupalnikowych udowadnia, że aby zapewnić sobie bezpieczeństwo pracy, warto zainwestować w kuchenkę, która posiada funkcję Auto Stop. Jest ona aktywowana zaraz po tym, gdy na płytę wykipi danie z garnka lub zrobisz sobie dłuższą przerwę w gotowaniu. Opisywany tryb pracy sprawi, że urządzenie samoczynnie wyłączy się. W przypadku wylania się potrawy, pozwoli to zminimalizować szkody.

 

 

Jaka kuchenka dwupalnikowa – indukcyjna czy elektryczna?

 

Po lekturze wcześniejszych części artykułu na pewno nie masz już wątpliwości, jaka kuchenka indukcyjna dwupalnikowa jest polecana do niewielkiej kuchni. Nawet jeśli kuchenka indukcyjna dwupalnikowa przenośna  to model dla Ciebie, wciąż się zastanawiasz, czy jest to lepszy wybór niż płyta elektryczna, koniecznie zapoznaj się z informacjami umieszczonymi poniżej.

Zalety kuchenki indukcyjnej

Płyta indukcyjna dwupalnikowa wolnostojąca to nowoczesne urządzenie wyróżniające się estetycznym designem. Z łatwością można dopasować sprzęt do swojej kuchni niezależnie od wystroju. Jedną z najczęściej podkreślanych zalet tego typu kuchenek jest bezpieczeństwo użytkowania. Ich powierzchnia nie nagrzewa się mocno w trakcie gotowania (ciepło wytwarza się w naczyniu), w efekcie czego ryzyko poparzenia dłoni jest zmniejszone do minimum. Doceniają to w szczególności rodzice małych dzieci. Z tego samego względu również czyszczenie płyty nie jest trudne. Ponieważ nie jest ona rozgrzana do wysokiej temperatury, nie przypalają się na niej resztki jedzenia, które przypadkowo wypadły z garnka. Dodatkowym atutem kuchenek indukcyjnych jest niskie zużycie energii. Umożliwiają one skrócenie czasu gotowania, dzięki czemu zyskujemy wolną chwilę dla siebie. Poza tym możemy zapomnieć o problemie zabrudzonych sadzą garnków, na co narzekają posiadacze kuchenek gazowych.

 

Wady kuchenki indukcyjnej

Mimo że płyta indukcyjna ma kilka ważnych zalet, nie można zapomnieć o jej wadach. Zakup takiego urządzenia wiąże się z dużym wydatkiem, nawet w przypadku modeli dwupalnikowych. Poza tym, aby móc korzystać z kuchenki i gotować na niej posiłki, konieczna jest wymiana zwykłych garnków na takie z ferromagnetycznym dnem. Inaczej płyta nie wykryje ustawionych na niej naczyń i nie będziemy mogli jej używać. Musimy też pamiętać o tym, że sprzęt indukcyjny w trakcie gotowania wytwarza pole magnetyczne. Choć producenci takich kuchenek przekonują, że nie mają one negatywnego wpływu na nasze zdrowie, to osoby z rozrusznikiem serca powinny ich unikać.

 

Zalety kuchenki elektrycznej

Kuchenka elektryczna jest nieco tańsza niż ta indukcyjna (zwłaszcza na przykład płyta indukcyjna dwupalnikowa biała), a do tego równie łatwa do utrzymania w czystości. W porównaniu choćby do sprzętu gazowego czas gotowania jest stosunkowo krótki (choć nieco dłuższy niż w przypadku płyty indukcyjnej), a po przyrządzeniu posiłku nie musimy myć powierzchni garnków, gdyż nie powstaje na nich nieestetyczny osad. Sprzęt elektryczny także elegancko prezentuje się w kuchni. Większość modeli jest wyposażona w dodatkowe, przydatne funkcje, takie jak np. timer, kontrola gotowania oraz blokada przed dziećmi.

Wady kuchenki elektrycznej

Mając kuchenkę elektryczną musimy liczyć się z tym, że nie przygotujemy ciepłego posiłku podczas przerwy w dostawie prądu (choć to samo można powiedzieć o modelu indukcyjnym). Ze względu na zastosowane rozwiązania elektroniczne mówi się, że takie urządzenia są bardziej podatne na awarie. Poza tym powierzchnia płyty nagrzewa się do wysokiej temperatury, więc możemy się poparzyć.

 

Jaką kuchenkę dwupalnikową wybrać?

Przed zakupem nowej kuchenki warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy. Warto też dowiedzieć się jakie ma upatrzona płyta indukcyjna dwupalnikowa opinie. Jeżeli chcemy, aby sprzęt zapewniał bezpieczeństwo wszystkim domownikom i pozwolił zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w płytę indukcyjną. Choć nie należy ona do najtańszych urządzeń, już po kilku miesiącach używania zauważymy, że rachunki za prąd są mniejsze. Poza tym z pewnością przestaniemy narzekać, że tracimy za dużo czasu na gotowanie posiłków i nie możemy odpocząć. Natomiast zakup kuchenki elektrycznej jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, ale nie chcemy dłużej korzystać ze zwykłego sprzętu gazowego, który nie wyróżnia się dobrą wydajnością energetyczną i wysokim poziomem bezpieczeństwa użytkowania. Warto też zorientować się czy kuchenka indukcujna jest dostepna w ofercie Lidl, albo Ikea i w jakich cenach. Z pewnością kuchenka indukcujna dwupalnikowa jest dostępna w serwisie Allegro i również tam można zapoznaż się z cenami. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ