Najlepszy termometr kuchenny do gotowania

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Termometry kuchenne do gotowania – ranking

 

 

Biowin 185709

 

Model 185709 produkcji Biowin to nowoczesny termometr na szpili wyposażony w czytelny wyświetlacz LCD. Idealnie nadaje się do kontroli temperatury nie tylko naszych dań mięsnych, ale także zup, produktów wyrabianych z nabiału oraz ciast i tortów.

Zakres temperatur mierzonych przez to urządzenie wynosi od -40 st. C do aż +300 st. C, a dokładność odczytu pomiaru to od 1 do 2 st. C. Wyniki odczytu otrzymujemy już po upływie ok. 6 sekund. Model ten jest zasilany trzema bateriami LR44 i posiada funkcję automatycznego wyłączenia się po 19 minutach braku aktywności, więc nie zużywa niepotrzebnie baterii.

Produkt wykonano ze stali nierdzewnej, przez co nie tylko jest on przyjemny dla oka, ale także bezpieczny w użytkowaniu przez długi okres czasu. Prosta budowa pozwala na bezproblemowe utrzymanie modelu w czystości. Biowin 185709 ma wymiary: wysokość 23 cm, szerokość 2 cm. Konsumenci chwalą sobie jego prostotę i dokładność.

 

 

 

 

Bioterm 0-120C

 

Bioterm 0-120 C to termometr kuchenny do gotowania w dobrej cenie wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej i wyposażony w wyświetlacz analogowy, który zagwarantuje nam jasny odczyt temperatury.

Produkt marki Bioterm jest odpowiedni do użycia głównie podczas kontroli temperatur dań mięsnych. Wskazuje on temperaturę z zakresu od 0 st. C do 120 st. C. Czujka ciepła, za pomocą której kontrolujemy temperaturę jest umieszczona w dolnej części szpikulca – pomiędzy 1,3 cm a 5 cm. Wymiary produktu to 22 cm wysokości, 5,5 cm szerokości oraz 5,5 cm głębokości. Niewielkie wymiary urządzenia sprawią, że wygodnie się go używa i nie zajmuje wiele miejsca.

Ten termometr kuchenny ma wielu fanów. Konsumenci chwalą sobie jego prostotę, która z kolei przekłada się na niezawodność. Ze względu na swój wyjątkowo prosty i nieskomplikowany kształt dokładne umycie sprzętu zajmuje dosłownie kilka sekund, a zastosowany w produkcji typ stali nierdzewnej gwarantuje nam długie lata bezpiecznego użytkowania.

 

 

 

 

Gefu G-21840

 

Gefu G-21840 to nowoczesny termometr gastronomiczny wyposażony w sondę cyfrową oraz szpikulec, z pomocą którego możemy sprawdzić temperaturę dania w każdym jego miejscu.

Produkt wyróżnia wyjątkowo nowoczesny design. Wyposażony został w wyświetlacz cyfrowy, który gwarantuje nam szybki i klarowny odczyt. Z pomocą tego niewielkiego urządzenia nie tylko sprawdzimy temperaturę naszego dania, ale również zup, ciast oraz temperaturę wewnątrz naszego piekarnika. Produkt marki Gefu również doskonale nadaje się do kontroli temperatury podczas samodzielnego tworzenia produktów na bazie mleka tj. serów czy jogurtów. Zakres pracy tego modelu to od 0 stopni C do aż 250 stopni C.

Urządzenie wykonano ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego, które jest odporne na wysokie temperatury i przystosowane do kontaktu z żywnością. Jak każdy najlepszy termometr kuchenny do gotowania w 2024 roku model G- 21840 wyposażony został w alarm. Konsumenci docenili fakt, że sprzęt można wygodnie przyczepić do naszego piekarnika dzięki wbudowanemu magnesowi.

 

 

 

 

Jaki termometr kuchenny do gotowania wybrać?

 

Termometry kuchenne z każdą chwilą zyskują na popularności. Pozwalają nam określić temperaturę przygotowywanego przez nas dania, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo domowników. Niedogotowane mięso może być nie tylko ciężkostrawne, mogą się w nim także kryć niebezpieczne dla zdrowia bakterie salmonella i E.coli. Z drugiej strony podanie zbyt ciepłej zupy dziecku również jest niebezpieczne.

 

 

Mimo, że termometry gastronomiczne kojarzą nam się głównie ze sprawdzaniem stanu dań mięsnych posiadają one szereg innych zastosowań w kuchni. Są one bardzo przydatne, gdy na przykład chcemy samodzielnie przygotować domowy jogurt, pieczemy ciasta i torty. Termometru często używa się ich także podczas parzenia herbat, gdy chcemy wydobyć z liści jak najlepszy smak i aromat. Jest on niezastąpiony również wtedy, gdy planujemy smażyć na głębokim oleju.

Termometry kuchenne dzieli się na trzy podstawowe grupy: analogowe – do szybkiego odczytu, termometry wyposażone w termopary i termometry do mięs. Te pierwsze, analogowe lub czasem cyfrowe, to prawdopodobnie najpopularniejsze modele. Używa się je zaraz po wyjęciu dania z pieca i gwarantują one szybki odczyt. Termometry, które dodatkowo posiadają termopary na chwilę obecną cieszą się dużym uznaniem wśród nabywców. Uważa się je za najdokładniejsze sprzęty dostępne obecnie na rynku. Posiadają one zwykle cyfrowy wyświetlacz oraz przewody zakończone sondą. Ostatnim typem są klasyczne termometry przeznaczone do sprawdzania mięs, które umieszcza się w potrawie na początku pieczenia lub grillowania.

Bardzo istotna jest konstrukcja – najlepiej sprawdza się szpikulec ze stali nierdzewnej. Jest on odporny na uszkodzenia, a do tego łatwy w pielęgnacji. W przypadku urządzeń cyfrowych rączka to zwykle dobre tworzywo sztuczne, również odporne na działanie wysokich temperatur. Skoro już wiesz, jakie cechy mają najlepsze termometry kuchenne do gotowania zapraszamy do przeczytania rankingu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ