Ranking 3 najlepszych kuchenek indukcyjnych jednopalnikowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Kuchenki indukcyjne jednopalnikowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jednopalnikowe kuchenki indukcyjne zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów. Postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku modelom, aby spośród setki oferowanych produktów wybrać te, które według Internautów są najlepsze. Efektem naszych prac jest ranking jednopalnikowych kuchenek indukcyjnych. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się dobra i tania kuchenka indukcyjna
jednopalnikowa Hyundai IND133. Prezentowane urządzenie jest łatwe w obsłudze, a dodatkowo jego pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu. Test kuchenek indukcyjnych jednopalnikowych tego producenta pokazał, że użytkownik ma możliwość ustawienia temperatury grzania w szerokim zakresie, dzięki czemu produkt sprawdza się podczas przygotowywania różnorodnych dań. Przydatną funkcją jest timer. Dzięki niemu przyrządzenie obiadu jest łatwiejsze i mniej czasochłonne – nie musimy stać przy kuchence i kontrolować czasu. Jeśli ten model nie jest tym, czego szukasz, poznaj opisy pozostałych urządzeń. Wśród nich na drugim miejscu znalazła się jednopalnikowa kuchenka indukcyjna MPM MKE-06. Jest to sprzęt o dużej mocy, co stanowi gwarancję efektywności. Produkt wykonano z mocnych i odpornych na uszkodzenia materiałów.

3 najlepszych blenderów. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt wykonany jest z takich materiałów, które można łatwo i wygodnie wyczyścić. Urządzenie pozwala na szybkie podgrzanie garnków i przyrządzenie potraw. Sprzęt jest stosunkowo lekki, więc można go komfortowo przestawiać i przechowywać.

Wady

Według części użytkowników w kuchence brakuje alarmu informującego o końcu pracy. Urządzenie wyposażone jest w dość głośny wentylator.

Podsumowanie

Model ma palnik na garnki o średnicy do 19 cm. Sprzęt wyposażony jest w płynnie regulowaną temperaturę, co umożliwia właściwe ustawienia jej w zależności od przygotowywanej potrawy. Urządzenie wyłącza się od razu po tym, jak ściągnie się z niego naczynie.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie w łatwy sposób się obsługuje - wyposażone jest w dotykowe przyciski. Model wykonany jest z solidnych materiałów, więc nie psuje się zbyt szybko. Produkt w bardzo szybkim czasie nagrzewa naczynia i znajdujące się w nich potrawy.

Wady

W trakcie intensywnej pracy sprzęt jest dość głośny, szczególnie wentylator. Po dłuższym czasie użytkowania na powierzchni płyty mogą się tworzyć trudne do zmycia zabrudzenia lub zacieki.

Podsumowanie

Z przodu płyty znajduje się wygodny panel dotykowy. Podczas nagrzewania płyty, temperatura szkła nie robi się wysoka, sprawiając, że zużywa mniej energii. Model wyposażony jest w minutnik, który można ustawić do 180 minut.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt niewiele waży, więc można z niego wygodnie korzystać nie tylko w domu, ale też w domku letniskowym czy na kempingu. Urządzenie dość łatwo można umyć, szczególnie od razu po użyciu.

Wady

Zdarza się, że po wychłodzeniu płyty, lampki kontrolne wciąż mrugają, informując o wysokiej temperaturze. Niektóre egzemplarze tego modelu się przepaliły i dość szybko przestały włączać, będąc jeszcze na gwarancji.

Podsumowanie

Kuchenka podgrzewa przede wszystkim obszar, na którym stawia się naczynia, reszta szkła jest chłodna. Model sam wykrywa, czy stoi na nim garnek - przestaje pracować, gdy się go ściągnie, oszczędzając energię.

 

1. Kuchenka nastawna Hyundai IND 133

 

Jednopalnikowy model Hyundai IND 133 to bardzo nowoczesna kuchenka indukcyjna. Urządzenie powstało z myślą o niewielkich kuchniach, gdzie lokatorzy najczęściej gotują posiłki jednodaniowe.

Ta najlepsza kuchenka indukcyjna jednopalnikowa w 2024 roku jest przystosowana do naczyń, których średnica waha się między 13 cm i 18 cm. Ponieważ jest to dość standardowy rozmiar garnków, bez problemu przygotujesz w nich wszystkie interesujące Cię potrawy. Wymiary samej płyty indukcyjnej to: wysokość – 6,5 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 36 cm.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest to, że posiada on aż 10 stopni grzania, które wahają się do 200 W do 1800 W. Kuchenka indukcyjna jednopalnikowa Hyundai posiada również możliwość wyboru temperatury między 60 st. C. a 240 st. C. Sprawia to, że bez problemu dostosujesz siłę pracy urządzenia do swoich potrzeb.

Dużym udogodnieniem jest timer, który pozwoli Ci zaprogramować czas pracy do 180 minut. Co więcej, zaprogramowanie pracy jest dość proste, dzięki wyświetlaczowi LED. Opinie konsumentów o tych kuchenkach indukcyjnych jednopalnikowych są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło dużą moc modelu oraz jego eleganckie wykonanie.

Hyundai IND133 to kuchenka indukcyjna o mocy 1800 W. Produkt ma wymiary: 29,5 cm x 6,5 cm x 36 cm, a jego waga wynosi 2,3 kg. Kuchenka indukcyjna jednopalnikowa jest dostepna w sklepie Media Expert.

 

Zalety

Antypoślizgowe nóżki: U podstawy kuchenki znajdują się antypoślizgowe nóżki. W rezultacie nie musimy się obawiać o to, że sprzęt ześlizgnie się z blatu, co mogłoby skończyć się jego trwałym uszkodzeniem.

Timer: Prezentowana płyta indukcyjna jednopalnikowama timer z możliwością ustawienia do 180 minut. Po upływie określonego czasu sprzęt automatycznie się wyłączy. Jest to bardzo przydatna funkcja ułatwiająca gotowanie.

Temperatura: Użytkownik może ustawić preferowaną temperaturę grzania w zakresie od 60 st. C do 240 st. C., a tym samym dostosować pracę modelu do aktualnie przygotowywanej potrawy.

Obsługa: Dzięki umieszczonemu na obudowie wyświetlaczowi LED obsługa urządzenia nie jest trudna. Wszystkie najważniejsze informacje są prezentowane na niewielkim ekraniku.

Pielęgnacja: Gładka powierzchnia kuchni jest łatwa do utrzymania w czystości. Wszelkie pojawiające się na sprzęcie zabrudzenia można usunąć w prosty sposób.

 

Wady

Pokrętło: Część osób uważa, że znajdujące się na środku obudowy, plastikowe pokrętło nie jest solidnie wykonane i wpływa negatywnie na wygląd produktu.

 

 

 

 

2. Płyta Elektryczna wolnostojąca MPM MKE-06

 

Płyta indukcyjna MPM MKE-06 to bardzo nowoczesne urządzenie, które dzięki swoim małym gabarytom zmieści się w każdej kuchni. Model ten powstał z myślą o niewielkich kawalerkach. Wymiary produktu to: wysokość – 6 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 38 cm.

Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, co jest zasługą dotykowego panelu sterowania z wyświetlaczem LED. Poinformuje Cię on o temperaturze, godzinie i czasie pracy. Ciekawym dodatkiem jest funkcja minutnika, która pozwala na programowanie timera do 180 minut. Również dobór temperatury nie będzie problemem, bowiem przy pomocy jednego przycisku będziesz mógł ustawić siłę grzania od 60 st. C. do 240 st. C.

Gotowanie na płycie indukcyjnej jest bardzo bezpieczne, gdyż podgrzewany jest tylko obszar na palniku wykonanym z czarnego szkła. Zmniejsza to ryzyko poparzenia się. Co więcej model ten automatycznie wykrywa naczynie, co pomoże Ci w oszczędzaniu energii elektrycznej.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło urządzenie za opcję blokady przycisków, co sprawi, że Twoje dziecko nie uruchomi kuchenki przez przypadek.

Kuchenka elektryczna indukcyjna jednopalnikowa MPM MKE-06 ma moc 1800 W i jest zasilana sieciowo. Wymiary urządzenia są następujące: 30 cm x 6 cm x 38 cm, a jego waga wynosi ok, 3,5 kg.

 

Zalety

Sterowanie: Wiele osób podkreśla, że wybranie preferowanych ustawień nie zajmuje dużo czasu. Ponadto sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego, a wszystkie przyciski są dobrze opisane.

Jakość: Do produkcji prezentowanej kuchenki indukcyjnej wykorzystano solidne materiały. Na powierzchni sprzętu nie pojawiają się zarysowania, a dodatkowo model łatwo utrzymać w czystości.

Bezpieczeństwo: Użytkowanie produktu jest bezpieczne. Niezwykle przydatną funkcją okazuje się blokada przycisków – nie musimy się martwić, że np. przez przypadek zmienimy temperaturę grzania i przypalimy obiad.

Efektywność: Opinie konsumentów potwierdzają, że sprzęt szybko się nagrzewa, dzięki czemu przygotowanie obiadu nie zajmuje dużo czasu.

 

Wady

Głośność: Niektóre osoby zauważyły, że urządzenie generuje nieprzyjemny szum w trakcie pracy przy ustawieniu największej mocy.

 

 

 

 

3. Płyta Elektryczna Esperanza EKH006

 

Urządzenie Esperanza EKH006 to bardzo wydajna i elegancka płyta indukcyjna jednopalnikowa w dobrej cenie, która dobrze wpasuje się do niewielkiej kuchni. Wymiary prezentowanego produktu to: głębokość – 33 cm, szerokość – 28 cm i wysokość – 7 cm.

Podobnie jak wiele innych kuchenek indukcyjnych, model ten podgrzewa tylko powierzchnię palnika, co zmniejsza ryzyko poparzenia się. Dużą zaletą produktu jest automatyczne wykrywanie naczynia, co pozwoli Ci na oszczędność energii, gdy gotujesz w małym garnku. Co więcej, sprzęt ten posiada elektroniczny panel sterowania, który jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki temu bez trudu wybierzesz jedną z 4 funkcji gotowania lub ustawisz temperaturę, której zakres waha się od 60 st. C. do 270 st. C.

Powierzchnia do gotowania została wykonana z matowego, czarnego szkła krystalicznego, co czyni ją odporną na uderzenia i otarcia. Nie musisz się zatem obawiać, że znajdujący się na palniku garnek porysuje płytę.

Opinie użytkowników o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów doceniło elegancki wygląd kuchenki, niską cenę oraz możliwość zaprogramowania czasu gotowania, a także to, że kuchenka indukcyjna jednopalnikowa jest łatwo dostępna, kupimy ją na przykład w sklepie Media Markt.

Esperanza EKH006 to dobra jednopalnikowa kuchenka indukcyjna do 100 zł. Moc sprzętu wynosi 2000 W. Produkt ma wymiary: długość – 33 cm, szerokość – 28 cm i wysokość – 7 cm.

 

Zalety

Wykrywanie: Prezentowana kuchenka ma funkcję automatycznego wykrywania naczynia. Jeśli okaże się, że garnek nie jest przystosowany do urządzenia, model się wyłączy.

Wyświetlacz: Sprzęt ma odpowiednio duży wyświetlacz, na którym są wyświetlane podstawowe informacje dotyczące pracy urządzenia. Według wielu osób element ten ułatwia obsługę kuchenki.

Budowa: Z uwagi na to, że budowa produktu została odpowiednio przemyślana nie musimy się obawiać, że model nie będzie stabilny. Warto dodać, że u podstawy kuchenki znajdują się antypoślizgowe nóżki.

 

Wady

Zarysowania: Pewna grupa Internautów zauważyła, że na powierzchni produktu stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. Dlatego też do pielęgnacji sprzętu trzeba używać delikatnych detergentów i miękkich gąbek.

 

 

 

 

Jaką kuchenkę indukcyjną jednopalnikową wybrać?

 

Podstawowym elementem wyposażenia każdego domu jest kuchenka, bez której gotowanie byłoby niemal niemożliwe. Skoro jest to tak powszechne urządzenie, to wydawać by się mogło, że jego zakup jest bardzo prosty. Musisz jednak pamiętać że aby dokonać wyboru możliwie najlepszego sprzętu, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Aby pomóc Tobie i wszystkim innym osobom, które właśnie zastanawiają się nad dokonaniem takiego zakupu, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jaki model jest najlepszy. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze kuchenki indukcyjne jednopalnikowe.

Zanim zdecydujesz jaką kuchenkę indukcyjną jednopalnikową kupić upewnij się, że będzie on kompatybilny z mocą połączeniową Twojego licznika. Zalecamy kontakt z profesjonalnym elektrykiem, który sprawdzi, czy jest różnica między wymogami płyty, a wydajnością zasilania. Niestety, w przypadku, gdy moc przyłączeniowa licznika wynosi jedynie 4 kW, a płyty 7,2 kW, podłączenie urządzenia nie będzie możliwe.

Przydatną funkcją jest również opcja timera, która pozwoli Ci dokładnie zaprogramować czas gotowania na danym polu. Po jego upływie, w Twojej kuchni rozlegnie się sygnał dźwiękowy. Innym, ciekawym udogodnieniem jest przyspieszenie gotowania, które w różnych modelach nazywa się Booster, Power lub też Power Booster. Funkcja ta pomoże Ci w szybkim czasie przyrządzić niektóre potraw. Kolejnym popularnym dodatkiem jest opcją Memory, która pozwala na zapisanie ustawień. Zatem, jeśli regularnie przyrządzasz swoje ulubione danie w ten sam sposób, będziesz mieć do niego łatwy dostęp.

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja Stop & Go. Umożliwia ona nagłe przerwanie gotowania, a po pewnym czasie kontynuowanie pracy płyty. Opcja ta okaże się bardzo przydatna, gdy zadzwoni Twój telefon lub przyjdzie listonosz. Wystarczy wybrać odpowiedni przycisk, a kuchenka przestanie pracować, dzięki temu nie będziesz musiał obawiać się o przypalenie obiadu. Następnym udogodnieniem, które powinna posiadać każda dobra płyta indukcyjna jest opcja Auto Stop. Dzięki niej po wykipieniu potrawy lub dłuższej przerwie w gotowaniu, urządzenie samoczynnie wyłączy się, co zapobiegnie uszkodzeniu płyty.

 

 

Jak działa kuchenka indukcyjna jednopalnikowa?

 

Płyta indukcyjna to sprzęt, który cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest energooszczędny. Kupujących do zakupu przekonała również prosta obsługa oraz duża liczba dodatkowych funkcji, które przyśpieszają gotowanie. Wszystkie zalety urządzenia opisaliśmy w naszym poradniku. Już wiesz, jaka kuchenka indukcyjna jednopalnikowa jest polecana, teraz wyjaśnimy Ci, jak działa taki sprzęt.

Gdzie przydadzą się sprzęty jednopalnikowe?

Kuchenki indukcyjne z jednym palnikiem mają niewielkie wymiary, dlatego polecana są w kuchniach z ograniczoną przestrzenią lub w domkach letniskowych. Bardzo rzadko dostępna jest płyta indukcyjna jednopalnikowa do zabudowy, ale nie jest niemożliwy jej zakup. Pamiętaj, że czas gotowania na płycie indukcyjnej jest znacznie krótszy w porównaniu z innymi kuchenkami, dlatego przygotowanie obiadu w jednym naczyniu nie potrwa zbyt długo. Jesli interesuje Cię niedroga kuchenka indukcyjna jednopalnikowa, zorientuj sie w ofercie sklepu Lidl, który niejednokrotnie oferuje małe AGD.

 

Budowa płyty indukcyjnej

Pod powierzchnią każdej płyty indukcyjnej znajdują się specjalne cewki. Ich zadaniem jest wytwarzanie pola magnetycznego, które oddziałuje na dno garnka. Po ustawieniu specjalnego naczynia następuje zmiana energii elektrycznej w cieplną. Należy podkreślić, że proces ten zachodzi jedynie na dnie garnka, a nie na całej płycie. Dzięki temu, gdy wykipi nam woda lub wylejemy danie, nie zostanie ono przypalone. Opisany powyżej proces jest możliwy dzięki indukowaniu prądów wirowych i nagrzewaniu ferromagnetyków.

 

Czy gotowanie na płycie indukcyjnej wymaga specjalnych garnków?

Kupując kuchenkę indukcyjną nie możemy zapomnieć o zestawie specjalnych garnków z ferromagnetycznym dnem. Do dna naczynia przytwierdzony został magnes, co umożliwia wytworzenie pola magnetycznego w kontakcie z płytą. Tylko taki typ naczyń będzie działać na kuchence. Garnki są wykonywane z grubego materiału, który równomiernie rozprowadza temperaturę, co pozwala na szybkie gotowanie.

Wiele osób zastanawia się, co się stanie, gdy na kuchence indukcyjnej ustawimy zwykłe naczynie? Sprzęt nie wykryje go, a tym samym ciepło nie zostanie wytworzone. Natomiast. gdy dojdzie do wylania cieczy, urządzenie zwykle wyłącza się.

Kolejnym pytaniem, które interesuje wiele osób, jest to, jak rozpoznać garnki indukcyjne. Podstawową cechą takich naczyń jest grube i płaskie dno z magnesem. Na opakowaniu każdego zestawu powinien znaleźć się napis „Induction”. Niektóre marki tworzą uniwersalne naczynia do każdego rodzaju kuchenek. My jednak polecamy inwestować tylko w modele specjalnie zaprojektowane do płyt indukcyjnych, gdyż są one wytrzymalsze.

Jak podłączyć kuchenkę indukcyjną?

Kuchenka indukcyjna nie zadziała, jeśli nie zostanie podłączona do prądu. W tym momencie musimy zaznaczyć, że sprzęt pobiera stosunkowo dużo energii, więc przed instalacją niezbędne jest upewnienie się, że instalacja to wytrzyma. W przeciwnym razie po podłączeniu może dojść do spięcia. Kuchenkę podłącza się do instalacji 1-fazowej 230 V (najpopularniejszy model) lub 3-fazowej 400 V.

Sam proces instalacji jest dość skomplikowany, dlatego polecamy skorzystać z pomocy specjalisty. Modele 1-fazowe są bardzo popularne, dlatego wielu producentów ułatwiło ich montaż. Są one wyposażone we wtyczki do gniazdka, które po prostu trzeba podłączyć. W przypadku płyt 3-fazowych musisz użyć przewodu o specjalnym przekroju. Całość wymaga uziemienia, co przekracza kompetencje wielu konsumentów, dlatego zachęcamy do zasięgnięcia pomocy specjalisty.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ