Opinie o Kuvings B6000

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Wyciskarka do soków jest przystosowana do robienia zdrowych napojów nawet z twardych składników. Silnik o sporej mocy nie nagrzewa się w trakcie pracy, więc ryzyko jego awarii jest zminimalizowane. Model ma duży otwór wsadowy, dlatego nie trzeba kroić owoców i warzyw na bardzo małe kawałki, co jak wiadomo, zajęłoby dużo czasu.

 

Najważniejsze wady:

W zestawie znajduje się starannie opracowana książeczka z przepisami na smaczne i zdrowe napoje. Niemniej jednak wszystkie są w języku angielskim, dlatego nie każdy może z nich swobodnie skorzystać. Tłumaczenie słów dla osób nieznających języka to czasochłonne zadanie.

 

Werdykt: 9.8/10

W sporej liczbie recenzji na temat Kuvings B6000 można przeczytać, że jest to najlepsza wyciskarka do soków, wyróżniająca się nie tylko efektywnością działania, ale też estetycznym designem. Urządzenie ma moc równą 240 W. Sprzęt generuje hałas na poziomie 40-50 dB, więc przygotowywanie zdrowych napojów nie powinno przeszkadzać reszcie domowników.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Ślimak

Ślimak, czyli jeden z najważniejszych elementów wyciskarki do soków, został zrobiony z ultemu. Jest to materiał nawet do 4 razy twardszy niż plastik, wykorzystywany m.in. do produkcji narzędzi chirurgicznych. Ultem nie zawiera szkodliwego dla zdrowia Bisfenolu A, a to oznacza, że korzystanie ze sprzętu jest w pełni bezpieczna dla zdrowia całej rodziny. Ślimak jest przystosowany do pracy w szerokim zakresie temperaturowym, od +230 st. C. do -30 st. C. Producent zapewnia też, że wspomniany element został tak wyprofilowany, aby skutecznie usuwać nasiona oraz skórki i w ten sposób uzyskiwać jeszcze więcej pysznego i zdrowego soku. 

Sprawnie działający silnik

Ważnym elementem każdej wyciskarki do soków jest silnik. Test Kuvings B6000 pokazał, że silnik tego urządzenia działa sprawnie i nie nagrzewa się w trakcie pracy, nawet jeśli do otworu włożymy twarde warzywa. Model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, które w razie potrzeby odcina zasilanie. Moc zastosowanego silnika bezszczotkowego wynosi 240 W. Nie generuje on dużego hałasu, więc sok można wyciskać także wieczorem lub rano. Zaletą urządzenie jest to, że ma ono bieg wsteczny, który przydaje się, jeśli w środku zgromadzi się zbyt dużo miazgi.

 

Duży otwór wsadowy

Mimo że cena Kuvings B6000 nie jest najniższa, produkt jest polecany przez konsumentów i chętnie kupowany przez innych. Wpływ na to ma m.in. duży otwór wsadowy (7,5 cm), który umożliwia włożenie sporej wielkości kawałków warzyw i owoców, bez konieczności ich wcześniejszego krojenia na bardzo małe cząstki. Dodatkowo nie ma potrzeby korzystania z popychacza, aby szybko wycisnąć smaczny sok. Wszystko dlatego, że model ma odpowiednią konstrukcję.

 

Łatwa pielęgnacja

Czytając opinie Kuvings B6000, można dowiedzieć się, że utrzymanie sprzętu w czystości nie jest trudne. Można to zrobić za pomocą szczotki. Sito należy myć pod bieżącą wodą. Pozostałości z owoców i warzyw są usuwane otworem wylotowym dzięki automatycznej funkcji płukania. Aby z niej skorzystać, wystarczy tylko zamknąć zatyczkę, wypełnić misę wodą i włączyć wyciskarkę. Cała czynność nie powinna zająć więcej niż kilka chwil. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ