Opinie o MPM MSG-02

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt można wykorzystać do suszenia grzybów, jak i owoców, ziół czy warzyw. To użyteczny model, który został wyposażony w 5 sit o dużej średnicy, co pozwala na odpowiednie rozłożenie produktów spożywczych. Co ważne, możemy samodzielnie zmieniać ich wysokość. Osoby publikujące opinie o MPM MSG-02 chwalą sprzęt także za 3-stopniową regulację temperatury podmuchu gorącego powietrza.

 

Najważniejsze wady:

Po ustawieniu najwyższej mocy hałas generowany przez suszarkę jest stosunkowo duży i może przeszkadzać domownikom. Wykazał to też specjalnie przeprowadzony test MPM MSG-02. Jeśli mieszkamy w bloku, na uciążliwy hałas mogą skarżyć się nawet mieszkający za ścianą sąsiedzi.

 

Werdykt: 9.7/10

Co prawda nie jest to idealna suszarka do grzybów, ale ma więcej zalet niż wad. Jej obsługa nie jest skomplikowana, dlatego szybko dobierzemy odpowiednie ustawienia, żeby wysuszyć produkty spożywcze. Za sprawą urządzenia możemy na długo zachować aromat leśnych zbiorów i wykorzystywać grzyby do przygotowywania różnych potraw. Średnica sit wynosi 33 cm, a całkowita moc modelu to 400 W.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nieskomplikowana obsługa

Obsługa suszarki jest tak łatwa, że poradzą z tym sobie również osoby, które wcześniej nie używały tego typu sprzętów. Wystarczy oczyścić grzyby czy inne produkty spożywcze, pokroić je na mniejsze cząstki, a następnie rozłożyć na sitkach (tak, aby do wszystkich mógł dotrzeć strumień gorącego powietrza). Po podłączeniu urządzenia do prądu wystarczy je włączyć i ustawić właściwy poziom mocy, wtedy rozpocznie się proces suszenia. W razie potrzeby możemy wyregulować wysokość sitek, żeby składniki leżące na jednym z nich nie dotykały dna drugiego. Warto podkreślić, że sprzęt efektywniej odparowuje wilgoć z grzybów niż np. piekarnik, dlatego ich suszenie zajmuje znacznie mniej czasu.

Przezroczyste sita

Sita zostały wykonane z plastiku, który nie ma w składzie toksycznych substancji. Zostały one przystosowane do kontaktu z żywnością i zabezpieczone przed działaniem stosunkowo wysokiej temperatury. Ważne jest, że sitka są przezroczyste, więc możemy swobodnie zaglądać do środka i sprawdzać, czy grzyby nie są za mocno wysuszone. W razie konieczności możemy szybko zmienić intensywność suszenia, aby nie utracić aromatu oraz cennych witamin i innych substancji odżywczych.

 

Nie tylko do suszenia grzybów

Urządzenie jest praktyczne i możemy w nim suszyć różne produkty spożywcze. To bardzo dobra propozycja dla osób chcących przekonać swoich bliskich do prowadzenia zdrowszego trybu życia. Z pomocą suszarki bez trudu przygotujemy np. zioła na herbatki i zdrowe, a przy tym mało kaloryczne przekąski, czyli warzywne i owocowe chipsy. Nie zajmuje to dużo czasu. Cena MPM MSG-02 jest atrakcyjna. Sprzęt powinien znaleźć się w każdej kuchni, dla wielu kupujących jest on niemal tak samo potrzebny, jak np. ekspres do kawy. 

 

Solidność

Materiały, które wykorzystano do produkcji suszarki są solidne. Nawet po dłuższym czasie używania na obudowie nie są widoczne pęknięcia i inne uszkodzenia. Sprzęt jest wytrzymały, a do tego odporny na awarie. Co ważne, mycie sit nie zajmuje dużo czasu, a to może dodatkowo zachęcać do częstego sięgania po urządzenie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ