Opinie o Blaupunkt AFD601

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

To tania frytkownica beztłuszczowa, która została wyposażona w kilka funkcji: smażenie, grillowanie, pieczenie oraz podgrzewanie. Z pewnością okaże się przydatna w kuchni, daje możliwość eksperymentowania i próbowania nowych przepisów. Sprzęt ma niewielkie wymiary, nie zajmie dużo miejsca na blacie ani w szafce. Regulacja czasu pracy i temperatury czy zmiana programu nie stanowią problemu.

 

Najważniejsze wady:

Nie wszystkim osobom przypadł do gustu prosty design urządzenia. Niektórzy konsumenci uważają, że frytkownica prezentuje się mało stylowo i kiedy nie jest używana przez dłuższy czas, chowają ją do szafki.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt ma moc równą 1500 W, wyposażono go w 4 l misę oraz 2,5 kg koszyk. Wymiary urządzenia są równe: 28,1 cm x 34,8 cm x 32,6 cm, waży ono 4,8 kg. Regulacja temperatury mieści się w zakresie od 150 st. C do 200 st. C, a timer można ustawić maksymalnie na 60 minut.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Duży i czytelny wyświetlacz

Za jeden z głównych atutów sprzętu kupujący uznają duży i czytelny wyświetlacz. Do takiego wniosku można dojść, analizując opinie o Blaupunkt AFD601. Wyraźnie widać na nim aktualnie ustawioną temperaturę, a także czas potrzebny na przyrządzenie posiłku. Pod wyświetlaczem znajduje się kilka przycisków, każdy z nich jest dobrze oznaczony. Służą one do włączania i wyłączania frytkownicy, ustawiania timera, temperatury i trybu pracy. Z obsługą urządzenia poradzi sobie każdy z nas.

Równomierne podgrzewanie potraw

Specjaliści przeprowadzili test Blaupunkt AFD601 i okazało się, że dania przygotowane z wykorzystaniem urządzenia zawsze wychodzą smaczne oraz aromatyczne. Działanie frytkownicy opiera się na wirze ciepłego powietrze, dzięki któremu powietrze jest równomiernie rozprowadzane we wnętrzu. Komora została wykonana z aluminium, pokryto ją dodatkowo powłoką teflonową DuPont zapobiegającą przywieraniu i przypalaniu jedzenia (to samo dotyczy kosza). Z tego względu umycie frytkownicy po użyciu zajmuje tylko kilka minut. Ciekawe jest to, że sprzęt pozwala na przyrządzenie dwóch różnych potraw jednocześnie. Jest to możliwe za sprawą specjalnego separatora. Wysoki ruszt umożliwia ułożenie kilku warstw jedzenia, mimo to cyrkulacja powietrza między produktami spożywczymi będzie odpowiednia.

 

Przygotowanie mniej kalorycznych potraw

Ponieważ urządzenie wykorzystuje technologię przepływu wirowego gorącego powietrza, nie musimy dodawać do jedzenia dużej ilości tłuszczu. Potrawy są równomiernie przypieczone i do tego mniej kaloryczne, dlatego sprzęt ułatwia zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Frytkownica jest tania, cena Blaupunkt AFD601 wynosi kilkaset złotych. Nie tylko pozwala ona na zmniejszenie ilości spożywanych kalorii, ale dodatkowo nie wytwarza nieprzyjemnego zapachu przypalonego tłuszczu, który długo utrzymuje się w domu. Urządzenie można wykorzystać do przyrządzania ryb, mięsa, frytek, a nawet zdrowych chipsów czy pączków.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Obudowa jest wykonana z materiału, który nie nagrzewa się podczas pracy frytkownicy, a to zmniejsza do minimum ryzyko poparzenia dłoni. Kosz na frytki wyjmuje się za pomocą rączki, ona także pozostaje przez cały czas chłodna. Urządzenie stoi stabilnie na blacie i nie przesuwa się. Nie musimy się też obawiać, że po otworzeniu komory rozgrzany olej zacznie pryskać na boki, bo do smażenia potrzebujemy tylko jego niewielkiej ilości.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ