Kuchenne przyrządy
  • Toster
    • 4 sposoby na zrobienie tostów bez tostera
    • Jak zrobić surówkę z kapusty pekińskiej?

Kuchenne przyrządy

Kuchenne przyrządy

  • Toster
    • 4 sposoby na zrobienie tostów bez tostera
    • Jak zrobić surówkę z kapusty pekińskiej?

Ranking 8 najlepszych tosterów w 2021

by Zespół KuchennePrzyrządy.pl Ostatnio aktualizowane: 17.04.21
Ostatnio aktualizowane: 17.04.21

 

Toster – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Toster Tefal TL 6008 jest popularny wśród sprzętów gospodarstwa domowego. Sprzęt umożliwia przygotowanie chrupiących grzanek, a dzięki funkcji mini piekarnika można w nim podgrzewać inne potrawy. Model został wyposażony w zabezpieczenie przed zacinaniem, regulację stopnia zarumienienia oraz nienagrzewającą się obudowę. Dodatkowym atutem jest tacka na okruchy, która pomaga utrzymać porządek podczas użytkowania. Godnym uwagi jest także toster Bosch TAT 3A011. Został on wyposażony w grzałkę płaszczyznową z funkcją podgrzewania zimnych grzanek. Intensywność opiekania jest regulowana pokrętłem. Funkcja automatycznego centrowania zapewnia równomierne opiekanie tostów. W przypadku zablokowania pieczywa sprzęt automatycznie się wyłącza. Do urządzenia dołączono ruszt do opiekania bułeczek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Tefal TL 6008
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Sprzęt ma regulację stopnia zarumienienia grzanek, dzięki czemu możemy go dostosować do swoich potrzeb. Został wyposażony w mini piekarnik, z możliwością podgrzania innych potraw.

Wady

W tym modelu występuje jedna szczelina, która według producenta może pomieścić 2 kromki. Niektórzy użytkownicy zwrócili uwagę na to, że szczelina jest zbyt mała i dwie kromki opiekane na raz przypalają się.

Podsumowanie

Moc tostera wynosi 1300 W. Jest to sprzęt 2w1 - toster i minipiekarnik. Wyjmowana tacka na okruchy zapewnia łatwe utrzymanie porządku wokół sprzętu. Lampka kontrolna informuje nas o gotowości modelu do pracy, a także o tym, że tosty są już gotowe.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Drugi wybór

Bosch TAT 3A011
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Model został wyposażony w dodatkowy ruszt do opiekania bułeczek. Funkcja automatycznego centrowania pieczywa pozwala cieszyć się równomiernie wypieczonymi grzankami.

Wady

Kabel zasilający jest stosunkowo krótki, dlatego konieczne jest odpowiednie zaplanowanie miejsca ustawienia urządzenia.

Podsumowanie

Urządzenie o mocy 980 W, pozwala na przygotowanie dwóch kromek pieczywa jednocześnie. Kompaktowe wymiary ułatwiają dopasowanie tostera do każdej, nawet najmniejszej kuchni. Funkcja wyłączania sprzętu w przypadku zablokowania pieczywa pozwala uniknąć spalenia pieczywa i grzałek w urządzeniu.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Rozważ też

Tefal Express 2S TT3601
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Toster ma funkcję rozmrażania i podgrzewania, co daje nam wiele możliwości w przygotowaniu pieczywa na różne sposoby. Tacka na okruchy pomaga utrzymać porządek.

Wady

Nie wszystkim użytkownikom modelu odpowiada jego szerokość. Według nich obudowa powinna być węższa, co uczyniłoby sprzęt bardziej praktycznym.

Podsumowanie

Moc sprzętu to 850 W. Ma on funkcję „Stop”, którą możemy wykorzystać w każdej chwili zatrzymując opiekanie, a także funkcję podnoszenia pieczywa, które czynią toster bardzo wygodnym w użyciu. Specjalny ruszt do podgrzewania bułek to dodatkowa możliwość wykorzystania urządzenia.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

 

 

8 najlepszych tosterów. Opinie w 2021 roku

 

W poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu pomoże Ci również ranking tosterów. Znajdują się w nim szczegółowe opisy popularnych urządzeń znanych marek, które są chętnie kupowane przez osoby lubiące ciepłe i chrupiące kanapki.

 

Toster opiekacz

 

1. Tefal TL6008 toster mini piekarnik Toast-Ofen

 

Tefal TL 6008 to toster opiekacz pozwalający na podpieczenie dwóch kromek chleba jednocześnie. Nie zajmuje on dużo miejsca na blacie kuchennym, gdyż ma kompaktowe wymiary: wysokość – 14 cm, szerokość – 27 cm i długość – 16 cm. Ponieważ model ma termoizolowaną obudowę, nie poparzymy dłoni, gdy dotkniemy go podczas pracy.

Moc urządzenia wynosi 1300 W. Lampka kontrolna informuje o działaniu sprzętu, a regulacja stopnia zarumienienia pieczywa daje możliwość dopasowania sposobu jego działania do swoich potrzeb. Prezentowany toster opiekacz pozwala na przypieczenia chleba tostowego, a nawet bułek. Został on wyposażony w wyjmowaną tackę na okruchy.

Opinie o tosterach marki Tefal są pochlebne, to samo dotyczy modelu TL 6008. Zdaniem konsumentów urządzenie działa efektywnie, jest łatwe w obsłudze, a do tego elegancko się prezentuje. Może być ono dodatkową ozdobą kuchni.

 

 

 

 

Toster Bosch

 

2. Toster Bosch CompactClass TAT3A011 980W

 

Toster Bosch TAT 3A011 można z łatwością dopasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza ze względu na prosty design. Jego moc wynosi 980 W. W zestawie jest praktyczny ruszt do opiekania bułeczek. Materiałem wykonania obudowy jest solidne tworzywo sztuczne, niepodatne na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia. Urządzenie na długo zachowuje elegancki wygląd.

Cechą wyróżniającą toster do kanapek jest możliwość regulacji wysokości rusztu. Dzięki temu wyjmowanie podpieczonych kromek chleba nie stanowi żadnego problemu. Intensywność ich opiekania także możemy ustawić samodzielnie, służy do tego pokrętło na obudowie, umieszczone przy lampce kontrolnej.

Urządzenie cieszy się dużą popularnością, ponieważ opieka pieczywo równomiernie ze wszystkich stron i pozwala na przygotowanie smacznego śniadania dla całej rodziny. Ponadto jest ono łatwe do utrzymania w czystości, gdyż ma wyjmowaną tackę na okruchy.

 

 

 

 

Toster Tefal

 

3. Toster Tefal New Express 2S TT3601

 

Sprzęt Tefal Express 2S TT3601 ma moc równą 850 W. Pozwala on na wypieczenie dwóch kromek chleba w tym samym czasie, wyposażono go ponadto w użyteczną funkcję podgrzewania pączków oraz rogalików. To model pozwalający na szybkie przyrządzenie ciepłego posiłku dla rodziny. Czyszczenie sprzętu nie jest trudne, bo ma wyjmowaną tackę na okruchy.

Prezentowany toster marki Tefal daje możliwość samodzielnego regulowania stopnia opiekania pieczywa, aby zawsze było smaczne i chrupiące. Obudowa jest plastikowa, ale nie trzeba się obawiać, że szybko pojawią się na niej nieestetyczne ślady użytkowania. To solidny, a także łatwy w obsłudze sprzęt.

Konsumenci przekonują, że urządzenie można wykorzystać na kilka sposobów, a test tosterów to potwierdził. To model z funkcją rozmrażania i opcją Stop, co oznacza, że opiekanie pieczywa możemy w każdej chwili przerwać. Wyposażono go również w specjalną dźwignię służącą do wyjmowania gotowych tostów.

 

 

 

 

Toster Philips

 

4. Toster Philips Daily Collection HD2581/00

 

Gdybyśmy nie uwzględnili w rankingu modelu Philips HD2581/00, nie byłby on kompletny. To dobry toster o mocy 830 W, dający możliwość opiekania dwóch kromek chleba jednocześnie. W komplecie jest też ruszt pozwalający na szybkie podgrzanie bułek. Co więcej, urządzenie możemy wykorzystać także do rozmrażania pieczywa, to czyni je bardziej użytecznym.

W każdej chwili możemy przerwać pracę sprzętu, służy do tego przycisk Stop. Na obudowie znajduje się także pokrętło dające możliwość samodzielnego ustawienia czasu oraz poziomu opiekania tostów. Urządzenie ma wymiary: 30,4 cm x 18,4 cm x 21,4 cm. To model o prostym designie, który łatwo dopasujemy do wystroju kuchni.

Opisywany toster Philips jest łatwy w obsłudze, tak twierdzą osoby, które go kupiły. Wysuwana tacka na okruchy znacząco ułatwia czyszczenie go po użyciu, co także jest istotne. Za dodatkowy atut sprzętu uznano długi przewód. Urządzenie nie musi stać tuż przy gniazdku.

 

 

 

 

Toster Russell Hobbs

 

5. Toster Russell Hobbs 21680-56 Retro Ribbon

 

Model Russell Hobbs 21680-56 wyróżnia się retro designem. Został on wykonany ze stali nierdzewnej, więc nie jest podatny na uszkodzenia i ma czerwoną obudowę z chromowanymi elementami, z pewnością będzie ona ciekawą ozdobą kuchni. Moc urządzenia wynosi 1200 W. Sprzęt pozwala na opiekanie dwóch kromek chleba na raz, a także podgrzanie bułek czy croissantów. 

Toster umożliwia regulację stopnia opiekania pieczywa, ma dodatkowo funkcję rozmrażania i przerwania pracy w dowolnym momencie. Co ważne, nie musimy wciskać przycisku Stop, aby sprawdzić stopień przypieczenia chleba, pozwala na to opcja Lift and Look (możemy na chwilę wysunąć kromki).

Jak twierdzą kupujący, sprzęt nie tylko oryginalnie się prezentuje, ale jest też przydatny i powinien znaleźć się w każdej kuchni. Toster oferowany przez markę Russell Hobbs bardzo szybko wypieka pieczywo, więc przygotowywanie śniadań nie zajmuje tak dużo czasu. Należy dodać, że można go bez trudu wyczyścić, wystarczy wysunąć tackę na okruchy i opróżnić ją.

 

 

 

 

Toster 3w1

 

6. 3w1 Toster Gofrownica Sandwich Opiekacz Clatronic ST/WA3670

 

Sandwich toster Clatronic ST/WA3670 to model 3w1. Z jego pomocą można przygotować nie tylko ciepłe i chrupiące kanapki, ale również gofry czy grillowane potrawy. W zestawie są trzy wymienne płytki pokryte powłoką zapobiegającą przywieraniu jedzenia. Z tego względu utrzymanie sprzętu w czystości nie stanowi problemu.

Izolowany uchwyt nie nagrzewa się, a to zapobiega poparzeniu dłoni. To dobry i tani toster o mocy 800 W, który ma wytrzymałą obudowę, wykonaną ze stali oraz tworzywa sztucznego. Sprzęt szybko się nagrzewa, o gotowości do pracy informują dwie lampki kontrolne.

Ponieważ prezentowany model to toster 3w1, wiele osób uznało go za praktyczny. Można go używać codziennie, bez obaw o niespodziewaną awarię. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. W podstawie są gumowe nóżki, w efekcie czego sprzęt nie przesuwa się na blacie. Co ważne, wymiana płytek nie jest trudna, gdyż nie trzeba przy tym używać dużej siły.

 

 

 

 

Toster Smeg

 

7. Smeg Toster kuchenny na 4 TSF02WHEU

 

Chcielibyśmy przedstawić sprzęt Smeg TSF02, który ma bardzo dużą moc (1500 W). Wykonano go z lakierowanej i nierdzewnej stali, podstawa jest dodatkowo chromowana. Toster elegancko wygląda, poza tym opieka nawet cztery kromki chleba w tym samym czasie. Ma on kilka ciekawych funkcji: stop, rozmrażanie, podgrzewanie, a także przypiekanie jednej strony pieczywa.

Czyszczenie urządzenia nie jest trudne, bo wszystkie okruszki trafiają na stalową, wyjmowaną tackę, która jest odporna na korozję. Obudowa nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury i do tego nie jest podatna na zarysowania. Sprzęt nie nagrzewa się podczas pracy, więc w razie konieczności możemy go chwycić w dłonie i przesunąć.

Jakie zalety ma toster Smeg? Konsumenci uważają, że to bardzo dobra propozycja w szczególności dla większych rodzin. Opiekanie czterech kromek jednocześnie znacząco skraca czas potrzebny na przygotowanie śniadania. Sprzęt stylowo wygląda i pozwala na ustawienie odpowiedniego poziomu wypieczenia pieczywa.

 

 

 

 

Toster Delonghi

 

8. Toster DeLonghi CTJ 2103 Brillante moc 900W

 

Urządzenie De’Longhi Brillante CTJ 2103 o mocy 900 W ma dwie kieszenie na pieczywo. Daje ono możliwość regulacji czasu opiekania i stopnia przyrumienienia tostów. Obudowa jest wykonana ze stali szlachetnej. W podstawie sprzętu znajdują się antypoślizgowe nóżki, jak również schowek na przewód zasilający. Jego wymiary są równe: szerokość – 17 cm, wysokość – 20 cm oraz długość – 31 cm.

Toster Delonghi ma przycisk Stop, dlatego w każdej chwili możemy przerwać opiekanie pieczywa. Sprzęt wyposażono dodatkowo w funkcję podgrzewania i rozmrażania. Niezależnie od wielkości kromek, z łatwością wyjmiemy je z kieszeni i to bez ryzyka poparzenia dłoni. To bezpieczne w użytkowaniu urządzenie, które dodatkowo ładnie wygląda.

Według większości konsumentów retro design i łatwa obsługa to dwa najważniejsze atuty tostera. Podczas wyjmowania chrupiącego pieczywa okruszki spadają bezpośrednio na tackę, więc wystarczy ją wysunąć i opróżnić. Urządzenie szybko się nagrzewa i ma odpowiednio długi kabel.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki toster kupić?

 

Chcesz się dowiedzieć, jaki toster wybrać? Po lekturze poniższego poradnika zyskasz pewność, które kwestie są bardziej, a które mniej istotne. Zgromadziliśmy w nim wiele cennych wskazówek i warto się nimi kierować, robiąc zakupy. Sprawdź je koniecznie.

 

 

Jaki jest najlepszy toster?

Są trzy podstawowe rodzaje tosterów: tradycyjne, poziome oraz zamykane. Który sprzęt wybrać, aby nie rozczarować się zakupem? Modele zaliczane do pierwszej wspomnianej grupy określa się mianem pionowych. Mają one kompaktowe wymiary, a kromki chleba wkłada się od góry, do przeznaczonych w tym celu kieszeni. Wewnątrz tradycyjnych tosterów znajdują się grzałki elektryczne. Zazwyczaj pozwalają one na opiekanie dwóch kromek jednocześnie, choć są też bardziej rozbudowane modele, np. na cztery kromki. Tego typu sprzęty cieszą się bardzo dużą popularnością, gdyż nie zajmują dużo miejsca na blacie, a do tego są stosunkowo tanie.

Tostery poziome przypominają swoim wyglądem małe piekarniki. Wewnątrz nich znajduje się ruszt, na którym układa się pieczywo. Z tego względu możemy łatwo przyrządzić pyszne kanapki na ciepło z zapiekanym serem, wędliną i innymi dodatkami. Tego typu sprzęty są większe i często nieco droższe. Z kolei urządzenia zamykane, nazywane też opiekaczami, przypiekają pieczywo pomiędzy rozgrzanymi płytami. Nierzadko dają one możliwość przyrządzenia gofrów, a nawet grillowanych potraw. Z pomocą zamykanego modelu również możemy zrobić kanapki z dodatkami.

 

Moc

Od mocy tostera uzależniona jest szybkość opiekania pieczywa, dlatego powinna być jak najwyższa, Standardowo mieści się ona w zakresie od 700 W do 1500 W. Tosty zwykle przyrządza się na śniadanie, więc jeśli chcemy zaoszczędzić sporo czasu, wybierzmy sprzęt, którego moc wynosi 900 W lub więcej. Wówczas z pewnością szybko przygotujemy posiłek dla wszystkich domowników.

 

Wymiary

Toster to jedno z tych urządzeń kuchennych, które stoi na blacie przez cały czas, nawet gdy nie jest używane. Nie może ono znacząco ograniczać wolnej przestrzeni, bo z pewnością będzie przeszkadzać podczas gotowania. Starajmy się znaleźć model o jak najmniejszych wymiarach, żeby nikomu nie przeszkadzał. Wtedy nie będziemy musieli go wciąż przesuwać, aby np. swobodnie pokroić produkty spożywcze.

 

Szczeliny na kromki

Szczeliny na kromki, inaczej kieszenie, powinny mieć dużą szerokość. To pozwala na przygotowanie ciepłych i chrupiących kanapek nie tylko z chleba tostowego, ale też innych rodzajów pieczywa. Jak już wspomnieliśmy, większość tosterów ma dwie szczeliny, ale są też takie z czterema, a nawet sześcioma kieszeniami.

 

Obudowa

Obudowa powinna być wykonana z materiału, który nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Zazwyczaj jest to tworzywo sztuczne lub stal (nierdzewna, ewentualnie szlachetna). Istotne jest to, czy podczas pracy korpus urządzenia się nagrzewa. Na szczęście wiele sprzętów ma termoizolowaną obudowę, więc ryzyko poparzenia dłoni jest zmniejszone do minimum. Warto też sprawdzić, czy w podstawie umieszczono gumowe nóżki. Jeśli tak, nie trzeba się obawiać, że sprzęt będzie przesuwał się na blacie.

 

Komfort użytkowania

Uważa się, że najlepszy toster gwarantuje komfort użytkowania, ale co to dokładnie oznacza? Urządzenie musi być łatwe w obsłudze i stosunkowo szybko się nagrzewać. O jego gotowości do pracy zwykle informują diody umieszczone na obudowie. Obok nich nierzadko znajduje się przycisk z podpisem Stop. Wystarczy go wcisnąć, aby przerwać opiekanie chleba i szybko wyciągnąć kromki.

Coraz częściej nowoczesne tostery pozwalają na samodzielne zdecydowanie, jak mocno wypieczone będzie pieczywo, czasem możemy też ustawić czas opiekania. Co więcej, do zestawu może być dołączona niewielka podstawka, służąca do jednoczesnego podgrzewania rogalików czy bułek. Sprzęty oferowane przez renomowane marki są dodatkowo wyposażone w funkcję rozmrażania pieczywa i szybkiego wysuwania kromek.

 

 

Zabezpieczenia

Jednym z podstawowych zabezpieczeń, jakie powinien mieć toster, jest ochrona przed przegrzaniem (przycisk Stop także pozwala na uniknięcie spalenia grzałek). Przeważnie tego typu sprzęty są też wyposażone w opcję automatycznego wyłączania w przypadku zablokowania pieczywa w kieszeniach.

 

Łatwe mycie

Urządzenie musi być łatwe do utrzymania w czystości, inaczej nie będziemy mieli ochoty na częste używanie go. Konieczne jest sprawdzenie, czy toster ma wysuwaną tackę na okruchy. Jeśli tak, nie musimy się obawiać, że resztki pieczywa zostaną wewnątrz szczelin i będą się przypalać. Wtedy czyszczenie sprzętu ograniczy się do opróżnienia tacki i przetarcia obudowy ściereczką.

 

Design

Wygląd tostera nie jest najważniejszy, ale nie można całkowicie pomijać tej kwestii. Pod względem designu urządzenie powinno być dopasowane do reszty wyposażenia kuchni. Obecnie możemy wybierać wśród sprzętów z obudową w stonowanych, jak i mocniejszych kolorach. Są też modele nawiązujące do stylu retro czy o nowoczesnym wyglądzie, które pełnią dodatkowo funkcję dekoracyjną.

 

Tostery w dobrych cenach

Średnio za toster zapłacimy od 100 zł do 400 zł, zależnie od rodzaju, całkowitej mocy, liczby dostępnych funkcji oraz producenta. Jednak za sprzęt renomowanej marki czasami trzeba zapłacić znacznie więcej, nawet ok. 1000 zł. Droższe urządzenia zazwyczaj są solidniejsze, bardziej praktyczne, a do tego wyróżniają się oryginalnym designem.

 

 

FAQ

 

P1: Kto wynalazł toster?

Pierwsze opiekacze powstały dopiero pod koniec XIX wieku, a stały się popularne wraz z upowszechnieniem się prądu elektrycznego. Na początku były to urządzenia dosyć prymitywne, składające się ze spirali grzewczej i drutów. Pierwsze egzemplarze opiekały pieczywo tylko z jednej strony. Wraz z upływem czasu i pojawianiem się nowych rozwiązań i technologii przyrząd ten udoskonalano. Powstanie pierwszego elektrycznego tostera do chleba przypisuje się szkockiemu naukowcowi Alanowi MacMasters’owi. Jego wstępny projekt w 1919 roku został zmodyfikowany i ulepszony przez Charlesa Strite’a i dopiero wtedy opiekacze do pieczywa stały się powszechnym urządzeniem w każdej dobrze wyposażonej kuchni.

 

 

P2: Jak wyczyścić toster?

Jeśli lubisz szybkie przekąski na ciepło, to z pewnością masz w domu toster lub opiekacz. Przy częstym użytkowaniu sprzęty te wymagają starannego czyszczenia, aby można było jak najdłużej cieszyć się przyrządzanymi przy ich pomocy potrawami. Resztki zaschniętego chleba lub sera są trudne do usunięcia. Trzeba również mieć na uwadze to, aby nie uszkodzić urządzenia. Ważne jest to, aby przy czyszczeniu nie używać silnych detergentów ani narzędzi metalowych, ponieważ można uszkodzić powłokę tostera. Zaschnięte resztki warto zatem usunąć drewnianą szpatułką lub łyżką. Następnie wystarczy przetrzeć urządzenie miękką stroną gąbki lub wilgotną szmatką. Ostatni krokiem jest wytarcie powierzchni do sucha na przykład ręcznikiem papierowym.

 

P3: Ile kosztuje toster?

Dla miłośników opiekanego pieczywa toster jest niezbędnym wyposażeniem kuchni. Na szczęście kupno dobrej jakości urządzenia nie pochłania dużej kwoty. Na rynku z łatwością można znaleźć sprzęty o zadowalających parametrach w cenie poniżej 100 zł. W zależności od mocy tostera oraz dodatkowych funkcji, jak na przykład specjalnego rusztu do opiekania bułeczek, ceny wahają się od 80 do nawet 500 zł. Produkty z wyższej półki cenowej mają zazwyczaj większą moc oraz więcej dodatkowych funkcji. Jeśli nie zależy nam na wyszukanych dodatkach, a na dobrym sprzęcie, którego podstawowym zadaniem jest równomierne opiekanie pieczywa, to z pewnością znajdziemy urządzenie w ofercie najbardziej znanych producentów w korzystnej cenie.

 

P4: Ile wat ma toster?

Moc tostera jest dość istotnym parametrem przy wyborze określonego modelu tego urządzenia. Od mocy podawanej w watach zależy, jak długo będziemy czekać na nagrzanie sprzętu. Im większa moc, tym szybciej otrzymamy gotowy tost. Jeżeli urządzenie ma być używane w domu, to zazwyczaj jego moc powinna wahać się między 600 W a 1500W. W przypadku tosterów o mocy poniżej 1000 W konieczne będzie odczekanie dłuższej chwili, aby powierzchnia nagrzała się i była gotowa do użytku, co zwykle sygnalizuje lampka oznaczająca gotowość do pracy. Modele z wyższej półki cenowej o mocy powyżej 1000 W są nagrzane już kilka chwil po uruchomieniu.

 

 

P5: Jak działa toster?

Toster jest przyrządem do opiekania pieczywa. Klasyczny model działa jak mały piekarnik. Kiedy dioda zasygnalizuje nam gotowość do rozpoczęcia opiekania możemy przejść do działania. W znajdujących się w urządzeniu szczelinach umieszcza się kromki pieczywa, które za pomocą dźwigni opuszczane są do wewnątrz tostera. Standardowy sprzęt ma dwie przegrody, mieszczące dwie kromki. Tam następuje ogrzewanie przez znajdujące się w środku spirale grzewcze, aż do momentu osiągnięcia odpowiedniego stopnia wypieczenia, nad czym czuwa zamontowany w sprzęcie timer. Po określonym czasie chleb zostanie automatycznie wysunięty, a grzałki wyłączone. Pieczywo opieka się pod wpływem promieni podczerwonych, wytwarzanych przy pomocy prądu płynącego przez grzałki. 

 

 

Subscribe
Login
Notify of
guest
Recipe Rating




guest
Recipe Rating




4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
ojojojo
ojojojo
1 year ago

Ja mam toster firmy Breville i jest świetny! Super jakość i fajna cena 🙂

0
Reply
Zespół KuchennePrzyrządy.pl
Author
Zespół KuchennePrzyrządy.pl
1 year ago
Reply to  ojojojo

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

0
Reply
Rafał
Rafał
5 months ago

A ma ktoś może Toster kMix TCX751BK od Kenwood? Mógłby się podzielić wrażeniami? Bardzo się nad nim obecnie zastanawiam

0
Reply
Zespół KuchennePrzyrządy.pl
Author
Zespół KuchennePrzyrządy.pl
4 months ago
Reply to  Rafał

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieję, że któryś z naszych czytelników będzie mógł podzielić się swoimi wrażeniami. Z naszej strony możemy zapewnić, że przyglądniemy się temu modelowi podczas uaktualniania listy.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzydządy.com

1
Reply

PODSUMOWANIE

  • 1. Tefal TL6008 toster mini piekarnik Toast-Ofen
  • 2. Toster Bosch CompactClass TAT3A011 980W
  • 3. Toster Tefal New Express 2S TT3601
  • 4. Toster Philips Daily Collection HD2581/00
  • 5. Toster Russell Hobbs 21680-56 Retro Ribbon
  • 6. 3w1 Toster Gofrownica Sandwich Opiekacz Clatronic ST/WA3670
  • 7. Smeg Toster kuchenny na 4 TSF02WHEU
  • 8. Toster DeLonghi CTJ 2103 Brillante moc 900W
  • Przewodnik zakupowy – Jaki toster kupić?
  • FAQ

Sitemap
Regulamin

Nasze Projekty

Sąsiednie projekty

Używamy cookies do świadczenia i polepszania usług. Używając tej strony zgadzasz się na cookies.Akceptuję Reject Więcej informacji
Wykorzystanie plików cookies

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

SAVE & ACCEPT
wpDiscuz