Ranking 11 najlepszych zgrzewarek próżniowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Zgrzewarka próżniowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Potrzebujesz zgrzewarki próżniowej i zastanawiasz się, w który model zainwestować? Polecamy Ci lekturę naszego rankingu, w którym znajdziesz opisy najlepszych urządzeń jakie obecnie są dostępne na rynku. Jednym ze sprzętów, który zyskał dużo pozytywnych opinii użytkowników, jest Profi Cook PC-VK 1080. To zgrzewarka próżniowa do żywności z mocną obudową ze stali nierdzewnej i z mocą równą 120 W, która gwarantuje efektywność działania. Sprzęt zajmuje niewiele miejsca i jest wygodny w obsłudze. Podstawa została tak zrobiona, aby chowanie przewodu zasilającego nie sprawiało żadnych problemów. Natomiast SilverCrest SV 125 C3 to zgrzewarka próżniowa wyposażona w tackę na płyny, którą można myć w zmywarce. Zapoznaj się również z cechami tego urządzenia.


11 najlepszych zgrzewarek próżniowych. Opinie w 2024 roku

 

Przeczytaj nasz ranking zgrzewarek próżniowych i dowiedz się, które z dostępnych na rynku sprzętów są godne uwagi. Warto wspomnieć, że prezentowane zestawienie powstało na podstawie analizy recenzji konsumentów. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zgrzewarka próżniowa do żywności ma obudowę ze stali nierdzewnej. Materiał nie jest podatny na zarysowania ani powstawanie korozji. U podstawy znajdują się antypoślizgowe nóżki, dlatego sprzęt nie przesuwa się w trakcie pracy.

Wady

Jeśli zdecydujesz się na zakup tego modelu, musisz wiedzieć, że współpracuje on tylko z folią producenta. W związku z tym do pracy nie da się wykorzystać innych akcesoriów.

Podsumowanie

Wymiary sprzętu są następujące: szerokość - 38 cm, wysokość - 6,3 cm i głębokość - 15,5 cm. Jego waga wynosi ok. 1,5 kg. W skład zestawu wchodzi 18 foliowych torebek. Moc zgrzewarki próżniowej jest równa 120 W.

Drugi wybór

Zalety

Zgrzewarka pozwala zarówno na zgrzanie worków foliowych z żywnością i szczelne ich zamknięcie, jak i odessanie powietrza z wnętrza pojemnika, w którym chcemy produkty przechować dłużej. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje rolkę folii o długości 3 m, 3 adaptery do zaworów próżniowych i zapasową uszczelkę.

Wady

Według osób użytkujących zgrzewarkę jest ona hałaśliwa przy otwieraniu i zamykaniu pokrywy. Czyni ją to mniej atrakcyjną w użyciu, bo dźwięki te są irytujące, a na dodatek pokrywa trudno chodzi i trzeba się z nią siłować.

Podsumowanie

Zgrzewarka jest przystosowana do pakowania mocno wilgotnej żywności, a także tej wymagającej delikatniejszego traktowania. Sprzęt na wymiary 38,6 x 14,5 x 7,3 cm i dołączono do niego tackę ociekową i wąż foliowy.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma dwa tryby pracy i prędkości odsysania, dlatego można dostosować go idealnie do swoich potrzeb. Zgrzewarka próżniowa jest sprzedawana w zestawie z potrzebnymi akcesoriami, a należą do nich m.in. woreczki i rolka z folią.

Wady

Urządzenie jest pozbawione obcinacza do folii, a jest to jeden z ważnych elementów zapewniających komfort pracy. Z powodu jego braku zgrzewanie może nie być tak wygodne, jak tego oczekujemy.

Podsumowanie

Model waży 2,3 kg, jego wymiary to: 6 cm x 14,5 cm x 7,5 cm, a moc wynosi 110 W. Zgrzewarka próżniowa pozwala skutecznie zachować świeżość produktów spożywczych i przyda się każdej osobie, której zależy na tym, aby nie marnować jedzenia.

 

Zgrzewarka próżniowa do żywności

 

1. Profi Cook Zgrzewarka Do Folii PC-VK 1080

 

Profi Cook PC-VK 1080 to zgrzewarka próżniowa do żywności, którą musieliśmy uwzględnić przy tworzeniu tego zestawienia. Urządzenie ma srebrno-czarną obudowę, na której nie pojawiają się zarysowania, co świadczy o wysokiej jakości materiałów użytych do jej produkcji. Sprzęt jest zasilany sieciowo, jego wymiary to: szerokość – 38 cm, wysokość – 6,3 cm i głębokość – 15,5 cm. Waga modelu jest równa 1,55 kg.

Ta dobra zgrzewarka próżniowa do żywności ma moc 120 W, a przepływ powietrza wynosi 12 l/min. W zestawie otrzymujemy 18 hermetycznych torebek, 10 z nich ma wymiary: 22 cm x 30 cm, a 8 pozostałych: 28 cm x 40 cm. Jak wskazuje producent, zamknięte w folii jedzenie zachowuje świeżość nawet 5 razy dłużej niż przy zwykłym przechowywaniu. 

Urządzenie działa automatycznie, co podoba się użytkownikom. Sprzęt jednocześnie zgrzewa i separuje folię. W podstawie sprzętu znajduje się specjalne miejsce do przechowywania przewodu zasilającego. Model ma antypoślizgowe nóżki gwarantujące bezpieczeństwo pracy.

 

 

 

 

Zgrzewarka próżniowa Silvercrest 

 

2. Zgrzewarka do Pakowania Próżniowego SilverCrest SV 125 C3

 

Do szczelnego przechowywania żywności w niejednej kuchni przyda się zgrzewarka do pakowania próżniowego SilverCrest SV 125 C3. Sprzęt charakteryzuje moc 125 W i funkcja pompowania o sile 550 bar i wydajności 7000-8000 ml/min.

Zgrzewarka próżniowa Silvercrest jest przystosowana do węży foliowych o standardowych rozmiarach do 30 cm. Za pomocą urządzenia zamkniesz szczelnie woreczek foliowy zgrzewając go, a także zamkniesz próżniowo żywność w pojemniku. Do wykorzystania przez użytkownika pozostają takie funkcje jak „soft” do użycia przy szczególnie miękkich i wrażliwych produktach spożywczych, a także „wet and dry”, gdy pakowaniu poddajemy żywność o dużej wilgotności.

W zestawie znajdziemy urządzenie o wymiarach 38,6 x 14,5 x 7,3 cm, wąż foliowy 300 x 28 cm, a także tackę ociekową wielkości 30,4 x 1,75 x 0,85 cm. Tackę tę można bez problemu wyjąć ze zgrzewarki i umieścić w zmywarce do dokładnego umycia. Na wygodę użytkowania wpływa funkcja chowania przewodu elektrycznego i zaopatrzenie sprzętu w antypoślizgowe nóżki.

 

 

 

 

Zgrzewarka próżniowa domowa

 

3. Zgrzewarka próżniowa Camry CR 4470

 

Domowa zgrzewarka próżniowa Camry CR 4470 jest przeznaczona do pakowania mięsa, wędliny, ryb, warzyw i owoców, a także serów. Bez wątpienia przyda się w każdej kuchni. Jej wymiary to: 36 cm x 14,5 cm x 7,5 cm, a waga wynosi 2,3 kg. Moc urządzenia jest równa 110 W. 

Zgrzewarka próżniowa ma 2 tryby pracy: DRY przeznaczony dla produktów suchych i MOIST odpowiedni dla mokrych. Dodatkowo użytkownik może ustawić jedną z dwóch prędkości odsysania: NORMAL i GENTLE (dla produktów wyjątkowo miękkich i kruchych). Kupując produkt, otrzymujemy w zestawie rolkę folii, 5 woreczków o wymiarach: 20 cm x 30 cm i wężyk do pojemników próżniowych.

Warto pomyśleć o zakupie domowej zgrzewarki próżniowej Camry CR 4470, ponieważ działa ona skutecznie, jest łatwa w obsłudze i solidnie wykonana. Korzystając z tego urządzenia, można zadbać o dłuższą świeżość produktów spożywczych i w ten sposób ograniczyć ich marnowanie.

 

 

 

 

Zgrzewarka próżniowa Profi Cook

 

4. Profi Cook Zgrzewarka Próżniowa PC-VK 1134

 

Zgrzewarka próżniowa Profi Cook PC-VK 1134 pozwala na zachowanie świeżości żywności nawet do 8 razy dłużej niż bez jej użycia, więc nie ulega wątpliwości, że warto mieć taki sprzęt w swojej kuchni. Zgrzewarka próżniowa ma moc równą 120 W. Do jej wykonania wykorzystano odporną na korozję stal nierdzewną.

Urządzenie ma moc ssania równą 24 l/min. Na obudowie znajduje się elektroniczny panel dotykowy wyposażony w sprawnie działający czujnik, a także 8 kontrolek ułatwiających obsługę. Urządzenie jest przystosowane do używania z konwencjonalnymi foliami o szerokości do 30 cm. Istnieje możliwość szybkiego zwinięcia kabla zasilającego i jego umieszczenia na obudowie.

Kupujący wypowiadają się dobrze na temat sprzętu przede wszystkim dlatego, że wygodnie się z niego korzysta i wyróżnia go efektywna praca. Ponadto model ma stabilną, idealnie wyważoną podstawę, a dzięki temu nie przesuwa się po blacie kuchennym. Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w praktyczny obcinacz do folii.

 

 

 

 

Zgrzewarka do folii próżniowa

 

5. Pakowarka Próżniowa Gorenje VS120E

 

W poszukiwaniu idealnego urządzenia dotarliśmy również do pakowarki próżniowej Gorenje VS120E, ponieważ sprzęt ten pozytywnie przeszedł test zgrzewarek próżniowych. Listwa zgrzewająca ma tu 300 mm, moc sprzętu wynosi 120 W, a ciśnienie pompy próżniowej osiąga 0,8 bar przy przepływie powietrza 12 l/min. Zgrzewarka próżniowa do folii waży 1,5 kg i jest szarego koloru.

Producent zadbał o estetykę urządzenia, a także o wygodę obsługi, na którą składa się między innymi chowany przewód elektryczny w specjalnym schowku obudowy. Pakowarka może służyć do pakowania żywności w formie stałej jak i płynnej, a po zapakowaniu produkty są przystosowane do gotowania sous-vide, czyli powolnego gotowania w niskich temperaturach. Proces pakowania przebiega szybko i sprawnie, bo w tym celu wystarczy umieścić opakowania w urządzeniu i nacisnąć odpowiedni przycisk.

Światełko kontrolne informuje o procesie zamykania, gdy zgaśnie, produkty zostały hermetycznie zamknięte. Klienci zwracają uwagę na przydatność i funkcjonalność sprzętu, ma on grubą linię zgrzewu, mocno zasysa powietrze i ma wiele opcji zgrzewania.

 

 

 

 

Zgrzewarka próżniowa Severin

 

6. Severin FS 3604 Zgrzewarka Próżniowa do Foli

 

Dlaczego w naszym rankingu pojawiła się zgrzewarka próżniowa Severin FS 3604? Jest to dobrej jakości sprzęt, co potwierdziło wielu zadowolonych z zakupu konsumentów. Model ma obudowę w kolorze białym, która jest odporna na zarysowania, a ponadto pasuje do reszty znajdującego się w kuchni wyposażenia.

Moc zgrzewarki próżniowej wynosi 160 W. W komplecie otrzymujemy niezbędną do pakowania rolkę z folią o szerokości równej 28,5 cm. Na sprzęcie umieszczono dwie lampki kontrolne, jedna informuje o aktywnej funkcji odsysania (czerwony kolor), a druga o zgrzewaniu (zielony kolor). Model jest wyposażony we wziernik i ma miejsce do nawijania przewodu zasilającego.

Ze względu na pozytywne opinie o zgrzewarkach próżniowych Severin FS 3604, produkt jest chętnie wybierany przez konsumentów. Do atutów sprzętu można bez wahania zaliczyć, estetyczne, proste wykonanie, a także praktyczne rozwiązania jak choćby lampki kontrolne czy nawijacz kabla zasilającego.

 

 

 

 

Zgrzewarka próżniowa Foodsaver

 

7. Zgrzewarka próżniowa Foodsaver FFS0014X

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci zgrzewarkę próżniową Foodsaver FFS0014X o wymiarach: szerokość – 40,8 cm, wysokość – 8,7 cm i głębokość – 14,5 cm. Sprzęt waży 1,7 kg, dlatego jest wygodny w przenoszeniu. Jest to urządzenie odpowiednie do pakowania różnego rodzaju żywności m.in. mięsa, warzyw, owoców, artykułów suchych czy nawet sosów i zup.

Zgrzewarka próżniowa Foodsaver ma specjalną tackę, w której gromadzi się woda. Można ją łatwo odłączyć i umyć, nie tylko ręcznie, ale też w zmywarce. Moc urządzenia wynosi 140 W. W komplecie ze zgrzewarką otrzymujemy 5 worków o pojemności 0,94 l i 5 worków 3,78 l. 

Na pytanie, czy warto kupić i używać zgrzewarki próżniowej Foodsaver FFS0014X, konsumenci odpowiadają twierdząco. Osoby, które miały okazję przetestować sprzęt, zapewniają, że działa on sprawnie, nie nagrzewa się nadmiernie w trakcie pracy i łatwo utrzymać go w czystości.

 

 

 

 

8. Zgrzewarka Próżniowa Sam Cook PSC-30

 

Zgrzewarka Próżniowa Sam Cook PSC-30 to kompaktowe urządzenie zaopatrzone w stabilne nóżki utrzymujące je na blacie kuchennym, a także schowek na przewód elektryczny w obudowie. Na pokrywie znajdziemy elektroniczny panel, za pomocą którego dokonujemy ustawień sprzętu.

Można tu regulować czas zgrzewania i poziom stopnia odsysania powietrza, co jest istotne przy delikatnych produktach, które przy zbyt wysokim ciśnieniu ulegną uszkodzeniu. O zakończeniu procesu odsysania powietrza urządzenie zawiadomi nas sygnałem dźwiękowym, a także zmieni kolor diody sygnalizacyjnej. Dla sprawnej obsługi producent zastosował tu zintegrowany nóż do odcinania folii umieszczanej się w specjalnym zasobniku.

Wraz z urządzeniem kupujący otrzymuje rękaw folii tłoczonej o wymiarach 28 x 600 cm. Ale w codziennym użyciu można też używać ogólnie dostępnej folii, jak i worków przeznaczonych do celów spożywczych. Użytkownicy zwracają uwagę na przydatną funkcję podajnika folii, który usprawnia użycie, a także mocny zgrzew jaki się otrzymuje.

 

 

 

9. Zgrzewarka próżniowa Foodsaver FFS005X

 

1-foodsaver-ffs005xNajlepsza zgrzewarka próżniowa w naszym zestawieniu to Foodsaver FFS005X o mocy 140 W. Urządzenie ma 3 poziomy prędkości i różne tryby zgrzewania, co pozwala nam na jego wykorzystanie na wiele sposobów – zgrzewanie worków lub folii. Specjalne kontrolki LED informują nas o trybie pracy maszyny i stopniu jej gotowości do pracy.

Kupując ten sprzęt w końcu zgrzewanie oraz pakowania produktów wilgotnych i suchych stanie się łatwiejsze. Użytkownicy tego urządzenia docenili funkcję pulsacyjną dla delikatnych produktów. Wygodnym rozwiązaniem jest wbudowany schowek na rolkę z folią oraz możliwość obcinania folii na gilotynie.

Ponadto wyjmowana tacka nadaje się do mycia w zmywarce. Ciśnienie pompy próżniowej wynosi 0.5 bara. W zestawie znajdziemy 3 worki 0.94 L, 2 worki 3.78 L, a do tego jedną rolkę foli 28 cm x 3 m, 1 pojemnik do pakowania próżniowego, jak również wygodny wężyk do odsysania powietrza z pojemników od firmy FoodSaver.

Jako pierwsze prezentujemy urządzenie Foodsaver FFS005X o mocy 140 W. Według konsumentów jest to najlepsza zgrzewarka próżniowa w 2024 roku.

 

Zalety

Regulacja: Prezentowane urządzenie może działać na jednym z 3 poziomów prędkości. Posiada także kilka trybów zgrzewania, a więc możemy je wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Łatwa obsługa: Obsługa tego sprzętu nie sprawia większego problemu. Użytkownicy podkreślają, że model ten to proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie.

Wbudowany schowek: Zgrzewarka posiada schowek na rolkę z folią. Ma także wyjmowaną tackę, którą bez problemu można myć w zmywarce. To znacznie ułatwia korzystanie ze sprzętu oraz jego pielęgnację.

Kontrolka: Urządzenie ma kontrolkę LED, która informuje nas o trybie pracy maszyny, a także jego gotowości do pracy.

Zawartość zestawu: W komplecie znajdziemy trzy worki o pojemności 0,94 l, dwa worki o pojemności 3,78 l, a do tego rolkę folii o wymiarach 28 cm x 3 m. Dodatkowo, zestaw zawiera pojemnik do pakowania próżniowego oraz wężyk do odsysania powietrza.

 

 

 

 

10. Zgrzewarka próżniowa Lund 67882

 

Lund 67882 to zgrzewarka o mocy 175 W umożliwiająca próżniowe pakowanie żywności w folii o szerokości maksymalnie do 25 cm. Urządzenie ma lampkę kontrolną na obudowie, pozwalającą na kontrolowanie jego pracy. Poza tym sprzęt nie ślizga się na kuchennym blacie podczas użytkowania, gdyż w jego podstawie umieszczono antypoślizgowe nóżki.

Ponieważ obudowa modelu jest wykonana ze stali i tworzywa sztucznego, nie ma ryzyka, że zbyt szybko się zniszczy. Produkt ma przycisk Stop, który umożliwia zatrzymanie pracy w dowolnym momencie. Przewód zasilający w razie konieczności możemy nawinąć na schowek umieszczony w podstawie sprzętu, aby przechowywanie urządzenia było łatwiejsze.

Zgrzewarka jest chwalona zarówno za cichą pracę, jak i za nieskomplikowaną obsługę. Konsumenci przekonują, że próżniowe pakowanie żywności z pomocą opisanego wyżej modelu jest niezwykle proste i każdy z nas poradzi sobie z tą czynnością. Sprzęt działa niezawodnie i ma dużą moc gwarantującą efektywną pracę. Nie można nie wspomnieć o tym, że produkt pozwala regulować ilość odsysanego powietrza w przypadku pakowania delikatnej żywności.

Produkt Lund 67882 ma moc 175 W, a jego wymiary to: 34 cm x 15 cm x 6,4 cm. Przepływ powietrza sprzętu podczas pracy wynosi 16 l/min.

 

Zalety

Przycisk Impuls: Na obudowie zgrzewarki jest specjalny przycisk Impuls. Po jego wciśnięciu urządzenie uruchomi się tylko na chwilę. W ten sposób możemy zapakować próżniowo delikatną żywność.

Bezpieczne użytkowanie: W podstawie modelu znajdują się antypoślizgowe nóżki, dlatego nie ma ryzyka, że urządzenie będzie się przesuwać w czasie użytkowania i spadnie na podłogę. Co ważne, za sprawą przycisku Stop możemy w dowolnym momencie zatrzymać proces pakowania. Może się to przydać np. w sytuacji, gdy dojdzie do pofałdowania folii.

Długi kabel: Urządzenie ma długi przewód zasilający, dlatego nie ma potrzeby ustawiania go blisko gniazdka (kabel możemy później nawinąć na schowek w podstawie).

 

Wady

Brak folii w zestawie: Do kompletu nie dołączono folii do pakowania żywności, co nie pozwala na wypróbowanie sposobu działania urządzenia zaraz po zakupie.

 

 

 

 

11. Caltronic Zgrzewarka próżniowa FS 3261

 

4-caltronic-fs-3261Zgrzewarka do żywności Caltronic FS 3261 to czwarte urządzenie w naszym zestawieniu, które pozwoli nam na szybkie porcjowanie i zgrzewanie produktów spożywczych. Urządzenie regulowane jest elektronicznie i ma możliwość zgrzewania oraz rozdzielania w jednym biegu roboczym. Silna pompa ssącą oraz miernik zapasu folii to ciekawe rozwiązania, które usprawnią Twoją pracę.

Produkt ma 2 lampki kontrolne, a także zwijany kabel przez co urządzenie zajmuje mniej miejsca i jego przechowywanie staje się naprawdę proste. W zestawie znajdziemy jedną, 3 metrową folię do zgrzewania. Dzięki czemu od razu po zakupieniu możemy przystąpić do zgrzewania.

Moc urządzenia to 100W. Wymiary produktu to: 330 mm x 80 mm x 125 mm, a waga to zaledwie 1,5 kg. Stanowi więc funkcjonalne i lekkie rozwiązanie do każdej kuchni. Ta dobra i tania zgrzewarka próżniowa cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników.

Przede wszystkim doceniono jej wydajność. Kolejna kwestia to wysoka bezawaryjność i funkcjonalność. Wybierając ten model zyskujemy naprawdę bardzo dobry sprzęt, który okazuje się być pomocny w każdej kuchni.

Kolejny produkt warty uwagi to zgrzewarka do żywności Clatronic FS 3261. Urządzenie umożliwia szybkie porcjowanie produktów, a następnie ich zgrzewanie.

 

Zalety

Regulacja: Sprzęt ten ma łatwy, elektroniczny system regulacji zgrzewania oraz rozdzielania.

Folia do zgrzewania: Zgrzewarka sprzedawana jest w zestawie z jedną, 3- metrową folią do zgrzewania, dzięki czemu od razu po zakupie urządzenia, możemy zacząć jego używanie.

Cena: Jest to bardzo dobra zgrzewarka próżniowa do 100 zł.

Wymiary: Wymiary tego produktu to 330 mm x 80 mm x 125 mm, a jego waga wynosi zaledwie 1,5 kg. Przez co, jest to tak funkcjonalny, praktyczny sprzęt, a dodatkowo łatwy w przenoszeniu i eksploatacji.

 

Wady

Kiepska pompa ssąca: Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu, w swoich opiniach zaznaczają, że ma on kiepską pompę ssącą, a więc wykonanie pracy zajmuje więcej czasu.

Jakość wykonania: Nie najlepiej oceniana jest też obudowa przyrządu. Konsumenci uważają, że jest ona kiepskiej jakości.

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką zgrzewarkę próżniową kupić?

 

Chcesz, aby zakupione produkty spożywcze czy przygotowane jedzenie na dłużej zachowało świeżość i w trakcie przechowywania nie traciło składników odżywczych? Jeśli tak, dobrym wyborem będzie zakup zgrzewarki próżniowej. Z pomocą tego stosunkowo niewielkiego urządzenia można szczelnie zapakować żywność, aby ograniczyć ryzyko rozwoju pleśni, a także nie dopuścić do mieszania się zapachów. Każdy, kto używa sprzętu, uważa, że powinien znaleźć się on w każdej kuchni, bo jest praktyczny. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jaką zgrzewarkę próżniową wybrać do swojego domu?

Moc urządzenia

Na efektywność pracy urządzenia wpływa jego moc, dlatego też na ten parametr powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Ile powinien on wynosić, aby sprzęt spełniał nasze oczekiwania? Przyjmuje się, że najlepsza zgrzewarka próżniowa ma moc ok. 100 W lub nieco więcej. Model o takich parametrach odznacza się wydajnością i nie powinien zbyt mocno nagrzewać się w trakcie pracy. W rezultacie nie trzeba się obawiać, że szybko dojdzie do awarii sprzętu, kiedy będziemy mieć do zapakowania sporą ilość żywności.

 

Wydajność

Kolejną ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest wydajność pracy pompy. To od niej zależy, jak szybko i czy odpowiednio szczelnie będą zamykane woreczki. Dobrej jakości sprzęt ma pompę, której wydajność jest równa ok. 11 litrów na minutę. 

 

Jakość wykonania – jaka jest najlepsza zgrzewarka próżniowa?

Nie ma wątpliwości, że równie istotna co parametry techniczne, jest jakość wykonania produktu. Jeśli jest on zrobiony z dobrej jakości materiałów, istnieje większa szansa na to, że będzie nam służył przez długi czas. Należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zrobiono obudowę. Często jest ona wykonana ze stali nierdzewnej, czyli materiału wykazującego odporność na korozję, jednak w niektórych przypadkach nieco podatnego na drobne zarysowania. Obudowa może być też zrobiona z tworzywa sztucznego. Obydwa wymienione materiały mają gładką powierzchnię, więc utrzymanie urządzenia w czystości nie powinno stanowić problemu. 

Warto wybierać zgrzewarki próżniowe, które mają odpowiednio wyprofilowaną podstawę. Musi być ona dobrze wyważona, aby gwarantować maksymalną stabilność. Dobrze, jeśli u podstawy znajdują się niewielkie nóżki z gumowymi nakładkami, które zapobiegają przed ślizganiem się zgrzewarki podczas pracy. Takie rozwiązanie podnosi komfort obsługi, a także zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Popularnością wśród konsumentów cieszą się modele z miejscem do zwijania kabla (znajduje się ono na obudowie), które ułatwia przechowywanie sprzętu.

 

Waga i wymiary

Szczególnie jeśli mamy niewielką kuchnię, musimy dokładnie sprawdzić wymiary urządzenia. Nie może być ono zbyt duże, bo wtedy korzystanie z niego i jego przechowywanie może nie być wygodne. Jeśli jednak sprzęt będzie za mały, praca z jego użyciem również nie będzie komfortowa. Zazwyczaj długość listwy zgrzewającej wynosi ok. 30 cm, jest to optymalna wartość. Zgrzewarka próżniowa nie powinna ważyć więcej niż 3 kg. To da nam pewność, że jej przenoszenie będzie proste, szybko wyjmiemy ją z szuflady i bez trudu ułożymy na kuchennym blacie.

Dostosowanie do folii i woreczków

Do pracy zgrzewarki próżniowej będziemy potrzebować folii i woreczków. Są to akcesoria niezbędne podczas pakowania żywności. W związku z tym przed zakupem konkretnego modelu musimy się upewnić, czy jest on przystosowany do pracy z workami czy folią i czy wspomniane akcesoria muszą pochodzić od producenta. Zdarza się tak, że zgrzewarka próżniowa współpracuje tylko z określonym rodzajem folii, więc często nie możemy użyć tej, którą mamy już w swoim domu. 

Należałoby też upewnić się, że przy zakupie otrzymujemy woreczki i folię. Dzięki temu będziemy mogli przystąpić do pracy tuż po zakupie, rozpakowaniu sprzętu i przejrzeniu jego instrukcji obsługi. W innym razie w trakcie zakupu będziemy musieli się też zastanawiać, jakie akcesoria dokupić i ponosić związane z tym dodatkowe koszty.

 

Obsługa

Osoby chcące kupić zgrzewarkę próżniową, często zastanawiają się nad tym, czy takie urządzenie jest łatwe w obsłudze. Z reguły korzystanie z niego nikomu nie sprawia problemów, choć na początku może to nie być zbyt łatwe. Najlepiej, jeśli wybrana przez nas zgrzewarka ma dobrze oznaczone przyciski, wtedy wiemy, jak ją ustawić. Przyciski powinny działać płynnie. Czasami na obudowie znajdują się świecące kontrolki, które informują o aktywnej funkcji zgrzewania i odsysania. Należy dowiedzieć się, czy wymiana rolki z folią jest łatwa. Aby to zrobić, najlepiej przeczytać opinie na temat konkretnego sprzętu.

 

Zgrzewarki próżniowe w dobrych cenach

Cena zgrzewarki próżniowej, jak w przypadku wszystkich innych produktów, jest różna w zależności od jakości wykonania, producenta i przeznaczenia. Sprzęt do domowego zastosowania, który będzie efektywnie działał, można kupić już za 100 zł. Są też modele, których cena mieści się w granicach 300-400 zł. Zgrzewarki próżniowe o profesjonalnym zastosowaniu, czyli przeznaczone do punktów gastronomicznych, mogą kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. 

 

 

FAQ

 

P1: Zgrzewarka próżniowa – co to jest?

Zgrzewarka próżniowa to niewielkie urządzenie, które przyda się w każdej kuchni. Sprzęt spodoba się szczególnie osobom, które nie chcą marnować żywności i pragną, aby składniki odżywcze jak najdłużej zachowały świeżość. Przy użyciu zgrzewarki próżniowej można tak zapakować jedzenie, aby było ono dobrze zabezpieczone przed innymi zapachami, powietrzem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto wspomnieć o tym, że dostępne na rynku zgrzewarki próżniowe są łatwe w obsłudze. Przed pierwszym użyciem wystarczy przeczytać instrukcję, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat zasad korzystania z urządzenia.

P2: Jak działa zgrzewarka próżniowa?

Zgrzewarki próżniowe mają łatwy system działania. Na początku należałoby wskazać elementy tego typu urządzeń, a do najważniejszych można zaliczyć listwę grzejną i dyszę próżniową. Sprzęt do pakowania próżniowego jest też wyposażony w miejsce do umieszczenia folii, powinien mieć obcinacz i lampki kontrolne, które ułatwiają pracę. Aby odpowiednio zapakować żywność, należy umieścić folię w specjalnym korytku tak, aby znajdowała się ona na spoiwach grzewczych. Urządzenie zgrzewa boki folii i w ten sposób powstaje worek, do którego można schować żywność. Aby jednak była ona odpowiednio chroniona, trzeba koniec opakowania przyłożyć do taśmy grzewczej i odessać znajdujące się w środku powietrze.

 

P3: Zgrzewarka próżniowa – do czego jest wykorzystywana?

Zgrzewarka próżniowa to urządzenie wykorzystywane w kuchni do pakowania żywności. Z uwagi na to, że z folii odessane jest całe powietrze, znajdujące się w środku jedzenie dłużej zachowuje świeżość. Docenią to osoby, które robią zakupy spożywcze od czasu do czasu i niekiedy mają problem z tym, aby zjeść dany produkt przed jego zepsuciem. Ze zgrzewarek próżniowych korzystają też właściciele restauracji i innych punktów gastronomicznych. Sprzęt można wykorzystać właściwie do zapakowania każdego produktu spożywczego. Najczęściej używa się go jednak do różnego rodzaju mięs, wędlin, warzyw i owoców. Zapakowane w ten sposób produkty zachowują świeżość zdecydowanie dłużej niż w przypadku ich zwykłego przechowywania.

 

P4: Gdzie kupić zgrzewarkę próżniową do żywności?

Zgrzewarki próżniowe można kupić w sklepach online, tam też jest duży wybór produktów, więc od razu można porównać ceny i zapoznać się z dokładnym opisem konkretnego modelu. Zakupy przez Internet mają tę zaletę, że nie trzeba wychodzić z domu i tracić czasu. Wystarczy nawet kilka minut spędzonych przed komputerem albo ze smartfonem w dłoni, aby dokonać dobrej inwestycji. Zgrzewarki próżniowe są też dostępne w sklepach z AGD i różnego rodzaju sprzętami kuchennymi. Czasami jednak cena urządzenia stacjonarnie jest wyższa niż przy zakupie przez Internet. Jeśli w sklepie spodoba nam się jakiś model, warto zweryfikować wcześniej, ile kosztuje online (różnice w cenie mogą być znaczące).

P5: Ile kosztuje zgrzewarka próżniowa?

Jeśli chcemy kupić zgrzewarkę próżniową, nie musimy przygotowywać się na zbyt duży wydatek. Dobrej jakości urządzenie jest dostępne już za ok. 100 zł. Najczęściej jednak sprzęty tego typu kosztują ok. 200 zł albo nieco więcej. Wpływ na cenę zgrzewarki próżniowej ma producent, jakość wykonania, a także dołączone do zestawu akcesoria. Jeśli w komplecie znajduje się duża rolka z folią, którą wykorzystamy później do pracy, produkt może być droższy. Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić zgrzewkę próżniową, przyznają, że była to dobra inwestycja. Urządzenie bardzo przydaje się w kuchni i skutecznie zachowuje świeżość żywności.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Zgrzewarka próżniowa Hoffen

 

Pakowarka próżniowa żywności Hoffen SU-801

 

Wybrana do rankingu zgrzewarka próżniowa Hoffen SU-801 jest zasilana sieciowo, a długość przewodu wynosi 1,15 m. Dokładne wymiary urządzenia są następujące: 39 cm x 15,5 cm x 8,7 cm, a jego waga wynosi ok, 1,8 kg. Sprzęt ma moc 130 W i wyróżnia go efektywność działania.

Zgrzewarka próżniowa do żywności gwarantuje jej dłuższą świeżość i zachowanie wartości odżywczych nawet po zamrożeniu. Na obudowie sprzętu znajduje się specjalny panel z dobrze oznaczonymi przyciskami. Antypoślizgowe nóżki są gwarancją, że urządzenie nie będzie przesuwało się po blacie w trakcie pracy. Przewód zasilający można łatwo zwinąć w podstawie.

Według użytkowników do najważniejszych zalet tej zgrzewarki próżniowej można zaliczyć to, że jest ona sprzedawana w komplecie z potrzebnymi akcesoriami. W zestawie znajdziemy m.in. rolkę folii do zgrzewania 0,28 m x 3 m i uniwersalną rurkę przeznaczoną do odsysania powietrza z pojemników.

 

Adler Zgrzewarka Próżniowa AD 4484

 

Zgrzewarka próżniowa do żywności Adler AD 4484 to stosunkowo tani sprzęt, który jest uznawany przez kupujących za niezawodny i łatwy w obsłudze. Urządzenie jest zasilane sieciowo, jego moc wynosi 130 W. Na obudowie znajdują się dobrze oznaczone przyciski, więc wybranie interesujących nas ustawień zajmuje mało czasu.

Jak zapewnia producent, zgrzewarka pozwala na hermetyczne pakowanie żywności i w ten sposób przedłużenie jej trwałości. Urządzenie szybko odsysa powietrze i zgrzewa opakowanie. Linia zgrzewania wynosi maksymalnie 32 cm. Model współpracuje z rękawami foliowymi i torbami próżniowymi. Zgrzewarka jest wyposażona w specjalny podajnik na rolkę folii. 

Opinie na temat prezentowanego sprzętu są pochlebne, w komentarzach na jego temat można przeczytać, że obsługa nie sprawia problemów, a jakość wykonania obudowy jest bardzo dobra. Dodatkowo sprzęt zajmuje mało miejsca, więc wygodnie się go przechowuje także w stosunkowo małej kuchni.

 

Zgrzewarka próżniowa  – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Wiele pań domu ma problem z szybkim psuciem się niektórych produktów spożywczych. Aby go zlikwidować, producenci zdecydowali się na stworzenie urządzenia umożliwiającego specjalne pakowanie pokarmu, które znacznie wydłuża czas ich świeżości. Zgrzewarka do folii Profi Cook PC-VK 1080 to w pełni zautomatyzowane urządzenie, którego obudowę wykonano ze stali nierdzewnej. Model ten umożliwia przechowywanie małych porcji pożywienia w bardzo bezpieczny dla naszego zdrowia sposób. Wiele osób decyduje się też na zakup pakowarki próżniowej Hendi Fresh Budget Line. Jest to bardzo ciche urządzenie. Jego obsługa oraz czyszczenie jest bardzo proste. Zgrzewanie folii, w której znajduje się żywność, zachodzi bardzo szybko, dlatego nie musimy się martwić o zaciągnięcie płynów do wnętrza woreczka.

 

6 najlepszych zgrzewarek próżniowych. Opinie w 2020 roku 

 

Ranking zgrzewarek próżniowych jest miejscem, w którym znajduje się zestawienie najchętniej kupowanych przez konsumentów produktów. Sporządzono go na podstawie zamieszczonych w różnych serwisach społecznościowych opinii. Według użytkowników każda ze zgrzewarek jest bardzo trwała oraz bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

 

Zgrzewarka do folii

Profi Cook Zgrzewarka do Folii PC-VK 1080

Zgrzewarka do folii Profi Cook PC-VK 1080 to produkt, który powinien znaleźć się w każdym domu. Obudowę modelu wykonano ze stali nierdzewnej. Model, w sprzedaży dostępny jest w kolorze srebrnym. Z tego względu nie powinniśmy mieć problemu w dopasowaniu go do pozostałych urządzeń, które znajdują się w naszej kuchni.

Decydując się na zapakowanie próżniowe części produktów spożywczych, nie musimy obawiać się, że utracimy wszelkie witaminy oraz substancje odżywcze. Zgrzewarka dobrze sprawdza się do dzielenia dużych porcji pożywienia na mniejsze. Dzięki czemu decydując się na ich zamrożenie lub przechowywanie w części chłodzącej lodówki, będziemy mogli zaoszczędzić sporą ilość miejsca.

Opinie o zgrzewarkach próżniowych Profi Cook są bardzo pozytywne. Wielu konsumentów decyduje się na zakup tego urządzenia, ponieważ zapakowane przez nich próżniowo pożywienie, nie psuje się w tak szybkim tempie, jakby to miało miejsce, kiedy przechowywaliby je w plastikowych pojemnikach. 

 

Pakowarka próżniowa Hendi

Hendi Pakowarka Próżniowa Fresh Budget Line 

Nie lubisz marnować jedzenia i denerwuje Cię to, że niedawno kupione produkty spożywcze szybko się psują? Urządzeniem, które powinno znaleźć się w Twoim domu jest pakowarka próżniowa Hendi. Wymiary modelu wynoszą 30 cm x 16 cm x 9,2 cm, a waga – 1,74 kg. W sprzedaży dostępny jest w kolorze biało-srebrnym. 

Produkt ten charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz uniwersalnością. Urządzenie przeznaczone jest głównie do stosowania w małej gastronomi, lecz dobrze sprawdzi się także do użytku domowego. Model nadaje się do pakowania próżniowego wędzonych ryb, mięs, ale także owoców, warzyw i innych produktów spożywczych.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu tego urządzenia. Według nich to dobra zgrzewarka próżniowa. Proces zgrzewania folii odbywa się bardzo szybko. Dzięki temu nie musimy się obawiać o zaciągnięcie do wnętrza płynów. Model jest bezpieczny w użytkowaniu. Producent zadbał o to, aby listwa zgrzewająca znajdowała się na unoszonej pokrywie. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko poparzenia w trakcie pracy.

 

Zgrzewarka próżniowa Silvercrest

Zgrzewarka Próżniowa do Folii Żywności Silvercrest

Zgrzewarka próżniowa Silvercrest to urządzenie o wymiarach: 39 cm x 14,5 cm x 8,5 cm. Jego moc wynosi 125 W. Długość przewodu zasilającego, w który wyposażono prezentowany model wynosi 140 cm. Z tego względu nikt nie powinien mieć problemu z ustawieniem zgrzewarki niedaleko gniazda elektrycznego.

Urządzenie działa w sposób automatyczny. Może zamknąć próżniowo pojemniki, worki oraz folię. Zastosowanie w modelu funkcji „Wet and Dry” sprawia, że podczas pakowania próżniowego produkty spożywcze zachowują swoją wilgotność. Do pakowania bardziej delikatnego pokarmu warto stosować funkcję „Soft”, która jest bardzo delikatna i zapobiega przed zgnieceniem żywności.

Konsumenci chętnie decydują się na zakup tego urządzenia. Wynika to z trwałości i funkcjonalności sprzętu. Jego obsługa nie jest skomplikowana, dlatego osoby, które po raz pierwszy mają do czynienia ze zgrzewarkami, nie powinny obawiać się, że nie będą umiały się nimi posługiwać.

 

Zgrzewarka próżniowa Profi Cook

Zgrzewarka próżniowa ProfiCookPC-VK 1134 

Zgrzewarka próżniowa Profi Cook PC-VK 1134 jest w pełni zautomatyzowanym urządzeniem przeznaczonym do pakowania próżniowego żywności. Obudowa modelu wykonana jest ze stali nierdzewnej, która jest trwała oraz odporna na działanie niesprzyjających czynników. Zgrzewarka w sprzedaży dostępna jest w kolorze czarno-srebrnym.

Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się do dzielenia dużych porcji jedzenia na mniejsze. Z tego względu jego przechowywanie jest o wiele łatwiejsze, a ilość zajmowanego przez nie miejsca znacznie mniejsza. Do pakowania próżniowego nie są stosowane żadnego rodzaju konserwanty. Wszystkie witaminy zawarte pożywieniu nie zostają zniwelowane.

Test zgrzewarek próżniowy wskazał, że używając tego urządzenia, będziemy mogli w niezawodny sposób magazynować jedzenie, które w innych warunkach uległoby zepsuciu. Zastosowanie czułej pompy próżniowej oraz elektronicznego monitoringu temperatury sprawia, że nie musimy obawiać się, że bardziej delikatne produkty spożywcze mogą ulec zmiażdżeniu.

 

Domowa zgrzewarka do folii

Zgrzewarka Folii FoodSaver FFS016X 

Zastanawiasz się, czy domowa zgrzewarka do folii sprawdzi się w Twojej kuchni? Nie musisz się o to obawiać. Nabywając urządzenie będziesz mógł w znacznym stopniu ograniczyć ilość wyrzucanego pokarmu. Urządzenie przeznaczone do pakowania próżniowego żywności jest nie tylko bardzo ekologicznym produktem, ale również wyróżnia się długą żywotnością.

Wymiary prezentowanego modelu wynoszą: 10,5 cm x 20,5 cm x 12 cm. Zastosowano w nim tryb przeznaczony do pakowania żywności wilgotnej. Dzięki czemu na ich powierzchni powstanie naturalny wilgotny osad. Jest to bardzo istotne np. w przypadku mięsa. Funkcja ta zapobiega przed jego wysuszeniem się.

Wielu konsumentów decyduje się na zakup prezentowanego modelu, ze względu na jego nowoczesny design. W sprzedaży dostępny jest w kolorze srebrnym, dlatego nie musimy się obawiać, że stawiając urządzenie na blacie kuchennym będzie się on tam źle prezentował. 

 

Mini zgrzewarka do folii

Mini Zgrzewarka do Folii i Opakowań Bezprzewodowa 

Jeżeli mini zgrzewarka do folii dobrze sprawdzi się w Twoim przypadku, warto sprawdzić prezentowany model. Ze względu na niewielki rozmiar (10 cm x 4 cm x 5 cm), jest on bardzo kompaktowy i dobrze sprawdzi się podczas podróży w różne zakątki świata. Urządzenie jest bezprzewodowe. Zasilane jest 2 bateriami AA/R6. 

Wiele konsumentów, w szczególności osoby, które często podróżują, twierdzą, że to dobra i tania zgrzewarka próżniowa. Bardzo doceniają oni niewielki rozmiar oraz funkcjonalność prezentowanego modelu. Dzięki niemu nawet podczas podróży możemy zmniejszyć ilość marnowanego przez nas jedzenia oraz wydłużyć jego świeżość.

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Kilka sekund po uruchomieniu jest gotowe do pracy. Wystarczy, że rozgrzaną maszynkę zbliżymy do miejsca, w którym chcemy zamknąć folię, a następnie przeciągniemy wzdłuż otworu i gotowe. Na spodzie produktu znajduje się płytka z magnesem, przy pomocy której możemy naszą zgrzewarkę umieścić na lodówce.

 

Zgrzewarka próżniowa Ambiano

 

Zgrzewarka Próżniowa Ambiano 110W 50HZ Pakowarka

 

Zgrzewarka próżniowa Ambiano 110W 50HZ ma moc równą 110 W. Maksymalna szerokość zgrzewu wynosi 295 mm. Model ma funkcję automatycznego odsysania powietrza, w związku z tym przechowywana w foliach żywność zdecydowanie dłużej zachowuje świeżość. Dodatkowo aromat jedzenia nie rozprzestrzenia się po kuchni i lodówce, a produkty spożywcze są mniej narażone na rozwój pleśni i bakterii. 

W zestawie znajduje się folia, która jest odporna na zamarzanie (do -40 st. C) i gotowanie (do 110 st. C), dlatego też odznacza się trwałością. Urządzenie jest zasilane prądem, długość przewodu jest tak dobrana, aby zapewnić użytkownikowi komfort obsługi. Co ważne, na obudowie znajduje się praktyczny nawijacz kabla. 

Ambiano 110W 50HZ to dobra i tania zgrzewarka próżniowa, która przyda się w każdym domu. Sprzęt zajmuje mało miejsca w kuchni, a dzięki kontrolkom jest łatwy w obsłudze. Użytkownicy potwierdzają też, że jakość zgrzewu jest bardzo dobra (opakowanie się nie niszczy).

 

Przewodnik zakupowy – jaką zgrzewarkę próżniową kupić?

 

Zgrzewarki próżniowe są urządzeniami, które powinny znaleźć się w każdej kuchni. Dzięki nim w znacznym stopniu zmniejszymy ilość żywności, która się marnuje. Wiele osób zastanawia się, jaka jest najlepsza zgrzewarka próżniowa. W tym celu zdecydowaliśmy się na utworzenie poradnika, który wskaże Ci, na jakie aspekty powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia.

 

Co to jest zgrzewarka próżniowa i jaką pełni funkcję?

Zgrzewarka przeznaczona jest do próżniowego pakowania żywności. Produkt może stworzyć sterylne warunki w woreczkach przeznaczonych do przechowywania żywności. Hermetycznie zapakowane pożywienie nie ma kontaktu z powietrzem oraz znajdującymi się w nim bakteriami, które przyczyniają się do psucia jedzenia. Decydując się na zgrzewanie próżniowe składników spożywczych, możesz nawet pięciokrotnie zmniejszyć proces psucia się. Produkty znajdujące się w woreczkach zachowują swój naturalny aromat oraz witaminy i pozostałe składniki odżywcze będące niezbędnym elementem diety każdego człowieka.

 

Parametry

Zastanawiasz się, jaką zgrzewarkę próżniową wybrać? Przed zakupem powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą wybrać urządzenie, spełniające wszystkie Twoje oczekiwania. Są nimi:

♦ dopuszczalna grubość worków foliowych – warto zwrócić uwagę na parametry worków próżniowych oraz folii, która może być stosowana w danym modelu. Warto zdecydować się na wybór urządzenia, które będzie mogło poradzić sobie z workami o większej grubości. W ten sposób będziesz mógł zapobiec przed problemami w doborze odpowiednich worków próżniowych.

♦ moc i podciśnienie – oba parametry są równie istotne. Pierwszy z nich określa, z jaką mocą pracuje zakupione przez nas urządzenie. Im większa moc, tym zgrzewanie próżniowe żywności będzie szybsze. Moc dostępnych w sprzedaży modeli wynosi zwykle od 100 do 200 W. Podciśnienie określa poziom sterylności pakowanej żywności. Zgrzewarki pracujące na wysokim podciśnieniu gwarantują, że pakowana żywność może zachować świeżość znacznie dłużej.

♦ tryb pracy – obecnie na rynku znajdziemy urządzenia pracujące w trybie manualnym oraz automatycznym. Modele ręczne wymagają większej uwagi od konsumenta. Według części użytkowników najlepsza zgrzewarka próżniowa pracuje automatycznie. Model ten wyróżnia się szybszym czasem pracy.

♦ ilość tworzonych zgrzewów – zazwyczaj zgrzewarki wyposażone są w dwa lub trzy zgrzewy. Im większa ilość tym nasze opakowanie jest szczelniej zamknięte. 

 

Jaką folię oraz worki stosować?

Zgrzewarki próżniowe często sprzedawane są z zapasem odpowiednich worków oraz folii próżniowej. Dzięki czemu użytkownik wie, jaki rozmiar oraz grubość, jest odpowiednia dla urządzenia, na którego kupno się zdecydował. Bardzo istotne jest to, aby wybierane przez nas worki były wysokiej jakości. Sprawi to, że będziemy mogli uniknąć sytuacji, w których będą ulegać zniszczeniu.

 

Zgrzewarki próżniowe w dobrych cenach

Zgrzewarki próżniowe są urządzeniami, na które może sobie pozwolić każdy z nas. Wynika to z tego względu, że ich ceny są bardzo przystępne. Mini modele możemy zakupić nawet za 20 zł. Jak wskazuje na to nazwa, są niewielkich rozmiarów i dobrze sprawdzają się podczas podróży. Cena większych, bardziej profesjonalnych modeli wynosi od 200 zł do 300 zł. Są one zwykle bardziej funkcjonalne. Działają zazwyczaj w sposób automatyczny, dlatego nie musimy poświęcać dużo uwagi podczas ich pracy. Najdroższe, stosowane najczęściej w punktach gastronomicznych kosztują ok. 500 zł. Mają one zwykle wyższą moc, co pozytywnie wpływa na szybkość działania.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić zgrzewarkę do folii?

Zgrzewarki do folii dostępne są w sklepach specjalizujących się w sprzedaży urządzeń elektrycznych, gastronomicznych, a także w dużych supermarketach. Produkty te możemy kupić stacjonarnie oraz przez Internet. Udając się do sklepów stacjonarnych, warto skorzystać z porady pracującego w nim eksperta. W ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła liczba dokonywanych zakupów przez Internet. Może to wynikać z prowadzenia przez społeczeństwo bardzo intensywnego trybu życia. Ludzie ze względu na znaczną oszczędność czasu chętniej decydują się na wybór sklepów internetowych. Wpływ na to ma także powszechnie panująca konkurencyjność. Sprzedawcy, chcąc przyciągnąć jak największą ilość osób korzystają z wielu narzędzi marketingowych (kody rabatowe, subskrypcja newslettera, karty członkowskie).

 

P2: Czy warto kupić zgrzewarkę próżniową?

Biorąc pod uwagę zamieszczane w serwisach społecznościowych recenzje zgrzewarek próżniowych, możemy jednogłośnie stwierdzić, że zakup urządzenia jest bardzo opłacalny. Produkt sprawdzi się w szczególności w przypadku osób, które chcą przechowywać swoją żywność w higienicznych warunkach. Ponadto, pakując pożywienie w szczelnie zamknięte opakowania próżniowe, znacznie wydłużamy czas przeznaczony na jego spożycie. Decydując się na pakowanie próżniowe, zmniejszamy ilość marnowanego jedzenia. Wiele zgrzewarek wyposażonych jest w funkcję dzielenia żywności na mniejsze porcje, które znacznie łatwiej przechowywać ze względu na małą ilość zajmowanego przez nie miejsca.

 

P3: Co to jest zgrzewarka próżniowa?

Zgrzewarka próżniowa bardzo często określana jest mianem pakowarki próżniowej. Urządzenie służy do pakowania próżniowego żywności, dzięki czemu okres jej przydatności znacznie się wydłuża. Brak dostępu powietrza sprawia, że żywność nie wchodzi w relacje z bakteriami oraz roztoczami. Dzięki temu proces psucia się może zachodzić nawet 5 razy wolniej, niż w przypadku przechowywania pokarmu w plastikowych pojemnikach oraz woreczkach foliowych. Decydując się na próżniowe pakowanie żywności, możemy mieć pewność, że żadne niepożądane zapachy nie wydostaną się z jego wnętrza. Pakowane próżniowo produkty zachowują swój oryginalny aromat, a witaminy i wiele innych składników odżywczych nadal się w nich znajdują.

 

P4: Jak działa zgrzewarka próżniowa?

Działanie zgrzewarki próżniowej nie jest skomplikowane. Jej podstawową funkcją jest wysysanie powietrza, które znajduje się w woreczku ze spakowaną żywnością. Ten sposób pakowania jest bardzo przydatny dla osób, które chcą zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia. Często kupujemy dużą ilość produktów spożywczych, których my i nasza rodzina nie zjadamy w porę. Wtedy jesteśmy zmuszeni do wyrzucenia zepsutego pokarmu. Świeże warzywa znajdujące się w naszej lodówce, zazwyczaj należy spożyć przed upływem 5 dni. Pakując je próżniowo, okres przydatności może wydłużyć się nawet do 20 dni. Podobnie jest w przypadku mięsa, które należy spożyć w ciągu 2 – 3 dni. Kiedy zapakujemy je do woreczków próżniowych, będzie ono świeże nawet przez 9 dni.

 

P5: Jaką moc ma zgrzewarka próżniowa?

Jednym z najbardziej istotnych parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej zgrzewarki próżniowej jest jej moc. Im większa, tym nasze urządzenie będzie działać sprawniej i szybciej. Kupując model o wysokiej mocy, będziesz mógł zaoszczędzić sporo czasu, który musiałbyś spędzić nad urządzeniem podczas pakowania żywności. Na rynku najczęściej spotykane są zgrzewarki próżniowe o mocy od 100 W do 300 W. Bardzo często okazuje się, że modele o wyższej mocy są nieco droższe.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

39 KOMENTARZ

TeLa

December 7, 2022 at 8:09 pm

Zgrzewarki foodsaver są niezniszczalne, model, który kupiliśmy 3 lata temu działa do dziś bez żadnych problemów !

Répondre
Wiktoria

June 4, 2022 at 10:44 am

Jak zgrzewarka to tylko z Food Savera. Najlepsze są produkty firm które są pionierem w danej dziedzinie. Mam model FFS016X. Jest dobrze starannie wykonany, łatwy w obsłudze, dobrze się używa i spełnia swoje zadanie. Jestem zadowolona.

Répondre
Dorotka

September 9, 2022 at 1:47 pm

Także polecam. Bardzo dobry produkt, świetnie sprawdza się w użytkowaniu, gorąco polecam.

Répondre
Aga

September 7, 2022 at 12:54 pm

Bardzo fajny sprzęt. Rewelacyjnie działa. Polecam także

Répondre
Martuś

August 12, 2022 at 9:33 am

Dokładnie mogę się zgodzić z opinią, urządzenia foodsaver są chyba najlepsze jeśli chodzi o zgrzewarki

Répondre
Mariola

July 10, 2022 at 3:04 pm

Świetna jak do tej pory. Metalowa obudowa. Ładnie się prezentuje i działa jak należy 🙂

Répondre
MARYLA

July 10, 2022 at 3:02 pm

produkt rewelacyjny, estetycznie wykonany, fajne urządzenie 🙂

Répondre
Seba

May 4, 2022 at 10:41 am

My możemy polecić model FoodSaver VS1190X. Technicznie nic do zarzucenia i prosta w obsłudze a zarazem bardzo dobrze wykonana. Jestem zadowolony po roku użytkowania

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

May 17, 2022 at 10:35 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre
Iwka Ryłko

June 10, 2022 at 11:41 am

Bardzo praktyczne urządzenie, także polecam, działa sprawnie i bez zarzutów.

Répondre
Tolek

March 25, 2022 at 12:38 pm

Od roku jestem posiadaczem FoodSaver FFS017X, którą dostałem w prezencie. wszystko ok . Sprawdza się rewelacyjnie. świeżość produktów dłuższa niż w opisie.Przydatne urządzenie w domu.

Répondre
Krzysztof Wilk

June 17, 2022 at 12:37 pm

Także mamy i polecamy ! Zgrzewarka warta każdej złotówki. Niezbędna do spakowania jedzenia na różne wyjazdy. Przydatna w każdej kuchni

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

April 4, 2022 at 1:07 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre
Grzegorz

February 7, 2022 at 8:20 pm

FoodSaver Zgrzewarka próżniowa FFS005X – to jest jeden z najlepszych wyborów ! Bardzo dobre urządzenie, proste w obsłudze, warte ceny… Jestem zadowolony z zakupu. Polecam każdemu !

Répondre
X-men

February 6, 2022 at 9:47 am

Zgrzewarka SILVERCREST nie polecam,szkoda funduszy.Pompka ,która wytwarza próżnię ma bardzo mała wydajność.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

February 7, 2022 at 8:06 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre
Tosiek

January 24, 2022 at 11:39 am

Na święta dostaliśmy FoodSaver FFS005X. Produkt spełnił moje oczekiwania. Wiele przydatnych funkcji: trwała i szczelna zgrzeina, regulacja czasy zgrzewania, rewelacyjny sposób zamykania pokrywy zgrzewarki. Polecam !

Répondre
Tolek

January 11, 2022 at 9:15 pm

My z żoną zakupiliśmy zgrzewarkę FOODSAVER FFS017X Bardzo dobry nabytek, idealny do pakowania różnych produktów pożywienia, w moim przypadku na wyjazdy zagraniczne. Bardzo dobrze odsysa powietrze z produktów suchych i odpowiednio z mokrych. Idealny w zastępstwie słoików. Polecam!!!

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

January 22, 2022 at 2:22 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre
Dymitr

December 30, 2021 at 9:42 am

Także posiadam zgrzewarkę firmy Foodsaver a dokładniej model FFS0014X. Zgrzewarka jedna z tańszych na rynku, ale jakoś wykonania bardzo dobra. Od roku żadnych problemów. Mogę śmiało polecić.

Répondre
Dagmara

May 17, 2022 at 7:41 pm

Także polecamy ten model, tani a dobry. Od roku nic się nie psuje a używamy praktycznie 3x w tygodniu

Répondre
Paulina

December 22, 2021 at 9:37 pm

Posiadam FoodSaver FFS014X Świetne, proste w obsłudze i skuteczne urządzenie. Cena także atrakcyjna. Produkt sprawdził się do domowego ,próżniowego pakowania .

Répondre
Kamila

December 19, 2021 at 4:06 pm

Widzę, że dużo osób poleca firmę Food Saver. Postanowiłem kupić ten model, ale bardziej profesjonalny. FFS005X Cena jest dosyć wysoka, ale to jest już wyższa półka, wykonanie bardzo dobre. Używamy kilkanaście razy dziennie do pakowania różnego rodzajów naszego produktu, a więc potrzebowaliśmy lepszego urządzenia. To spełnia nasze oczekiwania

Répondre
Barbara

December 6, 2021 at 6:47 pm

Od kilku lat używam tylko jednej zgrzewarki firmy Food Saver model: FoodSaver FFS005X

Jest już to urządzenie do profesjonalnego zastosowania. Używam to urządzenie praktycznie codziennie do pakowania własnych wyrobów oraz do pakowania serków wędzonych.

Répondre
Mirka

October 18, 2021 at 6:08 pm

Food Saver to najlepsza zgrzewarka. Polecam, jeśli chcecie zaoszczędzić sporo jedzenia

Répondre
Darek

September 13, 2021 at 7:48 pm

Food Saver świetnie działa. Polecam serdecznie

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

September 20, 2021 at 2:40 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre
Daria

August 16, 2021 at 5:58 pm

Ja mam Food Saver i bardzo sobie chwalę, szczelnie pakuje

Répondre
Zuza

July 13, 2021 at 1:34 pm

Zdecydowanie Food Saver wśród zgrzewarek przoduje!

Répondre
Alek

June 21, 2021 at 5:50 pm

A czy pompy próżniowe są lepsze od zgrzewarek? Poza faktem oszczędności tworzyw sztucznych, gdyż pojemniki oraz torebki mogą być wykorzystywane non stop.

Od niedawna Zwilling wprowadził taką pompę próżniową do sprzedaży reklamując, że świeżość utrzymuje się nawet do 5x dłużej. Zastanawia mnie bardzo, czy warto inwestować w taką pompę, czy może wybrać jednak którąś z powyższych zgrzewarek próżniowych

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

July 4, 2021 at 5:08 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre
Ela

June 19, 2021 at 3:02 pm

Food Saver nam ratuje życie – wieloosobowa rodzina 🙂

Répondre
Anita

May 9, 2022 at 1:13 pm

Polecam! Własnie dla mnie świetnie super się sprawdza z food saver.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

July 4, 2021 at 5:07 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre
Klara

January 14, 2021 at 11:45 am

używam od food saver. Jak na razie jestem zadowolona.

Répondre
Majczuk

February 14, 2021 at 5:36 am

ja też z tym, że mam tylko inny model niż ten tu na zdjęciu.

Répondre
Ewelina

March 12, 2021 at 1:45 pm

a jaki masz model? własnie zastanawiam się nad zakupem 🙂

Répondre
Lena

July 7, 2021 at 10:22 am

Ja mam taki sam food saver jak tu. super sprawa.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

January 24, 2021 at 12:19 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre