Najlepsza zgrzewarka próżniowa Profi Cook

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety

Urządzenie ma niewielkie rozmiary, więc bez problemu znajdzie swoje miejsce w każdej kuchni. Jego wymiary to zaledwie 380 mm szerokość, 63 cm wysokość, oraz 155 cm głębokość, a waga to 1,55 kg. Również obudowa ze stali nierdzewnej nie tylko sprawia, że model się ładnie prezentuje, ale też jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo model ten został wyposażony w czułą pompę próżniową, która pozwala na dokładne odessanie powietrza bez uszkodzenia pakowanych produktów.

 

Najważniejsze wady

Użytkownicy podają, że zgrzewarki próżniowe Profi Cook głośno pracują, co może irytować niektórych użytkowników. Również do zamknięcia worka z żywnością trzeba przyłożyć nieco siły, co może dla niektórych użytkowników okazać się zbyt trudne lub uciążliwe.

 

 

 

 

Jaka jest najlepsza zgrzewarka próżniowa Profi Cook w 2024 roku?

 

Pakowarka próżniowa to urządzenie, które może nam przedłużyć świeżość przechowywanej żywności. Ale co to właściwie jest pakowarka próżniowa i jak działa? Wśród urządzeń tego typu rozróżniamy dwa rodzaje. Pakowarki komorowe i listwowe.

 

 

Urządzenia listwowe charakteryzuje niewielki rozmiar. Jego wielkość determinuje rozmiar listwy, jaki posiada, a mogą być zgrzewarki z listwą od 200 do 550 mm. Dlatego też urządzenia te są przeznaczone głównie do użytku domowego. Pakowany produkt znajduje się poza urządzeniem, a do listwy zbliżamy górną część worka, z którego jest odsysane powietrze a następnie worek jest zgrzewany. Tego typu urządzenie nie są zbyt wydajne, a worki użyte do przechowywania żywności muszą mieć strukturę moletowaną, bo taka struktura umożliwia odessanie powietrza. Modele listwowe są też wyposażone w metalową obudowę, wówczas urządzenie jest nieco większe i dodatkowo posiada wydajniejszą pompę. Taki model może już służyć w niewielkich zakładach czy restauracjach.

Pakowarka komorowa to urządzenie z wewnętrzną przestrzenią na worek z żywnością i hermetyczną pokrywą. Produkt umieszczony w worku wkłada się do pakowarki komorowej i zamyka hermetycznym zamknięciem. Pompa odsysa powietrze z całej komory, a następnie zgrzewa worek zamykając go. Po zakończeniu procesu komora otwiera się samoczynnie. Taki rodzaj pakowarek jest wygodny w użytkowaniu, bo pakowanie próżniowe odbywa się szybko, a także można do nich wykorzystać worki z gładkiej folii. Zazwyczaj też urządzenia te posiadają regulację siły odsysania powietrza z wnętrza komory.

Wśród pakowarek komorowych znajdziemy modele różniące się wielkością. Są modele, które można zastosować, jako urządzenia domowe, o rozmiarach „mini”. Można kupić pakowarkę komorową średnich rozmiarów zdającą świetnie egzamin w małych zakładach gastronomicznych, lub urządzenia duże, wolnostojące przeznaczone do seryjnej produkcji w dużych zakładach spożywczych. Najlepsze modele są wyposażone w dwie komory, których użycie skraca czas pakowania. Natomiast do pakowania produktów płynnych wewnątrz komór montuje się specjalne płyty wypełniające.

Wybierając urządzenie do zakupu warto zapoznać się z jego parametrami i dokładnie prześledzić, jakie do jego działania używamy materiały eksploatacyjne, oraz jaka jest ich cena. Każdy rodzaj pakowarki ma pewne uwarunkowania dotyczące folii, jaką można stosować. Od rodzaju folii będzie też zależeć jej cena, a także wytrzymałość opakowania. Przy pakowarce listwowej, długość listwy ogranicza wielkość produktu pakowanego, więc trzeba ją właściwie dobrać. Inne, istotne parametry, to możliwość dokonywania samodzielnych ustawień w zakresie siły ssania oraz parametrów zgrzewania.

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Profi Cook PC-VK 1080 to zgrzewarka listwowa, zasilana sieciowo 220 – 240 V, w pełni automatyczna, pozwalająca na jednoczesne zgrzewanie i separowanie żywności. Doskonale się sprawdza przy dzieleniu żywności na mniejsze porcje. Pompa tego modelu pracuje z mocą zasysania 12 litrów na minutę. Pompa ta posiada odpowiednią czułość, aby tak samo starannie pakować żywność nieulegającą uszkodzeniom mechanicznym, jak i taką, która jest delikatna. Również monitoring temperatury sprzyja delikatnemu pakowaniu.

 

 

Maksymalna szerokość worka wynosi do 30 cm, a do pakowania należy użyć folii strukturalnej, która jest dostępna w formie rolki z workami, bądź strukturalnych torebek plastikowych. Taka folia nadaje się również do gotowania w wodzie, czy grzania w kuchence mikrofalowej. Wraz z kupowanym produktem klient otrzymuje 18 profesjonalnych torebek, z których 10 sztuk ma wymiary 22 x 30 cm, a 8 sztuk jest o wymiarach 28 x 40 cm. Urządzenie zostało zaopatrzone w sześć kontrolek, które informują użytkownika o pracy urządzenia, a także służą do sterowania zgrzewarką. Dzięki zaopatrzeniu produktu w gumowe nóżki oferuje ono stabilna pracę, nie przesuwa się i nie przechyla.  W obudowie producent wygospodarował miejsce na przechowanie przewodu zasilającego, gdy urządzenie nie jest używane.

 

Profi Cook PC-VK 1080 jest dedykowana dla użytkowników domowych i do takich celów doskonale się nadaje. Jest to model z prostym interfejsem, i wyraźnym panelem sterowania, w związku z tym jego użycie jest intuicyjne i łatwe. Użytkownik bardzo szybko odessa powietrze z worka z żywnością, a spawy wykonane przez urządzenie są mocne i nie przepuszczają, dlatego możesz mieć pewność, że żywność zapakowana w ten sposób faktycznie dłużej pozostanie świeża. Biorąc pod uwagę cenę urządzenia, jego funkcjonalność oraz sposób wykorzystania, można określić, że jest to dobra i tania zgrzewarka próżniowa Profi Cook.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ