
Jeśli lubisz gotować z pewnością wiesz, jak istotnym elementem w kuchni jest termometr. Pozwala on dokładnie określić temperaturę przygotowanego przez nas dania. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego typu akcesorium polecamy Twojej uwadze przygotowany przez nas ranking. Powstał on w oparciu o dokładną analizę dostępnych na rynku termometrów kuchennych. Pod uwagę wzięliśmy jakość ich wykonania, cenę i opinie konsumentów. Na pierwszym miejscu znalazł się termometr SELTY AW6, który jest zasilany baterią LR44. Po 10 minutach bezczynności sprzęt automatycznie się wyłącza. Przyrząd został wyposażony w długi szpikulec, co pozwala uniknąć poparzenia podczas sprawdzania temperatury potrawy przygotowywanej np. w piekarniku. Model ma czytelny wyświetlacz LCD. Temperatura pracy termometru obejmuje zakres od -50 st. C do +300 st. C.Drugie miejsce zajął termometr Bioterm 101400. Ma on długą sondę, która okazuje się przydatna szczególnie podczas przyrządzania mięs. Jeśli przedstawione propozycje nie są tym, czego potrzebujesz zapoznaj się z opisami innych, prezentowanych w rankingu produktów.
Tabela porównawcza
Najlepsze termometry kuchenne w 2025 roku
Termometr w kuchni to niezastąpiona rzecz. Nie chodzi tu wcale o model do sprawdzania temperatury w pomieszczeniu, a sprzęt do pomiaru temperatury mięsa i innych potraw oraz ciast. Jeśli interesuje Cię gotowanie na miarę szefa kuchni, ze świetnymi rezultatami, musisz taki sprzęt posiadać. Aby ułatwić Ci wybór, w zestawieniu, które przygotowaliśmy umieściliśmy 5 produktów tego typu.
Nasze zalecenia
SELTY AW6
SELTY AW6 to przyrząd, którego nie powinno zabraknąć w kuchni. Z jego pomocą szybko sprawdzimy temperaturę ciasta, mięsa, a nawet wina. Termometr jest wyposażony w wyświetlacz LCD, więc odczytanie wyniku pomiaru nie jest trudne. Wymiary produktu to: długość całkowita – 23,5 cm, długość szpikulca – 14,7 cm oraz średnica szpikulca – 0,4 cm.
Termometr jest zasilany baterią LR44. Z uwagi na automatyczne wyłączanie po 10 minutach bezczynności nie należy się obawiać o zbyt szybkie rozładowanie. To model wyróżniający się szerokim zakresem temperatury pracy, od -50 st. C do +300 st. C. Ponadto przyrząd wyświetla zapamiętane maksymalne i minimalne wyniki pomiaru.
Do zalet produktu trzeba zaliczyć przede wszystkim: łatwe przechowywanie, nieskomplikowaną obsługę oraz precyzyjny pomiar (jego dokładność to 0,5 st. C). Posiadacze przyrządu przekonują, że przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Co więcej, termometr jest na tyle długi, że z pewnością nie poparzymy się podczas sprawdzania temperatury dania włożonego np. do piekarnika.
Termometr SELTY AW6 ma długość 23,5 cm. Wyposażono go w szpikulec o średnicy 0,4 cm i długości wynoszącej 14,7 cm. Sprzęt jest zasilany baterią LR44.
Zalety
Automatyczne wyłączanie: Po 10 minutach bezczynności urządzenie automatycznie się wyłącza, co zapobiega zbyt szybkiemu rozładowaniu baterii.
Długi szpikulec: Szpikulec jest długi, więc możemy uniknąć poparzenia dłoni podczas sprawdzania temperatury ciasta lub potrawy przyrządzanej w piekarniku.
Szeroki zakres temperatury pracy: Temperatura pracy urządzenia obejmuje zakres od -50 st. C do +300 st. C. To oznacza, że przyrząd można wykorzystać na różne sposoby.
Łatwe odczytywanie wyniku pomiaru: Odczytywanie wyniku pomiaru nie stanowi problemu, głównie ze względu na duży wyświetlacz LCD.
Poręczność: Przyrząd dobrze leży w dłoni. Ponieważ ma on kompaktowe wymiary możemy go przechowywać w szufladzie, na półce lub w innym miejscu.
Wady
Niesolidna obudowa: Na skutek częstego używania termometru na powierzchni jego obudowy mogą pojawić się przetarcia. Nie wygląda to zbyt estetycznie.
Bioterm 101400
Dobry i tani termometr kuchenny ze stali nierdzewnej Bioterm 101400 to niezawodny sprzęt do mierzenia temperatury podczas wędzenia czy grillowania. Ma długą, wygodną sondę, zapewniającą komfort pracy. Czujka termiczna znajduje się między 1,3 cm a 5 cm od początku szpikulca.
Zakres temperatur wynosi od 0 st. C do + 120 st. C. Wymiary produktu: szerokość – 5 cm, głębokość – 5 cm, wysokość – 22 cm. Jest to najtańszy termometr kuchenny w naszym zestawieniu. Jest to solidnie wykonane urządzenie, objęte 2-letnią gwarancją producenta.
Produkt cieszy się dużą popularnością i uznaniem konsumentów. Przede wszystkim uważany jest za bardzo wydajny, łatwy w obsłudze i wysoce bezawaryjny. Nie jest to zaawansowane urządzenie z czujnikiem, ale najprostszy termometr, jaki znajdziesz na rynku.
Dla wielu osób może to być wadą, ale wszyscy ceniący sobie proste, klasyczne rozwiązania, docenią jego funkcjonalność.
Bioterm 101400 to dobry termometr kuchenny do 15 zł. Zakres temperatur wynosi od 0 do 120 st. C. Model ten będzie odpowiedni szczególnie do wędzarni. Wymiary produktu to 22 cm x 5 cm x 5 cm.
Zalety
Wykonanie: Termometr został zrobiony z dobrej jakości stali nierdzewnej. Nie niszczy się ona zbyt szybko, a na jej powierzchni nie pojawia się korozja.
Długa sonda: Urządzenie to ma długą sondę, która umożliwia dokładne zmierzenie np. temperatury mięsa w środku. Dzięki temu uzyskany wynik jest bardziej precyzyjny, a my możemy mieć pewność, że danie będzie odpowiednio przygotowane.
Obsługa: Termometr łatwo się obsługuje. Wystarczy umieścić produkt w odpowiednim miejscu i odczekać, aż wskazówka pokaże wynik.
Kompaktowe wymiary: Model ten ma kompaktowe wymiary, dlatego jego przechowywanie nie stanowi problemu. Produkt jest też lekki, więc jeśli jesteśmy fanami gotowania możemy w razie potrzeby zabrać go ze sobą np. w podróż.
Wady
Obudowa: Część osób uważa, że obudowa na wskaźnik nie jest zrobiona z najlepszych materiałów.
Kuchenprofi KU-1065052800
Termometr Kuchenprofi KU-1065052800, dzięki któremu możesz sprawdzić temperaturę mięsa, czy ciasta oraz temperaturę wewnątrz piekarnika to nasz numer trzeci. Zakres temperatur, jako termometr do potraw wynosi od 30 st. C do 100 st. C, natomiast w przypadku sprawdzania temperatury wewnątrz piekarnika zakres wynosi od 50 st. C do 250 st. C.
Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy masz piecyk lub piekarnik bez skali temperatury i chcesz mieć pewność, że jest dobrze nagrzany (jest to szczególnie ważne, podczas przygotowania bezy, różnych ciasteczek, sufletów, czy mięsa). Urządzenie ma specjalne oznaczenia, dzięki którym sprawdzisz, czy dany rodzaj potrawy/mięsa ma odpowiednią temperaturę.
Ułatwi Ci określenie czy pieczeń jest już gotowa w środku. Model ten został wykonany z wysokiej jakości stali. Jego wymiary to: 7,5 cm x 7 cm, natomiast szpikulec ma długość 14 cm.
Kuchenprofi KU-1065052800 to termometr ze wskazówkami. Produkt będzie odpowiedni także do piekarnika. Wymiary urządzenia to: długość – 14 cm i średnica – 7,5 cm.
Zalety
Wykonanie: Termometr ten zakończony jest ostrym szpikulcem, dzięki czemu możemy łatwo wbić go nawet w twarde mięso. To znacznie ułatwia sprawdzenie temperatury.
Haczyk: Na produkcie znajduje się praktyczny haczyk, który umożliwia zawieszenie urządzenia np. na drzwiach piekarnika. Dzięki temu model znajduje się zawsze w zasięgu naszego wzroku.
Tworzywa: Użyte do produkcji tworzywa są najwyżej jakości. Stal nierdzewna nie traci swojego kształtu pod wpływem wysokiej temperatury, a szkło zabezpieczające wskazówki nie rysuje się zbyt szybko.
Kompaktowe wymiary: Produkt ma kompaktowe wymiary, więc jego przechowywanie nie stanowi problemu.
Wady
Cena: Termometr ten kosztuje ok. 100 zł, dlatego część konsumentów uważa, że cena Kuchenprofi KU-1065052800 jest wysoka. Niemniej jednak jest to urządzenie zrobione z dobrych gatunkowo materiałów.
Biowin 2 W 1 101200
Solidnie wykonany termometr ze stali nierdzewnej Biowin 2w1 101200 to idealne narzędzie do mierzenia temperatury. Sprawdza się podczas procesu wędzenia czy grillowania, a także pieczenia i przygotowywania wielu innych potraw. Jest ono wyposażony w czujkę termiczną, która znajduje się w obszarze między 1,3 cm a 5 cm od początku szpikulca.
Zakres mierzonych temperatur wynosi od 0 st. C do + 250 st. C (tolerancja błędu to ok +/- 1 st. C). Dzięki temu sprawdzisz temperaturę w piecyku, czy też w wędzarce, aby mieć pewność, czy możesz już włożyć danie lub wypiek, których chcesz przygotować.
Wymiary produktu to: szerokość – 5 cm, głębokość – 7 cm i wysokość – 5 cm. Ma praktyczną tarczę z kolorowymi oznaczeniami i wyraźną skalą, a więc odczyt wyniku nie stanowi większego problemu. Jest to doskonała propozycja, również do kuchni profesjonalnej.
Ten czuły, łatwy w obsłudze termometr cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Uważany jest za funkcjonalne rozwiązanie, do tego bardzo solidne i niezawodne, dostępne w atrakcyjnej cenie.
Biowin 2 W 1 101200 to termometr kuchenny o wymiarach: szerokość – 5,5 cm, głębokość – 5,5 cm i wysokość – 8 cm. Zakres temperatur wynosi od 0 do 250 st. C.
Zalety
Szpikulec: Produkt zakończony jest szpikulcem, który ułatwia sprawdzenie temperatury mięsa. Dzięki temu elementowi możemy bez problemu wbić się w potrawę.
Dokładność: Wiele osób potwierdziło, że prezentowany termometr jest niezwykle dokładny. To daje nam pewność, że nasze danie będzie odpowiednio przygotowane.
Jakość: Pozytywne opinie na temat Biowin 2 W 1 101200 potwierdzają, że produkt jest solidnie wykonany. Użyte do produkcji materiały wykazują dużą odporność na działanie wysokich temperatur.
Wady
Szkło: Część użytkowników zauważyło, że chroniące wskaźniki szkiełko stosunkowo szybko się rysuje. Po pewnym czasie odczytanie wyników może okazać się problematyczne.
Bioterm 186009
Nasz ranking termometrów kuchennych zamyka Bioterm 186009. Jest on wyposażony w funkcję mierzenia temperatury różnych typów przygotowywanych potraw. Doskonale sprawdzi się zarówno wtedy, gdy grillujesz, pieczesz, smażysz, a nawet wędzisz.
Zakres pomiaru temperatury wynosi od – 50 st. C do 300 st. C. Urządzenie dodatkowo jest wyposażone w timer, którego zakres wynosi 99 min, 59 sek. Model ten ma wbudowany czujnik, który działa w zasięgu 25 m. Długość przewodu, bez sondy, wynosi 1,4 m, a długość sondy to ok. 18 cm. Termometr zasilany jest 2 bateriami AAA 1.5V LR03, podobnie czujnik.
Wymiary produktu to: szerokość – 8 cm, głębokość – 2 cm i wysokość – 8 cm. Jest to profesjonalny sprzęt, idealny do każdego punktu gastronomicznego. Opinie o termometrach kuchennych tej marki są bardzo pochlebne. Modele te dokładnie mierzą temperaturę potraw i są łatwe w obsłudze.
Bioterm 186009 to bezprzewodowy termometr kuchenny z dużym, elektronicznym wyświetlaczem. Produkt ma następujące wymiary: szerokość – 9,5 cm, głębokość – 8cm
i wysokość – 14cm.
Zalety
Czujnik: Model ten wyposażony jest w bezprzewodowy czujnik o zasięgu do 25 m. Dzięki temu możemy monitorować temperaturę potrawy znajdując się w innym pomieszczeniu.
Obsługa: Konsumenci zgodnie twierdzą, że obsługa urządzenia nie jest trudna. Do zestawu dołączona jest czytelna instrukcja, która pozwala szybko zapoznać się z dostępnymi w tym modelu opcjami.
Wady
Obudowa: Pewna grupa użytkowników uważa, że jakość wykonania obudowy mogłaby być nieco lepsza. Na jej powierzchni stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania.
Zasięg: Niekiedy zdarza się, że sprzęt gubi zasięg. To może okazać się problematyczne. Warto podkreślić jednak, że nie zdarza się to często.
Jaki termometr kuchenny kupić?
Przewodnik zakupowy
Termometr kuchenny lub inaczej sonda do pieczenia to wyjątkowy gadżet, który jest niezastąpiony gdy pieczesz różne ciasta i mięsa. Jest to sprzęt, który pozwala nam kontrolować temperaturę mięs w trakcie obróbki cieplnej. Sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i w lokalach gastronomicznych, gdzie czas gra główną rolę, a wypieki muszą być zawsze idealne. Jednak na rynku jest wiele modeli takich urządzeń, różniących się od siebie pod względem parametrów. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki termometr kuchenny wybrać.
Zastosowanie
Termometr kuchenny przyda się do pieczenia nie tylko chleba, czy ciast, ale przede wszystkim mięs i wszelkiego rodzaju pieczeni. Jest to wyjątkowe urządzenie pozwalające zaoszczędzić Twój cenny czas i dopracować kuchenne zdolności do perfekcji.
Rodzaje
Przed zakupem warto jest przyjrzeć się dokładnie rodzajom termometrów dostępnym w sklepach. Różnią się one przede wszystkim sposobem badania temperatury oraz przedstawiania danych. Wśród nich wyróżniamy termometr kuchenny:
Cyfrowy – to nowoczesny produkt, który jest bezpieczny do użytkowania. Nie posiada rtęci ani żadnych innych substancji, które mogłoby się okazać szkodliwe w przypadku uszkodzenia sprzętu. Taki cyfrowy termometr posiada wyświetlacz LCD, na którym wyświetlana jest temperatura pieczonej potrawy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala na odczytanie danych pod dowolnym kątem.
Tradycyjny – to klasyczny rodzaj termometru, który zamiast wyświetlacza posiada tarczę z zaznaczoną skalą temperatury. Czerwony wskaźnik przesuwa się w miarę nagrzewania się pieczeni. Choć urządzenie jest dość spore, to w praktyce może się okazać trudne do odczytania danych, szczególnie wtedy, kiedy sonda się przekrzywi.
Dokładność – jaki termometr kuchenny jest najlepszy?
Wybierając termometr kuchenny należy przede wszystkim wziąć pod uwagę dokładność mierzenia temperatury przez dany model. Jest to urządzenie, od którego wymagamy wyjątkowej precyzji, gdyż ma nam ułatwić pracę w kuchni. Taka sonda do pieczenia posiada termoprzewodzący szpikulec, który należy wbić w pieczeń lub ciasto. Dzięki temu będziemy kontrolować temperaturę wewnątrz potrawy. Taki sprzęt działa z dokładnością zazwyczaj do 1 stopnia Celsjusza.
Tryby i programy
Kolejna kwestia dotyczy tego, czy dany model sondy posiada jakikolwiek tryb, który mógłby ułatwić nam pracę w kuchni. Wśród dostępnych programów wyróżniamy: inteligentne rozpoznawanie mięsa, rodzaju ciasta, itd. Taka funkcja samoistnie ustala odpowiednią temperaturę dla danej potrawy, dzięki czemu nie musimy się zastanawiać, jaką temperaturę dana pieczeń powinna osiągnąć.
Wykonanie
Dobry termometr kuchenny to taki, który będzie wytrzymały i odporny na wysokie temperatury. Taki sprzęt zazwyczaj wykonany jest z tworzywa bakelitowego oraz stali. To zapewnia dobre przewodnictwo ciepła, dzięki czemu możemy mierzyć temperaturę z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza. Ponadto stal jest wytrzymała, dlatego taki sprzęt posłuży długi czas.
Wyświetlacz LCD
Wiele nowych modeli sond do pieczenia posiada specjalny wyświetlacz LCD, na którym wyświetlana jest temperatura oraz wybrany tryb. Jest to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej nowoczesnej kuchni. Taki wyświetlacz często jest też podświetlany, co ułatwi odczyt.
Jak mierzyć?
Wybierając termometr kuchenny, ważne jest by zwrócić uwagę na wymienione wcześniej tryby. Podają one temperaturę, którą powinna uzyskać dana potrawa. Wśród nich wyróżniamy: 63 st. C dla wołowiny, 74 st. C dla drobiu i wieprzowiny, 75 st. C dla potraw odgrzewanych, 63 st. C dla potraw przechowywanych.
Zakres temperatury
Decydując się na zakup termometru kuchennego, koniecznie zwróć uwagę na zakres temperatury, jaki posiada dany model. Oznacza to, że dana sonda do pieczenia będzie wskazywała temperaturę od – do, wskazaną przez producenta. Zazwyczaj wynosi ona od – 50 stopni Celsjusza do aż 300 stopni Celsjusza. Urządzenie cyfrowe automatycznie przelicza taką wartość na Fahrenheita: od – 58 stopni Fahrenheita do 572 stopni Fahrenheita.
Przewód
W przypadku zakupu termometru elektronicznego, warto zwrócić uwagę na długość przewodu. Powinien on posiadać stalową obudowę, która uchroni go przed wysoką temperaturą. W zależności od modelu, długość sznurka może wynosić od 20 cm do nawet 50 cm.
Wymiary
Wybierając najlepszy termometr kuchenny, dobrze jest zwrócić uwagę na rozmiar danego modelu. Należy pamiętać, że w piekarniku mamy ograniczoną ilość wolnego miejsca, gdyż większość zajmować będzie przyrządzana przez nas potrawa. Dlatego, aby uniknąć sytuacji niedomkniętych drzwi od kuchenki, polecamy zakup modelu w uniwersalnym rozmiarze: długość całkowita – 21,5 cm, długość szpikulca – 14,5 cm i szerokość części bakelitowej – 3 cm.
Waga
Choć waga nie jest tak istotnym parametrem, warto przemyśleć ten aspekt. Zwłaszcza, gdy planujemy wypieki ciast. Takie desery są zazwyczaj dość lekkie i ciasto może się zapaść w momencie umieszczenia w nim ciężkiej sondy. Dlatego warto jest wybrać model uniwersalny, którego waga nie przekroczy 0,050 kg.
Termometry kuchenne w dobrych cenach
Termometry kuchenne różnią się od siebie nie tylko pod względem parametrów, ale przede wszystkim ceny. Najtańsze urządzenia możemy kupić w kwocie ok. 45 złotych. Mimo to, w sklepach dostępne są i modele, których cena wynosi ok. 150 złotych.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ