Ranking 12 najlepszych tosterów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.07.24

 

W naszym rankingu tosterów uwzględniliśmy najlepsze propozycje dostępne w chwili obecnej na rynku. Wśród nich znalazł się model Bosch TAT 3A014 o mocy 980 W. To funkcjonalny toster, gdyż posiada regulację opiekania. Ma też funkcję podgrzewania zmrożonego pieczywa i przypiekania bułeczek. Za sprawą wielu ciekawych rozwiązań, jak chociażby systemu automatycznego centrowania pieczywa czy mechanizmu podnoszącemu grzanki, użytkowanie tostera jest dla nas przyjemnością. Na uwagę zasługuje też wygląd. Prezentowany toster pięknie się prezentuje, a do tego jest wysoce bezawaryjny. Jeśli jednak z jakiś przyczyn ten produkt nie przypadł Ci do gustu, polecamy Ci model Philips HD2586/20. Ten toster pozwala nam na przygotowanie dwóch tostów jednocześnie. Jest wyposażony w takie rozwiązania, jak wyłącznik bezpieczeństwa w razie zablokowania się kromek w urządzeniu. Na uwagę zasługuje także to, że sprzęt ten ma regulację przypiekania. Jeśli chcesz poznać pozostałe cechy prezentowanego produktu, zapraszamy Cię do dalszej części naszego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Toster wyposażony jest w 6-stopniową regulację stopnia opiekania oraz funkcję samoczynnego wyłączania. Posiada on stalowy ruszt na bułeczki. Toster charakteryzuje się solidnym wykonaniem i bezawaryjnością. Ma również atrakcyjny design.

Wady

Niektórzy konsumenci zauważyli, że po kilku miesiącach użytkowaniu urządzenia nagrzewa się wolniej niż zaraz po zakupie. Ponadto jego obudowa staje się ciepła podczas pracy.

Podsumowanie

Model wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają jego użytkowanie. Na uwagę zasługuje również atrakcyjny design, który pasuje do nowoczesnych wnętrz. Konsumenci cenią sobie urządzenie za bezawaryjność i funkcjonalność.

Drugi wybór

Zalety

Model ma dwa otwory na tosty, których szerokość można regulować i dostosować do kromki. Jego obudowa się nie nagrzewa dzięki doskonałej termoizolacji. Toster szybko się czyści, a jego obsługa jest bardzo łatwa.

Wady

Konsumenci zwracają uwagę na cenę urządzenia. Twierdzą oni, że powinna być niższa, gdyż model ten robi tylko dwa tosty jednocześnie.

Podsumowanie

Mimo nieco wyższej ceny, jest to chętnie wybierane urządzenie ze względu na funkcjonalność i wysoką jakość. Toster bardzo dobrze, szybko i równomiernie opieka kromki pieczywa, ładnie prezentuje się w kuchni i jest niezwykle prosty w obsłudze.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest przystosowane do przygotowywania 4 kromek pieczywa jednocześnie. Wyposażone jest ono w elektroniczny regulator pieczenia i czujnik temperatury. Jego obudowa jest termoizolacyjna, dzięki czemu nie poparzymy się przy wyciąganiu tostów.

Wady

Ze względu na swoje spore wymiary (37 cm x 15,5 cm x 18 cm) urządzenie zajmuje sporo miejsca w kuchni, a jego przechowywanie może być utrudnione.

Podsumowanie

Jest to sporych rozmiarów toster o dużej mocy, który najlepiej sprawdzi się u większej rodziny lub w lokalach gastronomicznych. Wykonany został z wysokiej jakości materiałów, jest trwały i funkcjonalny. Użytkownicy cenią urządzenie za wygodę użytkowania i solidne wykończenie.

 

 

Najlepsze tostery w 2024 roku

 

Pyszne tosty na śniadanie – nie ma nic lepszego na przyjemny początek dnia. Zwłaszcza, gdy dodamy do tego dżem. Toster to również świetnie urządzenie do odmrażania zamrożonego pieczywa lub odświeżenia tego nieco czerstwego. Nasz ranking tosterów zawiera najlepsze propozycje na rynku AGD. Sprawdź, który najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni.

 

Nasze zalecenia

 

1. Bosch TAT 3A014

 

Toster Bosch TAT 3A014 o mocy 980 W to urządzenie, które pomoże Ci w przygotowaniu szybkiego śniadania. Prezentowany model ma dwie komory, więc jednocześnie przygotujesz dwa tosty. Poza tym sprzęt ten ma 6 stopniową regulację stopnia opiekania. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja podgrzewania zimnych grzanek. Dzięki temu, że urządzenie posiada zintegrowany w obudowie ruszt ze stali szlachetnej, może nam służyć do opiekania bułeczek.

Praktycznym rozwiązaniem jest przycisk STOP, za sprawą którego możemy automatycznie zatrzymać proces opiekania, zapobiegając przypaleniu pieczywa. Model ten ma też system automatycznego centrowania pieczywa, a także mechanizm podnoszący pieczywo Hi-Lift. Zabezpieczenie w tym tosterze stanowi funkcja automatycznego wyłączenia urządzenia w przypadku zablokowania pieczywa.

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że sprzęt ten jest nie tylko bardzo łatwy w obsłudze i funkcjonalny, ale też atrakcyjny. Piękna, czerwona obudowa atrakcyjnie się prezentuje w różnych wnętrzach. Ponadto użytkownicy tostera zauważają, że jest on wysoce bezawaryjny.

Bosch TAT 3A014 to funkcjonalne urządzenie o mocy 980 W. Ten dobry toster do 100 zł posiada dwie komory, co pozwala na jednoczesne przygotowanie dwóch tostów. Model ten ma następujące wymiary: 19 cm x 31 cm x 16 cm.

 

Zalety

Regulacja: Prezentowany model ma 6 stopniową regulację stopnia opiekania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo zawsze przygotujesz swoje grzanki tak, jak lubisz najbardziej.

Ruszt na bułeczki: Warto podkreślić, że model sprzedawany jest w zestawie ze stalowym rusztem, który możemy zamontować na górze tostera. To pozwala na podpiekanie bułek czy croissantów.

Funkcjonalne rozwiązania: Wśród ciekawych opcji tego modelu znajdziemy mechanizm podnoszący pieczywo, system jego centrowania, funkcję automatycznego wyłączenia, gdy pieczywo się zablokuje, jak również praktyczny przycisk stop.

Bezawaryjność: Wiele osób zauważa, że prezentowany model jest wysoce bezawaryjny. Nawet jeśli często eksploatujesz toster, nie musisz się obawiać o jego zepsucie.

Design: Z uznaniem konsumentów spotkał się też design prezentowanego modelu. Bez wątpienia stanowi on atrakcyjny dodatek do każdej kuchni. Jeśli więc stawiasz nie tylko na funkcjonalność, ale też wygląd, to propozycja dla Ciebie.

 

 

 

 

 

2. Philips HD2586/20

 

Toster Philips HD2586/20 to niezwykle praktyczne urządzenie, wyposażone w dwa otwory z systemem regulacji ich szerokości. W ten sposób zyskujemy możliwość opiekania nie tylko cienkich kromek chleba, ale też grubszych bułeczek.

Sprzęt posiada praktyczną funkcję rozmrażania i podgrzewania. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wysoki podnośnik pieczywa, a także przycisk anulowania. Dzięki temu obsługa urządzenia jest bezpieczniejsza i wygodniejsza.

Ochronę przed poparzeniem gwarantuje nam nienagrzewająca się obudowa. Natomiast przed spaleniem pieczywa zabezpiecza nas wyłącznik bezpieczeństwa, który uruchamia się, gdy dojdzie do zablokowania kromek. Czyszczenie tostera też nie będzie problematyczne, gdyż model ten posiada wyjmowaną tackę na okruszki.

Regulacja czasu opiekania na siedmiu poziomach pozwala nam na dostosowanie pracy sprzętu do naszych oczekiwań. Prezentowane urządzenie ma moc równą 950 W.

Konsumenci bardzo pozytywnie odnoszą się do solidności wykonania produktu, jego designu, jak również funkcjonalności. Poza tym podkreślają, że obsługa tego tostera jest bardzo prosta.

Toster Philips HD2586/20 to praktyczne urządzenie o mocy 950 W. Model ten ma następujące wymiary: 13 cm x 32 cm x 12 cm. Urządzenie posiada praktyczne, gumowe, antypoślizgowe nóżki, a także ma miejsce na zwinięty kabel, co ułatwia jego przechowywanie.

 

Zalety

System regulacji: Prezentowane urządzenie jest wyposażone w dwa otwory z systemem regulacji ich szerokości. Dzięki temu możemy piec w tosterze bardzo cienkie kromki, jak również te grubsze.

Nienagrzewająca się obudowa: W przypadku wielu tosterów problemem jest intensywnie nagrzewająca się obudowa. Niestety może się to skończyć nieprzyjemnym poparzeniem palców. Na szczęście w tym produkcie zastosowano świetną termoizolację i obudowa nie nagrzewa się.

Łatwa obsługa: Wiele osób zauważa, że toster jest bardzo łatwy w obsłudze. Jest to zasługa prostego systemu regulacji pracy sprzętu, jak również przycisku anulowania pieczenia.

Łatwość czyszczenia: Ponieważ model ten posiada wyjmowaną tackę na okruszki, jego czyszczenie nie sprawi nam większego problemu.

 

Wady

Cena: Biorąc pod uwagę to, że urządzenie robi tylko dwa tosty jednocześnie, jest ono dość drogie

 

 

 

 

3. Severin AT 2509

 

7.Severin AT 2509Ranking tosterów zamyka automatyczny model z wydłużonymi otworami – Severin AT 2509. Wyjątkowa budowa pozwala zmieścić aż cztery tosty, jest więc idealną propozycją dla większej rodziny. Ma również zintegrowaną podstawkę, na której można umieścić na przykład bułki. Aby zapewnić bezpieczeństwo, obudowę wykonano z najwyższej jakości materiałów (stal nierdzewna) i odpowiednio zaizolowano, aby nie nagrzewała się w czasie pieczenia.

Ze względu na nieco większe gabaryty, toster ma moc 1400 W. Elektroniczny regulator pieczenia, a do tego czujniki temperatury gwarantują, że tosty, które wyskoczą z tostera będą idealne. Urządzenie ma jeszcze jedną przydatną funkcję – podgrzanie pieczywa bez dodatkowego zarumienienia.

W modelu znajdziemy też przycisk rozmrażania pieczywa oraz wyłączania cyklu. Wszystkie funkcje mają oczywiście lampkę kontrolną. Wielu użytkowników tego modelu doceniło fakt, że nie trzeba obawiać się momentu, w którym pieczywo zaklinuje się w tosterze i zacznie zbyt mocno przypiekać.

Jest to oczywiście zasługa funkcji automatycznego wyłączenia, gdy dojdzie do zaklinowania pieczywa.

Severin AT 2509 to propozycja dla większej rodziny, gdyż jednocześnie w tosterze możemy przygotować 4 tosty. Model ten ma moc 1400 W. Wymiary urządzenia to: 37 cm x 15,5 cm x 18 cm.

 

Zalety

Pojemność: Jednocześnie możemy przygotować w tosterze aż 4 kromki pieczywa.

System pracy: Urządzenie ma elektroniczny regulator pieczenia i czujnik temperatury. Za sprawą tych rozwiązań model idealnie przypieka pieczywo, a my nie musimy martwić się o to, że nasze tosty będą spalone.

Zabezpieczenia: Urządzenie przede wszystkim jest dobrze wyizolowane, a więc nie poparzymy się w czasie pieczenia chleba. Poza tym ma lampkę kontrolną informującą nas o tym, że jest uruchomione. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest też to, że sprzęt automatycznie wyłącza się, gdy pieczywo zaklinuje się w tosterze.

Bezpieczeństwo: Urządzenie ma funkcję automatycznego wyłączenia, gdy dojdzie do zablokowania pieczywa. Poza tym model ten wykonano z najwyższej jakości materiałów i zabezpieczono, aby nie doszło do poparzenia w czasie użytkowania tostera.

 

Wady

Gabaryty: Jest to jeden z największych modeli w naszym zestawieniu. Jego przechowywanie może być problematyczne.

 

 

 

 

4. Russell Hobbs Storm 18954-56

 

3.Russell Hobbs Storm 18954-56Kolejna propozycja pochodzi od mniej popularnego producenta, aczkolwiek model Russell Hobbs Storm 18954-56 wciąż pozostaje na szczycie rankingu tosterów zajmując trzecią pozycję. Toster ten posiada przydatną funkcję rozmrażania pieczywa. Doskonale podgrzewa kromki w różnym rozmiarze – jest to możliwe dzięki regulacji stopnia przyrumienienia. Produkt ten pochodzi z linii wzorniczej Colours Storm Grey.

Jest to prosta, klasyczna seria, a sama struktura materiału jest nowoczesna i bardzo atrakcyjna. Ten dobry i tani toster ma również bardzo szerokie otwory, wysoki podnośnik pieczywa, dzięki którym przygotujemy tosty o różnej wielkości. Wygodnym rozwiązaniem są również prowadnice centrujące opiekane kromki. Wyjmowana tacka na okruszki to również część wyposażenia tego modelu.

Toster Russell Hobbs Storm 18954-56 ma wbudowany schowek na przewód oraz wygodne i praktyczne, nieślizgające się nóżki. Moc tego modelu to 1100 W, a więc zużywa nieco więcej prądu niż wcześniej zaproponowane przez nas tostery.

Produkt ten cieszy się uznaniem wśród użytkowników, którzy często w swoich opiniach wspominają o wysokiej jakości wykonania i ciekawym wyglądzie.

Russell Hobbs Storm 18954-56 to model, którego moc jest równa 1100 W. Posiada on praktyczne nóżki, które zapobiegają jego ślizganiu się po powierzchni blatu. Jest często wybierany ze względu na atrakcyjny design.

 

Zalety

Funkcja rozmrażania: Jeśli zamrażasz pieczywo, ten model na pewno Ci się spodoba, gdyż ma praktyczną funkcję rozmrażania pieczywa.

Regulacja: Prezentowany sprzęt ma możliwość regulacji pracy, a w zasadzie stopnia przypiekania pieczywa. W ten sposób łatwo przystosujemy toster do naszych potrzeb. Możesz lekko podgrzać kromkę lub też bardzo mocno ją przypiec – tak, jak lubisz najbardziej.

Funkcjonalność: W modelu tym zastosowano kilka ciekawych rozwiązań, jak chociażby wysoki podnośnik pieczywa, prowadnice centrujące opiekane kromki, czy też wyjmowana tacka na okruszki.

 

Wady

Wąskie wejścia: W tosterze możemy przypiekać wyłącznie cieniutkie kromki.

 

 

 

 

5. De’Longhi Icona Vintage CTOV 2103.BG

 

5.De’Longhi Icona Vintage CTOV 2103.BGChociaż De’Longhi to marka, którą najczęściej kojarzymy z ekspresami do kawy, produkuje również bardzo atrakcyjne tostery. Szukając doskonałej propozycji do kuchni urządzonej w stylu retro, warto zwrócić uwagę na model De’Longhi Icona Vintage CTOV 2103.BG. Jest to włoska klasa połączona z najnowszą technologią. Jedynym minusem tego tostera będzie dość wysoka cena oscylująca w granicach 300 zł.

Jednak design tego modelu łączący w sobie włoski temperament i fantazję potrafi naprawdę zachwycić i zachęcić do zakupu. Atrakcyjność odzwierciedlają pozytywne opinie o produkcie. Toster ma dwie przegrody do opiekania kromek, a elektroniczna kontrola stopnia opiekania definitywnie zakończy okres śniadań z przypalonymi tostami. Każdy lubi inny stopień przyrumienienia, dlatego toster ma sześć różnych poziomów opiekania.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem, docenionym przez użytkowników, jest również funkcja opiekania jednostronnego. Małe kromki z tostera – to możliwe, gdyż opcja extra lift umożliwi podnoszenie nawet niewielkich kawałków pieczywa.

Nie można też zapomnieć o ruszcie do opiekania i tacce na okruchy. Toster ma również nóżki antypoślizgowe, a jego metalowa obudowa ma kolor beżowy.

De’Longhi Icona Vintage CTOV 2103.BG to piękna propozycja do kuchni w stylu retro. Urządzenie to ma moc równą 900 W. Wymiary produktu to: 18,5 cm x 32 cm 20,5 cm.

 

Zalety

Design: Ogromna część osób zdecydowała się na zakup tego produktu ze względu na to, że cechuje go niezwykle atrakcyjny design.

Kontrola stopnia opiekania: Za sprawą elektronicznego systemu kontroli opiekania pieczywa nie musisz obawiać się, że Twoje tosty będą przypalone.

Funkcja opiekania jednostronnego: Nie każdy jest zwolennikiem twardych tostów opieczonych dokładnie z dwóch stron. Dlatego wielu osobom do gustu przypadła właśnie ta opcja.

 

Wady

Cena: Jest to najdroższa propozycja w naszym zostawaniu. W tym przypadku płacimy raczej za wygląd, niż dodatkowe funkcje.

Silna sprężyna: Jak zauważają konsumenci toster ma mocną sprężynę i tosty z niego wyskakują .

 

 

 

6. Tefal TL6008 toster mini piekarnik Toast-Ofen

 

Tefal TL 6008 to toster opiekacz pozwalający na podpieczenie dwóch kromek chleba jednocześnie. Nie zajmuje on dużo miejsca na blacie kuchennym, gdyż ma kompaktowe wymiary: wysokość – 14 cm, szerokość – 27 cm i długość – 16 cm. Ponieważ model ma termoizolowaną obudowę, nie poparzymy dłoni, gdy dotkniemy go podczas pracy.

Moc urządzenia wynosi 1300 W. Lampka kontrolna informuje o działaniu sprzętu, a regulacja stopnia zarumienienia pieczywa daje możliwość dopasowania sposobu jego działania do swoich potrzeb. Prezentowany toster opiekacz pozwala na przypieczenia chleba tostowego, a nawet bułek. Został on wyposażony w wyjmowaną tackę na okruchy.

Opinie o tosterach marki Tefal są pochlebne, to samo dotyczy modelu TL 6008. Zdaniem konsumentów urządzenie działa efektywnie, jest łatwe w obsłudze, a do tego elegancko się prezentuje. Może być ono dodatkową ozdobą kuchni.

 

 

 

 

7. Toster Bosch CompactClass TAT3A011 980W

 

Toster Bosch TAT 3A011 można z łatwością dopasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza ze względu na prosty design. Jego moc wynosi 980 W. W zestawie jest praktyczny ruszt do opiekania bułeczek. Materiałem wykonania obudowy jest solidne tworzywo sztuczne, niepodatne na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia. Urządzenie na długo zachowuje elegancki wygląd.

Cechą wyróżniającą toster do kanapek jest możliwość regulacji wysokości rusztu. Dzięki temu wyjmowanie podpieczonych kromek chleba nie stanowi żadnego problemu. Intensywność ich opiekania także możemy ustawić samodzielnie, służy do tego pokrętło na obudowie, umieszczone przy lampce kontrolnej.

Urządzenie cieszy się dużą popularnością, ponieważ opieka pieczywo równomiernie ze wszystkich stron i pozwala na przygotowanie smacznego śniadania dla całej rodziny. Ponadto jest ono łatwe do utrzymania w czystości, gdyż ma wyjmowaną tackę na okruchy.

 

 

 

 

8. Toster Tefal New Express 2S TT3601

 

Sprzęt Tefal Express 2S TT3601 ma moc równą 850 W. Pozwala on na wypieczenie dwóch kromek chleba w tym samym czasie, wyposażono go ponadto w użyteczną funkcję podgrzewania pączków oraz rogalików. To model pozwalający na szybkie przyrządzenie ciepłego posiłku dla rodziny. Czyszczenie sprzętu nie jest trudne, bo ma wyjmowaną tackę na okruchy.

Prezentowany toster marki Tefal daje możliwość samodzielnego regulowania stopnia opiekania pieczywa, aby zawsze było smaczne i chrupiące. Obudowa jest plastikowa, ale nie trzeba się obawiać, że szybko pojawią się na niej nieestetyczne ślady użytkowania. To solidny, a także łatwy w obsłudze sprzęt.

Konsumenci przekonują, że urządzenie można wykorzystać na kilka sposobów, a test tosterów to potwierdził. To model z funkcją rozmrażania i opcją Stop, co oznacza, że opiekanie pieczywa możemy w każdej chwili przerwać. Wyposażono go również w specjalną dźwignię służącą do wyjmowania gotowych tostów.

 

 

 

 

9. Toster Philips Daily Collection HD2581/00

 

Gdybyśmy nie uwzględnili w rankingu modelu Philips HD2581/00, nie byłby on kompletny. To dobry toster o mocy 830 W, dający możliwość opiekania dwóch kromek chleba jednocześnie. W komplecie jest też ruszt pozwalający na szybkie podgrzanie bułek. Co więcej, urządzenie możemy wykorzystać także do rozmrażania pieczywa, to czyni je bardziej użytecznym.

W każdej chwili możemy przerwać pracę sprzętu, służy do tego przycisk Stop. Na obudowie znajduje się także pokrętło dające możliwość samodzielnego ustawienia czasu oraz poziomu opiekania tostów. Urządzenie ma wymiary: 30,4 cm x 18,4 cm x 21,4 cm. To model o prostym designie, który łatwo dopasujemy do wystroju kuchni.

Opisywany toster Philips jest łatwy w obsłudze, tak twierdzą osoby, które go kupiły. Wysuwana tacka na okruchy znacząco ułatwia czyszczenie go po użyciu, co także jest istotne. Za dodatkowy atut sprzętu uznano długi przewód. Urządzenie nie musi stać tuż przy gniazdku.

 

 

 

 

 

10. Toster Russell Hobbs 21680-56 Retro Ribbon

 

Model Russell Hobbs 21680-56 wyróżnia się retro designem. Został on wykonany ze stali nierdzewnej, więc nie jest podatny na uszkodzenia i ma czerwoną obudowę z chromowanymi elementami, z pewnością będzie ona ciekawą ozdobą kuchni. Moc urządzenia wynosi 1200 W. Sprzęt pozwala na opiekanie dwóch kromek chleba na raz, a także podgrzanie bułek czy croissantów. 

Toster umożliwia regulację stopnia opiekania pieczywa, ma dodatkowo funkcję rozmrażania i przerwania pracy w dowolnym momencie. Co ważne, nie musimy wciskać przycisku Stop, aby sprawdzić stopień przypieczenia chleba, pozwala na to opcja Lift and Look (możemy na chwilę wysunąć kromki).

Jak twierdzą kupujący, sprzęt nie tylko oryginalnie się prezentuje, ale jest też przydatny i powinien znaleźć się w każdej kuchni. Toster oferowany przez markę Russell Hobbs bardzo szybko wypieka pieczywo, więc przygotowywanie śniadań nie zajmuje tak dużo czasu. Należy dodać, że można go bez trudu wyczyścić, wystarczy wysunąć tackę na okruchy i opróżnić ją.

 

 

 

 

11. 3w1 Toster Gofrownica Sandwich Opiekacz Clatronic ST/WA3670

 

Sandwich toster Clatronic ST/WA3670 to model 3w1. Z jego pomocą można przygotować nie tylko ciepłe i chrupiące kanapki, ale również gofry czy grillowane potrawy. W zestawie są trzy wymienne płytki pokryte powłoką zapobiegającą przywieraniu jedzenia. Z tego względu utrzymanie sprzętu w czystości nie stanowi problemu.

Izolowany uchwyt nie nagrzewa się, a to zapobiega poparzeniu dłoni. To dobry i tani toster o mocy 800 W, który ma wytrzymałą obudowę, wykonaną ze stali oraz tworzywa sztucznego. Sprzęt szybko się nagrzewa, o gotowości do pracy informują dwie lampki kontrolne.

Ponieważ prezentowany model to toster 3w1, wiele osób uznało go za praktyczny. Można go używać codziennie, bez obaw o niespodziewaną awarię. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. W podstawie są gumowe nóżki, w efekcie czego sprzęt nie przesuwa się na blacie. Co ważne, wymiana płytek nie jest trudna, gdyż nie trzeba przy tym używać dużej siły.

 

 

 

 

12. Smeg Toster kuchenny na 4 TSF02WHEU

 

Chcielibyśmy przedstawić sprzęt Smeg TSF02, który ma bardzo dużą moc (1500 W). Wykonano go z lakierowanej i nierdzewnej stali, podstawa jest dodatkowo chromowana. Toster elegancko wygląda, poza tym opieka nawet cztery kromki chleba w tym samym czasie. Ma on kilka ciekawych funkcji: stop, rozmrażanie, podgrzewanie, a także przypiekanie jednej strony pieczywa.

Czyszczenie urządzenia nie jest trudne, bo wszystkie okruszki trafiają na stalową, wyjmowaną tackę, która jest odporna na korozję. Obudowa nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury i do tego nie jest podatna na zarysowania. Sprzęt nie nagrzewa się podczas pracy, więc w razie konieczności możemy go chwycić w dłonie i przesunąć.

Jakie zalety ma toster Smeg? Konsumenci uważają, że to bardzo dobra propozycja w szczególności dla większych rodzin. Opiekanie czterech kromek jednocześnie znacząco skraca czas potrzebny na przygotowanie śniadania. Sprzęt stylowo wygląda i pozwala na ustawienie odpowiedniego poziomu wypieczenia pieczywa.

 

 

 

 

Jaki toster kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Toster to świetne urządzenie dla tych, którzy pragną urozmaicić swoje śniadanie. Wystarczy chwila i możemy delektować się cudownie pachnącym i chrupiącym chlebem lub bułkami. Takie opieczone i podgrzane pieczywo smakuje zdecydowanie lepiej. Poza tym jest sposobem na odświeżenie kilkudniowego pieczywa, które często jest już czerstwe. Dodatkowo, w niektórych opiekaczach, można podgrzać nawet gotową kanapkę. Na półkach sklepowych jest mnóstwo sprzętu tego typu, a każdy z producentów zapewnia, że jego produkt jest najlepszy. Dlatego dla wszystkich miłośników pieczywa przygotowaliśmy poradnik, który podpowie, jaki toster wybrać, aby cieszyć się pysznym posiłkiem. Podpowiemy Ci, co decyduje o tym, że sprzęt jest wydajny i wysoce bezawaryjny.

Rodzaje tosterów

Tostery różnią się od siebie kształtem, mocą oraz dodatkowymi funkcjami. Wśród nich wyróżniamy modele:

Tradycyjne – to najbardziej popularne opiekacze. Pieczywo wkłada się od góry do (zazwyczaj) dwóch szczelin na kromki. W środku znajdują się elektryczne grzałki, które opiekają każdą kromkę z dwóch stron jednocześnie. Długość opiekania ustawiamy za pomocą timera – przyciski lub pokrętło. Po upłynięciu ustalonego czasu, pieczywo wyskakuje.

Poziome typu ruszt – jest to bardziej nowoczesny model, który nie tylko pomieści więcej pieczywa, ale także pozwoli na opiekanie całej kanapki – np. z serem, lub innymi dodatkami. Takie tostery zajmują więcej miejsca od tradycyjnych.

Do kanapek – jest to toster zamykany, często zwany opiekaczem. Otwierany poziomo pozwala na opiekanie kanapek wraz z serem i wędliną. Specjalne płyty grzewcze gwarantują, że pieczywo będzie chrupkie z obu stron. Co więcej, tego rodzaju tostery często posiadają wymienne płyty, na których można np. piec gofry lub grillować mięso. Tego typu modele pozwalają również na stosowanie masła, oleju lub innego tłuszczu dla lepszego grillowania mięsa, czy przygotowania jajek sadzonych.

 

Moc

Jest to chyba najistotniejszy parametr każdego opiekacza, gdyż większa moc zapewnia nam szybsze opiekanie, a pieczywie nadaje idealną chrupkość. Tostery o wysokiej mocy będą idealne dla tych, którzy śniadania jedzą zawsze w pośpiechu. Moc może wahać się w zależności od modelu i rodzaju sprzętu, od 600 W do nawet 1500 W.

Warto pamiętać, że opiekacze typu sandwich nie wymagają tak dużej mocy. Tego typu urządzenia wyposażone są w dwie płyty grzewcze, przez co są w bezpośrednim kontakcie z pieczywem z obu stron. Takie rozwiązanie sprawia, że ciepło się nie rozchodzi w tak dużym stopniu, jak w przypadku klasycznych tosterów.

 

Liczba szczelin

Zwykłe tostery posiadają tylko jedną parę szczelin pozwalającą na opiekanie dwóch kromek jednocześnie. Nie oznacza to jednak, że jest tak w każdym opiekaczu. Dla tych, którzy lubią jeść śniadanie w szerszym gronie, producenci proponują modele czteroszczelinowe, dzięki którym zaoszczędzisz czas, a praca urządzenia będzie dużo wydajniejsza. Należy jednak pamiętać, że tego typu modele mają większą wagę i zajmują o wiele więcej miejsca, w porównaniu do zwykłego tostera. Moc takiego urządzenia również jest większa, przez co zużywa ono o wiele więcej prądu niż toster klasyczny.

 

Waga

Waga jest istotną kwestią, zwłaszcza dla tych, którzy planują ulokować swój toster na innym sprzęcie. W małych kuchniach, drobne AGD dla zaoszczędzenia miejsca, stawiane jest często na kuchenkach mikrofalowych. W takich przypadkach często pomijamy sprawę nacisku tostera na inny sprzęt. Urządzenia tego typu ważą zwykle ok. 1 kg, ale znajdziemy też nieco cięższe modele.

 

Obudowa

Materiał, z jakiego wykonana jest obudowa ma dość duże znaczenie, zwłaszcza dla kwestii estetyki. Tworzywo, z jakiego wykonano toster ma też wpływ na wagę urządzenia. Przykładowo, tostery o metalowej obudowie, ważą nawet do 3 kg, a plastikowe nawet mniej niż 2 kg. Jednak z drugiej strony są odporne na wszelkie uszkodzenia oraz łatwe w konserwacji. Natomiast te plastikowe mają tendencję do odkształcania i nadtapiania się obudowy. Wyróżniamy też modele z obudową metalowo-szklaną, które są zdecydowanie lżejsze od tych wykonanych tylko z metalu. Taka szklana powłoka jest prosta w czyszczeniu, a przede wszystkim swoim designem przykuwa naszą uwagę. Dlatego warto się najpierw zastanowić nad tym, jakie miejsce taki toster miałby zajmować w naszej kuchni.

Dodatkowe funkcje:

Tostery często posiadają dodatkowe funkcje ułatwiające pracę w kuchni. Najpopularniejsze z nich to:

Dodatkowe szufladki do jajek sadzonych – stosowane w najnowszych modelach. Takie rozwiązanie pozwala nam przygotować jajka sadzone, dokładnie w tym samym czasie, kiedy opiekać się będzie nasze pieczywo.

Gumowe elementy – zapobiegają przesuwaniu się urządzenia po śliskim blacie.

Nakładka na bułki – pozwoli nam na podgrzanie chleba lub bułek, niekoniecznie opiekanie go. Taki ruszt zakłada się na tradycyjny toster.

Płyty grzewcze we wzorki – w ostatnich latach popularne stały się tostery, których płyty grzewcze opiekają chleb w taki sposób, że z dwóch stron pojawia się wzorek. Jest to świetna alternatywa dla rodziców, których dzieci nie lubią jeść śniadania.

Programy – pozwalają nam wybrać tryb pracy tostera, np.: rozmrażanie, express – umożliwia szybkie opiekanie oraz opiekanie jednostronne, idealne do bagietek.

Szufladka na okruchy – pomoże nam w czyszczeniu tostera.

Termostat – dzięki niemu możemy w każdej chwili regulować temperaturę, a to pozwala nam na uzyskanie lepszego efektu. Często występuje w formie wyświetlacza cyfrowego lub klasycznego pokrętła.

Timer – z jego pomocą możemy ustawić czas opiekania, dzięki czemu będziemy zawsze pewni, że nasze kanapki będą idealnie opieczone. Co więcej, wiele modeli posiada wbudowany dzwonek lub lampkę, informującą o skończonej pracy opiekacza.

 

Jaki toster jest najlepszy?

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jaki model tostera jest najlepszy. Dla tych, którym wystarczy zwykły tost, polecamy opiekacze tradycyjne, które na pewno umożliwią odświeżenie lekko czerstwego pieczywa. Takie sprzęty są przede wszystkim łatwe w użyciu i zajmują minimalną przestrzeń w kuchni. Dla osób, które stawiają na funkcjonalność, lepszą propozycją okaże się toster poziomy, a przede wszystkim opiekacz typu sandwicher. W takich tosterach będziemy mogli przygotować przepyszne kanapki dla nas i dla naszych gości. Co więcej, wymienne płyty pozwolą nam na szybkie przygotowanie gofrów lub grillowanie mięsa.

 

Tostery w dobrych cenach

W zależności od liczby funkcji oraz mocy, cena tostera może wynosić od 30 złotych do kilkuset złotych. Czynnikiem wpływającym na koszt będzie na pewno design. Te wykonane z metalu lub pokryte szklaną powłokę będą na pewno droższe, ale z drugiej strony posłużą nam o wiele dłużej od tosterów z plastikową obudową. Dobre tostery klasyczne znajdziesz w sklepach już za ok. 70 zł.

 

 

Jak wyczyścić toster?

 

W poprzedniej części artykułu dowiedziałeś się, jaki toster jest polecany przez Internautów. Jeśli już zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, z pewnością będziesz szukał informacji na temat tego, jak skutecznie zadbać o czystość urządzenia. Zapraszamy więc do lektury naszego tekstu.

 

 

Środki ostrożności

Przystępując do czyszczenia tostera musimy pamiętać o tym, aby zachować środki ostrożności. Jak wiadomo, taki sprzęt podłącza się do prądu. W związku z tym musimy się upewnić, że urządzenie zostało wyłączone od źródła zasilania. W przeciwnym razie możemy narazić się na niebezpieczeństwo – nawet niewielkie kropelki wody mogą doprowadzić do zwarcia. Tego typu sytuacja może nie tylko spowodować awarię tostera, ale także zagrażać naszemu zdrowiu. Nie można również zapominać o tym, że urządzenie musi być chłodne. Jeśli przystąpimy do czyszczenia sprzętu tuż po jego użyciu, bez wątpienia poparzymy dłonie. Dodatkowo możemy doprowadzić do sytuacji, w której gąbka czy szmatka przeznaczona do mycia, przywrze do płytek grzejnych. Jak już dokładnie wyczyścimy urządzenie, warto pozostawić je na kilkanaście godzin na blacie i odczekać aż wyschnie.

 

Czego używać do czyszczenia tostera?

Zastanawiasz się, jakich środków używać do mycia tostera? Do jego pielęgnacji często wystarczy sama woda, a czasem także delikatny detergent. Może to być płyn do mycia naczyń (należy użyć niewielkiej ilości środka, aby uniknąć nadmiernego pienienia się) lub środek czyszczący w formie sprayu. Z pewnością potrzebna będzie nam także miękka szmatka do przetarcia obudowy. Przyda się także gąbka i małej wielkości szczoteczka. Należy pamiętać o tym, że przeznaczone do czyszczenia sprzętu akcesoria powinny być delikatne. To da nam pewność, że na powierzchni produktu zbyt szybko nie pojawiają się zarysowania.

 

 

Czyszczenie tostera krok po kroku

Aby zadbać o idealną czystość tostera na wstępie trzeba pozbyć się zalegających w jego wnętrzu okruszków. Sytuacja jest prosta, jeśli zakupiony przez nas model posiada specjalną, wyjmowaną tackę. W takim wypadku wystarczy jedynie ją opróżnić, a następnie przemyć i odczekać, aż ta wyschnie. Jeśli nasz toster nie ma tacki, trzeba umieścić go nad zlewem lub nad rozłożonym na blacie papierem kuchennym i delikatnie poklepać obudowę. W ten sposób usuniemy wszelkie okruszki. Aby skutecznie wyczyścić zabrudzenia z grzałek, warto w tym celu użyć miękkiej szczoteczki np. do mycia zębów. Ma ona kompaktowe wymiary, dlatego pozwoli umyć nawet trudno dostępne miejsca. Zaleca się, aby pierwszej kolejności użyć suchej szczotki, a dopiero później, po pozbyciu się części zabrudzeń, lekko zmoczyć włosie. Ważnym elementem, który wpływa na estetykę tostera, jest także jego obudowa. W trakcie pielęgnacji modelu nie można więc zapomnieć o jej pielęgnacji. Pocieszeniem jest to, że czyszczenie tego elementu jest bardzo proste. Powierzchnię obudowy wystarczy dokładnie przetrzeć lekko zwilżoną, delikatną w dotyku szmatką lub ręcznikiem papierowym.

 

Jak czyścić opiekacz?

Na rynku popularne są nie tylko standardowe tostery, ale także opiekacze. Działanie obu urządzeń jest zbliżone. Podobnie jest z ich czyszczeniem – należy zachować odpowiednie środki ostrożności mając na uwadze to, że sprzęt podłącza się do prądu. Czyszczenie opiekacza jest o tyle łatwe, że nie trzeba używać w tym celu szczoteczki (brak trudno dostępnych miejsc). Po podniesieniu pokrywy widzimy płyty grzejne. Często można je zdemontować, co ułatwia ich czyszczenie.

 

 

FAQ

 

P1: Kto wynalazł toster?

Pierwsze opiekacze powstały dopiero pod koniec XIX wieku, a stały się popularne wraz z upowszechnieniem się prądu elektrycznego. Na początku były to urządzenia dosyć prymitywne, składające się ze spirali grzewczej i drutów. Pierwsze egzemplarze opiekały pieczywo tylko z jednej strony. Wraz z upływem czasu i pojawianiem się nowych rozwiązań i technologii przyrząd ten udoskonalano. Powstanie pierwszego elektrycznego tostera do chleba przypisuje się szkockiemu naukowcowi Alanowi MacMasters’owi. Jego wstępny projekt w 1919 roku został zmodyfikowany i ulepszony przez Charlesa Strite’a i dopiero wtedy opiekacze do pieczywa stały się powszechnym urządzeniem w każdej dobrze wyposażonej kuchni.

 

 

P2: Jak wyczyścić toster?

Jeśli lubisz szybkie przekąski na ciepło, to z pewnością masz w domu toster lub opiekacz. Przy częstym użytkowaniu sprzęty te wymagają starannego czyszczenia, aby można było jak najdłużej cieszyć się przyrządzanymi przy ich pomocy potrawami. Resztki zaschniętego chleba lub sera są trudne do usunięcia. Trzeba również mieć na uwadze to, aby nie uszkodzić urządzenia. Ważne jest to, aby przy czyszczeniu nie używać silnych detergentów ani narzędzi metalowych, ponieważ można uszkodzić powłokę tostera. Zaschnięte resztki warto zatem usunąć drewnianą szpatułką lub łyżką. Następnie wystarczy przetrzeć urządzenie miękką stroną gąbki lub wilgotną szmatką. Ostatni krokiem jest wytarcie powierzchni do sucha na przykład ręcznikiem papierowym.

 

P3: Ile kosztuje toster?

Dla miłośników opiekanego pieczywa toster jest niezbędnym wyposażeniem kuchni. Na szczęście kupno dobrej jakości urządzenia nie pochłania dużej kwoty. Na rynku z łatwością można znaleźć sprzęty o zadowalających parametrach w cenie poniżej 100 zł. W zależności od mocy tostera oraz dodatkowych funkcji, jak na przykład specjalnego rusztu do opiekania bułeczek, ceny wahają się od 80 do nawet 500 zł. Produkty z wyższej półki cenowej mają zazwyczaj większą moc oraz więcej dodatkowych funkcji. Jeśli nie zależy nam na wyszukanych dodatkach, a na dobrym sprzęcie, którego podstawowym zadaniem jest równomierne opiekanie pieczywa, to z pewnością znajdziemy urządzenie w ofercie najbardziej znanych producentów w korzystnej cenie.

 

P4: Ile wat ma toster?

Moc tostera jest dość istotnym parametrem przy wyborze określonego modelu tego urządzenia. Od mocy podawanej w watach zależy, jak długo będziemy czekać na nagrzanie sprzętu. Im większa moc, tym szybciej otrzymamy gotowy tost. Jeżeli urządzenie ma być używane w domu, to zazwyczaj jego moc powinna wahać się między 600 W a 1500W. W przypadku tosterów o mocy poniżej 1000 W konieczne będzie odczekanie dłuższej chwili, aby powierzchnia nagrzała się i była gotowa do użytku, co zwykle sygnalizuje lampka oznaczająca gotowość do pracy. Modele z wyższej półki cenowej o mocy powyżej 1000 W są nagrzane już kilka chwil po uruchomieniu.

 

 

P5: Jak działa toster?

Toster jest przyrządem do opiekania pieczywa. Klasyczny model działa jak mały piekarnik. Kiedy dioda zasygnalizuje nam gotowość do rozpoczęcia opiekania możemy przejść do działania. W znajdujących się w urządzeniu szczelinach umieszcza się kromki pieczywa, które za pomocą dźwigni opuszczane są do wewnątrz tostera. Standardowy sprzęt ma dwie przegrody, mieszczące dwie kromki. Tam następuje ogrzewanie przez znajdujące się w środku spirale grzewcze, aż do momentu osiągnięcia odpowiedniego stopnia wypieczenia, nad czym czuwa zamontowany w sprzęcie timer. Po określonym czasie chleb zostanie automatycznie wysunięty, a grzałki wyłączone. Pieczywo opieka się pod wpływem promieni podczerwonych, wytwarzanych przy pomocy prądu płynącego przez grzałki. 

 

 

Dodaj komentarz

8 KOMENTARZ

Lucek

November 22, 2022 at 11:38 am

My natomiast wybraliśmy Toster Ariete 149/00 Moderna. Porządne wykinanue. Spełnia swoje zsdanie. Ładnie i równomiernie opieka, wysoko wyskakują grzanki, dobrze rumieni bułki. Jestem zadowolony

Répondre
Marzena

January 19, 2023 at 5:35 pm

My mamy z Ariete 156/03 na 4 tosty, bo jest nas dużo 😀 Ale sprawdza się super, zwłaszcza że co drugi dzień robimy tosty

Répondre
Bartek

January 13, 2022 at 7:32 pm

Ja zakupiłem toster Breville VTT676X. Ma wszystko co toster potrzebuje, dobrze opieka, prosty w obsłudze i dobrze się prezentuje.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

January 22, 2022 at 2:24 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre
Rafał

November 15, 2020 at 11:46 am

A ma ktoś może Toster kMix TCX751BK od Kenwood? Mógłby się podzielić wrażeniami? Bardzo się nad nim obecnie zastanawiam

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

December 9, 2020 at 10:11 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieję, że któryś z naszych czytelników będzie mógł podzielić się swoimi wrażeniami. Z naszej strony możemy zapewnić, że przyglądniemy się temu modelowi podczas uaktualniania listy.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzydządy.com

Répondre
ojojojo

March 29, 2020 at 9:20 am

Ja mam toster firmy Breville i jest świetny! Super jakość i fajna cena 🙂

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

April 1, 2020 at 8:46 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre