Opinie o Profi Cook PC-VK 1080

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Zgrzewarka próżniowa ma obudowę ze stali nierdzewnej, która skutecznie zabezpiecza wewnętrzny mechanizm, poza tym jest odporna na zarysowania i inne uszkodzenia. W efekcie produkt przez długi czas zachowuje estetyczny wygląd. Obsługa urządzenia nie sprawia problemu nawet osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z pakowarki próżniowej.

 

Najważniejsze wady:

Jako wadę sprzętu niektórzy podają to, że współpracuje on tylko z foliami producenta. Nie ma więc możliwości zakupu tańszych zamienników, a to może powodować, że koszty eksploatacji urządzenia będą wyższe.

 

Werdykt: 9.8/10

W wielu opiniach można przeczytać, że to najlepsza zgrzewarka próżniowa dostępna w tym przedziale cenowym. Jej moc jest równa 120 W, a dokładne wymiary to: szerokość – 38 cm, wysokość – 6,3 cm i głębokość – 15,5 cm. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, a to sprawia, że jego przechowywanie jest łatwe. Zgrzewarka jest dostępna w zestawie z woreczkami foliowymi.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Działanie

Prezentowana zgrzewarka próżniowa ma moc zasysania równą 12 l na minutę. Pozwala ona na hermetyczne zamknięcie żywności i jej bezpieczne magazynowanie bez obaw o rozwój pleśni, grzybów czy bakterii. Pozytywne opinie o Profi Cook PC-VK 1080 wynikają z tego, że sprzęt działa w pełni automatycznie. Podczas jego pracy dochodzi jednocześnie do zgrzewania i separowania. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, aby odpowiednio przygotować produkty spożywcze do przechowywania. Model ma czułą pompę próżniową i elektroniczny monitoring temperatury. Elementy te działają sprawnie i okazują się niezastąpione w przypadku pakowania delikatnej, kruchej żywności. 

Przeznaczenie

Profi Cook PC-VK 1080 to zgrzewarka próżniowa, która przyda się w każdej kuchni. Korzystając z niej można przedłużyć świeżość produktów spożywczych nawet do 5 razy w porównaniu z tradycyjnymi sposobami przechowywania. Jest to możliwe dzięki spowolnieniu procesu utleniania. Co więcej, żywność pakowana w ten sposób zachowuje więcej składników odżywczych i witamin. To urządzenie jest też przydatne, jeśli chcemy gotować próżniowo (sous vide), czyli konserwować żywność w odpowiednim sosie. Przechowywanie w folii sprawdza się także w przypadku przyprawionej i marynowanej żywności, bo jej aromat utrzymuje się przez długi czas.

 

Torebki foliowe

W zestawie otrzymujemy 18 woreczków foliowych, 10 z nich ma wymiary: 22 cm x 30 cm, a 8 pozostałych: 28 cm x 40 cm. Torebki są przystosowane do gotowania w wodzie i używania w kuchence mikrofalowej. Obróbka cieplna nie powoduje, że ulegają one zniszczeniu. Urządzenie jest dostosowane do folii o maksymalnej szerokości równej 30 cm. Długość można wybierać w zależności od potrzeb. Cena Profi Cook PC-VK 1080 jest przystępna, biorąc pod uwagę dołączone do zestawu akcesoria, a także wysoką jakość wykonania sprzętu.

 

Wygoda i bezpieczeństwo pracy

Użytkownicy doceniają to, że na obudowie znajduje się specjalnie wydzielone miejsce przeznaczone do przechowywania przewodu zasilającego. Nie ma obaw, że przewód będzie się plątał i to utrudni nam przechowywanie zakupionej zgrzewarki próżniowej. Warto dodać też, że na obudowie znajdują się kontrolki informujące o pracy sprzętu. Ponadto u podstawy znajdują się stabilne, dobrze wyprofilowane nóżki pokryte specjalnym tworzywem. Test Profi Cook PC-VK 1080 potwierdza, że sprzęt nie ślizga się po blacie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ