Ranking 3 najlepszych termometrów kuchennych do wody w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Termometr kuchenny do wody – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Termometr kuchenny do wody to przydatne akcesorium. Dzięki niemu mamy możliwość idealnego przygotowania potraw. Najczęściej polecanym produktem jest Sonda TP 101, dlatego to on znalazł się na 1. miejscu w przygotowanym przez nas zestawieniu. Model wykonano m.in. ze stali nierdzewnej, która nie jest podatna na zniszczenia powstałe przez działanie wysokiej temperatury. W zestawie znajdują się baterie, więc nie trzeba ich kupować, aby móc rozpocząć korzystanie z termometru. Do kompletu dołączono także przezroczyste etui pozwalające na bezpieczne przechowywanie i przenoszenie sprzętu. Na pokrowcu znajduje się materiałowy uchwyt. Model ma elektroniczny wyświetlacz, który dokładnie pokazuje temperaturę wody. Jeśli jednak produkt, który poznałeś, nie jest tym, czego oczekujesz, zapoznaj się z wszystkim opisami zamieszczonymi w zestawieniu. Bardzo możliwe, że do gustu przypadnie Ci termometr kuchenny do wody Tescoma Presto 420910. Akcesorium wykonano z dobrej jakości stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Produkt jest lekki i zajmuje niewiele miejsca.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ponieważ przyrząd ma długi szpikulec, ryzyko przypadkowego poparzenia dłoni podczas dokonywania pomiaru temperatury jest zmniejszone do minimum. Termometr jest poręczny i ma czytelny wyświetlacz. Do kompletu dołączono etui ułatwiające bezpieczne przechowywanie sprzętu.

Wady

Przyciski przy wyświetlaczu służące m.in. do włączania i wyłączania termometru są stosunkowo małe. Osoby mające duże dłonie skarżą się, że często pojawia się problem z wciśnięciem odpowiedniego guzika.

Podsumowanie

Model można wykorzystać do sprawdzenia temperatury wody oraz gotowanej żywności. Jego dokładność to 0,5 st. C. Sprzęt jest zasilany baterią LR44, która jest dołączona do zestawu. Przyrząd wyłącza się automatycznie po 10 minutach bezczynności, co zapobiega szybkiemu rozładowaniu się baterii.

Drugi wybór

Zalety

Termometr pozwala na dokonywanie pomiaru temperatury nie tylko w stopniach Celsjusza, ale i Fahrenheita. Z uwagi na wyświetlacz LCD nie powinniśmy mieć problemu z odczytaniem wyniku pomiaru. Model ma szpikulec wykonany ze stali nierdzewnej.

Wady

Obudowa przyrządu została wykonana z plastiku. Nie jest ona zbyt wytrzymała, dlatego po dłuższym czasie używania termometru widoczne są na niej przetarcia oraz zarysowania.

Podsumowanie

Sprzęt jest zasilany baterią LR44. Pokazuje on temperaturę w zakresie od -50 st. C do +300 st. C. Termometr waży ok. 20 g, jego długość całkowita wynosi 21 cm (długość szpikulca to 11 cm). Model służy do pomiaru temperatury płynów, jak i żywności.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest dokładny, a w dodatku wytrzymały. Z uwagi na nowoczesny design przyrząd na pewno przypadnie do gustu większości z nas. Obsługa termometru nie jest trudna. Ma on długi szpikulec wykazujący odporność na korozję.

Wady

Część osób narzeka, że termometr często wyślizguje się z dłoni. Należy uważać, aby sprzęt nie spadł z dużej wysokości na podłogę, gdyż może w ten sposób się zniszczyć.

Podsumowanie

Przyrząd ma długość 27,7 cm. Jest on zasilany baterią CR 2032. Po 5 minutach bezczynności sprzęt automatycznie się wyłącza, dlatego od razu po użyciu możemy schować go do szuflady. Termometr pozwala na pomiar temperatury w zakresie od 0 st. C do +200 st. C.

 

 

3 najlepszych termometrów kuchennych do wody. Opinie w 2024 roku

 

1. Termometr do grilla miesa wody mleka Sonda TP 101

 

Jednym z najtańszych termometrów kuchennych do wody jest Sonda TP 101. Zaletą tego produktu są nie tylko niskie koszty zakupu, ale także bardzo dobra jakość wykonania. Produkt zrobiono ze stali nierdzewnej, na której nie rozwija się korozja. Obudowa z tworzywa sztucznego nie jest podatna na zarysowania.

Wymiary modelu to ok.: długość całkowita – 23,5 cm, długość szpikulca – 14,7 cm i średnica – 4 mm. Termometr mierzy temperaturę w zakresie od -50 st. C do +300 st. C. Użytkownik może ustawić skalę pomiaru na stopnie Fahrenheita. W skład zestawu wchodzą baterie i etui. Urządzenie wyłącza się automatycznie po upływie 10 minut od wykonania pomiaru.

Akcesorium jest poręczne i zajmuje mało miejsca. Użytkownicy przyznają, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, a uzyskane wyniki są miarodajne. Produkt można łatwo przenosić i nie martwić się o to, że ulegnie on uszkodzeniu. Chroni przed tym dobrej jakości etui, które znajdziemy w komplecie.

Sonda TP 101 to bardzo dobry termometr kuchenny do wody do 10 zł. Długość całkowita produktu wynosi ok. 23,5 cm.

 

Zalety

Szeroki zakres temperatur: Urządzenie mierzy temperaturę w zakresie od -50 st. C do +300 st. C. Niezależnie od tego, jaką potrawę przygotowujemy, prezentowane akcesorium z pewnością się nam przyda. Warto dodać, że temperatura może być mierzona w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita.

Jakość wykonania: Produkt jest określany jako solidnie wykonany. Do jego produkcji wykorzystano stal nierdzewną, która nie niszczy się pod wpływem działania wysokiej temperatury i nie jest podatna na korozję.

Wyświetlacz: Na obudowie znajduje się niewielki, elektroniczny wyświetlacz, a odczytanie z niego wartości nie jest trudne.

Bateria w zestawie: W komplecie otrzymujemy baterie, dlatego możemy przystąpić do użytkowania termometru zaraz po jego rozpakowaniu.

Bezpieczne przechowywanie: W opakowaniu znajdziemy przezroczyste etui z wygodnym materiałowym uchwytem. Pokrowiec dobrze zabezpiecza sprzęt przed jego ewentualnym zniszczeniem w trakcie transportu.

 

Wady

Nieco długi czas pomiaru: Zdaniem części użytkowników czas pomiaru jest nieco długi, jednak można się do tego przyzwyczaić.

 

 

 

 

2. Tescoma termometr cyfrowy presto 420910

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Tescoma Presto 420910. Jest to cyfrowy termometr kuchenny, który szybko zmierzy temperaturę naszych dań i pozwoli nam dokładnie kontrolować proces gotowania.

Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej oraz wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu z pewnością będzie nam służyło przez długi czas. Wyposażone jest ono w wyświetlacz LCD, który ułatwia odczytywanie pomiarów. Model ten jest odporny na działanie wilgoć.

Wraz z termometrem, w zestawie otrzymujemy także wygodne etui, które chroni czujnik, gdy przyrząd nie jest używany. Zakres działania urządzenia to od -50 st. C do +230 st. C. Temperatura może być podawana zarówno w stopniach Celsjusza, jaki i Farenheita. Długość termometru z uchwytem wynosi 21 cm, z kolei sama sonda mierzy 11 cm.

Warto mieć na uwadze również pozytywne opinie konsumentów na temat modelu Tescoma Presto 420910. Użytkownicy twierdzą, że jest to przydatny, funkcjonalny przyrząd.

Termometr kuchenny do wody Tescoma Presto 420910 ma szpikulec o długości równej 11 cm. Produkt zrobiono ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Zabezpieczenie czujnika: W skład zestawu wchodzi pokrowiec na czujnik. Jest on wykonany z dobrej jakości materiałów, co daje pewność, że dostatecznie chroni on akcesorium przed zniszczeniem.

Przeznaczenie: Prezentowany termometr będzie odpowiedni nie tylko do mierzenia temperatury wody, ale też sprawdzi się do przygotowywania różnego rodzaju mięs. Model jest wykorzystywany w różnych sytuacjach.

Bezpieczeństwo: Wykonany przez producenta test termometrów kuchennych do wody Tescoma Presto 420910 dał dowód na to, że korzystanie z termometru jest bezpieczne. Wykorzystane do jego produkcji materiały nie wchodzą w reakcje z żywnością.

Łatwe przechowywanie: Akcesorium jest małe i poręczne i można je przechowywać nawet w niewielkiej szufladzie.

 

Wady

Wyświetlacz: Tworzywo zabezpieczające wyświetlacz jest podatne na drobne zarysowania. Pojawiające się na jego powierzchni rysy mogą nieco utrudniać odczytanie wyniku.

 

 

 

 

3. Westmark Elektroniczny Termometr Kuchenny Ze 1278 2280

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Westmark 1278 2280 – praktycznego termometru kuchennego, który przyda się podczas gotowania, pieczenia czy smażenia.

Urządzenie wyposażone jest w czujnik temperatury wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki której jest odporny na uszkodzenia. Posiada ono również elektroniczny wyświetlacz, który bardzo ułatwia odczytywanie pomiarów. Dodatkowo przyrząd posiada funkcję automatycznego wyłączania, która sprawia, że bateria się nie wyczerpuje.

Zakres temperatur tego modelu wynosi od 0 st. C do 200 st. C. Wynik możemy odczytać zarówno w stopniach Celsjusza, jak i Farenheita. Wymiary termometru to 28 cm x 2,5 cm x 1 cm. W zestawie otrzymujemy baterie oraz praktyczny pokrowiec ochronny.

Opinie użytkowników na temat modelu Westmark 1278 2280 są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że termometr jest bardzo dokładny, łatwy w użyciu i praktycznie bezawaryjny.

Westmark 1278 2280 to termometr kuchenny o wymiarach: 8 cm x 2,5 cm x 1 cm. Produkt przydaje się podczas przyrządzania różnych potraw.

 

Zalety

Stal nierdzewna: Akcesorium wykonano m.in. ze stali nierdzewnej o bardzo dobrych właściwościach. Wspomniany materiał nie niszczy się pod wpływem wilgoci i wysokiej temperatury.

Uniwersalność: Termometr ma długą sondę i może być on wykorzystywany nie tylko do gotowania, ale też pieczenia. Za pomocą akcesorium możemy łatwo sprawdzić też temperaturę potrawy przygotowanej dla maleństwa.

Czytelny wyświetlacz: Model ma czytelny wyświetlacz. Nie trzeba się w niego długo wpatrywać, aby odczytać prezentowany na nim wynik.

 

Wady

Brak pokrowca: W zestawie nie ma pokrowca, który zabezpieczyłby termometr w trakcie jego przenoszenia i przechowywania. Warto dokupić takie akcesorium, aby chronić sprzęt przed awarią.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki termometr kuchenny do wody wybrać?

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób używa termometrów kuchennych, aby sprawdzić, czy została osiągnięta odpowiednia temperatura wody lub potraw. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu możemy dokładnie zweryfikować, czy danie jest gotowe do spożycia. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model oraz czym charakteryzuje się najlepszy termometr kuchenny do wody w 2024 roku.

Termometry do żywności mają wiele zalet, z których najważniejszą jest możliwość przygotowania naszych dań ściśle według przepisu. Dzięki tego typu przyrządom szybko i łatwo skontrolujemy temperaturę wewnątrz potrawy.

Wyróżnia się kilka rodzajów termometrów kuchennych. Standardowe modele posiadają gruby trzon i są umieszczane w potrawie lub w wodzie od samego początku gotowania lub smażenia. W sprzedaży dostępne są również wersje do błyskawicznego odczytu temperatury, które dostarczają dokładny wynik po zakończeniu gotowania. Jednak najszybsze i najbardziej dokładne są modele z termoparami, które wykorzystują końcówkę z sondą i cienkie przewody.

Nabywając nowy model warto mieć na uwadze umieszczony na nim zakres temperatury. Najlepsze termometry kuchenne do wody mają skalę, która kończy się nawet na 300 st. C. Miejmy na uwadze zakres błędu urządzenia, który nie powinien być większy niż 2 st. C. Ponadto, wiele modeli wyposażonych jest w alarm, który informuje o osiągnięciu pożądanej temperatury.

Warto zdecydować się na model, który posiada elektroniczny wyświetlacz i możliwość podświetlenia, dzięki czemu jego użytkowanie jest dużo łatwiejsze. Sprawdźmy też, czy wybrany termometr jest wygodny w pielęgnacji. Dobrym rozwiązaniem jest nabycie wersji uniwersalnej, która sprawdzi się nie tylko do mierzenia temperatury wody, ale również mleka, mięs czy nawet otoczenia.

Istotne jest również wykonanie termometru. Warto zainwestować w produkt wykonany ze stali nierdzewnej, gdyż będzie trwały i szybko się nie zniszczy. Przydatnym rozwiązaniem jest również osłonka, która zabezpiecza produkt, gdy nie jest on używany. Poza tym warto, aby miernik przyrządu był odpowiednio długi – pozwoli nam to uniknąć ryzyka poparzenia się podczas pomiaru.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ