Najlepsza płyta ceramiczna gazowa

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Płyty ceramiczne gazowe – Ranking

 

 

Bosch PPP 616B81E

 

Bosch PPP 616B81E to produkt chętnie wybierany przez konsumentów, którzy cenią jego wysoką jakość wykonania oraz estetyczny wygląd, pasujący do nowoczesnych wnętrz.

Jest to płyta gazowa wyposażona w 4 palniki (1 mocny, 1 energooszczędny, 2 standardowe), która pozwala na stosowanie każdego rodzaju naczyń do przygotowywania potraw. Zbudowana jest ona z płyty podpalnikowej ze szkła hartowanego oraz dwuczęściowego, emaliowanego rusztu z żeliwa.

Urządzenie posiada zabezpieczenie przed wydobywaniem się gazu, które uruchamia się, gdy ogień zostanie przypadkowo zdmuchnięty lub zalany. Sterowanie płytą jest bardzo łatwe i odbywa się przy użyciu czterech pokręteł, służących do regulacji wielkości i mocy płomienia, znajdujących się z przodu. W gałkach zamontowano również zapalarkę.

Wymiary tego modelu to wysokość – 5,8 cm, szerokość – 59 cm i głębokość – 52 cm. Moc całkowita płyty wynosi 7400 W. W Internecie znaleźć możemy wiele pochlebnych opinii o tym urządzeniu, które świadczą o jego niezawodności i skutecznym działaniu. Konsumenci twierdzą, że płyta doskonale się sprawdza.

 

 

 

 

Gorenje GC 341 UC

 

Jeśli zastanawiasz się, czym charakteryzuje się najlepsza ceramiczna płyta gazowa w dobrej cenie, koniecznie zapoznaj się z modelem Gorenje GC 341 UC.

Jest to płyta kuchenna do zabudowy wyposażona w dwa palniki o różnej średnicy 5,5 cm i 10 cm oraz mocy 1000 W i 3000 W. Zbudowana jest ona z ceramicznego szkła hartowanego oraz żeliwnego rusztu. Do jej sterowania służą dwa wygodne pokrętła znajdujące się z przodu, zintegrowane z elektryczną zapalarką.

Wymiary płyty to 10,8 cm x 30 cm x 51 cm. Jest to model bezramkowy ze ściętymi brzegami oraz fazowaną krawędzią przednią. Posiada on zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które go automatycznie odcina w przypadku zalania palnika.

Użytkownicy posiadający urządzenie w domu twierdzą, że bardzo ładnie prezentuje się w kuchni ze względu na nowoczesne wykonanie. Konsumenci cenią sobie również jego łatwość użycia i bezawaryjność potwierdzoną 2-letnią gwarancją producenta.

 

 

 

 

Dynaxo Dynacook X5

 

Jeśli szukasz nowoczesnej, ceramicznej płyty gazowej, model Dynaxo Dynacook X5 powinien Cię zainteresować. Jest to innowacyjne urządzenie, które zapewni wygodne gotowanie i jest bezpieczne w użyciu.

Płyta wyposażona jest w pięć pól grzejnych rozłożonych w praktyczny i przemyślany sposób. Steruje się nią przy użyciu dotykowego panelu znajdującego się z przodu. Produkt posiada także czytelny, cyfrowy wskaźnik mocy gotowania.

Model ten jest całkowicie bezpieczny, o czym świadczą między innymi blokada przed przypadkowym uruchomieniem, wskaźnik ciepła resztkowego, sygnał braku gazu i zabezpieczenie przed jego wypływem. Płytę można także łatwo i szybko wyczyścić. Wymiary tego modelu to 80 cm x 49 cm x 8 cm, a jego moc całkowita wynosi 8150 W.

Jest to zdecydowanie najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jednak mimo to wciąż chętnie wybierana przez konsumentów. Użytkownicy podkreślają jej największe zalety, jakimi są duża powierzchnia grzewcza, łatwość obsługi i czyszczenia oraz wygoda użytkowania.

 

 

 

 

Jaką płytę ceramiczną gazową wybrać?

 

Szeroki wybór sprzętu gospodarstwa domowego daje nam możliwość zakupu płyty grzewczej jako osobnego urządzenia. Jednym z najpopularniejszych typów jest płyta gazowa, która łączy w sobie wysoki komfort użytkowania oraz atrakcyjny design. Nowością na rynku AGD są modele ceramiczne, pozbawione metalowych rusztów. Jeśli zastanawiasz się, czym cechuje się najlepsza ceramiczna płyta gazowa w 2024 roku, koniecznie zapoznaj się z niniejszym poradnikiem. Z rankingu na końcu artykułu dowiesz się natomiast, które trzy modele są warte uwagi.

 

 

Płyty gazowe są estetyczne, proste w obsłudze i zazwyczaj tańsze od elektrycznych. Większość modeli ma symetryczny, kwadratowy kształt, z czterema palnikami rozmieszczonymi w każdym końcu. Jednak coraz częściej spotkać można wersje nietypowe, które mają dwa, trzy lub pięć palników. Kształt płyty można dopasować do każdej kuchni, bez względu na jej stylistykę czy przestrzeń użytkową.

Do małych kuchni dobrze pasuje mała płyta gazowa z dwoma palnikami, której oczywistym atutem jest niewielka powierzchnia robocza. Dla wieloosobowych rodzin lepiej sprawdzi się większy model o niestandardowych rozmiarach, przy użyciu którego ugotujemy posiłek dla kilku osób.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ