Opinie o Toflesz OK-6 Linea Glass

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Osoby, które stawiają na ten okap to takie, którym zależy na niemal niewidocznym urządzeniu, taki jest właśnie Toflesz OK-6 Linea Glass. Opinie przekazują również, że pani domu ma tu niewielką powierzchnię do mycia, co większość z gospodyń ucieszy. Chwalone jest tu też oświetlenie LED, które doskonale oświetla gotowane potrawy, a także takt, że urządzenie radzi sobie ze zbieraniem zapachów z kuchenki o wymiarze do 86 cm. 

 

Najważniejsze wady:

Jak w większości tego typu sprzętów główne narzekanie użytkowników jest skierowane na głośność pracy sprzętu. Poziom hałasu na maksymalnej wydajności wynosi 64 dB, to nie mało. Część z osób, które sprzęt zakupiły uważa, że dołączony pilot zdalnego sterowania jest bardzo kiepskiej jakości i nie spełnia swojego zadania. Jednak nawigacja umieszczona bezpośrednio na urządzeniu jest wystarczająca. 

 

Werdykt: 9.4/10

Ze względu na niewielkie wymiary wynoszące: wysokość 29,5 cm, szerokość 86,4 cm i głębokość 28,5 cm sprzęt jest wybierany przez użytkowników małych kuchni, którym zależy na ukryciu go w szafce. Użytkownicy nie mają zastrzeżeń dotyczących wydajności produktu, a wręcz model jest postrzegany jako skutecznie wyciągający wszelkie niechciane zapachy. Jak pokazuje test Toflesz OK-6 Linea Glass urządzenie może pracować w trybie wyciągu albo pochłaniacza. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nowoczesne rozwiązania

Okap podszafkowy Toflesz OK-6 Linea Glass został wykonany w stylu minimalistycznym, ale z wysokiej jakości nowoczesnych materiałów. Na uwagę zasługuje chętnie obecnie stosowane oświetlenie LED, które doskonale oświetla obszar roboczy, a równocześnie jest to energooszczędne rozwiązanie, z symbolicznym zużyciem energii. Innym przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniem jest zastosowanie kilkuwarstwowego filtra aluminiowego, który skutecznie wyłapuje cząsteczki tłuszczu unoszone nad potrawami. Jednocześnie filtr ten nadaje się do wielokrotnego mycia bez znamion zużycia czy uszczerbku na funkcjonalności. 

Regulacja pracy

Okap pozwala na dokonywanie regulacji prędkości pracy turbiny i tym samym prędkości przepuszczania zanieczyszczonego powietrza przez filtry bądź odprowadzania go do kanału wentylacyjnego. Natężenie przepływu powietrza przy maksymalnej ustawionej prędkości wynosi 635 m3/h, a użytkownik ma do wyboru 4 różne prędkości. Ponadto wpływ na jakość użytkowania ma też fakt umieszczenia w urządzeniu timera, który można ustawić na maksymalny czas 9 minut. Panie domu doceniają też szklany front i elektroniczne sterowanie dotykowe zaopatrzone w wyświetlacz podświetlany na niebiesko. Zadowolenie klientów natomiast budzi to, że cena Toflesz OK-6 Linea Glass jest niewygórowana. 

 

Toflesz OK-6 Linea Glass – parametry techniczne

Jak już wspomniano, Toflesz OK-6 Linea Glass może pracować w trybie pochłaniacza bądź wyciągu. Przy pierwszej opcji zostaje wyposażony w wymienny filtr węglowy. Minimalny poziom hałasu na najmniejszym biegu jakie urządzenie emituje to 44 dB, maksymalny poziom wynosi 64 dB, w przypadku jego włączenia przepływ powietrza wynosi 636 m3/h, zatem będzie skuteczny do usuwania zapachów w pomieszczeniach do 30 m2. Ponadto, jak podaje producent, okap zużywa około 62 kWh/rok, co jest wynikiem klasy efektywności energetycznej i przepływu dynamicznego na poziomie B, klasy efektywności pochłaniania oznaczonej jako D i klasy sprawności oświetlenia A.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ