Opinie o Niewiadów 970.02 PS

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Według kupujących to dobra suszarka do grzybów, którą można też wykorzystać do przygotowania zdrowych chipsów z owoców i warzyw. Ma ona dużą moc i daje możliwość regulowania intensywności suszenia. Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem, dlatego nie ulegnie awarii na skutek długotrwałego działania. Ponadto nie zajmuje ono dużo miejsca na blacie.

 

Najważniejsze wady:

Do kompletu dołączono 4 sita. Część użytkowników uważa, że to zbyt mało, aby móc w krótkim czasie wysuszyć dużą ilość grzybów. Na szczęście w razie potrzeby możemy dokupić dodatkowe akcesoria do suszarki.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt uznano za praktyczny i łatwy w obsłudze. Test Niewiadów 970.02 PS udowodnił, że nieliczne wady nie zniechęcają do zakupu urządzenia. Jest ono solidne i z pewnością przyda się w każdej kuchni. Za sprawą suszarki zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych może być znacznie łatwiejsza, bo dzięki niej szybko przygotujemy m.in. zdrowe przekąski dla całej rodziny.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Użyteczność

Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt jest przystosowany do suszenia grzybów. Jednak możemy wykorzystać go także na wiele innych sposobów, co zwiększa jego użyteczność. Tak sądzą osoby, które zdecydowały się opublikować opinie o Niewiadów 970.02 PS. Według nich urządzenie bardzo dobrze nadaje się do suszenia: winogron, owoców (takich jak np. jabłka i banany), ziół na herbaty (mięty, rumianku, kwiatu lipy itp.), mięsa, ryb, pomidorów, ziaren dyni czy nawet kwiatów do mieszanek zapachowych. Sita mają średnicę równą 30 cm i możemy równomiernie poukładać na nich przeznaczone do suszenia składniki.

Wygoda użytkowania

Używanie suszarki jest w pełni komfortowe. Antypoślizgowe nóżki w podstawie zapobiegają jej ciągłemu przesuwaniu się na blacie, a schowek na przewód zasilający ułatwia przechowywanie (sprzęt zajmuje nieco mniej miejsca w szafie). Podczas pracy urządzenie nie wytwarza zbyt dużego hałasu, dlatego nie będzie przeszkadzać domownikom. Równie istotne jest to, że dostępna jest 2-stopniowa regulacja nadmuchu gorącego powietrza: 1 stopień to temperatura mieszcząca się w zakresie od 47 st. C do 50 st., a 2 stopień: od 57 st. C do 60 st. C. Dno sit zostało specjalnie zaprojektowane, tak aby jedzenie do niego nie przywierało. To znacząco ułatwia utrzymanie suszarki w czystości. Nie powinniśmy mieć problemu z jej umyciem po użyciu.

 

Bezpieczne suszenie

Materiałem wykonania sit jest tworzywo sztuczne, w jego składzie nie ma Bisfenolu A, ftalanów i innych substancji, które mają negatywny wpływ na zdrowie. Możemy swobodnie suszyć różne składniki spożywcze bez ryzyka, że wytworzą się przy tym toksyczne związki. Z tego względu wysuszone owoce czy warzywa można podawać dzieciom, aby zniechęcić je do chipsów i innych, kalorycznych przekąsek. Cena Niewiadów 970.02 PS nie jest wygórowana, dlatego warto kupić sprzęt. Nie trzeba się obawiać, że to nadwyręży domowy budżet.

 

Krótki czas suszenia

Suszarka ma dużą moc (500 W), co przekłada się na stosunkowo krótki czas suszenia. W przypadku grzybów jest to od 3 do 15 godzin, jabłek od 4 do 15 godzin, a marchwi od 4 do 12 godzin. Jeśli wykorzystywalibyśmy w tym celu piekarnik, potrwałoby to znacznie dłużej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ